dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Popękana ściana na balkonie

    Witam

    Przychodzę do Was po poradę. Co mam zrobić z tą ścianą na balkonie? W sumie nie ma co opisywac, wszystko widać na zdjęciach... jedynie mogę dodać, że przy nacisku na miejsca pęknięcia, cała okoliczna powierzchnia się ugina.

    Czy mam zerwać okolice pęknięć czy tez całą ścianę aż do "kratki"? Wybaczcie proszę brak fachowych określeń

    Lewa strona

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l1.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	357126
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l2.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	357127
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l3.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	357128
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l4.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	357129  

  2. #2

    Domyślnie

    A tutaj prawa strona balkonu (zdjęcia nie zmieściły się w jednym poście)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	357131Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	357132Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p3.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	357133Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p4.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	357134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p5.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	357135

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Lewa strona prawa strona a może byś opisał co to za budynek może jakieś zdjęcie całości itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam

    Jest to balkon w bloku z płyty z około 1984 roku, 9/10 piętro. Całego balkonu nie jestem w stanie uchwycić na całym zdjęciu. Szerokość ściany to 4m z czego większość stanowią okna.

    Ok, mam zdjęcie sprzed jakiegoś czasu, nie widać prawej strony a z lewej te pęknięcia są mniejsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie6.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	357142
    Ostatnio edytowane przez neykan ; 30-05-2016 o 09:31 Powód: zdjecie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał neykan Zobacz post
    Przepraszam

    Jest to balkon w bloku z płyty z około 1984 roku, 9/10 piętro. Całego balkonu nie jestem w stanie uchwycić na całym zdjęciu. Szerokość ściany to 4m z czego większość stanowią okna.
    Jeżeli to blok to jest jakiś zarządca, wspólnota, spółdzielnia oni powinni to zobaczyć. Czy to tylko u Ciebie czy to na wszystkich kondygnacjach tak pracuje? Kolejna sprawa to blok ocieplony? Czy te pękniecia są również wewnątrz?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zgłoś to do spółdzielni. Oni się tym powinni zająć. Blok z lat 80 powinien dawno osiąść i popękać. Podczas remontów odkryłem szpary pomiędzy płytami wielkości pięści. Ale od remontu mieszkania 15 lat temu nic dalej nie pękało. Jeżeli pęknięcia są tylko z zewnątrz, to może będą to błędy w ociepleniu? Tak czy inaczej trzeba to pokazac zarządcy
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #7

    Domyślnie

    Widziałam że na 4tym i 6stym piętrze jest delikatne pęknięcie z jednej strony ale nie aż tak jak u mnie.
    Wspólnota to widziała i od 3 lat myśli i pewnie nic nie wymyśli. Generalnie jest zgoda abyśmy sami to naprawili (nawet wolę tę wersję).

    Blok ocieplony, pęknięcia są tylko na zewnątrz i z tego co widać jedynie na wierzchniej warstwie "tynku"? (Znowu przepraszam za brak słownictwa budowlanego).

    Chodzi o kwestię sposobu naprawy, czy to jest aż taki poważny problem, że trzeba od nowa robić cały balkon czy wystarczy "załatać" miejsca pęknięć?

    Pęknięcia zauważyłam przy kupnie 3 lata temu, ale do dnia dzisiejszego się pogłębiły.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Dwie sprawy:
    1. Blok może siadać i może to wynikać z przyczyn od niego "niezależnych" -> szkody gónicze
    2. Jeśli budynek był ocieplany to pozostaje pytanie jak zrobiono ocieplenie i czy właściwie położono np. siatkę idącą na styro (zakładki, szerokość etc), albo czy w ogóle ją położono. Nie należy łudzić się tym, że w "te klocki" wygrywa jakość, wyznacznikiem jest cena i tyle...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Jeżeli blok by siadał, to pęknięcia pojawiałyby się w mieszkaniu....
    Naprawa...
    Skuj tynk w okolicy pęknięć i odsłoń siatkę. Zobacz co tam jest, czy siatka jest, czy odspaja się od podłoża? Jeżeli siatka nie trzyma się podłoża, to odkuj do miejsca w którym się trzyma, starą siatkę usuń. Przygotuj nową i wklej ją tworząc 10 cm zakład z istniejącą siatką. Pamiętaj, żeby siatkę która zastaje oczyścić z resztek kleju pomiędzy oczkami. Na styropianie rozprowadzasz klej i w niego wtapiasz siatkę. Starej nie używaj, będzie miała resztki starego kleju pomiędzy oczkami, oszczędność żadna. I teraz pytanie czy zostawisz klej i pomalujesz na biało, czy kupisz małe wiaderko tynku i zaciągniesz na kleju... generalnie tynk jest dużo bardziej wytrzymały .... Ciekawe jak wykonano tynkowanie balkonu, bo może warto zlecić całkowitą wymianę elewacji na balkonie i zrobić porządnie na całości ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #10

    Domyślnie

    Po pierwsze to trzeba ściągnąć inspektora budowlanego który opiekuje się tym budynkiem. Nie wiem czy to wspólnota czy spółdzielnia. Kiedy to było robione? może jest szansa ze gwarancja obejmuje jeszcze ten remont. Moim zdaniem trzeba w miejscu pęknięć w rogach wyciąć styropian do gołej ściany i zamontować kotwy w narożach balkonu. Potem uzupełnić styropian i cały balkon zaciągnąć w kleju i siatce(pamiętając o zakładach i wywinieciu siatki w rogach)następnie położyć strukturę.

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowna Pani,

    przyczyną problemu mogą być błędy popełnione na etapie przyklejania płyt styropianowych (niezachowanie odpowiedniej odległości minięcia płyt, tj. 15 cm). Spółdzielnia powinna zająć się tą sprawą i nie uchylać się od swojego obowiązku – być może prace ociepleniowe są jeszcze objęte gwarancją. Skuteczną metodą będzie ponowne wykonanie warstwy zbrojeniowej.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony