dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm
    Z uziemieniem nie siałbym paniki bo nie wiemy jaka sieć ma koleżanka to po 1 a po 2 uziom w każdej chwili można dorobić przez wbicie szpilek uziemiających lub wykopanie (ponowne lub nie - bo wykop w ziemi może być niezasypany) i rozciągniecie bednarki - uziom ma być i zapewniać określone parametry a jak on będzie zrobiony wg mnie nie ma znaczenia.
    Ma znaczenie. Kolosalne.
    Pogadamy za 30-40 lat (mnie już nie będzie) gdy po otoku zostaną strzępy. Po drugie - nie ma znaczenia, jaki system sieci ZE dostarcza do Odbiorcy.
    Uziom ma być, i koniec.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Ma znaczenie. Kolosalne.
    Pogadamy za 30-40 lat (mnie już nie będzie) gdy po otoku zostaną strzępy. Po drugie - nie ma znaczenia, jaki system sieci ZE dostarcza do Odbiorcy.
    Uziom ma być, i koniec.
    Ale nikt nie mówi ze ma go nie być - napisałem przecież ze ma być zrobiony tak żeby był dobry i osiągał wymagane parametry ale moje zdanie w tym temacie jest takie ze metoda wykonania jest dowolna jeśli końcowy jest taki jak ma być.

    Ty jesteś innego zdania jak najbardziej masz do tego prawo. Każdy robi jak uważa - tym bardziej, że robi to tylko i wyłącznie dla siebie.

    Jestem przekonany, że nie jeden który zobaczyłby moja instalacja elektryczna w domu to by ją wyśmiał ze względu na ilość położonego kabla i na rozwiązania zastosowane - ale mnie się ona podoba i co najważniejsze działa jak należy i ja jestem z niej zadowolony - robię to tylko i wyłącznie dla siebie a jeśli całość spełnia wymagane parametry przeciwpożarowe i bezpieczeństwa to uważam że jest to OK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony