dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Prośba o ocenę wykonania fundamentów.

    Witam wszystkich Forumowiczów.

    Proszę Was o opinię. Ekipa budowlana zrobiła fundamenty z bloczków betonowych postawionych na ławach (dom parterowy, bez piwnicy). Ścianę z bloczków pokryli gruntem bitumicznym Technonicol no 1, potem przykleili 10 cm styroduru na klej, na jednym ze zdjęć widać, że przykleili to klejem na placki i między ścianą a xps jest spora przerwa. Potem żeby było to stabilniejsze zakołkowali to, bo jak majster powiedział, "ustrojstwo nie chciało się kleić". Dalej położyli siatkę i klej i to wszystko pokryli znowu tym gruntem bitumicznym, o którym wspomniałem. Na to wszystko przyłożyli folię kubełkową, którą przymocowali do styroduru za pomocą wkrętów...po paru dniach efekt jest taki, że folia się oderwała...

    Odnoszę wrażenie, że panowie z ekipy za bardzo nie wiedzą jak z tym całym styrodurem postąpić. To nie jest wprawdzie mój dom tylko siostry, ale chciałbym Was prosić w jej imieniu o opinię, czy wszystko jest ok. Poniżej jest parę zdjęć, może niedokładnie wszystko widać, ale coś tam dojrzeć można.

    Jeśli jest ok, to uspokójcie mnie, a jeśli nie to świećcie, co można poprawić.

    Czy ten Technonicol no1 to jest jakiś podkład, izolacja? Czy to j est na bazie rozpuszczalników? Bo czytałem, że jeśli jest to rozpuści styrodur... Czy w ogóle to jest ta właściwa izolacja pionowa? Laik jestem w tych sprawach, stąd moja prośba o opinię i pomoc.

    Pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	354727
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f2.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	354728
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f3.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	354729
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f4.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	354730

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Izolację masz do rozbiórki.
    Technonicol no 1 jest gruntem bitumicznym zawierającym rozpuszczalnik organiczny. On służy do gruntowania powierzchni przed zgrzewaniem papy. Nie odznacza się wystarczającą szczelnością, żeby zatrzymać wilgoć gruntową, a co dopiero wodę koncentrującą się przy ścianach fundamentowych. Ponadto zawiera w sobie rozpuszczalnik organiczny który rozpuszcza styropian. Styropianu się nie kołkuje - kołkowanie przebija warstwę izolacji i jest miejscem wnikania wilgoci, małym ale niepotrzebnym. Folii kubełkowej nie trzeba przytwierdzać, ją się tylko obsypuje ziemią.

    A co na to kierownik budowy ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    kolejna sprawa to izolacja przeciwwilgociowa nie smaruje sie xpsa, jedynie sciany. Siatki z klejem na styropian tez nie trzeba dawac.

    Kto w ogole wybral ten technonicol?

    edit: Odnosnie klejenia xpsa sa specjalne kleje, sam ostatnio kupowalem pianke 25zl/puszka i trzyma sie dosc mocno.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 03-05-2016 o 10:56

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z siostrą, ponoć kierownik budowy zaakceptował taki stan, twierdząc, że dom będzie dość wysoko i że grunt wcale nie jest taki mokry, także tej wilgoci za dużo nie będzie i że styrodur powinien wystarczyć, poza tym jest izolacja pozioma, która też zrobi swoje.

    Mam wrażenie, zresztą tak jak pisałem wcześniej, że na temat xpsa to ja wiem więcej po czytaniu forum niż kierbud i ekipa budowlana razem wzięci.

    Busters sama ekipa budowlana wybrała techninicola.

    Ok, czy naprawdę jest po sprawie w przypadku tego wykonania? Co można zrobić poza rozbiórką?

    Busters, jeszcze jedno co to za klej?
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 03-05-2016 o 11:18 Powód: dodanie treści

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Po co robić coś źle i za to jeszcze płacić? I ta tandeta jest jeszcze "uwierzytelniona" przez pseudo kierownika budowy? Może związany jest z firmą budowaną? Dom nie musi stać w wodzie, żeby występowało kapilarne podciągane wilgoci. Wilgoć w betonie podciągnie się nawet na kilka metrów wysokości. Jaka będzie izolacja pozioma?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to gruba folia 0,4 cm...czy jakby to połączyć szczelnie z izolacją podłogi, to ewentualnie mogłoby zostać? Bo w sumie nie wiem, co tu dalej zrobić...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Kolega napisal Ci co robic. To co jest zrobione to jest masakra. Nie chcialbym ani takeij ekipy, a tymbardziej kierownika.
    Teraz da sie to jeszcze uratowac jak juz dom bedzie wybudowany to bedzie "po ptokach"
    Mozecie zostawic jak jest, ale nie dziwcie sie potem, jak sciana bedzie miala grzyba, bedzie wilgoc, albo jeszcze cos innego.

    Izolacja pozioma pod sciany obowiazkowo 2x papa


    e: czy da sie to uratowac w mniej inwazyjny sposob ciezko powiedziec. nie mam takiej wiedzy, mowie tylko co wyczytalem na forum. najlepiej poszukaj jakiegos kierownika co zna sie na swojej robocie i niech cos podpowie.
    masz biala liste muratora moze znajdziesz kogos polecanego ze swojej okolicy.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 03-05-2016 o 17:16

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie ekipa za 20 tysi.

    Jeżeli grunt wysechł to styroduru już nie wszamie. . Styrodur ma ocieplać, trzeba poobserwować kilka dni czy nie robią się wżery w styrodurze (chociaż jakby topiło to w pierwszej godzinie).
    Zastanowić się trzeba czy nie podziękować ekipie na tym etapie, bo jak zrypia strop to będzie dupcia.
    Izolacja pozioma z papy termo na włóknach (czarna mamba np) i będzie ok, izolacja pionowa nie jest lekiem na całe zło (jak w piosence)

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Pewnie ekipa za 20 tysi.

    Jeżeli grunt wysechł to styroduru już nie wszamie. . Styrodur ma ocieplać, trzeba poobserwować kilka dni czy nie robią się wżery w styrodurze (chociaż jakby topiło to w pierwszej godzinie).
    Zastanowić się trzeba czy nie podziękować ekipie na tym etapie, bo jak zrypia strop to będzie dupcia.
    Izolacja pozioma z papy termo na włóknach (czarna mamba np) i będzie ok, izolacja pionowa nie jest lekiem na całe zło (jak w piosence)
    Andrzej dzięki za włączenie się do sprawy...byłem dzisiaj i oglądałem u siostry ten styrodur i na razie nic się tam nie topi...może to przez to, że mimo wszystko jest tam taka spora odległość między ścianą a styrodurem przez klej.

    Co do ekipy to tani nie są, co więcej byli polecani przez kilka osób, ale solidni są tylko w tym na czym się znają i mogą budować tylko w tej technologii, w której siedzą od lat.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    OK, mam do Was drodzy Forumowicze jeszcze jedną prośbę...otóż ta sama ekipa buduje mój dom, fundamenty już są, ściany konstrukcyjne również, natomiast ocieplenia jeszcze nie położyli i całe szczęście! Jak na razie mój kierbud nie ma żadnych zastrzeżeń do tego co postawili...oby tak dalej.

    Chcę uniknąć błędów, o których wspomniałem wyżej. U mnie ściany fundamentów pokryte są również tym technonicolem i na razie niczym więcej. Dzisiaj zamówiłem styrodur, więc pewnie w przyszłym tygodniu panowie zabiorą się za tworzenie izolacji (jeśli w ogóle) i ocieplenie.

    Proszę Was o wskazanie co i jak należy prawidłowo zrobić. Cały weekend majowy szperałem po forum i coś niecoś się dowiedziałem, ale to Wy tu jesteście specami

    Więc po kolei...na te ściany, które pokryte są tym technonicolem, musi przyjść jakaś izolacja przeciwilgociowa, potem należy przykleić styrodur (bez kołkowania) i na koniec położyć folię kubełkową. Czy coś pomyliłem? Sprostujcie.

    A teraz parę pytań szczegółowych...

    1. Przeciwwodnej izolacji nie trzeba robić, ale przeciwwilgociową jak najbardziej - pytanie z czego? Czy pomazać Dysperbitem, czy czymś innym? W paru miejscach na tym forum wyczytałem, że Dysperbit owszem ludziska masowo dają, ale też pojawiły się głosy, że to raczej taka pseudo izolacja.

    2. Czy Dysperbitem, czy czymś innym można pomazać ściany, skoro już tam jest ten grunt bitumiczny? Nie będzie się to "gryzło"?

    3. Czym najlepiej przykleić styrodur, żeby nie odłaziło to od ściany i czy powinien on idealnie przylegać do ściany, czy może zostać jakaś przerwa?

    4. Czy zabezpieczyć dodatkowo siatką i klejem xpsa? Czy może zostać bez osłony?

    Proszę o pomoc i fachowe odpowiedzi, chcę dopilnować, żeby ta ekipa zrobiła to dobrze, a nie powtórzyła historię u siostry...

    Pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Z tego co się orientuję to gruba folia 0,4 cm...czy jakby to połączyć szczelnie z izolacją podłogi, to ewentualnie mogłoby zostać? Bo w sumie nie wiem, co tu dalej zrobić...
    I to jest kolejny bzdet debilnej ekipy z debilnym kierownikiem budowy ... 2 x papa ... gruba papa .... połóż folię na posadzce i przejdź się po niej ze 4 razy a potem obejrzyj pod światło...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    OK, mam do Was drodzy Forumowicze jeszcze jedną prośbę...otóż ta sama ekipa buduje mój dom, fundamenty już są, ściany konstrukcyjne również, natomiast ocieplenia jeszcze nie położyli i całe szczęście! Jak na razie mój kierbud nie ma żadnych zastrzeżeń do tego co postawili...oby tak dalej.

    Chcę uniknąć błędów, o których wspomniałem wyżej. U mnie ściany fundamentów pokryte są również tym technonicolem i na razie niczym więcej. Dzisiaj zamówiłem styrodur, więc pewnie w przyszłym tygodniu panowie zabiorą się za tworzenie izolacji (jeśli w ogóle) i ocieplenie.

    Proszę Was o wskazanie co i jak należy prawidłowo zrobić. Cały weekend majowy szperałem po forum i coś niecoś się dowiedziałem, ale to Wy tu jesteście specami

    Więc po kolei...na te ściany, które pokryte są tym technonicolem, musi przyjść jakaś izolacja przeciwilgociowa, potem należy przykleić styrodur (bez kołkowania) i na koniec położyć folię kubełkową. Czy coś pomyliłem? Sprostujcie.

    A teraz parę pytań szczegółowych...

    1. Przeciwwodnej izolacji nie trzeba robić, ale przeciwwilgociową jak najbardziej - pytanie z czego? Czy pomazać Dysperbitem, czy czymś innym? W paru miejscach na tym forum wyczytałem, że Dysperbit owszem ludziska masowo dają, ale też pojawiły się głosy, że to raczej taka pseudo izolacja.

    2. Czy Dysperbitem, czy czymś innym można pomazać ściany, skoro już tam jest ten grunt bitumiczny? Nie będzie się to "gryzło"?

    3. Czym najlepiej przykleić styrodur, żeby nie odłaziło to od ściany i czy powinien on idealnie przylegać do ściany, czy może zostać jakaś przerwa?

    4. Czy zabezpieczyć dodatkowo siatką i klejem xpsa? Czy może zostać bez osłony?

    Proszę o pomoc i fachowe odpowiedzi, chcę dopilnować, żeby ta ekipa zrobiła to dobrze, a nie powtórzyła historię u siostry...

    Pozdrawiam
    Jak pomalowałeś ściany Dysperbitem to powodzenia przy doklejaniu styroduru. Moi murarze doradzili mi, żeby tym mazidłem nie smarować ścian, na które ma być przyklejany styropian. Tak też zrobiłem. Dysperbit nie wiąże się z klejem do styropianu, trzeba go trochę "poniszczyć" z wierzchu, żeby miał chropowatą i czepną powierzchnię. Swoją drogą, co za moda aby smarować wszystko co się da, tylko po to by było posmarowane. Jak poprzednik napisał: izolacja przeciwwilgociowa w postaci papy załatwia całą sprawę. Ja Dysperbit dałem od wewnątrz i teraz też nie wiem po co.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Klej w piance wiąże styropian (czy styrodur) z dysperbitem idealnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    1. Przeciwwodnej izolacji nie trzeba robić, ale przeciwwilgociową jak najbardziej - pytanie z czego? Czy pomazać Dysperbitem, czy czymś innym? W paru miejscach na tym forum wyczytałem, że Dysperbit owszem ludziska masowo dają, ale też pojawiły się głosy, że to raczej taka pseudo izolacja.

    2. Czy Dysperbitem, czy czymś innym można pomazać ściany, skoro już tam jest ten grunt bitumiczny? Nie będzie się to "gryzło"?

    3. Czym najlepiej przykleić styrodur, żeby nie odłaziło to od ściany i czy powinien on idealnie przylegać do ściany, czy może zostać jakaś przerwa?

    4. Czy zabezpieczyć dodatkowo siatką i klejem xpsa? Czy może zostać bez osłony?
    1. Ja dawalem dysperbit. Tak jak piszesz opinie sa rozne. Sa podobno lepsze srodki nie pamietam nazwy ale czy jest sens nie majac piwnicy i majac wode gruntowa dosc nisko? 95% osob daje dysperbit ja tez tak zrobilem.
    2. Tego nie wiem
    3. U mnie byla pianka do styroduru chyba soudala (tytan tez ma swoja) nie dalo sie xpsa oderwac od sciany bez jego uszkodzenia.
    Miedzy sciana a xpsem byla mala przerwa (klejone na placki)
    4. Moze zostac bez oslony (przygniatasz folia kubelkowa i obsypujesz ziemia) folie kubelkowa mozna przymocowac takimi specjalnymi wkretami.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ok, wielkie dzięki za poświęcony czas i zainteresowanie tematem, w takim razie będzie 2 x dysperbit, potem pianką styrodur, jeszcze nie wiem jaką, ale podejrzewam, że to większego znaczenia nie ma i folia kubełkowa. I rozumiem, że część nadziemną potraktować klejem i siatką oraz czy kołkować ją? Pytam, bo też czytając forum spotkałem się z takim rozwązaniem, co polecacie?


    Zastanawia mnie jeszcze jedna ostatnia sprawa, czy na ten grunt bitumiczny technonicola można dać dysperbit?


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 06-05-2016 o 00:33 Powód: dodanie pytania

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Z tą folią kubełkową to nie wiem, czy jest sens. U nas budowlańcy powiedzieli, że jak się uprzemy, to dadzą, ale jest z nią ten problem, że jak się woda jednak dostanie do między folię a fundament, to już stamtąd nie wyjdzie, nie wyschnie. Więc zostaliśmy przy dysperbicie i styrodurze. Nic się nie odkleja. Na styrodur daliśmy jeszcze siatkę i zaciągnęliśmy klejem. Na części w ziemi jeszcze raz mąż dał dysperbit.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Hej, witam ponownie, mam jeszcze jedną sprawę, otóż styrodur będzie przyklejony do ściany na piankę, potem na części wystającej ponad poziom ziemi, będzie siatka i klej, na to dam folię kubełkową. Pytanie, czy kołkować styrodur powyżej poziomu ziemi? Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Hej, witam ponownie, mam jeszcze jedną sprawę, otóż styrodur będzie przyklejony do ściany na piankę, potem na części wystającej ponad poziom ziemi, będzie siatka i klej, na to dam folię kubełkową. Pytanie, czy kołkować styrodur powyżej poziomu ziemi? Pozdrawiam
    Dawałem styropian Aqua EPS 120 i nie kołkowałem. A co do folii kubełkowej to się zastanów czy warto. Ja to dziadostwo dałem i nie jestem zadowolony. Kilka dni temu kopałem fundamenty pod taras i odkryłem ścianę fundamentową, tak że cała kubełkowa była widoczna. Między nią a ociepleniem jest tylko wilgoć i nic więcej. Ziemia wokół nawet jak jest sucha to nie odbierze wilgoci bo ta cholera jej nie przepuści. Gdybym mógł ją usunąć to zrobiłbym to natychmiast, ale już mam wysypane wokół domu. Folia kubełkowa to jedno wielkie g...wno! Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ksosik Zobacz post
    Hej, witam ponownie, mam jeszcze jedną sprawę, otóż styrodur będzie przyklejony do ściany na piankę, potem na części wystającej ponad poziom ziemi, będzie siatka i klej, na to dam folię kubełkową. Pytanie, czy kołkować styrodur powyżej poziomu ziemi? Pozdrawiam
    Jesli zamierzasz czesc widoczną cokołu wykonczyń tynkiem to nie.
    Ale jeśli planujesz ciężką okładzinę gres, kamień naturalny, to dodatkowe mocowanie się przyda..
    Folię kubełkową sobie odpuść
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam i miłego weekendu!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony