dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy da się wymienić skrzydło bez ościeżnicy?

    Witam, w mieszkaniu które kupiłem; 2 lata temu były wymieniane wszystkie okna. Lecz chciałbym w sypialni zamontować okno (samo skrzydło) na bardziej akustyczne, aby mniej było słychać dźwięki z zewnątrz.

    Posiadam tam takie okno:

    - Data montażu 2014 r.
    - Wysokość 1410 mm
    - Szerokość 1750 mm
    - System KOLEKCJA 1 SALAMANDER
    - Kolor ORZECH D
    - Szyba szyba zespolona k=1,0 24 mm STS7040 SG [930x1210]
    - Klamka Klamka Soul t37 kl_stare złoto

    Dowiedziałem się że mam tutaj (nie jestem pewien na 100%) wkład szybowy to 4/16/4mm i U 1,0 W/m2k (Rw na poziomie 32dB) - czyli najzwyklejsze okno z szybami jednokomorowymi.

    Czy da się w takim wypadku zamówić na wymiar same skrzydło dwu komorowe i o lepszych parametrach decybeli i zamontować do ościeżnicy?

    Czemu nie chcę całego okna? Elewacja została wymieniona i by były uszkodzenia, pokój mam już cały wykończony - parapet, ściany, malowanie etc. więc nie chciałbym przy oknie wszystko od nowa robić.

    Więc da się wymienić same skrzydła o takim samym kolorze / wymiarze, ale o lepszych parametrach akustycznych i wsadzić do tych ościeżnic co mam?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nawet skrzydla wymieniac nie musisz tylko sama szybe na inna o lepszym Rw

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nawet skrzydla wymieniac nie musisz tylko sama szybe na inna o lepszym Rw

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Najłatwiej będzie zwrócić się bezpośrednio do sprzedawcy. On powinien bez problemu zidentyfikować dokładnie zamówienie w fabryce i zlecić wykonanie nowej szyby + (najlepiej)nowych listew przyszybowych, bo poprawienie parametru Rw pogorszy Ug (termikę szyby), więc wskazane by było zamówienie pakietu szybowego o większej głębokości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał muniek0122 Zobacz post
    aby mniej było słychać dźwięki z zewnątrz.
    Pytaj sprzedawcy - pewnie da się wymienić pakiet. Tylko pytanie, o ile cichszy będzie przy grubości, jaką obsłuży profil.

    Ale jeszcze sprawdź,czy to oby na pewno kwestia szyby - a nie nawiewnika czy wyciętych uszczelek dla wentylacji. Do testów spróbuj uszczelnić.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pytaj sprzedawcy - pewnie da się wymienić pakiet. Tylko pytanie, o ile cichszy będzie przy grubości, jaką obsłuży profil.

    Ale jeszcze sprawdź,czy to oby na pewno kwestia szyby - a nie nawiewnika czy wyciętych uszczelek dla wentylacji. Do testów spróbuj uszczelnić.
    Uszczelniłem do testów i bez zmian - to nie nawiewniki.
    Byłem u sprzedawcy u którego były zamawiane okna i powiedział że nie bardzo, że samych skrzydeł mi producent nie zrobi. Ale od razu zaoferował wycenę całego okna z montażem....
    Idę do innego sprzedawcy okien czy zamówią mi same skrzydło, bo obecny sprzedawca zainteresowany sprzedażą tylko całego okna. Bo niby samego skrzydła się nie da zrobić...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Gada glupoty.
    Samo skrzydlo tak jak sama oscieznice czy sama szybe mozna wykonac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał muniek0122 Zobacz post
    Uszczelniłem do testów i bez zmian - to nie nawiewniki.
    Byłem u sprzedawcy u którego były zamawiane okna i powiedział że nie bardzo, że samych skrzydeł mi producent nie zrobi. Ale od razu zaoferował wycenę całego okna z montażem....
    Idę do innego sprzedawcy okien czy zamówią mi same skrzydło, bo obecny sprzedawca zainteresowany sprzedażą tylko całego okna. Bo niby samego skrzydła się nie da zrobić...
    Postaraj się zlokalizować nr zamówienia u producenta (czasem na ramce międzyszybowej jest jakiś napis). Może to wystarczy, by wykonano Ci nowe pakiety (plus listwy) i może producent wskaże firmę, która uczciwiej podchodzi do swoich klientów. Wygląda na to, że trafiłeś na handlarza, a nie sprzedawcę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Postaraj się zlokalizować nr zamówienia u producenta (czasem na ramce międzyszybowej jest jakiś napis). Może to wystarczy, by wykonano Ci nowe pakiety (plus listwy) i może producent wskaże firmę, która uczciwiej podchodzi do swoich klientów. Wygląda na to, że trafiłeś na handlarza, a nie sprzedawcę.
    Sprawa wygląda tak, byłem u tego samego sprzedawcy okien, ale w innym oddziale 5 km dalej. I od razu inna rozmowa. Pani po sprawdzeniu wszystkich danych zamówienia / model etc. stwierdziła że bez problemu można wymienić sam wkład okienny (na zamówienie oczywiście).
    Obecnie mam tam jednokomorowe okna (2 szyby) 34 dB. Wybrałem sobie do wyceny 2 rodzaje wkładu okiennego:
    - 2 szyby (jednokomorowe) - akustyczne 45 dB
    - 3 szyby (2 komorowe) - akustyczne 47 dB
    Pani pokazała że rama okienną jaką mam bez problemu obsłuży te wkłady, jedynie tylko jak bym wybrał opcję z 3 szybami to trzeba profil wykonać krótszy - bo rama jest przygotowana wymiarowo także pod wkłady z 3 szybami. Po prostu obecny model ramy jest przystosowany pod każdy wkład 2/3 komorowy z katalogu.
    Teraz czekam na wycenę i będę wybierał.

    Powiem tak, ta sama firma, inny oddział i od razu nagle się da sam wkład zamówić u producenta okna (bo ma szczegółowe dane produkcji obecnego okna). Tylko poczekać aż sobie producent wkład wymierzy, wyceni i można zamawiać.

    Dzięki bardzo za pomoc wszystkim.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony