Witam !

Chcemy wybudować taki domek:

http://www.projektyzwizja.pl/projekt.../ekonomiczny-2

Domek parterowy , strop drewniany.

Warunki glebowe bardzo dobre , sucho , piasek.

Deweloper niedaleko nas obecnie buduje domki na płycie fundamentowej takiej ..

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundamenty_setler-1024x685.jpg
Wyświetleń:	1321
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	355162

Jak widać jest 20cm styropianu EPS100 , beton C25 i 40cm pospółki ...
Domów trochę ten deweloper buduje , więc zapewne konstrukcja płyty odpowiednia ...

Dałbym ten projekt płyty osobie która będzie wykonywała adaptację mojego projektu aby zobaczył czy taka konstrukcja w moim przypadku by się sprawdziła.

A co do mojego projektu ...

Projekt w oryginale ma normalne fundamenty ...

Myślałem aby kazać zrobić adaptację i zrobić dom na płycie fundamentowej , ale już 2 osoby odradziły mi ten pomysł ...

Powiedziano mi że zwykłe tradycyjne fundamenty są pewniejsze i bezpieczniejsze i na pewno trwalsze , a zyski "energetyczne" w tak małym domu będą minimalne ...

Chciałbym dać sądzę z 20cm w płytę , i później na jastrych z 10cm i na t podłogówkę i wylewkę , czyli podłogówka na gotowej płycie a nie w samej płycie.

No chyba że zrobić zwykły fundament i dać 20cm styropianu i tyle ...

Nie ukrywam że trochę ciągnie mnie w kierunku płyty , bo chce aby domek był ciepły (ściany będą miały albo 20cm grafitu albo 30cm zwykłego styro) , ale trochę boję się że ten styropian w ciągu lat może się jednak uginać i osiadać ...

Jak z trwałością płyty fundamentowej i czy w przypadku takich warunków glebowych i tak maęgo domu płyta fundamentowa to dobry pomysł ?