dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Nowy wpis na moim blogu, tym razem o komunikacji przewodowej MySensors na RS485
    http://projektpimalina.blogspot.com/...owa-rs485.html

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem się podpytać jak rozwiązaliście u siebie kwestię regulacji temperatury w pokojach.
    Jestem na etapie elektryki, do każdego pokoju podciągam skrętkę pod regulator temperatury.
    Ogrzewanie będzie głównie podłogowe.
    Zastanawiam się jakie dać regulatory aby można było sterować zarówno z panelu pokojowego jak i z aplikacji domoticz.
    Są jakieś gotowe rozwiązania np Danfoss link ale dość drogie ( z tego co pamiętam działa chyba na z-Wawe).

    Może by zastosować takie regulatory ze znanego chińskiego portalu SML-1000GB po 32$ z możliwością sterowania po Modbus RTU lub RS485.
    Ostatnio edytowane przez morelowy ; 02-06-2017 o 11:46

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sasza31

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jak dla mnie ten temat jest także jak najbardziej na czasie, bo jednak chciałabym postawić na taką ofertę jak System Inteligentnego Domu Może ktoś z Was już się z nim zetknął moderowano? Czytałam nieco na temat tego rozwiązania i okazuje się, że pozwala na sterowanie roletami, ogrzewaniem, bramami, czy też klimatyzacją i powiem szczerze, że tak najbardziej interesują mnie dwie pierwsze opcje. Póki mieszkałam w starym domu i często wyjeżdżam w ramach pracy, wracając zimą w nocy, no nie było za przyjemnie. Dlatego tak sobie pomyślałam, czy nie byłoby dobrym pomysłem wybranie takiego systemu, zwłaszcza, że można go obsługiwać przy wykorzystaniu aplikacji na Androidzie. Możecie mi coś doradzić w tej kwesti, bądź też zaproponować podobne rozwiązanie? Będę bardzo zobowiązana.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 11-09-2017 o 07:57 Powód: Reklama

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jmadejek

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Żórawina
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Kupiłem dom wolnostojący z centralą alarmową Satela (chyba CA-10, 8 czujek przewodowych) , którą chcę wymienić na Integrę, właśnie robię tam mały remont i chciałbym wprowadzić trochę automatyki domowej. Najlepiej na Raspberry Pi + Satel Integra

    Co chciałbym zrobić
    -rolety + sterowanie
    -kamery IP + macierz NAS
    -sterowanie ogrzewaniem (sterowanie kaloryferami + podłogówką + piec na ekogroszek)
    -sterowanie bramą + domofon

    w przyszłości
    -sterowanie oświetleniem zewnętrznym
    -stacja pogodowa
    -system nawadniania

    Chciałbym zapytać,jakie kable mam pociągnąć od rolet do centrum sterowania, żeby to wszystko spiąć i w przyszłości sterować?
    Chcę przenieść centralę Satela w inne miejsce, czy kable od czujek można przedłużać - jakie to są kable?
    Jaką dokładnie płytę Satela powinienem kupić? Zastanawiam się nad INTEGRA 128-WRL

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wroLED

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat kolegi.
    Na naszym kanale YouTube prezentujemy moduły które można w łatwy sposób sparować z systemem domoticz i sterować m.in oświetleniem, bramami garażowymi, roletami itd.
    Zapraszam wszystkich https://www.youtube.com/watch?v=ZjeQ...NomSvC&index=8

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroLED Zobacz post
    Podepnę się pod temat kolegi.
    Na naszym kanale YouTube prezentujemy moduły które można w łatwy sposób sparować z systemem domoticz i sterować m.in oświetleniem, bramami garażowymi, roletami itd.
    Zapraszam wszystkich https://www.youtube.com/watch?v=ZjeQ...NomSvC&index=8
    Jak to zrobić?

  7. #27

    Domyślnie

    Jestem na etapie dziurawienia ścian i prowadzenia nowych kabli. Jakie kable przygotować i skąd dokąd żeby podłączyć Domoticz do: Satela, fotowoltaiki, stacji pogodowej oferującej surowe dane przez LAN lub internet, internetu, sterowania domem itp.
    Z Satelem to się łączy zwykłym kablem do alarmów przez wejścia i wyjścia czy jakoś inaczej? RS485, LAN?
    Co doprowadzić do rozdzielnicy elektrycznej? Domoticz będzie sterował obwodami przez wejścia do Satela czy przekaźniki bezpośrednio? Rolety do INT-ORS czy inaczej? Jakimi przewodami i jakie sensory? Wszędzie są funkcje i bajery ale niewiele informacji o okablowaniu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #28

    Domyślnie

    No temat jakiego szukałem.
    Na chwilę obecną mam zamiar zrobić tylko instalację opartą na pomiarach temperatur:
    w rekuperacji i GGWC oraz dodatkowo kotłownię..Temat fajny a w miarę zdobywania umiejętności fajnie by było wpinać się w niektóre urządzenia np móc sterować rekuperacją zdalnie czy chociażby sterowaniem podłogowym. ale to wszystko za jakiś czas.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem czy trochę pomogę, ale zacząłem przeglądać dokumentacją techniczną za pomocą sterowniki HPM da się w pełni sterować pompą i odczytywać wszystkie parametry nawet przez internet.

    Jest opisane gdzie trzeba się w pIąć w PCB pompy Ciepła.
    https://www.panasonicproclub.com/upl...BInstIB_en.pdf
    Może ktoś podejmie się próby odczytów i komunikacji.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  10. #30

    Domyślnie

    Znalazłem Opisane podłączenie i kodowanie po RS232 Rj45 jednostki rekuperatora Zehnder 350 Luxe
    Może komuś się przyda

    https://drive.google.com/open?id=1Ey...xrp-L1bSwJY4fu
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

  11. #31

    Domyślnie

    Zapraszam do śledzenia mojego bloga o budowie własnej automatyki domowej, co jakiś czas pojawiają się nowe wpisy.
    Jeden z ostatnich wpisów o wykorzystaniu modułu ESP.
    https://projektpimalina.blogspot.com...-domoticz.html

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony