dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jakość prac Porotherm 25 P+W

    Witam,

    Proszę o ocenę widocznych na zdjęciach ścian. Czy szczeliny widoczne na fotkach to norma?

    http://tufotki.pl/UlSWx

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TST12 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o ocenę widocznych na zdjęciach ścian. Czy szczeliny widoczne na fotkach to norma?

    http://tufotki.pl/UlSWx
    U mnie wygląda tak samo. Te szczeliny to norma. System pióro - wpust zrobi robotę. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3

    Domyślnie

    Porównałem sobie budowę moją i sąsiada gdzie ściany są o niebo "czyściej" wymurowane. U siebie naliczyłem kilkadziesiąt pustaków z poubijanymi narożnikami, sąsiad ma zaledwie takich kilka, a wielkościowo dom taki sam. Nie mówiąc już, że u niego nie ma odpadów a u mnie ze 4 taczki . Prosiłem wykonawcę żeby uszkodzone pustaki odkładał na bok ... jak dla mnie to niedbalstwo .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Od materiału zależy wiele, od wykonawcy jeszcze wiecej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Kwestia tego, w jakim stanie materiał do Ciebie przyjechał - może był pokruszony już w składzie budowlanym. Nie wydaje mi się, żeby dało się tak spartolić pustaki na samej budowie

  6. #6

    Domyślnie

    Robiłem zdjęcia w jakim stanie przyjechały palety.Coś tam z zewnątrz było pokruszone ale bez przesady.

    http://tufotki.pl/biYuL

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I teraz wystarczy nieszczelność w strefie cokołowej, przy listwie startowej, metr, półtora wyżej wywiercony w ścianie otwór na gniazdko i mamy skuteczny, acz nie do końca pożądany kanał wentylacyjno-chłodzący.
    Przerabiałem to i naprawdę - dziękuję...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-05-2016 o 20:49
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jest ok . może kilka narożników przy docince im się wykruszyło ale bez przesadyzmu . Oszczędzaj nerwy na dalsze 'ciekawsze" etapy budowy
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  9. #9

    Domyślnie

    Kilka zdjęć dodatkowych.
    Czy można zalać betonem słup bezpośrednio przy kominie (widoczne na jednej fotce) ?
    Czy ilość gruzu z pustaków to norma przejechałem kilka budów w okolicy i nigdzie nie było tyle co u mnie? No i pokaleczone pustaki pod oknami ...

    http://tufotki.pl/ulSK5

  10. #10

    Domyślnie

    Zaczynasz komplikować. Prace jak widać tuż przed stropem to po co ci to?Wykonawcę wybrałeś, jest trochę niedokładnie i flejtuchowo robione ale uwierz mi są budowy o wiele gorsze. Na szczescie to co widac nie grozi katastrofą.
    Odpadki.....jak ekipa muruje nie ze swego to nie ma co się dziwić że odpadków sporo. A inną sprawą jest to że przeważnie inwestor nie chce mieć "wstawek"

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ja również nie uważam, żeby był tam jakiś dramat. Jedno co wygląda nienajlepiej to szczeliny przy otworze okiennym. To należałoby jakoś poprawić, bo samą zaprawą będzie ciężko to wyciągnąć. do pionu. Tam "wianie" ze ścian może być rzeczywiście wkurzające...

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar greatbuilder
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja jestem amator, ale budując samemu przyszło mi sie zmierzyć z ok 400m2 ścian z porotherma 30PW i 18,8PW więc chcąc nie chcąc trochę doświadczenia nabyłem.

    Do czego bym się tutaj przyczepił to:

    1. Producent podaje, że jako iż jest to ceramika poryzowana, to nie można jej murować na placki czy tam warkocze a na pełną zaprawę - po ludzku warstwa zaprawy pod cegłą musi być na cała powierzchnię. Tutaj na fotkach widać, że nie jest. Ale to chyba też nie dramat. Kolega też murował na 2 warkocze z 25PW i mieszka już 3 lub 4 rok i dom mu stoi. Do tego zasadził na te ściany strop monolit grubości 20cm (moim zdaniem mocno przesadzony - ja mam 14) i też się nic nie dzieje. Więc jak już masz tak postawione to skakać ze szczęścia nie musisz ale też szkoda czasu i energi na płacz i zgrzytanie zębów

    2. Tam gdzie pióro-wpust nie może zadziałać, tzn. gdy cegła przycięta, albo w narożniku, gdy pióra jednej cegły dochodza do boku drugiej, tam powinno się robić wypełnienie zaprawą. Na fotkach znowu widać, że panom się nie chciało. Prawdopodobnie nie jest to jakiś super dramat, ale jak mowiłem jestem amator i nie mnie oceniać czy się od tego zawali czy nie. Mi sie chciało i jestem spokojniejszy

    A poza tym wienerberger dobra firma niby, ale zdarzały się takie palety że głowa mała. Mi się osobiście bardzo kruche nie zdarzyły ale trzymanie wymiarów i kształtów pozostawiało czasem sporo do życzenia. Może u Ciebie trafili na jakieś kruche, albo majstry miały kiepski system docinania i im sie kruszyło

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    TST12 - a pytałeś o to swojego kierownika budowy?

    Uważam, że masz rację, że nie podobają Ci się te prześwity. Później będziesz miał problem z dogrzaniem domu, a na kamerze termowizyjnej będziesz miał pewnie taki ładny obrazek, że będzie wyraźnie widać miejsca łączenia pustaków i niską temperaturę ściany zewnętrznej plus bardzo zimne narożniki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	154903-termowizja.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	358418 źródło:http://www.budujemydom.pl/raport-mie...i-pompy-ciepla
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 14-06-2016 o 14:56

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Ma ktoś jakiś pomysł czym najlepiej uzupełnić takie szczeliny?
    Pianka niskoprężna? Do wysokości jednego metra wystarczy?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    TST12 - a pytałeś o to swojego kierownika budowy?

    Uważam, że masz rację, że nie podobają Ci się te prześwity. Później będziesz miał problem z dogrzaniem domu, a na kamerze termowizyjnej będziesz miał pewnie taki ładny obrazek, że będzie wyraźnie widać miejsca łączenia pustaków i niską temperaturę ściany zewnętrznej plus bardzo zimne narożniki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	154903-termowizja.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	358418
    A to zdjęcie ściany 1W, czy 2W ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Podepnę się pod temat. Ma ktoś jakiś pomysł czym najlepiej uzupełnić takie szczeliny?
    Pianka niskoprężna? Do wysokości jednego metra wystarczy?
    Jest sens to uszczelniać/ zaklejać?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  17. #17

    Domyślnie

    pianką lub zaprawa..mówimy o pionowych bo poziome sa niedopuszczalne.

    Sens jest przeważnie wizualny bo zamknniete powietrze jest izolatorem

  18. #18
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał greatbuilder Zobacz post
    2. Tam gdzie pióro-wpust nie może zadziałać, tzn. gdy cegła przycięta, albo w narożniku, gdy pióra jednej cegły dochodza do boku drugiej, tam powinno się robić wypełnienie zaprawą. Na fotkach znowu widać, że panom się nie chciało. Prawdopodobnie nie jest to jakiś super dramat, ale jak mowiłem jestem amator i nie mnie oceniać czy się od tego zawali czy nie. Mi sie chciało i jestem spokojniejszy
    W systemie Porotherm są w ogóle specjalne pustaki narożnikowe, które mają system pióro-wpust tylko na jednej krawędzi pustaka. To mocno ułatwia całą sprawę. Ale faktycznie - tego na zdjeciach nie widać...

  19. #19

    Domyślnie

    Witam. Obejrzałem sobie kilka zdjęć z poczynań twoich wykonawców, a że nie jestem murarzem oceniał ich pracy nie będę. Mogę ci tylko powiedzieć, że u nas też obecnie murarze budują z tego samego materiału co u ciebie i wygląda to jakby estetycznie ładniej- czyściej. Jeśli chcesz to wyśle ci zdjęcia na PW, odezwij się, daj namiar. Moim zdaniem fuga pozioma mogłaby być jakby pełniejsza, a pionowa zaś szczelniejsza, bo wizualnie widać jakby trochę mało ściśnięte były te pustaki pomimo systemu P+W. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez qbic221 ; 27-07-2016 o 22:48

  20. #20
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ja też uważam, że głównie jest tu problem z samą techniką dostawiania pustaków - podejrzewam, że nie były one nasuwane w system PW od góry, tylko dostawiane z boku i pewnie jeszcze dopchnięte młotkiem. Tak się nie robi - pustaki Porotherm wkłada się od góry, żeby pióro-wpust się zazębiło...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony