dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61

    Domyślnie

    Dla mnie ta lista posłużyła bardziej jako zbór kotłów na pellet w jednym miejscu (oczywiście nie wszystkie). Następnie zbierałem informacje i opinie o każdym z nich w sieci aby dokonać ostatecznego wyboru. Oprócz ceny kotła ważny był dla mnie również jego wygląd, sposób czyszczenia, a także to czy zmieści mi się do kotłowni oraz wysokość wyjścia czopucha do komina tak abym nie musiał przestawiać już istniejącego otworu w kominie. Na początku najbardziej byłem ukierunkowany na kocioł firmy Biawar Pellux Compact. Bardzo mi się on podoba ale już wyższe jego moce nie.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciar1

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Prościeniec
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr1. Zobacz post
    Dlatego, że jest to firma Polska, chyba największa, mają bardzo zautomatyzowany proces produkcji (liczne filmiki), dobry kontakt z serwisem, konkurencyjna cena. Pozdrawiam
    Kontakt może tak ale nie dowiesz się od nich nic sensownego. Zresztą podobnie jest z producentem sterowników czyli firmą Tech. Zadzwoniłem do nich aby się dowiedzieć dlaczego pewne rzeczy w instrukcji nie pokrywają się z tym co jest w sterowniku. Pan z sewisu rozmawiał ze mną za kare i wmawiał, że czarne jest białe a białe jest czarne Jak sam nie dojdziesz do pewnych rzeczy to nikt Ci nie pomoże... Chyba, że masz u boku instalatora, który na tych kotłach zjadł zęby.

  3. #63

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do wyboru: Defro pellet vs heiztechnik Q pellet duo vs ewentualnie LAZAR.
    Jeśli chodzi o peleciaka z defro nie znam nikogo osobiście kto miałby coś takiego - a sprzedawca polecił mi właśnie DEFRO....
    Heiztechnik - wykonawca hydrauliki na którego się zdecydowałem sam ma taki kocioł u siebie w domu - pozwala to mieć dużą pewność, że będzie bardzo pomocny jeśli chodzi o ustawienia itp
    Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

    Pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    Pytanie mam odnośnie podłączenia kotłowni z tym kociołkiem.

    W instrukcji z grudnia 2016 r. są 2 przykłady podłączeń w systemach otwartych, z których postanowiliśmy się trzymać schematu nr 1:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat1.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	385862

    Pytanie jest: Po co tam jest w schemacie termoregulator (poz. 22) ? Sterownik na piecu nie ogranie tego wszystkiego?

    Druga sprawa: Po co zawór 3D/4D na układzie podłogówki? Czy nie można po prostu podłączyć pompy z instalacji mieszającej na podłogówce do sterownika w kotle i watki sposób steorwać temepraturą? Pytam bo narazie mój instalator nie przewiduje dawać dam zaworu 4D, ale pozostawiona jest opcja do jego montażu. Czy jest mi on tam potrzeby do prawidłowego sterowania temepraturą podłogówki? Zawór taki (4D z siłownikiem) jest natomiast założony na instalacji grzejnikowej grzejnikowej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	385863  

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Twój instalator chyba same kotły węglowe montował dlatego tej strategii się trzyma. Samochód bez termostatu też pojedzie, a jakie będą skutki? Także możesz teraz przyoszczędzić parę stówek, aby później wydać więcej na grzanie wybór należy do Ciebie.Termoregulator jest do wysyłania sygnału do pieca"stary rozpalaj jest zimno w pomieszczeniu albo wygaś już wystarczy" Też możesz na tym przyoszczędzić i zachować 300stówki w kieszeni.Piec będzie jechał wg.zadanej histerezy czyli np.będzie grzał bo sam zmarzł a w pomieszczeniu nie trzeba bo jest wystarczająco ciepło.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Twój instalator chyba same kotły węglowe montował dlatego tej strategii się trzyma. Samochód bez termostatu też pojedzie, a jakie będą skutki? Także możesz teraz przyoszczędzić parę stówek, aby później wydać więcej na grzanie wybór należy do Ciebie.Termoregulator jest do wysyłania sygnału do pieca"stary rozpalaj jest zimno w pomieszczeniu albo wygaś już wystarczy" Też możesz na tym przyoszczędzić i zachować 300stówki w kieszeni.Piec będzie jechał wg.zadanej histerezy czyli np.będzie grzał bo sam zmarzł a w pomieszczeniu nie trzeba bo jest wystarczająco ciepło.
    Dzięki, ale zauważ że nigdzie nie użyłem słowa lub sformułowania w stylu "przyoszczędzę parę stówek" bo doskonale rozumiem że przede wszystkim ma to działać sprawnie.

    A instalator owszem, rzadko z kotłami innymi niż węgiel ma do czynienia ale raczej nie zamierzam go zmieniać bo to znajomy, który dodatkowo nie upiera się na żadne ze swoich rozwiązań i też chce żeby to grało. A że braki w doświadczeniu z montażem takich kotłów ma więc próbuje głośno myśleć, czego wyrazem są pytania na forum.

    W takim razie rozumiem, że najbezpieczniej i najefektywniej będzie trzymać się tego schematu który dał producent? Pytam, ponieważ czasem w schematach są różne babole.

    Studiuję jeszcze tę instrukcję. Czy może mi jeszcze ktoś wyjaśnić:
    1) czym różni się w takim razie termoregulator od sterownika pokojowego?
    Oba są w tym schemacie. Do tej pory myślałem, że za pomocą sterownika pokojowego jestem w stanie ustawić żądaną temp. wewnątrz pomieszczenia, który przekaże tę informację do kotła, a sterownika kotła (który ma możliwość podłączenia 2 zaworów mieszających) sam odpowiednio wysteruje zaworami/pompami w taki sposób aby osiągnąć żądana temperaturę. Rozumiem, że się mylę?
    2) Jeden zawór 4D (podłogówka) jest podłączony do termoregulatora, drugi bezpośrednio do sterownika kotła. Z czego to wynika?
    3) Gdzie w takim razie zwykle montuje się termortegulator? W kotłowni? W salonie obok sterownika pokojowego?
    4) Jaki termoregulator polecacie do takiego kotła?
    Ostatnio edytowane przez mico1 ; 06-04-2017 o 09:03

  7. #67

    Domyślnie

    Ja natomiast mam zamiar zamontować swój kocioł Bio Slim 20 Kw, który czeka w garażu na montaż do już istniejącej instalacji. Instalacja jest bardzo prosta i została zrobiona zgodnie ze schematem poprzedniego producenta kotła, który jeszcze jakiś czas planuję użytkować (do wypalenia opału jakim jest drewno). Zastanawiam się tylko czy to wszystko będzie działało jak należy czy też powinienem ją przerobić. Instalacja wygląda dokładnie tak jak na załączonym obrazku tylko brak w niej punktów 2 i 3 (zasilanie bojlera przez grawitację). Co o tym myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czterodrozny.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	385976

  8. #68

    Domyślnie

    Witam użytkowników
    Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania domu No i zainteresowałem się Defro bio slim
    Powiedzcie ile kosztowała was cała kotłownia gdyz za bufor grzany prądem zapłacę 13 tys gaz 12 tys ekogroszek nawet nie interesowałem się ile No i wkoncu Defro bio slim 10 kw cena kotła to 9 tys ile jeszcze reszta ? ...
    Jeszcze dochodzą części eksploatacyjne i serwis
    Szacunkowy roczny koszt ogrzewania w moim przypadku od 1900 zł za pellet do 2700 zł prądem ..

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grega Zobacz post
    Witam użytkowników
    Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania domu No i zainteresowałem się Defro bio slim
    Powiedzcie ile kosztowała was cała kotłownia gdyz za bufor grzany prądem zapłacę 13 tys gaz 12 tys ekogroszek nawet nie interesowałem się ile No i wkoncu Defro bio slim 10 kw cena kotła to 9 tys ile jeszcze reszta ? ...
    Jeszcze dochodzą części eksploatacyjne i serwis
    Szacunkowy roczny koszt ogrzewania w moim przypadku od 1900 zł za pellet do 2700 zł prądem ..
    U mnie poza kotłem wyszło ok 7 tyś za materiał + robocizna

  10. #70

    Domyślnie

    witam
    mam problem bio slim 10 kw pozostawia w kotle nie spalony pelet jest to w ciągu dwoch dni taka garstka na rece czy jesteś wstanie coś doradzi
    pozdrawiam.

  11. #71

    Domyślnie

    to jakieś 17 tys za cała kotłownie .. dużo dokładasz 5 tys masz pompę ciepła ..ja jednak idę w bufor na prąd .

  12. #72

    Domyślnie

    witam
    jakie masz ustawienia czas podawania siła nadmuchu itp bo ja nie moge dogrzac do zadanej temperatury jak puszcze go na grzejniki

  13. #73

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem nowym posiadaczek kotła bioslim 15
    Chciałbym zapytać czy ktoś może podzielić się ze mną optymalnymi ustawieniami tego kotła
    Dodam jeszcze ze mam 2 zawory 4d jeden na podłogówkę z automatycznym siłownikiem i 2gi na grzejniki manualny
    Brak pogodówki

  14. #74

    Domyślnie

    Witam serdecznie szanowne grono, jest to mój pierwszy post także ukłony. Szukam opinii na temat kotła Rakoczy Cortina pellet wyglada dość solidnie. Może ktoś coś o nim powiedzieć

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cześć, kupiliśmy Defro Bio Slim, Od 2 lat działa bez zarzutu.

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MataKowal

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-998
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    Cześć, kupiliśmy Defro Bio Slim, Od 2 lat działa bez zarzutu.
    a ile dostaliście u nich gwarancji ?

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MataKowal Zobacz post
    a ile dostaliście u nich gwarancji ?
    standardowo była opcja 2 letnia, my przedłużyliśmy do 5 lat.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    Cześć, kupiliśmy Defro Bio Slim, Od 2 lat działa bez zarzutu.
    Jak wygląda taki piec w rzeczywistości? Bo w katalogu to widzę...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MonaWisnia

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Wisła
    Kod pocztowy
    43-450
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    standardowo była opcja 2 letnia, my przedłużyliśmy do 5 lat.
    5 lat to już fajna gwarancja bo mi standardowo po 2-3 latach wszystko się psuje hahahaha - a to przedłużenie to jakieś specjalne warunki /płatności trzeba spełnić ?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony