dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Baumit. Czytałem, że miałeś z nim problem.

    Tylko rok wcześniej garaż był otynkowany i tam też jest baumit. Jedno pęknięcie i to na 30cm. Tylko tam woda lała się ze ścian jak schło ( jak pamiętam to był luty ) teraz praktycznie nie było wody na ścianach.

    Jak sobie poradziłeś z tymi rysami? miałeś takie same jak u mnie ?

  2. #22

    Domyślnie

    jeszcze ich nie tknąłem, w każdym razie tynki Baumit to wielkie goowno.


  3. #23
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Uspokoje was - na dużej części tynków z wora wychodza rysy - to jest brak "przygotowanego" wapna. Na tynkach z "moczonym" wapnem przy zachowaniu technologi cos takiego praktycznie nie istnieje.

  4. #24

    Domyślnie

    na jednej ze ścian używałem z worka tynk Atlasa. Nie dość, że bardziej plastyczny, ładniej się zaciera, to na dodatek nic nie popękało.


  5. #25
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    na jednej ze ścian używałem z worka tynk Atlasa. Nie dość, że bardziej plastyczny, ładniej się zaciera, to na dodatek nic nie popękało.
    ja jak widziałem ryski na tynkach tzw pajeczynka to juz wiedziałem z czego było robione. To też jest opinia tynkarzy i dlatego mam z betoniarki + wapno moczone

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a jaki to tynk? czy nie czasem Baumit?
    Tynk cementowo-wapienny lekki maszynowy wewnętrzny MPI 25 L (Baumit MPI 25 L)
    Jeżeli tym masz zrobione tynki to się nie dziwię że są popękane i rysy. Miałem tym robione u siebie.
    Jedno wielkie gówwno. Reklamacia nic nie dała, odrzucili....NIGDY WIĘCEJ firmy baumit

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie tynki Dolina Nidy. Problem podobny do waszego.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #28

    Domyślnie

    Czy Ktoś jeszcze oprócz mnie, Slawko123 i Rustina miał problem z Baumitem ???

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie uważam że to wina baumita. Dlaczego w garażu jest dobrze?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Nie uważam że to wina baumita. Dlaczego w garażu jest dobrze?
    Spoko, poczekaj...u mnie tynki pękały do 6 miesięcy od położenia. Położysz na te tynki gładzie to ci jeszcze zdąży popękać do lata

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ja jak widziałem ryski na tynkach tzw pajeczynka to juz wiedziałem z czego było robione. To też jest opinia tynkarzy i dlatego mam z betoniarki + wapno moczone
    My nie piszemy o ryskach typu "pajęczynka" bo tego nie widać gołym okiem.
    Piszemy o pęknięciach które widać gołym okiem z odległosci 3-4m


  12. #32

    Domyślnie

    ]My nie piszemy o ryskach typu "pajęczynka" bo tego nie widać gołym okiem.
    Piszemy o pęknięciach które widać gołym okiem z odległosci 3-4m[/QUOTE]

    Takich rys nie zamalujesz żadną farbą

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEMCIA Zobacz post
    Spoko, poczekaj...u mnie tynki pękały do 6 miesięcy od położenia. Położysz na te tynki gładzie to ci jeszcze zdąży popękać do lata
    dokładnie, z tym, ze ja do tej pory nic z nimi nie robiłem. Pękały tak mniej więcej do roku, najgorzej było po zimie(budynek nie ogrzewany)


  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    dokładnie, z tym, ze ja do tej pory nic z nimi nie robiłem. Pękały tak mniej więcej do roku, najgorzej było po zimie(budynek nie ogrzewany)
    Sławko123 składałeś reklamacje do baumita ?

  15. #35

    Domyślnie

    Miałem dobrego wykonawce, On składał, baumit zaproponował jakaś specjalna farbę która miała te rysy zlikwidować(podobno produkują ją tylko do tego celu). Oczywiście olałem sprawę, bo co by nie stosował, to te rysy i tak będą. wcześniej lub później i tak wylezą, zwłaszcza, że ja tynkowałem dwa lata temu, a tych rys po dwóch zimach jeszcze przybyło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140613_143603.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	357712 tak u mnie w czerwcu wyglądała jedna ze ścian. Zmoczone aby aparat to widział, zwłaszcza, ze zdjęcie robiłem telefonem z dolnej półki.


  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Miałem dobrego wykonawce, On składał, baumit zaproponował jakaś specjalna farbę która miała te rysy zlikwidować(podobno produkują ją tylko do tego celu). Oczywiście olałem sprawę, bo co by nie stosował, to te rysy i tak będą. wcześniej lub później i tak wylezą, zwłaszcza, że ja tynkowałem dwa lata temu, a tych rys po dwóch zimach jeszcze przybyło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140613_143603.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	357712 tak u mnie w czerwcu wyglądała jedna ze ścian. Zmoczone aby aparat to widział, zwłaszcza, ze zdjęcie robiłem telefonem z dolnej półki.
    Prawdziwa reklama Baumita tynk lekki MPI 25..... jakbym swoje ściany widział ((

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Faktycznie tynk wygląda tragicznie. Na szczęście u mnie aż tak żle nie jest.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #38

    Domyślnie

    nie wiedziałem, ze temat ożył, dziś bym zrobił zdjęcie w pomieszczeniu obok kotłowni bez moczenia )))


  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEMCIA Zobacz post
    Spoko, poczekaj...u mnie tynki pękały do 6 miesięcy od położenia. Położysz na te tynki gładzie to ci jeszcze zdąży popękać do lata
    Pisałem, już prawie 1.5 roku temu garaż był robiony. Gładzi nie będzie bo jest Fain putz

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakieś 2 tyg temu w 3 miejscach, testowo zamalowalem rysy gruntem baumita fill Primer, grunt z włóknem. Do tej pory nie pękło ponownie w tym miejscu. Tzn ze wystarczy rysy tym zamalowac i potem zwykły grunt na resztę ścian czy to za krótko okres aby stwierdzić że będzie ok?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony