dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zaczynamy i już mamy dylematy.... Nasze własne lokum.

    Witam,


    chciałam Was bardzo prosić o pomoc.
    Zaplanowałam sobie taki oto salon, ale do końca nie jestem przekonana

    Z uwag:
    - za kozą są schody
    - na dole (schematu) jest przejście do kuchni (korytarzyk). Scania obok ma około 110cm.
    Postawiłam tam na schemacie witrynkę (albo coś podobnego). Na tej ścianie jest też włącznik lampy (nad stołem).

    Zastanawiam się czy nie lepiej powiesić tv? Tylko jak wykończyć tą ścianę? 42 calowy TV powieszony nagle na 5m ścianie nie będzie fajnie wyglądał.

    To białe prostokątne coś to miał być szezlong... ale to taki pomysł tylko...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 3.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	356027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	356028  

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 2 problem to łazienka...
    Deweloper wyciągnął nam jakąś dziwną rurkę do wc i teraz mamy zagryzkę :/
    Nie chcemy montować podwieszanego WC gdyż nie wiemy gdzie dokładnie jest podłogówka...
    a troszkę boję się uszkodzić rurki...

    Wyjście WC też trochę nie w tym miejscu
    Chcieliśmy prysznic niestety wszystkie podejścia już były (teraz myślę nad wanną z panelem)
    Deweloper przewidział wannę (kran na środku ściany), na ścianie na przeciwko drzwi (tam gdzie wrysowałam wannę). Od drzwi do ściany (strona z wanną) jest jakieś 70cm.

    Wszystko "pod wannę" deweloper zaplanował pod piecem.

    Myślę by zabudować ten piec...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	356029   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu 1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	356030   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160508_185045.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	356031  

  3. #3

    Domyślnie

    W salonie to chyba nic innego się nie wymyśli a układ jest bardzo dobry.Na ścianie 5m masz jeszcze stół fajnie by tutaj wyglądała biała cegła,drewniana podłoga,ściany w bieli/szarości.W łazience zależy gdzie jest pion,wtedy można pomyśleć o przeróbkach np:

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniqaa Zobacz post
    Zastanawiam się czy nie lepiej powiesić tv? Tylko jak wykończyć tą ścianę? 42 calowy TV powieszony nagle na 5m ścianie nie będzie fajnie wyglądał.
    To białe prostokątne coś to miał być szezlong... ale to taki pomysł tylko...
    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    W salonie to chyba nic innego się nie wymyśli a układ jest bardzo dobry.Na ścianie 5m masz jeszcze stół fajnie by tutaj wyglądała biała cegła,drewniana podłoga,ściany w bieli/szarości
    Witaj Moniqaa

    Podobnie jak kinka uważamy, że na Twojej przeszło 5,5 metrowej ścianie, przy której będzie stał stół oraz w drugiej części salonu - TV, świetnie sprawdzi się biała cegiełka Parma (płytka gipsowa): http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,95,parma.html lub Boston (płytka betonowa - biała lub szara/grafitowa): http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,98,boston.html
    Drugą ciekawą opcją jest połączenie na tej ścianie białej Parmy (w okolicach TV): http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,95,parma.html z drewnianymi panelami Pure z Wood Collection (bliżej stołu): http://www.woodcollection.pl/portfolio-view/pure/ Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=boDHfFhyAgA możesz zobaczyć jak wygląda takie połączenie tuż po remoncie I akurat w tym przypadku TV stoi na ... sztaludze U Ciebie jest zdecydowanie inny styl, więc sztalugi nie proponujemy Co do samego umiejscowienia TV to oczywiście możesz go powiesić na tle białej Parmy i będzie wyglądać świetnie, ale jeśli jesteś w fazie projektowania wnętrza to weź również pod uwagę jakąś designerską szafkę RTV lub komodę w kolorze naturalnego drewna. Mogłaby świetnie komponować się np. z drewnianymi panelami Pure w dalszej części salonu

    Czekamy na Twoje dalsze pomysły, przemyślenia, opinie i służymy pomocą
    Ostatnio edytowane przez STEGU ; 17-05-2016 o 11:43

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedź.
    Do koncepcji salonu się chyba przekonałam (tzn. do układu mebli).
    Na podłodze będziemy mieć gres Cerrad Setim Honey więc pomysł z białą cegłą przypadł mi do gustu
    Na początku myślałam o cegle ale tylko na kominie koło kozy (chciałabym tam rudą cegłę) ale teraz myślę nad ta białą na tej ścianie z TV.
    Zastanawiam się czy dać ją na całości ściany, czy może tylko fragment (miejsce TV).

    Jeśli chodzi o pomysły: to po głowie chodziły mi jeszcze panele gipsowe położone na fragmencie ściany za tv.

    Za to drewniane panele do mnie nie przemawiają. Wyglądają super, ale ten kur, który tam będzie się zbierał....



    Ogólnie chodzą mi po głowie odcienie szarości lub beżu. Jeszcze się nie zdecydowałam (a maż już ponagla).
    Schody będą obłożone jesionem z drewnianymi poręczami i czarnymi tralkami. Schody są widoczne z salonu.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STEGU
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jełowa
    Kod pocztowy
    46-025
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniqaa Zobacz post
    Dziękuję Wam za odpowiedź.
    Do koncepcji salonu się chyba przekonałam (tzn. do układu mebli).
    Na podłodze będziemy mieć gres Cerrad Setim Honey więc pomysł z białą cegłą przypadł mi do gustu
    Na początku myślałam o cegle ale tylko na kominie koło kozy (chciałabym tam rudą cegłę) ale teraz myślę nad ta białą na tej ścianie z TV.
    Zastanawiam się czy dać ją na całości ściany, czy może tylko fragment (miejsce TV).

    Jeśli chodzi o pomysły: to po głowie chodziły mi jeszcze panele gipsowe położone na fragmencie ściany za tv.

    Za to drewniane panele do mnie nie przemawiają. Wyglądają super, ale ten kur, który tam będzie się zbierał....

    Ogólnie chodzą mi po głowie odcienie szarości lub beżu. Jeszcze się nie zdecydowałam (a maż już ponagla).
    Schody będą obłożone jesionem z drewnianymi poręczami i czarnymi tralkami. Schody są widoczne z salonu.
    I jak Moniqaa? Wybrałaś już jakieś rozwiązanie? Cegiełki na całą ścianę czy tylko w okolicach TV? Białe czy raczej szare lub ciemne szare?
    Możemy Ci jeszcze jakoś pomóc, doradzić, zasugerować?
    Pozdrawiamy ciepło i mocno trzymamy kciuki za pomyślne zakończenie projektu!

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Moniqaa, pomysł z panelami gipsowymi jest bardzo dobry! Tu możesz zobaczyć, jak wyglądają takie panele pomalowane farbą: https://www.youtube.com/watch?v=EPAifBHw1dE
    W tym przypadku wybrano motyw plastra miodu, ale możesz wybrać panele o dowolnym kształcie. Świetnie się sprawdzają, są łatwe do zamontowania, aby nadać im ostateczne wykończenie wystarczy pomalować je farbą. Na filmie jest to Srebrzysty Blask z kolekcji Śnieżka Barwy Natury, kolor neutralny, ale w salonie spokojnie możesz zaszaleć i wybrać jakiś bardziej intensywny, zdecydowany kolor. Wtedy reszta ścian powinna być w kolorze złamanej bieli lub delikatnej szarości. Śnieżka oferuje duży wybór kolorów.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony