dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gapet

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    22

    Domyślnie Ciepły kominek - piec NOWY POMYSŁ

    Witam Was Koledzy.
    Dużo czytałem (i oglądałem realizacji) odnośnie ciepłych kominków, które powoli już przechodzą w hypokaust i nadeszła mnie pewna myśl. Jakby kupić kozę np. Jotula/Dovre tę dwupiętrową (jest to nijako kanał dymowy jak w piecu) i te dwa otwory wypełnić cegłą magnetytową, bądź magnetyzową, zaś palenisko zaizolować albo cegłą perlitową lub płytami wełny w celu podniesienia temperatury spalania/gazów i te spaliny "idąc" przez ten wymiennik oddawałyby ciepło w masę na tej samej zasadzie co w piecu kanałowym. Dodatkowo obudowę bym wykonał (tu moglaby być jużnawet chyba standardowa zimna obudowa (bo w środku jest materiał akumulacyjny) i na górze 2 kanały do DGP grawitacyjnego - aby rozniosły ciepło z powoli oddającej ciepło masy akumulacyjnej na 2 pokoje oddalone o kilka metrów.
    Co koledzy o tym myślicie - czy to ma rację bytu i czy żeliwo wytzryma tę temperaturę (oczywiście jak zaizolujemy palenisko to ona się na pewno w jakimś stopniu podniesie) i czy masa akumulacyjna nie wychłudzi zbytnio temperatury spalin na wylocie, aby zachować ciąg kominowy?
    Pozwoliłem sobie na zdjęciu to zilustrować. Kolor czerwony to cegła akumulacyjna, żółty - materiał izolacyjny po bokach obudowa (wkład przyjmie formę pieca) i od góry kanały do DGP.
    Napiszcie cosik czy to ma sens...
    Dodam, że dom zaizolowany baaardzo i jednokondygnacyjny - piec w środku domu, po obrysie podłóg ok. 120m2 zaś użytkowej po odjęciu skosów ok. 80/90metrów.
    POZDRAWIAM!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	357091  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony