dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mozuk

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    6

    Domyślnie Ogrzewanie piecem typu "KOZA"

    Witam.
    Niebawem stanę przed dylematem wyboru ogrzewania w małym poniemieckim domku.
    Ściany nieocieplone , mury granitowo ceglane o grubości 50 cm. Strop drewniany , w przyszłości zamierzam ocieplić wełną mineralną.
    Okna będą nowe , drzwi również.
    Jako że nie mam instalacji gazowej pomyślałem o postawieniu piecyka typu "koza" jednak nie wiem czy taki piecyk będzie w stanie zapewnić odpowiednie ogrzewanie wszystkich pomieszczeń.
    Drzwi w pomieszczeniach oczywiście będą pootwierane żeby zapewnić obieg powietrza.
    proszę o poradę i ewentualne sugestie lepszego rozwiązania ogrzewania.
    Z góry dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	354506

  2. #2

    Domyślnie

    Koza może być ok. ale najlepiej na pellet w wersji z rozprowadzeniem powietrza ew wodna.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pellet to bardzo drogi opał .
    Normalna "koza" do spalania ogólnodostępnego drewna , z poborem 100% powietrza do spalania z poza budynku , korpus stalowy z paleniskiem wykładanym szamotem to tania alternatywa ogrzewania .
    Jeśli zdecydujesz się na płaszcz wodny to uzyskasz efekt równomiernego przenoszenia ciepła do wszystkich pomieszczeń , plus możliwość grzania ciepłej wody użytkowej , pojawiają się jednak koszty hydrauliki .
    Darek B

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mozuk

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Instalacji hydraulicznej nie ma w ogóle więc całość będzie robiona od podstaw. Ciepła woda będzie z boilera elektrycznego.
    Zastanawiałem się nad płaszczem wodnym i zawieszeniem grzejników pod oknami w pokoju i jednego łazienkowego. Wszystko jednak będzie zależeć od budżetu (kredytu)
    Ile może kosztować takie ogrzewanie ? (grzejniki , rury miedziane , kilka zaworów , jakaś pompa i wszystko co potrzebne ) ?

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Do ciepłej wody zastosuj bojler / termę z dodatkową wężownicą która umożliw grzanie c.w.u. ciepłem z piecyka gdy będziesz w nim palił ... rozwiązanie stare jak grzanie piecem c.o. na paliwa stałe...
    Darek B

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Orte Polska

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Oddział
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    W opisanym przez pana przypadku, w którym dom nie posiada instalacji gazowej, warto zastanowić się nad nagrzewnicą na pellet i systemem ogrzewania nadmuchowego. Nasza najmniejsza nagrzewnica może być umieszczona w dowolnym pomieszczeniu niemieszkalnym, nie jest konieczne wyznaczanie osobnego pomieszczenia na kotłownię.
    W razie pytań jestem do dyspozycji.

    Do 31 marca 2017r. trwa również promocja „Poleć urządzenie Orte znajomemu a otrzymasz pellet". Zapraszam do udziału: http://nagrzewnicenapellet.pl/?promocje

    Pozdrawiam
    Orte Polska

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony