dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artros
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    30

    Domyślnie KV HEAT W 2g 59.50.01 z płaszczem wodnym - problem

    No i niestety nowy temat
    Długo szukałem wkładu, częściowo skorzystałem z rad na forum i sam wkład wydaje mi się bardzo porządny ,posiada wężownicę
    został zamontowany w układzie otwartym, sterowany tatarkiem rt08b, niestety bez bufora a z zasobnikiem cwu 300l z 2 wezownicami (brak miejsca,zresztą nie wiem czy ma sens ale o tym niżej), powietrze z zewnątrz rura 110, zawór schładzający ->95C
    natomiast mam 2 wydaje mi sie spore problemy
    1) kominek "strzela" przy rozpalaniu
    sterownik ma ustawiony start pomp przy 65C - woda idzie na wymiennik płytowy po czym wraca do kominka - nie ma zaworu mieszającego - hydraulik stwierdził że nic tu nie da - że woda wracająca i tak będzie miała 55C. z jednej strony chcę go założyć ale w okolicy nigdzie kupić nie mogłem, z drugiej nie bardzo rozumiem co on ma dac skoro start pompy (mimo że ustawionej wysoko) i tak najpierw pcha w kominek chłodną wodę - od wymiennika do kominka przepchnie najpierw 2x7m wody z zimnych rurek
    czy to taki zawór ?http://www.wodtech.pl/towar/szczegol...biawar-vtc-312
    czy te "strzały" to wina zbyt chłodnej wody ? dodam ze zmniejszenie prędkości pomp to zmniejszenie strzelania,a poddczas tego drży rurka wylotowa (ciepłej wody)
    strzelanie występuje przez pierwsze 2 włączenia pomp, później już tylko syczenie jak podczas gotowania wody.
    dodam ze temp na płaszczu wg czujnika nie spada nigdy poniżej 60C

    co do bufora to nie wiem czy w ogóle byłby potrzebny - kominek zasilający podłogówkę rozgrzewa sie do ustawionych 70C i trzyma tą temp bezproblemowo ale pożera w 1,5h cały wsad. jedno co można o nim powiedzieć to super czysta szyba - delikatnie przysmolona jedynie przy górnych rogach

    2) jaka obudowa do niego ?
    jak rozumiem płyty krzemianowo wapniowe i to nie podlega dyskusji, na dole kratka 500cm2 na gorze około 1000cm2 + płyta jako izolacja stropu.
    stosować jakieś dodatkowe izolacje płaszcza ?? jakie minimalne odległości ? teraz mam zostawione z lewej i tylu po 10 cm a po prawej 20
    niestety ale instrukcja jest słaba

    pytanie dodatkowe - ewentualny nadmiar wody z płaszcza hydraulik wyprowadził do kanalizacji pexem - wytrzyma ?? nie stopi się idąc tuż nad płaszczem ?
    no i jeszcze jedno - jedna z termopar jest umieszczona na rurce wylotowej zamiast w buforze (jak wspomniałem brak takowego) czy to dobre miejsce czy gdzieś ją przenieść ? np na wymiennik płytowy ?
    dwie pozostałe są ok w kominku i zbiorniku cwu
    pomóżcie
    Ostatnio edytowane przez artros ; 10-05-2016 o 12:49
    Budujemy Mango

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    pomóżcie
    Ale w czym ... ?
    I jak ?
    Wszystkie pytania "ratunkowe już po fakcie" kieruj do sprzedawcy i instalatora, który montował palenisko i ewentualnie do przyszłego wykonawcy obudowy ... bo będzie to kolejny temat pełen "gdybań" i roztrząsania rzeczy, których się nie widziało na oczy ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar artros
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-250
    Posty
    30

    Domyślnie

    Niestety, ale w opanowaniu sytuacji
    Hydraulik śmiem twierdzić nie widział wcześniej takiego wkładu na oczy choć przy wycenie nie miał z tym najmniejszych problemów
    Pytania zadawałem wcześniej, czytałem, wybrałem wkład po wnikliwej lekturze, nikt nigdy nie pisał o podobnych problemach
    Większość rzeczy na budowie wykonuje sam,a kominek przez słabą znajomość tematu zdecydowałem się powierzyć fachowcowi, a wyszedłem na tym jak Zabłocki...
    Jak zobaczyłem że pierwsze rozpalanie chciał zrobić z pełnym wsadem, przy zamkniętych drzwiczkach i od dołu to wtedy otworzyły mi się oczy...

    Jak pomóc? wystarczą odpowiedzi - wiem wszystko już było tu na forum - jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron o obudowach i wyborze kominka nie znalazłem odpowiedzi na pkt 1.
    pkt 2 mniej więcej wiem ale chciałem dopytać.
    mogę rozrysować uszczegółowić...
    Budujemy Mango

  4. #4
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał artros Zobacz post
    Jak pomóc? wystarczą odpowiedzi - wiem wszystko już było tu na forum - jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron o obudowach i wyborze kominka nie znalazłem odpowiedzi na pkt 1.
    pkt 2 mniej więcej wiem ale chciałem dopytać.
    mogę rozrysować uszczegółowić...
    Strzelanie w układzie i drgania rurek to objaw kawitacji. Na to wpływ może mieć bardzo dużo czynników pomimo, że układ niby taki prosty. Zwrócić uwagę na:
    - opory przepływu na ssaniu pompki,
    - temperatury wody,
    - budowa instalacji -zapowietrzanie, prowadzenie rurociągów, itd

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał artros Zobacz post
    Niestety, ale w opanowaniu sytuacji
    Hydraulik śmiem twierdzić nie widział wcześniej takiego wkładu na oczy choć przy wycenie nie miał z tym najmniejszych problemów
    Pytania zadawałem wcześniej, czytałem, wybrałem wkład po wnikliwej lekturze, nikt nigdy nie pisał o podobnych problemach
    Większość rzeczy na budowie wykonuje sam,a kominek przez słabą znajomość tematu zdecydowałem się powierzyć fachowcowi, a wyszedłem na tym jak Zabłocki...
    Jak zobaczyłem że pierwsze rozpalanie chciał zrobić z pełnym wsadem, przy zamkniętych drzwiczkach i od dołu to wtedy otworzyły mi się oczy...

    Jak pomóc? wystarczą odpowiedzi - wiem wszystko już było tu na forum - jednak po przeczytaniu kilkudziesięciu stron o obudowach i wyborze kominka nie znalazłem odpowiedzi na pkt 1.
    pkt 2 mniej więcej wiem ale chciałem dopytać.
    mogę rozrysować uszczegółowić...
    Raczej nie jest to wina wkładu, tylko instalacji. Masz w Czeladzi mistrza od tych spraw, Kominki Godzic. Trudno, nie sprawdził się Twój "fachman", zainwestuj w prawdziwego...Może się podejmie konsultacji na miejscu, bo na forum to możesz się czasem "zagdybać"....

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kolego ARTOS;
    TAKIE problemy załatwiamy telefonicznie...... i po kłopocie !
    Wybrałeś dobry wkład kominkowy.
    Niestety wykonanie hydrauliki kominkowej jest całkowicie postawione na głowie ....
    Wkład do układów który możesz całkowicie LEGALNIE zastosować do układów zamkniętych podłączyłeś do małego układu otwartego który przekazuje ciepło przez wymiennik płytowy [całkiem niepotrzebny koszt]
    Mała pojemność wodna "układu otwartego " jest jedną z podstawowych przyczyn twoich kłopotów , o pozostałych poniżej...
    Nie zastosowałeś zaworu mieszającego TERMOSTATYCZNEGO który jest wymagany przez producenta [ gwarancja !! ] i zabezpiecza prawidłową temperaturę powrotu.
    Start pompy cyrkulacyjnej zdecydowanie za wysoko !!!!!
    Gdzie jest zainstalowana ta pompa na powrocie czy zasilaniu ?

    Szkoda że wkład kupiłeś gdzieś gdzie nie udziela się podstawowej informacji o prawidłowej instalacji sprzedawanego produktu ...
    Pan Hydraulik mógłby łaskawie przeczytać instrukcję montażu i obejrzeć schemat w książce gwarancyjnej.....

    Zadzwoń 663 443 321 lub napisz e-mail to udzielimy porady i wyślemy odpowiedni schemat.
    Darek B
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony