dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Troche poczytalam i zrozumialam jednak ,ze 3 fazowe lepsze ,tylko nadal nie wiem na ktora sie nastawic All In One, T-CAP czy KIT.Czy wystepuje takie zjawisko na niekorzysc jak przy piecach ,czyli przewymiarowania pompy? Laik ze mnie ,wiec wybaczcie tlumokowi

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Tez sie zastanawiam ,czy to aby nie blad.Tak mam w projekcie i rozmawialam dzisiaj z architektem ,ktory to potwierdzil.Ale nadal mi cos tu nie gra,chyba bede musiala zrobic jednak niezalezne OZC,lub kupic te pompe Panasonica 16kW,gdzies czytalam,ze lepiej mocniejsza niz na pograniczu.
    Kochani mozecie mi wytlumaczyc czym sie roznia te Panasonici Aquarea T-CAPSXC,KIT ,All In One, HIGH PERFORMANCE itd Zalezy mi na ogrzewaniu ,chlodzeniu i cieplej wodzie.Czy 1 fazowe zasilanie ,czy 3 fazowe?
    Na pewno odpada system monoblok.
    Ja mam w projekcie obciążenie 17kW dlatego wstawili mi fachmani kocioł na ekogroszek 25kW (na zapas). Przed instalacją pompy zleciłem policzenie OZC i wyszło 8,6kW dla 22/-20 więc "obliczenia" w projekcie dosyć znacznie mijały się z prawdą, także zanim zainwestujesz kilka tysięcy w droższą pompę proponuję zainwestować 300-400zł w OZC
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #23

    Domyślnie

    Tak wlasnie ,to nie dzialka architekta ,robie OZC bez dwoch zdan.Nadal moje pytania aktualne,czym sie roznia te pompy i czy wydajniejsza jest o zawyzonej mocy ,czy wrecz przeciwnie.Pomozcie babie.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ja mam w projekcie obciążenie 17kW dlatego wstawili mi fachmani kocioł na ekogroszek 25kW (na zapas). w OZC
    A nie taniej było zamontować jakieś okna

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Tak wlasnie ,to nie dzialka architekta ,robie OZC bez dwoch zdan.Nadal moje pytania aktualne,czym sie roznia te pompy i czy wydajniejsza jest o zawyzonej mocy ,czy wrecz przeciwnie.Pomozcie babie.
    Najpierw OZC.
    PC można dobierać na kilka sposobów .Ale najlepiej dobierać w sposób uzasadniony ekonomicznie . Oczywiście nie jest to w 100 % jednoznaczne bo zależy trochę od pogody.
    Jedna firma produkująca już kilkanaście lat PC . Zaleca dobór PC na temperaturę -8 - 10 C+grzałki .
    Grzałki mogą załączyć sie w niższych temperaturach.
    Polecam współpracę z inżynierem praktykiem.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Ja mam w projekcie obciążenie 17kW dlatego wstawili mi fachmani kocioł na ekogroszek 25kW (na zapas). Przed instalacją pompy zleciłem policzenie OZC i wyszło 8,6kW dla 22/-20 więc "obliczenia" w projekcie dosyć znacznie mijały się z prawdą, także zanim zainwestujesz kilka tysięcy w droższą pompę proponuję zainwestować 300-400zł w OZC
    Obliczenia projektowe zawsze sie róznią od zewnetrznych jezeli tak mozna je nazwac obliczen ozc. Dlaczego tak jest? Długo by o tym pisac ale dwie przyczyny zawsze wystepuja. Perwsza to niekompetencja projektantów którzy je wykonują, druga to zmiany/odstępstwa o pierwotnych założen zarówno zmiany architektoniczne jak i zmiany dotyczace ocieplen budynku.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj! Polecam naszych partnerów branżowych!

    TUTAJ znajdziesz takiego najbliżej Twojej lokalizacji! Doradztwo, sprzedaż, instalacja i serwis klienta są realizowane wyłącznie przez partnerów branżowych współpracujących z firmą Viessmann, regularnie przez nas szkolonych i doskonale znających nasze produkty.

    Pamiętaj również, że cały czas trwa obecnie program "SpokojnaGłowa" Viessmann! W cenie pompy dostajesz Program Spokojna Głowa!

    Korzyści z posiadania pompy ciepła z Programem Spokojna Głowa:

    • Uruchomienie urządzenia przez serwis firmy Viessmann
    • Osobisty konsultant 24h w całym okresie gwarancji
    • Zdalny monitoring przez pracownika firmy Viessmann
    • Dodatkowy bezpłatny moduł zdalnego sterowania


    Masz pytania? Jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #28

    Domyślnie

    Wiecie co,tak sobie mysle ,ze na poddaszu zamiast podlogowki lepiej sie sprawdza klimakonwektory.Tylko jak to sie ma do pompy ciepla ,parter podlogowka 180m plus poddasze okolo 80 m po podlogach ,klimakonwektory.Nie wiem jak z wydajnoscia ,ale latem chlodzenie z pompy wygodniejsze.

  9. #29

    Domyślnie

    Na myśli masz klimakonwektory w obudowach do montażu naściennego, czy kanałówki?

    Ja polecam takie 2 rozwiązania:
    1: Parter podłogówka, poddasze klimakonwektory jako 2 osobne obiegi połączone z PC poprzez sprzęgło.
    2: Całość podłogówka + klimakonwektor kanałowy do chłodzenia. Osobne obiegi rozdzielone zaworem przełączającym. O ile to możliwe pompa bez sprzęgła.

    Rozwiązanie pierwsze pozwala na regulację temperatury indywidualną dla każdego pomieszczenia.
    Można sobie programować obniżenia temperatury nocą itp.
    Plus Indywidualna klimatyzacja latem, każdego pomieszczenia.

    Rozwiązanie drugie jest tańsze.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Na myśli masz klimakonwektory w obudowach do montażu naściennego, czy kanałówki?

    Ja polecam takie 2 rozwiązania:
    1: Parter podłogówka, poddasze klimakonwektory jako 2 osobne obiegi połączone z PC poprzez sprzęgło.
    2: Całość podłogówka + klimakonwektor kanałowy do chłodzenia. Osobne obiegi rozdzielone zaworem przełączającym. O ile to możliwe pompa bez sprzęgła.

    Rozwiązanie pierwsze pozwala na regulację temperatury indywidualną dla każdego pomieszczenia.
    Można sobie programować obniżenia temperatury nocą itp.
    Plus Indywidualna klimatyzacja latem, każdego pomieszczenia.

    Rozwiązanie drugie jest tańsze.
    Montaż klimakonwektorów jest drogi, klimakonwektory są drogie, wiem bo sprzedaję i montuję.
    Prawidłowy montaż klimakonwektorów tak by ze ścian nie wychodziła wilgoć po paru sezonach od puszczania zimnego czynnika grzewczego to sztuka.

    Dlatego lepiej podłoga wszędzie, a do chłodzenia latem ze dwie klimy, lub jedna jak dobrze się da to na korytarzu tak by chłodziła pomieszczenia przez otwarte drzwi.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Montaż klimakonwektorów jest drogi, klimakonwektory są drogie, wiem bo sprzedaję i montuję.
    Prawidłowy montaż klimakonwektorów tak by ze ścian nie wychodziła wilgoć po paru sezonach od puszczania zimnego czynnika grzewczego to sztuka.

    Dlatego lepiej podłoga wszędzie, a do chłodzenia latem ze dwie klimy, lub jedna jak dobrze się da to na korytarzu tak by chłodziła pomieszczenia przez otwarte drzwi.
    Pan raczy żartować?
    Być może klientom, którzy kupują Meetinga nie przeszkadza widok 3 urządzeń chłodniczych na ścianie + rożne panele sterujące gratis.
    Zapewne mają też wyrozumiałych (głuchych) sąsiadów.

    Rozumem to, że większa ilość urządzeń to lepszy zysk dla Pana (montaż, uruchomienie, przeglądy itp)

    Ale do nowego domu, gdy ktoś decyduje się na markową rewersyjną pompę PW?
    Proponowanie dodatkowego zestawu klimatyzatorów, które będą chłodzić przez otwarte dzrzwi to jakiś żart.

    Przy okazji z waszej reklamówki:
    https://www.facebook.com/PompyMeetin...62701863814512
    Czy to jest montaż wykonany zgodnie ze "sztuką" i pozwala na chłodzenie?
    Ostatnio edytowane przez _John ; 20-06-2016 o 10:06

  12. #32

    Domyślnie

    John,tak mi sie wydaje ,ze montowanie kilku zespolow mija sie z celem.Myslalam zastosowac to co zaproponowales w wersji 1-szej ,czyli : Parter podłogówka, poddasze klimakonwektory jako 2 osobne obiegi połączone z PC poprzez sprzęgło.Napisales,ze jest to drozsze rozwiazanie,orientujesz sie jak to wychodzi cenowo?

  13. #33

    Domyślnie

    wilgoci tez nie chce ,wiec jak to jest z tymi klimakonwektorami?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jak się układy chłodnicze izoluje szarą otuliną to jest i wilgoć.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    John,tak mi sie wydaje ,ze montowanie kilku zespolow mija sie z celem.Myslalam zastosowac to co zaproponowales w wersji 1-szej ,czyli : Parter podłogówka, poddasze klimakonwektory jako 2 osobne obiegi połączone z PC poprzez sprzęgło.Napisales,ze jest to drozsze rozwiazanie,orientujesz sie jak to wychodzi cenowo?
    Cena zależy od elementów jakich się użyje do budowy.
    Rozrzut cenowy w przypadku klimakonwektorów jest bardzo duży.
    Pytaj swojego wykonawcę bo największy na cenę wpływ będzie miał fakt gdzie i jakie kupuje klimakonwektory.

    Generalnie instalacja przystosowana do chłodzenia różni się 2 elementami od zwykłej grzewczej.
    1. Izolacja - wszystkie rury pomiędzy pompą a klimakonwektorami trzeba zaizolować spienionym kauczukiem.
    2. Odpływ skroplin z każdego klimakonwektora - najlepiej grawitacyjny, bo pompki to kłopot.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 30-06-2016 o 08:03

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony