dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ponowne nałożenie struktury?

    Witam. Podczas prac przy elewacji na jednej ze ścian wystąpiły przebarwienia w tynku (tynk silikonowy barwiony 2,0 mm). Padła decyzja o ponownym nałożeniu struktury. Pytanie, czy po nałożeniu struktura na strukturę będą widoczne różnice w fakturze tynku?
    Czy można położyć tynk, ew. po zagruntowaniu, czy należy ponownie położyć cienką warstwę kleju, zagruntować i dopiero położyć strukturę?
    Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pomalowac farba na ten sam kolor.
    beda roznice zarowno przy pomalowaniu farba jak i przy nalozeniu tynku na tynk.
    zeby bylo idealnie - trzeba polozyc siatke z klejem, zagruntowac, polozyc tynk
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Malowania farbą odradzili mnie w sklepie, pomimo, że mogą dorobić ten sam kolor, gdyż ma być widoczna różnica w fakturze tynku oraz widoczna inna "ziarnistość". Czyli po nałożeniu tynk na tynk również będą różnice w fakturze? Czy można zrezygnować z siatki i wyrównać klejem tylko nierówności struktury, a potem zagruntować?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wieksze roznice beda przy nalozeniu tynk na tynk niz przy przemalowaniu farba.
    farba optycznie wygladzi powierchnie, stad tez info ze nie bedzie idealnie, zreszta slusznie.
    Natomiast polozenie kleju bez siatki na tynk moze skutkowac pekaniem, w szczegolnosci w miejscach najbardziej na to narazonych czyli przy otworach.

    W tej sytuacji sugerowalbym polozyc ten tynk na plycie styropianowej, zamowic sobie 1L farby, pomalowac i zobaczyc jak to bedzie wygladac.
    Jezeli akceptowalne - pomalowac dana sciane w calosci. zwlaszcza, ze jezeli sa to rozne strony budynku - nie bedzie tego widac.
    Jest tylko jedna kwestia.... starzenie sie koloru tynku i farby... bo po pomalowaniu powinno byc identycznie, pytanie tylko jaki to producent tynku... bo jak jakis no name to moze byc problem wlasnie z nierownomiernym starzeniem sie koloru i po 3-4 latach bedzie widac mocno te roznice.
    a wtedy juz nic innego jak malowanie calego domu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Dopiszę z własnego doświadczenia. W moim przypadku nałożony został tynk na tynk, ze względu na zalanie intensywnymi opadami deszczu wkrótce po położeniu.. Struktura w mojej subiektywnej ocenie jest identyczna. Jest tylko jedno "ale".
    Ponieważ była to obróbka wzdłuż okien (czyli nie cała ściana) w innym kolorze niż większość elewacji, w miejscu połączenia tynków, widać wyraźnie różnicę w w grubości ( nie struktury) tylko tynku na ścianie ( oczywiście patrząc z bliska). Z odległości kilku metrów jest to niewidoczne. Tynk silikonowy położony w 2014 r.
    Oczywiście niczego nie sugeruję. Tak zrobiono u mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękują Panowie porady. Mam czas do poniedziałku na podjęcie decyzji.

    fighter1983: Tynk silikonowy jest firmy Kosbud. Niestety jest problem z zamówieniem farby silikonowej w małej ilości, bo mogę 20 l, ew. w ostateczności 10 l. Martwi mnie ta ewentualność pękania kleju bez siatki, ale może dałoby radę to wykonać tak, żeby klej wypełnił tylko "nierówności" tynku, a nie utworzył powłoki. Na weekend wykonawca ma mi pokazać jakąś ścianę, gdzie wcześniej nakładał tynk na tynk i mówi, że jakaś różnica jest, ale chcę to sam zobaczyć.

    robert45: Wytłumacz na czym polegało u Ciebie ta poprawka, bo się pogubiłem. Czy dobrze rozumiem, że miałeś nałożony ponownie tynk tylko na obwódkach okien, a na reszcie ściany nie? To dobra wiadomość, że nie widać różnicy w strukturze tynku, ale może na całej ścianie jednak różnica byłaby widoczna? W moim przypadku też ten problem się powtórzy, bo ja z kolei obwódki okien mam na gładko, więc już są odrobinę głębiej niż struktura więc ta różnica się pogłębi. Rozumiem, że u Ciebie nic nie pęka?

  7. #7

    Domyślnie

    Wyjaśniam. 4szt.okien garażowych 90x90cm umieszczone są w jednej linii i wzdłuż budynku. Odległość między oknami, to ok 1mb. Ta przestrzeń między oknami oraz wnęki okienne są w innym kolorze niż większość elewacji. W tych miejscach nałożono ponownie tynk silikonowy.
    Na razie tynk nie pęka i nie wykrusza się.

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz rozumiem. I pomijając, że ponownie nałożona struktura jest "o warstwę wyżej", to sama faktura struktury wyszła taka sama?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    zadzwon do kossbudu czy Ci zrobia mniejsza ilosc. to ze sprzedawca nie chce nie oznacza ze producent nie moze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony