dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie opinie styropian grafitowy STB

    Zamówiłem Genderka, przywieźli ten: http://styrbud.pl/index.php/produkt/...s-033-styrgraf ponoć jakość ta sama.
    Szukam info ale nic nie znalazłem na temat jakości. Podpowie ktoś coś, robił ktoś tym styropianem? Zwrócić czy ocieplać? w sumie wziąłem 10 paczek na ścianę pomiędzy garażem a resztą domu więc nie dużo. Teraz mam wątpliwości czy jechać tym co mam i czy szukać innego dostawcy. Jak do tej pory na składzie na którym brałem na cały dom wszystko było ok, tylko teraz wyskoczyli z tym styropianem.
    pozdr.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A słyszałeś o teście jakości styropianu ? To raczej test tylko jednego parametru jakim jest współczynnik przewodzenia ciepła ale ponieważ nie wymaga skomplikowanej aparatury warto go zrobić. Tym bardziej, że jest uzasadnienie w normie wyrobu PN-EN 13162, zależność między "lambdą" a gęstością pozorną - załącznik.
    A tu wytyczne na temat reklamacji zakupionego materiału http://gwarantowanystyropian.pl/baza...owy-styropian/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EN_13163_2.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	357978  
    Ostatnio edytowane przez Tomek W ; 08-06-2016 o 21:20
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    ok, dzięki, nie siedzę w branży to i zapomniałem że zważyć można i wszystko jasne, choć kiedyś o tym czytałem. Jutro zważę paczki i będę wiedział co i jak.

    no to styropian poważony, jedna paczka odpadła tzn. wróci na skład, wśród STB zaplątał się Yetico o wadze 3,1 kg. wg tej strony http://gwarantowanystyropian.pl/2014...pianu-szarego/ minimalna waga dla styropianu szarego o lambdzie 0,033 to 3,6 kg paczka 0,3m3. STB miał wagę w przedziale 3,7-3,9kg więc wydaje się ok.
    Może komuś się przyda, bo żadnych info na temat STB nie znalazłem.
    pozdr.
    Ostatnio edytowane przez radbar ; 09-06-2016 o 22:08

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Proszę o opinie na temat styropianu Tyron.
    mam bardzo dobrą cenę na niego a chcę się coś dowiedzieć.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agent1983 Zobacz post
    Proszę o opinie na temat styropianu Tyron.
    mam bardzo dobrą cenę na niego a chcę się coś dowiedzieć.
    a co to jest bardzo dobra cena? tylko konkretnie w sensie za m3, czy netto czy brutto, jezeli brutto to na jakim Vacie bo roznie bywa...
    bo producent mi zupelnie niezany.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    witaj Fighter.fajnie że napisałeś.cena to około 140 zł w 23%.za EPS 100 – 038 .chce położyć to pod podłogówkę 2x8 cm.wiem że austrotherm knauff itp to górna półka.dla mnie to też nieznana marka i chcę się dowiedzieć o tym jak najwięcej.teraz wypuścili też grafit więc też nie powinien być najgorszy skoro przeszedł atesty i dopuszczono go do sprzedaży.ponadto jeszcze jedno ważne pytanie.ile dać ocieplenia na strop technobeton(podobny do terivy) jeżeli ma nie być poddasza użytkowego.pzdr

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agent1983 Zobacz post
    witaj Fighter.fajnie że napisałeś.cena to około 140 zł w 23%.za EPS 100 – 038 .chce położyć to pod podłogówkę 2x8 cm.wiem że austrotherm knauff itp to górna półka.dla mnie to też nieznana marka i chcę się dowiedzieć o tym jak najwięcej.teraz wypuścili też grafit więc też nie powinien być najgorszy skoro przeszedł atesty i dopuszczono go do sprzedaży.ponadto jeszcze jedno ważne pytanie.ile dać ocieplenia na strop technobeton(podobny do terivy) jeżeli ma nie być poddasza użytkowego.pzdr
    spoko
    jezeli to jest ten produkt:
    http://tyron.pl/produkty-tyron/tyron-dach-eps-100-038/
    w tej cenie - bierz smiało super cena i super parametry
    jednak jezeli przyjedzie to np:
    http://tyron.pl/produkty-tyron/tyron-podloga-eps-039/
    to powinno kosztowac ok. 132 zl brutto/m3 na 23% Vacie, tylko ze to tak na prawde styropian fasadowy i oczywiscie beda Ci tlumaczyc ze to praktycznie to samo 0,039 czy 0,038 co za roznica, zejdziemy 2zl na m3 (tak przynajmniej robi moja lokalna pseudokonkurencja - nie obawiam sie tu uzyc slowa oszusci).

    u siebie na stronie wrzucam naistotniejsze parametry (poza lambda) w tzw atrybutach produktu: cos co zakodowane jest w magicznym:
    EPS EN 13163 T2-L3-W3-S5-P10-BS125-CS(10)70-DS(N)5-DS(70,-)2-TR100-DLT(1)5.

    CS - mega wazne
    BS - tez
    oraz TR - to przy elewacjach istotne

    Za "chwile" mysle kwestia 2-3 dni pojawi sie u mnie Yetico - cos wlasnie w tych cenach i parametrach ale EPS100 czyli to:
    http://yetico.com/produkt/alfa-podloga-premium
    bedzie kosztowalo ok 167zl brutto za m3

    troche podejrzanie masz ta niska cene, za duza roznica w tej klasie producenta.
    zeby wlasnie sie nie okazalo ze przyjedzie takie cos:
    http://yetico.com/produkt/gamma-podloga
    bo to juz wlasnie cos okolo 131-132 brutto/m3

    Tak czy inaczej napisz jezeli kupisz co na temat danego producenta sadzisz, jezeli kilka pozytywnych opinii znajde - z pewnoscia produkt pojawi sie tez u mnie
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 15-11-2016 o 23:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witaj.
    rozmowa była telefoniczna na temat http://tyron.pl/produkty-tyron/tyron...8.rozmawiałem z nimi ze 2 miesiące temu a namiar mam od kolegi
    który pracuje na ich systemach dachowych.zbliża się etap gdzie muszę powoli ten styro kupić i myślałem że ktoś zna tą markę.wypuscili grafit i gość mówi że ma naprawdę wyśrubowane parametry mimo iż w ofercie lamba jest 0,32 to on twierdzi że jest lepsza gdyż puszczali to do badań i napewno jest wyższa gdyż chcieli przejść pozytywnie badania i że płyty równe.pomyślałem że cos w tym może być.nikt nie zna marki ale jakaś strona www jest.szkoda że nikt o samym materiale.cały czas myślę o tym czy wziąć materiał na podłogi elewację i ocieplenie stropu to by jeszcze z ceny zeszli a byłoby ponad 1000m2.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    fighter mam nie zamieszkałe poddasze(dom parterowy).ile dać styro na strop.strop podobny do terivy.myślałem żeby dać styro i zrobic ze 4cm wylewki i byłoby gitara.nie chcę robić regli kłaść wełny i deskować.lepiej mieć ocieplone i posadzkę wg mojej opinii

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agent1983

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    a jeżeli to kupię to zważę i podziele się z tobą opinią

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    justo

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Odnawiam temat. Czy pojawiły się nowe opinie na temat styropianu STB ( STYR-BUD)??
    Zastanawiam się czy warto położyć to na podłogę zamiast firm typu Knauf, Austrotherm??

  12. #12
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Między jednym a drugim nie ma magicznych właściwości bo wszystkie styropiany robione w europie są z surowca dwóch producentów a producentów styropianu to chyba z 5 tys , więc pomyśl tak na chłopski rozum

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Między jednym a drugim nie ma magicznych właściwości bo wszystkie styropiany robione w europie są z surowca dwóch producentów a producentów styropianu to chyba z 5 tys , więc pomyśl tak na chłopski rozum
    Surowiec ma tu mniejsze znaczenie, większość istotnych parametrów definiuje etap wytwarzania/spieniania oraz sezonowania. Stąd też różnice wagi/gęstości pomiędzy styropianem od różnych producentów, co w praktyce przekłada się na różną jakość izolacji.

    Cytat Napisał justo Zobacz post
    Zastanawiam się czy warto położyć to na podłogę zamiast firm typu Knauf, Austrotherm??
    Jeśli parametry deklarowane są zbliżone sprawdź wagę 1m3 jednego i drugiego - weź cięższy.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja na razie zaczynam dowiadywanie się na temat styropianu. Słyszałem, że ten szary, chociaż jest droższy daje w sumie lepszy efekt i można go zastosować mniej niż białego. No i nadal pozostaje dosyć tani. Jak Panowie myślicie?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja myśle sobie tak - jak dajesz 15 cm to daj grafit, jak 20 cm np na suporek to daj np 0,38 biały. Zabawy w drugie miejsca po przecinku to chyba przesada.
    Skup sięna prawidłowej i szczelnej elewacji bez szpar.

  16. #16

    Domyślnie

    Styropian grafitowy jest z zasady lepszy, bo ma lepszy (mniejszy) współczynnik przewodzenia ciepła lambda, nawet 0,031 W/mK. Wbrew pozorom te ostatnie miejsca po przecinku w ostatecznym rozrachunku robią różnicę. Dzięki temu można stosować mniejsze grubości warstwy ocieplenia, tylko trzeba wybierać styropian dobrej jakości i tutaj wracamy do tematu ważenia, bo nie wszystkie grafity mają porównywalną jakość – czasem ta pogorszona jakość jest widoczna na pierwszy rzut oka. Ważne, by płyty miały proste, nie uszkodzone krawędzie i były idealnie płaskie, bez odkształceń.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony