dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Post Drzwi zewnętrzne aluminiowe

    dzień dobry,
    ostatnio problemem który spędza mi sen z powiek jest wybór drzwi prowadzących z podwórza do nieocieplanej klatki schodowej.Na klatce znajduje się również część schodząca do piwnicy, czyli poniżej gruntu.
    Zaproponowano mi zakup drzwi aluminiowych zimnych z dużym przeszkleniem lecz nie wiem czy to dobry wybór.Może opcja zakupu drzwi alumniniowych ciepłych lub stalowych nie były by trafniejsza.
    wiem, ze różnica temperatur między wnętrzem a zewnętrzem budynku jest góra 20 stopni zimą a dzięki piwnicy nigdy na klatce temperatura nie spadnie poniżej 0℃ . zastanawia mnie czy drzwi aluminiowe zimne nie mają zbyt wysokiego współczynnika przenikania (ok 3 dla aluminium, mniej dla szyby) i czy nie spowoduje to szybszego przenikania mrozu na klatkę schodową niż w innym rodzaju drzwi.i ze względu na wilgotność nie będą one szronić.

    bardzo prosiłabym o jakiekolwiek informacje lub doradztwo w tym problemie.
    Anna

  2. #2

    Domyślnie

    W tej konkretnej sytuacji nie inwestowalbym w ciepłe drzwi.

  3. #3

    Domyślnie

    mogę wiedzieć dlaczego?

  4. #4

    Domyślnie

    Sama sobie odpowiedzialas
    Roznica temperatur bedzie niewielka wiec generowane straty takze beda niewiele wieksze jak za cieplejsze drzwi a roznica w cenie dosc spora.
    Z racji miejsca zastosowania nawet przy duzych mrozach szron na drzwiach nie bedzie sie pojawial o ile beda szczelne.
    Poza tym sa pewne granice walki i jak najnizsze U moim zdaniem cieple alu badz super cieple drzwi z innego materialu ta granice przekrocza

    Moje subiektywne zdanie

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za pomoc. potrzbowałam takiego upewnienia się w decyzji

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie popieram to co pisze nikt ważny. Ktoś po prostu chce Twoim kosztem zarobić trochę grosza. Jak już chcesz coś ciekawego w niższych pieniądzach to pomyśl o KMT czy Wikędzie z ościeżnicą Termo. Termo składa się z profilu aluminiowego z przekładką kompozytową. Dla Twoich potrzeb to chyba wszystko. Dalej to już sztuka dla samej sztuki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony