dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy można pomalować farbą elewacyjną ścianę z siatką zaciągniętą klejem?

    Witam wszystkich,
    mam spory dylemat dotyczący ukończenia ściany zewnętrznej. Ściana nie jest ocieplona (i niestety nie będzie), jest położona siatka z klejem; przymierzamy się do drugiej warstwy kleju. Zastanawiamy się nad pomalowaniem farbą elewacyjną bez nakładania tynku (czyli było by: kle-siatka-klej-klej-grunt-farba). Dlaczego? Kilka osób nam tak poradziło ale ja mam cały czas wątpliwość czy takie rozwiązanie będzie trwałe i estetyczne. Ściany nie jest dużo (w sumie 50m2), nie pada na nią deszcz; nie jest to domek wolnostojący ale owa ściana jest 'główną' (w sensie wejściową), brak jezior i drzew w okolicy.
    Jeśli tynk lub jakiś inny podkład jest wymagany proszę o radę, jaki.
    Z góry dziękuję bardziej doświadczonym w temacie forumowiczom!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    moc mozna, nikt Cie przed trybunalem stanu za to nie postawi
    ale jezeli efekt bedzie taki:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rba-elewacyjna
    ....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Efekt nieciekawy.... ale czy ta ściana ze zdjęć ma siatkę? Zawsze mi się wydawało, że siatka ma za zadanie chronić przed takimi pęknięciami
    Jaki podkład polecasz w takim razie?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ma chronic przed peknieciami, zgadza sie. to co widzisz na zdjeciu to klej pomalowany farba.
    w Twoim przypadku jezeli warstwa zbrojaca czyli siatka z klejem nie wymaga napraw:
    Putzgrunt610
    + tynk
    no i teraz do wyboru:
    mineralny malowany
    akrylowy (beeeee)
    silikatowy (no raczej nie)
    silikonowy (moze byc)
    i zdecydowanie NIE wszystkei "SISI" AKRY-SIlikony itd....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony