dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę krokwi koszowych

    Witam chodzi mi o krokwie koszowe w projekcie była krokiew pojedyńcza 18x10
    Cieśle założyli podwójne krokwie koszowe 18x8 wszystko niby ok bo niby troche mniejszy przekrój ale za to dwie.
    Zastanawia mnie sposób montażu tzn nie obok siebie tylko pod kątem tak jak na zdjęciach
    Może się ktoś wypowiedzieć czy coś takiego kiedyś widział?





  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał banus1 Zobacz post
    Witam chodzi mi o krokwie koszowe w projekcie była krokiew pojedyńcza 18x10
    Cieśle założyli podwójne krokwie koszowe 18x8 wszystko niby ok bo niby troche mniejszy przekrój ale za to dwie.
    Zastanawia mnie sposób montażu tzn nie obok siebie tylko pod kątem tak jak na zdjęciach
    Może się ktoś wypowiedzieć czy coś takiego kiedyś widział?




    Jeżeli dobrze widzę to są tzw "grady". Ale zbite gwoździami? Amatorka na całego. Ja mam grady z jednego kawałka o wymiarach 22 x 24 cm, długość 9 m.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak zbijane jest to co około metr trzema długimi gwoździami. Czyli co jedt to gorsze rozwiazanie niż jedna krokiew koszowa 10x18?

  4. #4

    Domyślnie

    Aha krokiew koszowa ma ok 6 m dł.
    Mógłbyś mi pokazać jak wyglądają te grady z jednego kawałka bo nie moge wygooglować

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał banus1 Zobacz post
    Aha krokiew koszowa ma ok 6 m dł.
    Mógłbyś mi pokazać jak wyglądają te grady z jednego kawałka bo nie moge wygooglować
    Proszę. Grad koszowy po środku. Po bokach grady kalenicowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0819.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	356705
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli to jakby zwykła gruba krokiew tylko z wycięciem trójkątnym do schodzenia się połaci.
    A ja wcziąż się zastanawiam czy mój dach jest wykonany zgodnie ze sztuką, czy tak się robi?
    No i czy jest to lepsze niz to co w projekcie czyli jedna 10x18 ( cieśle mówią że od 30 lat tak robią i że jest to stabilniejsze, ogólnie ekipa jedna z lepszych na terenie)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał banus1 Zobacz post
    Czyli to jakby zwykła gruba krokiew tylko z wycięciem trójkątnym do schodzenia się połaci.
    A ja wcziąż się zastanawiam czy mój dach jest wykonany zgodnie ze sztuką, czy tak się robi?
    No i czy jest to lepsze niz to co w projekcie czyli jedna 10x18 ( cieśle mówią że od 30 lat tak robią i że jest to stabilniejsze, ogólnie ekipa jedna z lepszych na terenie)
    Dla zobrazowania różnicy pomiędzy naszymi dachami napiszę, że same krokwie mają u mnie wymiar 10 x 20 cm. Moja więźba wycinana była na CNC ze świerka górskiego. Składanie trwało 2 dni, deskowanie3. Dach gotowy w 5 dni. Dodam jeszcze, że u mnie nie ma gwoździ. Jest dosłownie kilkanaście śrub dociągających a reszta połączeń na zamkach.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 24-05-2016 o 10:55
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MWer
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-602
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dwie krokwie 18x8 jednoznacznie mocniej niż jedna 18x10
    Tyłko pytanie w tym, że tak usytuowany krokwie w koszu pod obciążeniem zostaną zredukowane do siebie. Nie całkiem, ale myśle że z czasem mogą być tam szczeliny. Na połączeniach rządowych krokiew z koszowej. Kwestia w tym jak to wszystko mocowane. Moim zdaniem zrobione nieprawidlowo, ale biorąc pod uwagę zapas wytrzymałości dwoch krokiew większego przekroju - będzie stojać
    Instalacje domowe / imatalo.eu

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MWer
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-602
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dla zobrazowania różnicy pomiędzy naszymi dachami napiszę, że same krokwie mają u mnie wymiar 10 x 20 cm. Moja więźba wycinana była na CNC ze świerka górskiego. Składanie trwało 2 dni, deskowanie3. Dach gotowy w 5 dni. Dodam jeszcze, że u mnie nie ma gwoździ. Jest dosłownie kilkanaście śrub dociągających a reszta połączeń na zamkach.
    Myślę że do tego opisu należy dodać wartość
    Instalacje domowe / imatalo.eu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWer Zobacz post
    Myślę że do tego opisu należy dodać wartość
    35 k
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony