dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem CWU

    Witam,
    Przyszedł ten czas, że trzeba wybrać sprzęt do C.O + C.W.U. Domek parterowy powierzchni użytkowej 122m2 + garaż (100% podłogówka) + drabinka w łazience zasilana niskotemperaturowo + grzałka elektryczna. Oczywiście kocioł kondensacyjny lecz skłaniam się do tych z wbudowanym zasobnikiem ~50l., ale też nie wykluczam możliwości zabudowy osobnego zasobnika ok.130l (4 osoby – docelowo )

    Moje aktualne typy:
    • Immergas Victrix Zeus 26 (3,0-26,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Termet EcoCondens Integra II (3,0-21,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Immergas Victrix X 12 (1,9-12,0kW) + zasobnik z nierdzewki 130l. Chełchowski.

    I teraz pytanka:
    1. Może inne typy z wbudowanym zasobnikiem z szerokim zakresem modulacji - osobiście nie znalazłem nic innego co by dolną granicę mocy miało tak jak powyższe a było by w rozsądnej cenie (cena WOLF CGW-2-14 lub Vitodens 222-W wyrywa z butów )
    2. Co sądzicie o sprzęcie z Termetu? (Immergas z tego co wyczytałem jest przez Was wychwalany)
    3. Czy moc minimalna 3kW nie jest za duża? Czy będzie czuć różnicę w odniesieniu do 1,9kW?
    4. Co lepsze, zasobnik zintegrowany czy luzem (czemu?)
    5. Jeżeli zasobnik luzem to czy do tego Immergas’a sporo peryferii trzeba dokupić czy od razu można bojler podpiąć?
    6. Czy wbudowane pompki radzą sobie z oporami podłogówki (ok. 900mb 16x2)

    Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez lekkir ; 18-04-2016 o 13:21

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Typ nr: 3. Dla 122m2 to i tak za dużo ale mniejszych, z mniejszą mocą minimalną nie zdobędziesz, a ten parametr jest najważniejszy jeśli chodzi o komfort i oszczędności.
    26kW to przesada, chyba że ściany są w ogóle nie ocieplone.
    50l zbiornik wbudowany dla docelowych 4 osób to mało więc od razu idź w wersję 120 - 150l.
    Odnośnie pompek wbudowanych w piecu to spokojnie dadzą sobie radę.
    Do podłogówki oczywiście regulator pogodowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    26kW to przesada, chyba że ściany są w ogóle nie ocieplone.
    50l zbiornik wbudowany dla docelowych 4 osób to mało więc od razu idź w wersję 120 - 150l.
    Tak, zgadzam się, że 26kW to zdecydowanie za dużo, aczkolwiek przecież startuje od 3kW... No i właśnie czy te 3kW minimum nie jest i tak za duże? nie mam żadnego doświadczenia ani naprawdę dobrego doradcy (instalatorzy głównie wskazują na Viessmanna i Wolfa ewentualnie Junkersa). Kumpel w podobnym domku ma Vitodensa 111-W który moc minimalną ma od 6,5kW i chwali sobie (na ile szczerze tego nie wiem )
    Co do wbudowanego zasobnika 45l to niby nie ma problemu z prysznicem dla kilku osób pod rząd, podobno bezproblemowo dogrzewa na bieżąco - może ktoś się wypowie jak to jest? bo nie wiem czemu bardziej przemawiają do mnie piecyki z wbudowanym zasobnikiem - bo i montaż łatwiejszy a i chyba inżyniery dobrze to razem do kupy zaprojektowali )
    No i jeszcze nawiązując do Immergas Victrix X12 + oddzielny zasobnik czy kocioł jest przystosowany do podłączenia owego bojlera czy coś trzeba dokupić (ze strony Immerags niby tak wynika, lecz bez konkretów).

    Dodam jeszcze, że na podstawie poradnika z YT liczyłem OZC i wyszło mi 7018W obciążenia cieplnego budynku (dobrze to czy nie?) ale czy na tej podstawie można coś doradzić?
    Ostatnio edytowane przez lekkir ; 19-04-2016 o 16:22

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    Tak, zgadzam się, że 26kW to zdecydowanie za dużo, ....
    Zasobnik wewnętrzny o małej pojemności wymaga dużej mocy max. kotła, aby zapewnić ciągłość dostawy ciepłej wody.

    Zasobnik zewnętrzny np. 120 - 150 litrów z powodzeniem starczy na kilka prysznicy bez konieczności dogrzewania wody.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zasobnik wewnętrzny o małej pojemności wymaga dużej mocy max. kotła, aby zapewnić ciągłość dostawy ciepłej wody.
    W sumie racja, nie myślałem w tym kierunku. Ale wracając do meritum, które rozwiązanie będzie lepsze: kocioł z wbudowanym zasobnikiem o nieco wyższej mocy minimalnej ale za to chyba optymalnie skonfigurowany czy kocioł i do tego oddzielny zasobnik? Co będzie bardziej ekonomiczne w użytkowaniu? Bo cena zakupu jednego jak i drugiego powiedzmy jest podobna.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    W sumie racja, nie myślałem w tym kierunku. Ale wracając do meritum, które rozwiązanie będzie lepsze: kocioł z wbudowanym zasobnikiem o nieco wyższej mocy minimalnej ale za to chyba optymalnie skonfigurowany czy kocioł i do tego oddzielny zasobnik? Co będzie bardziej ekonomiczne w użytkowaniu?
    Kocioł o jak najniższej mocy minimalnej + zasobnik dobrany do przewidywanego zapotrzebowania.
    Przy małym zasobniku wewnętrznym mogą wystąpić dodatkowe straty przy cyrkulacji. Kocioł będzie się załączał częściej z pełna mocą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kocioł o jak najniższej mocy minimalnej + zasobnik dobrany do przewidywanego zapotrzebowania.
    Przy małym zasobniku wewnętrznym mogą wystąpić dodatkowe straty przy cyrkulacji. Kocioł będzie się załączał częściej z pełna mocą.
    Dziękuję za ukierunkowanie W takim razie ten Immergas X12 to dobry wybór? Czy warto zainwestować w bojler z nierdzewki? (na taki się już nastawiłem) który sprawdzony? Chchłowski, Termica czy coś innego, czy emaliowany i dbać o wymianę anody?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wpisz w wyszukiwarkę FM - Immergas - znajdziesz kilka opinii

    Kieruj się też dostępnością serwisu i części zamiennych w najbliższej okolicy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    (...) Kumpel w podobnym domku ma Vitodensa 111-W który moc minimalną ma od 6,5kW i chwali sobie (na ile szczerze tego nie wiem )
    Co do wbudowanego zasobnika 45l to niby nie ma problemu z prysznicem dla kilku osób pod rząd, podobno bezproblemowo dogrzewa na bieżąco - może ktoś się wypowie jak to jest? (...)
    Moja siostra i jej rodzina 2+2 używają Vietodens 111 z zasobnikiem 42 litry. Nie ma problemu przy czwórce osób z ciepłą wodą. Taki zasobnik jest wystarczający.
    Ogrzewa mieszkanie dwupoziomowe, z poddaszem, w sumie 144 metry (skosy na poddaszu), na jednym poziomie czyli 72 metry w podłogówce, poddasze - kaloryfery. Dwie łazienki, w każdej kaloryfer.
    Piec daje radę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Moja siostra i jej rodzina 2+2 używają Vietodens 111 z zasobnikiem 42 litry. Nie ma problemu przy czwórce osób z ciepłą wodą. Taki zasobnik jest wystarczający.
    Ogrzewa mieszkanie dwupoziomowe, z poddaszem, w sumie 144 metry (skosy na poddaszu), na jednym poziomie czyli 72 metry w podłogówce, poddasze - kaloryfery. Dwie łazienki, w każdej kaloryfer.
    Piec daje radę.
    Najmniejszy z tej rodziny 6,5-19 kW.
    lekkir nie będzie miał takiego zapotrzebowania.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    Tak, zgadzam się, że 26kW to zdecydowanie za dużo, aczkolwiek przecież startuje od 3kW... No i właśnie czy te 3kW minimum nie jest i tak za duże? nie mam żadnego doświadczenia ani naprawdę dobrego doradcy (instalatorzy głównie wskazują na Viessmanna i Wolfa ewentualnie Junkersa). Kumpel w podobnym domku ma Vitodensa 111-W który moc minimalną ma od 6,5kW i chwali sobie (na ile szczerze tego nie wiem )
    Co do wbudowanego zasobnika 45l to niby nie ma problemu z prysznicem dla kilku osób pod rząd, podobno bezproblemowo dogrzewa na bieżąco - może ktoś się wypowie jak to jest? bo nie wiem czemu bardziej przemawiają do mnie piecyki z wbudowanym zasobnikiem - bo i montaż łatwiejszy a i chyba inżyniery dobrze to razem do kupy zaprojektowali )
    No i jeszcze nawiązując do Immergas Victrix X12 + oddzielny zasobnik czy kocioł jest przystosowany do podłączenia owego bojlera czy coś trzeba dokupić (ze strony Immerags niby tak wynika, lecz bez konkretów).
    Dodam jeszcze, że na podstawie poradnika z YT liczyłem OZC i wyszło mi 7018W obciążenia cieplnego budynku (dobrze to czy nie?) ale czy na tej podstawie można coś doradzić?
    Wszystko zależy co kto preferuje. Odnośnie kotła to większa moc minimalna powoduje kłopoty związane z pracą kotła w trybie ciągłym w którym są największe zyski związane z kondensacją.
    Dla domu 122m2 z OZC 7018kW czyli jak mniemam 7018kW/122m2 = 58kW/m2 minimalna moc rzędu 3 - 6kW spowoduje iż piec będzie pracował pracą przerywaną dlatego że nie będzie miał możliwości zejścia do mocy niższej niż jego moc minimalna, natomiast moc 3 - 6kW będzie za duża do utrzymania temperatury wody grzewczej na stałym niskim poziomie.
    Opisując krótko można powiedzieć że aby utrzymać 21*C w domu podłogówka będzie wymagała zasilania o temperaturze wody np: 26*C
    Startując od temperatury otoczenia np:15*C dla utrzymania zasilania wody 26*C piec wysteruje palnik do mocy 7kW.
    Dla tej mocy temperatura zasilania jest 26*C i temperatura powrotu 15*C.
    W związku z tym że temperatura podłogi wzrasta w czasie a pompa cały czas pracuje temperatura powrotu także ulega stopniowemu wzrostowi do np: 20*C i dlatego aby nagrzać wodę z temperatury 20*C do 26*C potrzebna jest już tylko moc 4kW do której to piec zejść już nie ma możliwości, dlatego też podgrzewa on wodę do temperatury np. 32*C wyliczoną przez regulator, a następnie piec wyłącza się i oczekuje aż temperatura wody spadnie poniżej zadanej.
    Z tego opisu wynika ze piec z mniejszą mocą minimalną może pracować dłużej i krócej odpoczywać co przyczyni się do jego niezawodności oraz zysków z kondensacji.
    Piec kondensacyjny pracuje najefektywniej jeżeli dostarcza tylko tyle mocy jaka jest wystarczająca do utrzymania zadanej temperatury, ponadto sama podłogówka jest typem instalacji niskotemperaturowej, z tych powodów pożądana jest długa praca pieca z niską mocą.

    Piec jest przystosowany do montażu zasobnika wolnostojącego i w zależności czy będzie to zasobnik Immergasa fabryczny emaliowany lub też inny potrzebny może być zestaw przyłączeniowy pomiędzy piecem i zasobnikiem.
    Zestaw pasuje tylko do pieców fabrycznych ale odpowiednie przyłącze wraz z zabezpieczeniem wykona każdy hydraulik .
    Dodatkowo do zestawu regulator pogodowy z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-04-2016 o 10:22
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12

    Domyślnie

    Mareks77 dziękuję Ci bardzo za super obrazowe wyjaśnienie jak to się ma "od kuchni". Teraz już nie mam wątpliwości w którą stronę pójść a na to właśnie liczyłem. Może jeszcze ktoś się rozwinie co do bojlera - emalia? nierdzewka? który producent?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    Witam,
    Przyszedł ten czas, że trzeba wybrać sprzęt do C.O + C.W.U. Domek parterowy powierzchni użytkowej 122m2 + garaż (100% podłogówka) + drabinka w łazience zasilana niskotemperaturowo + grzałka elektryczna. Oczywiście kocioł kondensacyjny lecz skłaniam się do tych z wbudowanym zasobnikiem ~50l., ale też nie wykluczam możliwości zabudowy osobnego zasobnika ok.130l (4 osoby – docelowo )

    Moje aktualne typy:
    [LIST][*]Immergas Victrix Zeus 26 (3,0-26,0kW) wbudowany zasobnik 45l.[*]Termet EcoCondens Integra II (3,0-21,0kW) wbudowany zasobnik 45l.[*]Immergas Victrix X 12 (1,9-12,0kW) + zasobnik z nierdzewki 130l. Chełchowski.

    Dzięki.
    Witam!
    A nie bierzesz pod uwagę rodziny kotłów kondensacyjnych Viessmann - Vitodens?
    Proponuję np :
    Vitodens 222-W – kocioł wiszący z zasobnikiem ładowanym warstwowo
    Elastyczny i wydajny gazowy wiszący kocioł kondensacyjny z wymiennikiem ciepła Inox-Radial, palnikiem cylindrycznym MatriX oraz opcjonalną regulacją za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz ładowany warstwowo zasobnik o pojemności 46 litrów. Vitodens 222-W posiada obudowę BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów.

    Lub stojący:
    Vitodens 222-F – stojący, wygodny kocioł z zasobnikiem ładowanym warstwowo
    Kondensacyjne centrale grzewcze przekonują wysoką wydajnością podgrzewu c.w.u. i kompaktowymi wymiarami. Regulator z kolorowym wyświetlaczem dotykowym zapewni komfortową obsługę i zarządzanie ogrzewaniem.
    Stojący kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F nie wymaga ustawienia w oddzielnym pomieszczeniu. Jest tak kompaktowy i cichy, że można go zamontować nawet w kuchni.
    Emaliowane, ładowane zasobniki c.w.u. o pojemności 100 wzgl. 130 litrów zapewniają wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. Pod względem wydajności rozbioru ciepłej wody system ten jest porównywalny z ustawionym osobno podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów. W zasobniku ładowanym w trakcie rozbioru wody zasobnik jest uzupełniany na bieżąco podgrzaną wodą, gotową do natychmiastowego użycia. Czujniki temperatury zapewniają równomierny rozkład temperatury. Dla regionów z twardą wodą dostępna jest wersja alternatywna z emaliowanym, wężownicowym podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u. o pojemności 130 litrów.

    Jak masz dodatkowe pytania - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14

    Domyślnie

    lekkir, nie bój się bardzo dużej mocy Immergasa Zeus z zasobnikiem.
    Mamy taki kocioł, a dom ma tylko 98m2, zapotrzebowanie bodajże 4800kWh/rok. Zażyczyłem sobie, żeby serwisant ograniczył moc CO do 5kW, czyli tak naprawdę modulacja jest w zakresie 3-5kW. Moc na CWU została bez ograniczeń. Po trzech sezonach podobno komora "nie nosi śladów użytkowania", a sprzęt wygląda w środku jak nówka.

    Argument oszczędności możesz pominąć. Przy obecnych zimach wychodziło nam jakieś 1100 zł za CO za rok, bez żadnego dopalania kominkami. Ile byśmy zaoszczędzili używając mniejszego Immergasa 12kW? Kilkadziesiąt złotych rocznie chyba max, jeśli coś w ogóle.

    Możesz również nie obawiać się o komfort. Podłogówka to duży bufor, przy solidnie ocieplonych przegrodach temperatura jest bardzo stabilna.

    Nie bój się taktowania, bo to kwestia ustawień. Temperaturę komfortową 22,7 stopnia mamy włączoną na dwie godziny przed pobudką i po powrocie do domu do wieczora. Temperaturę ekonomiczną 22,2 stopnia przez resztę dnia. Zimą kocioł włącza się dwa razy na dzień, a w słoneczne dni nawet tylko rano.

    Różnice względem mniejszego jednofunkcyjnego z osobnym zasobnikiem mamy głównie taką, że pod wiszącym kotłem postawiliśmy pralkę. Gdyby był tam zasobnik, pralka musiałaby zająć miejsce w większej łazience lub kuchni.

    Ostrzegę przy okazji, że kocioł średnio sprawdza się jeśli korzystamy jednocześnie z wanny i prysznica. Są denerwujące spadki ciśnienia i temperatury. Ale przy korzystaniu z jednego źródła ma nieograniczoną wydajność, bo spokojnie wyrabia z grzaniem przepływowym.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Pozwolę sobie jeszcze dodac, że W kwietniu tego roku firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowe kotły kondensacyjne typu Vitodens, które zastąpiły dotychczasowe. To co od razu rzuca się w oczy, to nowe regulatory kotłów. Przyglądając się im dokładniej zauważymy, że ich obsługa jest jeszcze łatwiejsza i dają nowe możliwości użytkownikom.

    Wszystkie kotły Vitodens wyposażone są w regulatory z wyświetlaczem dotykowym, co znacznie ułatwia ich obsługę.
    W kotłach wiszących Vitodens 200-W/222-W, jak również w kompaktowych stojących Vitodens 222-F i 242-F, regulator ma duży 5-cio calowy wyświetlacz dotykowy z dodatkową funkcją monitorowania zużycia energii.
    Menadżer energii pozwala w pełni kontrolować pracę instalacji: zużycie gazu i energii elektrycznej; aktualna moc z jaką pracuje kocioł; rozkład temperatury w zbiorniku c.w.u.; uzyski energii z instalacji kolektorów słonecznych.

    Nowe kotły jeszcze lepiej dopasowują się do zapotrzebowania budynku na ciepło, w jeszcze większym stopniu oszczędzając paliwo. Zakres modulacji mocy
    grzewczej w urządzeniach typoszeregu „200” wynosi od 10 do 100% mocy maksymalnej, np. kocioł o mocy 1,9 do 19 kW.

    Jak są pytania - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    Witam,
    Przyszedł ten czas, że trzeba wybrać sprzęt do C.O + C.W.U. Domek parterowy powierzchni użytkowej 122m2 + garaż (100% podłogówka) + drabinka w łazience zasilana niskotemperaturowo + grzałka elektryczna. Oczywiście kocioł kondensacyjny lecz skłaniam się do tych z wbudowanym zasobnikiem ~50l., ale też nie wykluczam możliwości zabudowy osobnego zasobnika ok.130l (4 osoby – docelowo )

    Moje aktualne typy:
    • Immergas Victrix Zeus 26 (3,0-26,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Termet EcoCondens Integra II (3,0-21,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Immergas Victrix X 12 (1,9-12,0kW) + zasobnik z nierdzewki 130l. Chełchowski.

    I teraz pytanka:
    1. Może inne typy z wbudowanym zasobnikiem z szerokim zakresem modulacji - osobiście nie znalazłem nic innego co by dolną granicę mocy miało tak jak powyższe a było by w rozsądnej cenie (cena WOLF CGW-2-14 lub Vitodens 222-W wyrywa z butów )
    2. Co sądzicie o sprzęcie z Termetu? (Immergas z tego co wyczytałem jest przez Was wychwalany)
    3. Czy moc minimalna 3kW nie jest za duża? Czy będzie czuć różnicę w odniesieniu do 1,9kW?
    4. Co lepsze, zasobnik zintegrowany czy luzem (czemu?)
    5. Jeżeli zasobnik luzem to czy do tego Immergas’a sporo peryferii trzeba dokupić czy od razu można bojler podpiąć?
    6. Czy wbudowane pompki radzą sobie z oporami podłogówki (ok. 900mb 16x2)

    Dzięki.
    Witam,

    Marka Junkers posiada w swojej ofercie szeroki zakres kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur. Dzięki wykorzystaniu ciepła z kondensacji pary wodnej znajdującej się w spalinach, kocioł uzyskuje wysoką efektywność energetyczną, sklasyfikowaną według nowej dyrektywy ErP jako klasa "A". W celu pomocy w doborze odpowiedniego modelu kotła proszę skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów za pośrednictwem wyszukiwarki na stronie internetowej www.junkers.pl lub pod numerem infolinii: 801 600 801. Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekkir Zobacz post
    Witam,
    Przyszedł ten czas, że trzeba wybrać sprzęt do C.O + C.W.U. Domek parterowy powierzchni użytkowej 122m2 + garaż (100% podłogówka) + drabinka w łazience zasilana niskotemperaturowo + grzałka elektryczna. Oczywiście kocioł kondensacyjny lecz skłaniam się do tych z wbudowanym zasobnikiem ~50l., ale też nie wykluczam możliwości zabudowy osobnego zasobnika ok.130l (4 osoby – docelowo )

    Moje aktualne typy:
    • Immergas Victrix Zeus 26 (3,0-26,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Termet EcoCondens Integra II (3,0-21,0kW) wbudowany zasobnik 45l.
    • Immergas Victrix X 12 (1,9-12,0kW) + zasobnik z nierdzewki 130l. Chełchowski.

    I teraz pytanka:
    1. Może inne typy z wbudowanym zasobnikiem z szerokim zakresem modulacji - osobiście nie znalazłem nic innego co by dolną granicę mocy miało tak jak powyższe a było by w rozsądnej cenie (cena WOLF CGW-2-14 lub Vitodens 222-W wyrywa z butów )
    2. Co sądzicie o sprzęcie z Termetu? (Immergas z tego co wyczytałem jest przez Was wychwalany)
    3. Czy moc minimalna 3kW nie jest za duża? Czy będzie czuć różnicę w odniesieniu do 1,9kW?
    4. Co lepsze, zasobnik zintegrowany czy luzem (czemu?)
    5. Jeżeli zasobnik luzem to czy do tego Immergas’a sporo peryferii trzeba dokupić czy od razu można bojler podpiąć?
    6. Czy wbudowane pompki radzą sobie z oporami podłogówki (ok. 900mb 16x2)

    Dzięki.
    Witam,

    Polecam wybór wiszącego kotła kondensacyjnego z rodziny Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 42 l. Jest to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników preferujących wysoki komfort ciepłej wody użytkowej przy jednoczesnej energooszczędności oraz tych, którzy nie posiadają wystarczająco miejsca do montażu kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 600 801.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony