dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZDUNTECH Zobacz post
    Podłoże pod kominkiem powinno być niepalne. Osobiście zalecam pełną wylewkę w miejscu kominka (bez styropianu, styroduru itp) dodatkowo wzmocnioną siatką zbrojeniową. Niemniej jednak kupując wkład kominkowy wraz z obudową, montażem oraz pozostałymi materiałami u wykonawcy nie powinien się Pan martwić gdyż on jest gwarantem prawidłowo wykonanych prac oraz jakości użytych materiałów. Natomiast jeżeli wykonuje Pan kominek hobbystycznie na własną rękę powinien się Pan liczyć z ewentualnie popełnionymi błędami.
    Warto czytać również warunki gwarancji dot. materiałów i urządzeń np. https://kratki.pl/images/20070924/instrukcja-wklady_zeliwne.pdf
    Rozumiem że w tej sytuacji kominek/koza w domu na kondygnacji ze stropem drewnianym definitywnie odpada i nie wykona pan takiego zlecenia?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    wykonam bądź nie, w zależności od uwarunkowań technicznych budynku jak i również parametrów kozy.

    NAJWAŻNIEJSZE - Chciałbym się gorąco przywitać ze Zdunami jak i Pozostałymi Forumowiczami. Mam nadzieję na ciepłe przyjęcie.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez DUNTE ; 11-05-2016 o 15:06

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZDUNTECH Zobacz post
    Podłoże pod kominkiem powinno być niepalne. Osobiście zalecam pełną wylewkę w miejscu kominka (bez styropianu, styroduru itp) dodatkowo wzmocnioną siatką zbrojeniową. Niemniej jednak kupując wkład kominkowy wraz z obudową, montażem oraz pozostałymi materiałami u wykonawcy nie powinien się Pan martwić gdyż on jest gwarantem prawidłowo wykonanych prac oraz jakości użytych materiałów. Natomiast jeżeli wykonuje Pan kominek hobbystycznie na własną rękę powinien się Pan liczyć z ewentualnie popełnionymi błędami.
    Warto czytać również warunki gwarancji dot. materiałów i urządzeń np. https://kratki.pl/images/20070924/in...dy_zeliwne.pdf

    Z przytaczanej instrukcji:
    Urządzenie musi stać na solidnej, niepalnej podstawie.
    Wydaje mi się, ze gres, a pod nim 8cm betonu jest jednak warstwą niepalną. Biorąc pod uwagę, że podczas eksploatacji kominka gres pod nim rozgrzewa sie niewiele bardziej, niż płytki podłogowe, na ktore padają promienie Słońca, to jakoś nie mam obaw o styropian znajdujący się niżej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-05-2016 o 17:14
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24

    Domyślnie

    Styropian parkingowy starczy z duźym naddatkiem.
    Jeśli nie dasz, tragedii nie bedzie - bedziesz miał malutki mostek termiczny.

    Każdy mostek to kilka, kilkanaście złotych na sezon
    . W domie ocieplania elewacji 20-cm styropianu, takie mostki i walka z nimi stają sie coraz istotniejsze.
    W tej sytuacji, kiedy walka z mostkami staje się coraz istotniejsza, należy zwrócić uwagę, a następnie podjąć zdecydowaną walkę ze wszystkimi mostkami, nawet tymi, które są jeszcze nieodkryte i nieprzedyskutowane.
    Należy stoczyć zdecydowaną walkę z zamkami w drzwiach wejściowych, szyldami, które te zamki okrywają, a przez których szczeliny do domów nieuchronnie włazi nieakceptowalny intruz... zimne powietrze.
    Izolujmy szyldy i wkładki. Nie otwierajmy za często drzwi, bo wiadomo, okien też. Budujmy instalacje wentylacyjne sterowane mikroczipami a najlepiej jak we wszystkich miejscach wpływu/wypływu powietrza, i tych, które stwarzają lub mogą stwarzać zagrożenie termicznej agresji, zainstaluje się elektroniczne mierniki, informujące o wszystkich mostkach termicznych. I nie oszczędzajmy na tanich miernikach, montujmy takie, które w swoich mocach obliczeniowych będą bilansowały straty przeliczone na złotówki, by w waszych nowych domach żyło się radośnie, by można było na forum napisać ile złotych na sezon poszło w p..zdu lub co lepsze ile zostało niewydanych w kieszeni. Tylko jak te pozostające w kieszeni obliczyć to kij jeden wie.
    Jednak jest też i smutna wiadomość, jednego mostka się raczej nie opomiaruje, tego mostka, który tworzy się w głowach.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja proponuję wybudować dom w całości ze styropianu, najlepiej o grubości około 1,5 metra. Bez okien, natomiast z poczwórną śluzą do wychodzenia na zewnątrz, elektronicznie otwieraną raz na dobę. Z mostkami termicznymi trzeba walczyć całym dostępnym orężem!

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Za potężny mostek można by uznać sam dolot. Przy styropianie wiadomo, że nic nie pęknie. Chodzi raczej o jego podatność na drgania, czy osiadanie. Jeśli siadzie 1mm. na łączeniu kominka ze ścianą pojawi się rysa.
    Może kompromisem będzie np. 5 cm. Xps
    lub dobrej klasy bloczek komórkowy zamiast styropianu.
    Co do palnosci argument chybiony. Proponuję włożyć rękę dolna kratką pod wkład w momencie mocnego rozgrzania aby zobaczyć jakie temperatury tam panują.
    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Zgodnie z teorią jak nie widać to nie ma problemu W praktyce w tym miejscu masz mostek cieplny którym uciekają złotówki, które płacisz za ogrzewanie. Można tego mostka nie mieć, a skutek dla kominka będzie ten sam o tym właśnie napisał Forest.
    Podobnie jak wiele osób z forum, mam styropian pod kominkiem. Przez 4 lata nie zaobserwowałem żadnych sutków ubocznych.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    W tej sytuacji, kiedy walka z mostkami staje się coraz istotniejsza, należy zwrócić uwagę, a następnie podjąć zdecydowaną walkę ze wszystkimi mostkami, nawet tymi, które są jeszcze nieodkryte i nieprzedyskutowane.
    Należy stoczyć zdecydowaną walkę z zamkami w drzwiach wejściowych, szyldami, które te zamki okrywają, a przez których szczeliny do domów nieuchronnie włazi nieakceptowalny intruz... zimne powietrze.
    Izolujmy szyldy i wkładki. Nie otwierajmy za często drzwi, bo wiadomo, okien też. Budujmy instalacje wentylacyjne sterowane mikroczipami a najlepiej jak we wszystkich miejscach wpływu/wypływu powietrza, i tych, które stwarzają lub mogą stwarzać zagrożenie termicznej agresji, zainstaluje się elektroniczne mierniki, informujące o wszystkich mostkach termicznych. I nie oszczędzajmy na tanich miernikach, montujmy takie, które w swoich mocach obliczeniowych będą bilansowały straty przeliczone na złotówki, by w waszych nowych domach żyło się radośnie, by można było na forum napisać ile złotych na sezon poszło w p..zdu lub co lepsze ile zostało niewydanych w kieszeni. Tylko jak te pozostające w kieszeni obliczyć to kij jeden wie.
    Jednak jest też i smutna wiadomość, jednego mostka się raczej nie opomiaruje, tego mostka, który tworzy się w głowach.
    Tak się rozpisałeś, a mogłeś przecież wyjść na spacer i spędzić czas przyjemniej.
    No to ja się w kontekście izolacji powierzchni pod kominkiem zapytam:
    Dlaczego nie, skoro koszt, jak i wysiłek w to wlożony jest pomijalne mały ?

    Dlaczego, jesli w prosty sposob i za marne pieniądze mozna ograniczyć ucieczkę ciepła z domu tego nie zrobić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    To już było. Ściany z bloczków styropianowych zalewanych cienko betonem. Nie przyjęło sie.
    Największy szok przeżyłem na styropianowym stropie. Kominek musiał stać na ścianie niczym piec w kamienicy.
    Chyba musiał ? ☺
    Wytrzymałość takiego stropu była ponoć porównywalna do innych...
    Ciekawie wyglądają tez stropy z ytonga. Wzmocnione symbolicznym jak dla mnie dwuteownikiem.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    wykonam bądź nie, w zależności od uwarunkowań technicznych budynku jak i również parametrów kozy.

    NAJWAŻNIEJSZE - Chciałbym się gorąco przywitać ze Zdunami jak i Pozostałymi Forumowiczami. Mam nadzieję na ciepłe przyjęcie.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    My witamy ciepło...Gorzej moderatorem... Zalecam przeczytanie regulaminu forum.

  10. #30

    Domyślnie

    pojawił się nam niezły bajzel ... jedni mówią tak drudzy nie ? to wkońcu jak ? prosto i na temat plusy i minusy ??

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    [QUOTE=DUNTE;7141919]Podłoże pod kominkiem powinno być niepalne. Osobiście zalecam pełną wylewkę w miejscu kominka (bez styropianu, styroduru itp) dodatkowo wzmocnioną siatką zbrojeniową. Niemniej jednak kupując wkład kominkowy wraz z obudową, montażem oraz pozostałymi materiałami u wykonawcy nie powinien się Pan martwić gdyż on jest gwarantem prawidłowo wykonanych prac oraz jakości użytych materiałów. Natomiast jeżeli wykonuje Pan kominek hobbystycznie na własną rękę powinien się Pan liczyć z ewentualnie popełnionymi błędami.
    A wylewka to podłoże palne??? Proponuję wykonać płytę gr. 300mm zbrojoną górą i dołem prętem fi 12 Coś się komuś pozajączkowało, producentowi też niepalne podłoże minimum 300mm a co ze ścianami 120mm plus 40mm płyta izolacyjna, za ścianą też nie można szafy postawić. I to wszystko pewnie w obudowach wentylowanych z k-g i wełny no boki można zrywać.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-05-2016 o 08:44
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał szala18 Zobacz post
    pojawił się nam niezły bajzel ... jedni mówią tak drudzy nie ? to wkońcu jak ? prosto i na temat plusy i minusy ??
    Nie ma żadnego uzasadnienia na pozbycie się styro w tym miejscu zwłaszcza jeśli nie jest to ciężki kominek akumulacyjny. Mój dom stoi na takim styro oczywiście na zbrojonej płycie. Jeśli będzie to obudowa konwekcyjna to temperatura w dolnej części wkładu ( pod wkładem) nie przekroczy temperatury powietrza w domu chyba że mówimy o sytuacji ekstremalnej czyli pożarze domu
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Termiczna izolacja pozioma wynika z uzasadnień gruntowych. Mój grunt skłonił mnie do izolacji pionowej poza budynkiem (stanowi ona jednolity element z izolacją ścian budynku) i rezygnacji z izolacji poziomej. Na całej powierzchni budynku nie mam styropianu To nie wszystko! Piwnica pod budynkiem nie ma izolacji termicznej i pozbawiona jest również izolacji przeciwwilgociowej!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Za potężny mostek można by uznać sam dolot. Przy styropianie wiadomo, że nic nie pęknie. Chodzi raczej o jego podatność na drgania, czy osiadanie. Jeśli siadzie 1mm. na łączeniu kominka ze ścianą pojawi się rysa.
    Może kompromisem będzie np. 5 cm. Xps
    lub dobrej klasy bloczek komórkowy zamiast styropianu.
    Co do palnosci argument chybiony. Proponuję włożyć rękę dolna kratką pod wkład w momencie mocnego rozgrzania aby zobaczyć jakie temperatury tam panują.
    Jezeli dolot jest pod izolacja to powierzchnia nie izolowana to tylko przekroj dolotu najczesciej fi 110 zamiast 2m2 dziury w izolacji pod kominkiem. Mam tak pod kominkiem, podobnie jak w garazu. Nic nie pęka, nie osiada. Solidna biblioteczka z oparciem na 4 nozkach wywiera znacznie wiekszy ciezar na cm powierzchni niz kominek. Po co kombinowac z ciagloscia izolacji jezeli nie ma to uzasadnienia.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    wykonam bądź nie, w zależności od uwarunkowań technicznych budynku jak i również parametrów kozy.

    NAJWAŻNIEJSZE - Chciałbym się gorąco przywitać ze Zdunami jak i Pozostałymi Forumowiczami. Mam nadzieję na ciepłe przyjęcie.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Witaj, Robi sie ciekawie bo Twoja teoria lekko wywraca to co twierdzi Forest.
    A co to za uwarunkowania techniczne, o ktorych wspominasz i jakiego rodzaju konstrukcyjne, palne czy inne?
    Moze troszke konkretniej. Na pewno potrafisz je skokretyzowac i podac z czego wynikaja np. przepisy prawa, polska norma lub moze jakies inne ?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-05-2016 o 08:44 Powód: literowki

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Termiczna izolacja pozioma wynika z uzasadnień gruntowych. Mój grunt skłonił mnie do izolacji pionowej poza budynkiem (stanowi ona jednolity element z izolacją ścian budynku) i rezygnacji z izolacji poziomej. Na całej powierzchni budynku nie mam styropianu To nie wszystko! Piwnica pod budynkiem nie ma izolacji termicznej i pozbawiona jest również izolacji przeciwwilgociowej!
    Wow. Piotrze mieszkasz pewnie na wielkopolskich piachach i lubisz zimą ogrzewać grunt pod domem, kto bogatemu zabroni A taka piwnica idealna do przechowywania winka
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Wow. Piotrze mieszkasz pewnie na wielkopolskich piachach i lubisz zimą ogrzewać grunt pod domem, kto bogatemu zabroni A taka piwnica idealna do przechowywania winka
    Ogrzewanie gruntu pod moim domem, to pierwsze skojarzenia większości ludzi...Taki kod umysłowy...

    Piwniczka faktycznie klimatyczna. Do wina i przechowywania kwiatów zimą...ale ostatnio pojawił się problem. Musze nawilżać...

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Duże znaczenie ma tutaj rozmowa z inwestorem. Jeżeli w przyszłości kominek będzie zamieniony na piec kaflowy to taka wylewka tego może nie wytrzymać.
    @fotohobby - zgadzam się z Tobą, Niezmiernie ważna jest ocena i doświadczenie wykonawcy, to on odpowiada za całość.
    @Remiks - dosyć solidne te Twoje konstrukcje
    Ponadto nie wiem do co twierdzi Pan Forest, ale skoro wskazuje go Pan jako wykładnię wiedzy na tym forum - zwrócę uwagę na posty tego użytkownika.
    REASUMUJĄC niektóre uszczypliwe wypowiedzi na tym forum sądzę że nie są one wypowiadane przez prawdziwych zdunów lecz ludzi sfrustrowanych bądź amatorów. Rozmawiając kiedyś ze starszym panem w zawodzie ( pewnie już nie żyje ) twierdził on iż:
    - prawdziwy zdun się nie denerwuję gdyż nie byłby w stanie postawić ani jednego pieca kaflowego
    - piec budowany przez zduna odzwierciedla jego charakter
    - zawód zduna jest najwspanialszy na świecie bo to on "daje" ciepło i klimat w każdym domu
    to są słowa człowieka który naprawdę wiele potrafił w zawodzie i którego bardzo szanuję a słowa często wspominam.
    Bardzo otwarty jestem na konstruktywną rozmowę z każdym forumowiczem natomiast ludzie znerwicowani oraz sfrustrowani na pewno potrzebują rozmowy niestety nie ze mną. W tej kwestii nie jestem specjalistą.
    Jeszcze raz witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-05-2016 o 08:42

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZDUNTECH Zobacz post
    - prawdziwy zdun się nie denerwuję gdyż nie byłby w stanie postawić ani jednego pieca kaflowego.
    Dobre
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Taka jest istota forów . Trochę wiedzy, trochę hyde parku , często drobne uszczypliwosci.
    Dopóki nie przechodzi to w pospolite chamstwo, jest dopuszczalne.
    Gdzieś między dziesiątkami mniej lub bardziej reklamiarskich wpisów, inwestor znaleźć może troszkę informacji, a wykonawcy wymienić się doswiadczeniami.
    Gdybyś miał tego nie rozumieć, będzie Ci tutaj niezwykle ciężko ☺
    Pozdrawiam
    Cytat Napisał ZDUNTECH Zobacz post
    Duże znaczenie ma tutaj rozmowa z inwestorem. Jeżeli w przyszłości kominek będzie zamieniony na piec kaflowy to taka wylewka tego może nie wytrzymać.
    @fotohobby - zgadzam się z Tobą, Niezmiernie ważna jest ocena i doświadczenie wykonawcy, to on odpowiada za całość.
    @Remiks - dosyć solidne te Twoje konstrukcje
    @Regut1 - jeżeli pytasz o przepisy prawne, tak na szybko znalazłem w googlach na stronie Świata Kominków http://www.kominki.org/kominki/przep...-kominkow.html
    Ponadto nie wiem do co twierdzi Pan Forest, ale skoro wskazuje go Pan jako wykładnię wiedzy na tym forum - zwrócę uwagę na posty tego użytkownika.
    REASUMUJĄC niektóre uszczypliwe wypowiedzi na tym forum sądzę że nie są one wypowiadane przez prawdziwych zdunów lecz ludzi sfrustrowanych bądź amatorów. Rozmawiając kiedyś ze starszym panem w zawodzie ( pewnie już nie żyje ) twierdził on iż:
    - prawdziwy zdun się nie denerwuję gdyż nie byłby w stanie postawić ani jednego pieca kaflowego
    - piec budowany przez zduna odzwierciedla jego charakter
    - zawód zduna jest najwspanialszy na świecie bo to on "daje" ciepło i klimat w każdym domu
    to są słowa człowieka który naprawdę wiele potrafił w zawodzie i którego bardzo szanuję a słowa często wspominam.
    Bardzo otwarty jestem na konstruktywną rozmowę z każdym forumowiczem natomiast ludzie znerwicowani oraz sfrustrowani na pewno potrzebują rozmowy niestety nie ze mną. W tej kwestii nie jestem specjalistą.
    Jeszcze raz witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony