dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna2910

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    2

    Domyślnie powietrze do kominka i pieca na ekogroszek

    Witam,
    moja budowa jest na etapie zalewania chudziaka. Dowiedziałam się, że planując posiadanie kominka muszę jakoś doprowadzić do niego powietrze z zewnątrz. Mam zakupione 2 takie kominy: Uniwersal KW fi 200 mb. Jest to gotowy system kominowy. Czy on od razu zapewnia jakoś doprowadzenie powietrza do kominka i do pieca na ekogroszek czy do obu muszę prowadzić osobne rury na chudziaku?

    Proszę o szybką poradę, bo na sobotę planowane jest zalewanie chudziaka.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna2910 Zobacz post
    Witam,
    moja budowa jest na etapie zalewania chudziaka. Dowiedziałam się, że planując posiadanie kominka muszę jakoś doprowadzić do niego powietrze z zewnątrz. Mam zakupione 2 takie kominy: Uniwersal KW fi 200 mb. Jest to gotowy system kominowy. Czy on od razu zapewnia jakoś doprowadzenie powietrza do kominka i do pieca na ekogroszek czy do obu muszę prowadzić osobne rury na chudziaku?

    Proszę o szybką poradę, bo na sobotę planowane jest zalewanie chudziaka.
    Wypowiem się w sprawie kominka. Do kominka powinnaś doprowadzić powietrze oddzielnym kanałem. Uniwersal to kiepski pomysł, jako odprowadzanie dymu z kominka. Informacje dlaczego, znajdziesz na tym forum, przeglądając wątki o kominach w dziale kominki.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    I doprowadzenie powietrza nie na chudziaku a pod chudziakiem
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Nie wspominając o sensowności instalacji trutki "eko"grochowej do NOWEGO domu...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Do kominka rura z powietrzem do spalania fi 110 lub lepiej 160 , ten drugi rozmiar na wszelki wypadek gdybyś chciał zainstalować większy wkład , pod chudziakiem i izolacją przeciwwilgociową .
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony