dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To niby ALPOL to jakiś mega marketing ?

    To nie marketing, ale JEGO dowiadczenia.
    pracował na Atlasie, było OK, ale tylko do czasu.
    Jak pojawiły się reklamacje, to wybrał coś innego.

    Ekipy, któe robią ocieplenia i elewacje mają takie same doświadczenia. Jakość spadła.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście.
    Mój glazurnik do formatu 90x45 i 60x60 wybrał sprawdzony przez siebie Alpol 511, http://www.alpol.pl/pl/katalog_produktow/go:22:12/ (tańszy od tego Atlasa) , ale część pomieszczeń robił też Mapei Adesilex P9, który kupiłem wcześniej.
    Za to do gresu 90*45 na obudowę kominka kupiłem Sopro No.1 bo tam warunki są bardziej ekstremalne, niż na podłodze.

    Mój glazurnik na pracę wykonaną Alpolem i Mapei dał taką samą gwarancję, ale na Atlasie pracować nie chciał.
    .. ja też wiekszość płytek na podłoge z ogrzewaniem kładlem na klej Alpol uelastyczniony (cena24pln) - elastyczy tylko do płytek 60x60(lepiej się rozpływał) i w momencie klejenia na karton gipsie. Dla mnie jak ktoś kładzie płytki na ogrzewanie podłogowe na klej za 60-70 pln to jest ofiarą marketingu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ..Dla mnie jak ktoś kładzie płytki na ogrzewanie podłogowe na klej za 60-70 pln to jest ofiarą marketingu.
    czemu tak uważasz?? Nie rozprowadza lepiej ciepła taki klej?

  4. #24

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jedno ...

    Czy czasami nie płaci się za "marketing" ?

    Ogrzewanie temperaturowe obecnie jest nisko temperaturowe i dodatkowo dość mocno "stabilne" jeśli chodzi o zmiany temperatur.
    Tak naprawdę przy ogrzewaniu podłogowym wodnym warunki jakie ma klej są idealne , duuuuuuuuuużo lepsze od warunków na zewnątrz domu ...
    Także dużo gorsze warunki maja płytki w garażu nie ogrzewanym ...

    Czy czasami nie płaci się dodatkowo za ten "dopisek" ?

    Czy ktoś stosował przy ogrzewaniu podłogowym zwykły klej do gresu ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A mnie zastanawia jedno ...

    Czy czasami nie płaci się za "marketing" ?

    Ogrzewanie temperaturowe obecnie jest nisko temperaturowe i dodatkowo dość mocno "stabilne" jeśli chodzi o zmiany temperatur.
    Tak naprawdę przy ogrzewaniu podłogowym wodnym warunki jakie ma klej są idealne , duuuuuuuuuużo lepsze od warunków na zewnątrz domu ...
    Także dużo gorsze warunki maja płytki w garażu nie ogrzewanym ...

    Czy czasami nie płaci się dodatkowo za ten "dopisek" ?

    Czy ktoś stosował przy ogrzewaniu podłogowym zwykły klej do gresu ?
    teraz wszystko jest oparte o marketing i za chwilę nic nie kupisz bo woda z mózgu i wszystko spada urywa rozlatuje , taki AJFON robiony w chinach sprzedawany przez amerykanów z marżą 58% toć to już korba

  6. #26

    Domyślnie

    tylko po co ryzykować potem pęknięcia płytek ?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    .. ja też wiekszość płytek na podłoge z ogrzewaniem kładlem na klej Alpol uelastyczniony (cena24pln) - elastyczy tylko do płytek 60x60(lepiej się rozpływał) i w momencie klejenia na karton gipsie. Dla mnie jak ktoś kładzie płytki na ogrzewanie podłogowe na klej za 60-70 pln to jest ofiarą marketingu.
    Alpol też ma kleje w tej cenie. Pytanie czy warto je stosować nadal pozostaje i stoję właśnie przed tym wyborem
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    AK515 jest ok na duży format, cena mniej niż 45pln

  9. #29
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja robiłem 90m2 łacznie ale 80m2 to był mapei zabrakło i kupiłem atlas i po roku 3 płytki klejone atlasem latają , mapei jak pamiętam 65zł za worek a atlas coś pow 45 zł za worek , jak bym drugi raz robił to tylko mapei

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ja robiłem 90m2 łacznie ale 80m2 to był mapei zabrakło i kupiłem atlas i po roku 3 płytki klejone atlasem latają , mapei jak pamiętam 65zł za worek a atlas coś pow 45 zł za worek , jak bym drugi raz robił to tylko mapei
    Sugerujesz, że jak mam na Atlasie elastycznym S1 to poodpadają?

  11. #31
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sugerujesz, że jak mam na Atlasie elastycznym S1 to poodpadają?
    Nie mam zielonego pojęcia , oby nie ale u mnie tak się stało i jestem zbulwersowany

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Nie mam zielonego pojęcia , oby nie ale u mnie tak się stało i jestem zbulwersowany
    Miałeś problem z płytkami podłogowymi? Ja mam na Atlasie S1 około 110 m2 płytek w rozmiarze 20x120 cm, wszędzie podłogówka, kładzione we wrześniu zeszłego roku i jak na razie spokój. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony