Witam wszystkich Forumowiczów.

Proszę Was o opinię. Ekipa budowlana zrobiła fundamenty z bloczków betonowych postawionych na ławach (dom parterowy, bez piwnicy). Ścianę z bloczków pokryli gruntem bitumicznym Technonicol no 1, potem przykleili 10 cm styroduru na klej, na jednym ze zdjęć widać, że przykleili to klejem na placki i między ścianą a xps jest spora przerwa. Potem żeby było to stabilniejsze zakołkowali to, bo jak majster powiedział, "ustrojstwo nie chciało się kleić". Dalej położyli siatkę i klej i to wszystko pokryli znowu tym gruntem bitumicznym, o którym wspomniałem. Na to wszystko przyłożyli folię kubełkową, którą przymocowali do styroduru za pomocą wkrętów...po paru dniach efekt jest taki, że folia się oderwała...

Odnoszę wrażenie, że panowie z ekipy za bardzo nie wiedzą jak z tym całym styrodurem postąpić. To nie jest wprawdzie mój dom tylko siostry, ale chciałbym Was prosić w jej imieniu o opinię, czy wszystko jest ok. Poniżej jest parę zdjęć, może niedokładnie wszystko widać, ale coś tam dojrzeć można.

Jeśli jest ok, to uspokójcie mnie, a jeśli nie to świećcie, co można poprawić.

Czy ten Technonicol no1 to jest jakiś podkład, izolacja? Czy to j est na bazie rozpuszczalników? Bo czytałem, że jeśli jest to rozpuści styrodur... Czy w ogóle to jest ta właściwa izolacja pionowa? Laik jestem w tych sprawach, stąd moja prośba o opinię i pomoc.

Pozdrawiam


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	354727
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f2.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	354728
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f3.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	354729
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f4.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	354730