dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 85
  1. #21

    Domyślnie

    Jaką membranę (producent, model) stosowaliście na "szczelinę" ?

    Piotr

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    mam pytanie czy membranę ułożyć tak jak pillproof czyli między krokwiami czy wywinąć jeszcze na krokwie od dołu i tak pojechać z metra między krokwią i pod nią i znów między itd. podłączam się pod pytanie powyżej jaką membranę (dobrej jakości) zastosować.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam, a co jest lepszym rozwiązaniem:
    Membrana na deskowaniu i piana czy deskowanie z papą plus piana na dystansie ?

  4. #24

    Domyślnie

    Membrana na deskach to dla mnie bezsensowny półśrodek. Skoro robisz deskowanie to zrób to porządnie, pokryj papą a od środka zrób dystans między pianą a deskowaniem. Tylko nie zapomnij o wlotach i wylotach powietrza pod deskami.

  5. #25

    Domyślnie

    wloty i wyloty powietrza w takim układzie z dystansami tak samo jak przy wełnie?

    Ktoś mi proponował montowanie kominków wentylacyjnych wentix wertex czy jakoś tak

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yarx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czy przy natryskiwaniu nawet na folię paroprzepuszczalna to nie bedzie tak ze piana pozatyka nam pory, mikroszczeliny w folii i wtedy folia nie spelni swoje funkicji w ogole?
    Ostatnio edytowane przez yarx ; 06-03-2017 o 22:10

  7. #27

    Domyślnie

    może ktoś wrzuci fotki jak ma zrobioną szczelinę pod pianę?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam, mam zobione deskowanie i pape, teraz szczelina 2-3 cm w ociepleniu zewnetrznym, zabezpieczone tylko przedluzeniem z siatki na styro. Jak to zabezpieczyc przed owadami ,ptakami aby nie dostaly sie do piany lub welny?. Macie jakies zdjecia przed zapianowaniem i folia oraz jak kladlisice folie?
    Pozdr

  9. #29

    Domyślnie

    No panowie jakieś zdjęcia?? Jaka folia była przez Was stosowana?? Jestem właśnie na etapie wykonania szczeliny mimo, że każda firma od pianowania mówi żeby dać bezpośrednio na deski bo nie ma punktu rosy bo pianka przy grubości już 8 cm nie przepuszcza pary wodnej.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Sz. Zobacz post
    No panowie jakieś zdjęcia?? Jaka folia była przez Was stosowana?? Jestem właśnie na etapie wykonania szczeliny mimo, że każda firma od pianowania mówi żeby dać bezpośrednio na deski bo nie ma punktu rosy bo pianka przy grubości już 8 cm nie przepuszcza pary wodnej.
    O jakiej piance jest mowa- ZK czy OK?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Witam, mam zobione deskowanie i pape, teraz szczelina 2-3 cm w ociepleniu zewnetrznym, zabezpieczone tylko przedluzeniem z siatki na styro. Jak to zabezpieczyc przed owadami ,ptakami aby nie dostaly sie do piany lub welny?. Macie jakies zdjecia przed zapianowaniem i folia oraz jak kladlisice folie?
    Pozdr
    To nie jest takie oczywiste z tymi 2-3 cm szczeliny. Zależnie od długości połaci (krokwi) i utrudnień przepływu może być nawet 5-7cm w rejonie murłaty. Wymaga analizy. Szczelina zbyt niska może nie działać prawidłowo.
    Pozdrav
    SM

    Cytat Napisał Bartosz Sz. Zobacz post
    No panowie jakieś zdjęcia?? Jaka folia była przez Was stosowana?? Jestem właśnie na etapie wykonania szczeliny mimo, że każda firma od pianowania mówi żeby dać bezpośrednio na deski bo nie ma punktu rosy bo pianka przy grubości już 8 cm nie przepuszcza pary wodnej.
    Kto takie bzdury rozgłasza?

    Cytat Napisał yarx Zobacz post
    Czy przy natryskiwaniu nawet na folię paroprzepuszczalna to nie bedzie tak ze piana pozatyka nam pory, mikroszczeliny w folii i wtedy folia nie spelni swoje funkicji w ogole?
    Nie ma takiego problemu o ile jest to prawidłowa i uczciwa pianka OK
    Pozdrav
    SM
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 17-07-2017 o 13:18 Powód: Łączenie postów

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yarx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam dach z pełnym deskowaniem, pokryty porządna membraną paroprzepuszczalną.
    Wiezba schla okolo 8 miesiecy (nie mierzylem jej wilgotnosci)
    W planach jest rekuperacja.

    Zastanawiam sie teraz nad piana zamknietokomorkowa wprost na deski czy otwartokomorkowa ze szcelina.
    Jesli dobrze rozumiem to nie jest tak wcale ze x cm piany to 2x cm wełny porównujac wspolczynniki.
    Dopiero paiana zk jest "cieplejsza" od wełny tak naprawdę.

    Poprawcie mnie jesli zle rozumiem.
    Skoro zk jest ona szczelna to ani pianie ani wiezbie nie grozi zawilgocenie od wewnatrz. Pozostała ilosc wilgosci w wiezbie i deskach powinna odparowac przez membranę. Nie poleca sie jej natryskiwac na folię paroprzepuszczalna vbo moze po jakims czasie pekac i odchodzic od krokiew, a w dodatku wtedy szczelina i tak nie ma sensu.
    W przypadku ok - bedzie ona tansza, ale ze słabsza izolacja no i trzeba robic szczeline gdyz piana ok przepuszcza pare wodna.

    Wnioski mam teraz takie - albo wełna albo piana zk.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarx Zobacz post
    Mam dach z pełnym deskowaniem, pokryty porządna membraną paroprzepuszczalną.
    Wiezba schla okolo 8 miesiecy (nie mierzylem jej wilgotnosci)
    W planach jest rekuperacja.

    Zastanawiam sie teraz nad piana zamknietokomorkowa wprost na deski czy otwartokomorkowa ze szcelina.
    Jesli dobrze rozumiem to nie jest tak wcale ze x cm piany to 2x cm wełny porównujac wspolczynniki.
    Dopiero paiana zk jest "cieplejsza" od wełny tak naprawdę.

    Poprawcie mnie jesli zle rozumiem.
    Skoro zk jest ona szczelna to ani pianie ani wiezbie nie grozi zawilgocenie od wewnatrz. Pozostała ilosc wilgosci w wiezbie i deskach powinna odparowac przez membranę. Nie poleca sie jej natryskiwac na folię paroprzepuszczalna vbo moze po jakims czasie pekac i odchodzic od krokiew, a w dodatku wtedy szczelina i tak nie ma sensu.
    W przypadku ok - bedzie ona tansza, ale ze słabsza izolacja no i trzeba robic szczeline gdyz piana ok przepuszcza pare wodna.

    Wnioski mam teraz takie - albo wełna albo piana zk.
    Wnioski ZŁE!!! O wacie przez litość nie wspomnę... Jeżeli opierać się na samym porównywaniu lambdy to pianka ZK aplikowana natryskowo bez pełnego zabezpieczenia gazoszczelnego ma deklarowaną lambdę na poziomie 0,026-0,028 a pianka OK np. Crossin ma 0,037 (zgodnie z obecną normą pod uwagę do porównania bierzemy tzw. lambdę starzeniową). No to z prostego porównania: 0,037:0,027=1,37 mamy wskaźnik proporcji. Zatem stosując dobrej klasy i godną polecenia piankę OK za 20cm, po ostatnich podwyżkach cen surowców, około 63-67 PLN/m2 adekwatnie musielibyśmy zastosować 20/1,37=14,6cm. Ceny przyzwoitych pianek ZK, średniej gęstości, trudno znaleźć poniżej 9/cm co daje 9x14,6=131,40. No to sensu raczej nie ma, dodatkowo biorąc pod uwagę inne różnice. Lepsza dyfuzyjność pary wodnej jest cechą pożądaną w opisanym powyżej schemacie. Dużo większa elastyczność pianki OK jest walorem w kontekście tzw. pracy dachu oraz pożądanych właściwości akustycznych (tłumienie).
    Wszystkie powyżej wymienione cechy nie zwalniają z obowiązku całościowego podejścia do zagadnienia izolacji. Im lepszy izolator tym bardziej dotkliwe konsekwencje pozostawienia mostków i nieszczelności (wskutek niewiedzy ew. niechlujstwa, najczęściej zarazem ) .
    Pozdrav
    SM
    PS. W opisanym układzie warstw oraz przewidywanej WM, można odstąpić od tworzenia szczeliny wentylacyjnej pod deskami
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 17-07-2017 o 18:29

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Paroprzepuszczalna na deski. Wiedz , że ona puszcza wilgoć w obie strony. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Paroprzepuszczalna na deski. Wiedz , że ona puszcza wilgoć w obie strony. Jan
    No i...?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    O jakiej piance jest mowa- ZK czy OK?

    Oczywiście OK. Mam do wyboru Crossin Attic Soft i Demilec Sealection500.

    A na Śląsku pare ekip tak mówi, jedna tylko powiedziała żebym zrobił odstęp od desek.Folia paroprzepuszczalna Marma 165 Energetyczna już kupiona do nałożenia przed pianowanie. Nie będę dawał piany bezpośrednio na deskowanie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-07-2017 o 07:44 Powód: Łączenie postów

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Sz. Zobacz post
    Oczywiście OK. Mam do wyboru Crossin Attic Soft i Demilec Sealection500.

    A na Śląsku pare ekip tak mówi, jedna tylko powiedziała żebym zrobił odstęp od desek.Folia paroprzepuszczalna Marma 165 Energetyczna już kupiona do nałożenia przed pianowanie. Nie będę dawał piany bezpośrednio na deskowanie.
    No i dobrze. A pierwszy wybór lepszy
    Co do szczeliny to trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy a nie tylko na sam fakt wykonania.
    Pozdrav
    SM

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yarx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam dach kopertowy, obity juz deskami, polozona folia i dachowka. Szczeline mozna wykonac ale czy bedzie przelyw powietrza skoro kalenica jest jakby zamknieta deskami. Przy okapie wlot mozna zrobic ale czy to wystarczy?

    PS . nie zauwazam aby przez moja folię przechodziła wilgoc..

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarx Zobacz post
    Mam dach kopertowy, obity juz deskami, polozona folia i dachowka. Szczeline mozna wykonac ale czy bedzie przelyw powietrza skoro kalenica jest jakby zamknieta deskami. Przy okapie wlot mozna zrobic ale czy to wystarczy?

    PS . nie zauwazam aby przez moja folię przechodziła wilgoc..
    Bo to z reguły nie widać Gdzie dom stoi? pw

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    No i dobrze. A pierwszy wybór lepszy
    Co do szczeliny to trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy a nie tylko na sam fakt wykonania.
    Pozdrav
    SM
    Crossin lepsza? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony