dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    w przypadku większej ilości rys rozwiązaniem będzie całościowe nałożenie gładzi. Do wypełnienia pojedynczych rys można natomiast wykorzystać elastyczną masę naprawczą ACRYL-PUTZ® FX 23 FLEX. Po wyschnięciu masy naprawiony ubytek można pokryć gładzią szpachlową. Dobrym rozwiązaniem do wypełniania ubytków jest również szybkoschnąca masa naprawcza ACRYL-PUTZ® LT 22 LIGHT.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    U nas tynki cementowo wapienne zacierane piachem kwarcowym robione były w październiku zeszłego roku, temperatura powietrza była dość przyjemna 15-18st.C Po ok. 3 miesiącach zaczęły pojawiać się włosowate rysy. Spanikowani zawołaliśmy kierbuda. Ten stwierdził, że to normalna praca budynku (prawdopodobnie tynki powinno się robić po 5 latach od wybudowania domu, bo wszystko pracuje), w dodatku w promieniu ok. 60m mam trasę szybkiego ruchu E7. Zawołałam później gościa, który robił te tynki myśląc, że coś ugram, że naprawią. Ten mi mówi, że te włosowate rysy przykryje grunt śnieżki do farb lateksowych. Popukałam się w głowę i mówię żeby sam sobie malował u siebie, ja nie po to tyle pieniędzy wywaliłam na te tynki, żeby to teraz jakimś gruntem zalepiać.

    Ochłonęłam trochę, popytaliśmy znajomych, u większości są takie włosowate pęknięcia. Udałam się więc do sklepu w celu zakupu tej magicznej substancji co to niby miała pomóc moim ścianom. Zabrałam się za malowanie, wypełniając przy pierwszym nałożeniu gruntu te ryski. Po nałożeniu drugiej warstwy gruntu z podkulonym ogonem i niechętnie stwierdzam, że ten grunt naprawdę pomaga. Nie wierzyłam, minęły już jakieś 2 miesiące od tego momentu i nie widać nic.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Pytanie do Wg39070 czy po malowaniu gruntem i farba rysy nie po wychodziły? Masz może fotki jakie były te pęknięcia?

    Który środek według was na rysy będzie lepszy
    Baumit fillprimer http://www.jak-budowac.pl/fillprimer...5-mm-opak-5-kg
    Farba mostkujaco gruntujaca http://www.budchem.com.pl/farba-most...aca-grunt-tynk

    Nani jakiego gruntu i farby używales?

  4. #64

    Domyślnie

    To nie żaden magiczny grunt. Jeśli ktoś ma tynki cem wapienne i już wyschną to niech zmoczy delikatnie ścianę to zobaczy że będzie jak na pustyni popękane. Wystarczy zagruntować i pomalować i znika. Szczególnie że większość i tak szpachluje te ściany

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Odświeżam temat.
    Pytanie do Wg39070 czy po malowaniu gruntem i farba rysy nie po wychodziły? Masz
    może fotki jakie były te pęknięcia?

    Który środek według was na rysy będzie lepszy
    Baumit fillprimer http://www.jak-budowac.pl/fillprimer...5-mm-opak-5-kg
    Farba mostkujaco gruntujaca http://www.budchem.com.pl/farba-most...aca-grunt-tynk

    Nani jakiego gruntu i farby używales?
    Cześć Rustin. Ja nie gruntowalem jakimś specjalnym gruntem. Jak gruntu użyłem lekko rozcieńczonej farby emulsyjnej tej, którą później malowalem docelowo pomieszczenia. Rysy, które były przed malowaniem w większości zoztały przykryte farbą a te większe pęknięcia skurczowe zostały. Nic się nie powiększyło, większe rysy - dosłownie kilka sztuk, zaprawiłem Gold Bandem, gdyż on ma chropowatą fakturę podobną do tynku c-w. Malowałem agregatem Wagner ale pędzlem wychodzi dokładniej. Na poddaszu malowałem na razie jeden pokój i powiem, że do malowania płyt gk z zabudowy poddasza agregat nadaje się idealnie. Farba, którą malowałem to Decoral satynowy biały antyrefleksyjny.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A masz może zdjęcia przed malowaniem i po tych rys które zakrylo a których nie?

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A masz może zdjęcia przed malowaniem i po tych rys które zakrylo a których nie?
    Zdjęcia może i bym znalazł ale robione z pewnej odległości tak, że rys nie będzie widać. Jestem teraz u rodziców, dom ma 25 lat, tynk c-w ręcznie kładziony i powiem, że jest prawie jak z gładzią. U mnie po kilku malowaniach będzie pewnie tak samo.

  8. #68

    Domyślnie

    zacząłem gruntowanie ścian. farba podkładowa wypełnia rysy na tynku. Zdjęcie robione z ok. 20cm. Farba podkładowa Franspol.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysy.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	381479

    Co do gładzi cementowej. Mam mieszane uczucia. Strasznie jest sypka. Dzień po nałożeniu, dwa-trzy silniejsze ruchy papierem 240 i jej już nie ma
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #69
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bensej

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-894
    Posty
    7

    Domyślnie

    u mnie też tak kiedyś popekalo na styropianie

  10. #70

    Domyślnie

    tu akurat mowa o tynkach wewnętrznych

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tynki mają siateczkę z prostego powodu:
    - są zbyt mocne (mają w sobie za dużo cementu...)
    - zbyt szybko wyschły a cement w nich nie przeszedł pełnego procesu wiązania. Dostaje wilgoci zaczyna wiązać. A wilgoci z zewnętrz dostaje szybko (bo polejemy wodą, bo jest ciepło... bo nikt się nie przejmuje tym jaki powinien być skład tynków c/w)

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Balto dlaczego tak się dzieje już wiemy, samo pisałeś nie raz i wcześniej.
    Teraz dla nas jest to mało ważna informacja. Ważne co zrobić.

    Jak widać farba pokrywa rysy, wyglądają tak jak u mnie. Nawet tynk identycznego koloru

    Farba podkładowa to jest grunt? Czy najpierw farba podkładowa a potem grunt?

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Balto dlaczego tak się dzieje już wiemy, samo pisałeś nie raz i wcześniej.
    Teraz dla nas jest to mało ważna informacja. Ważne co zrobić.

    Jak widać farba pokrywa rysy, wyglądają tak jak u mnie. Nawet tynk identycznego koloru

    Farba podkładowa to jest grunt? Czy najpierw farba podkładowa a potem grunt?
    To nie jest grunt, tylko właśnie farba podkładowa nazywana również farbą gruntującą.To są dwa różne produkty. Grunt jest wodnisty, ma za zadnie wzmocnić niestabilne podłoże. Niektórzy określeniem grunt nazywają docelową farbę nawierzchniową którą rozcieńczają pół na pół z wodą i tym traktują ściany. Ja jednak postawiłem na farbę gruntującą Tiqurilla Primer. Gęsta, ładnie ujednolica strukturę.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sam teraz nie wiem co użyć, znalazłem w internecie że grunt daje się na nowe ściany a farbę podkładowa na stare aby odciąć poprzedni kolor.

    Gruntowales pędzlem? Ponoć najlepiej pędzlem, że wałkiem to żadne gruntownie bo trzeba go wetrzec

  15. #75

    Domyślnie

    Chyba odwrotnie.... gruntuje wałkiem bo chcę nadać jednakową strukturę.. wałek z dłuższym włosiem dokładnie nie wiem (Flugger Wall Proflon)
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  16. #76
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    farba podkładowa bywa również określana mianem farby gruntującej, jednak tak jak wcześniej napisał internauta hektor80 – są to dwa różne produkty. Zadaniem gruntu jest przede wszystkim związanie luźnych elementów podłoża i wzmocnienie jego struktury. Zastosowanie farby podkładowej, aplikowanej bezpośrednio przed farbą nawierzchniową, ma z kolei na celu głównie zwiększenie wydajności farb nawierzchniowych i poprawę ich krycia.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy na takie tynki z rysami będzie dobry grunt Śnieżki?

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy rzecznik Śnieżki może się wypowiedzieć

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy rzecznik Śnieżki może się wypowiedzieć
    Daj sobie spokój z gruntem Śnieżki i poczytaj wątek na temat jego zapachu...

  20. #80
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy rzecznik Śnieżki może się wypowiedzieć
    Szanowni Państwo,

    przed wypełnieniem ubytków podłoże najlepiej zagruntować gruntem głęboko penetrującym (po uprzednim usunięciu luźno związanych fragmentów podłoża i jego odpyleniu). Natomiast po uzupełnieniu rys, przeszlifowaniu i odpyleniu powierzchni polecam nałożenie jeszcze cienkiej warstwy gruntu, a następnie farby podkładowej dedykowanej dla wybranej farby nawierzchniowej.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony