dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzejsal

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Borki
    Kod pocztowy
    21-345
    Posty
    2

    Exclamation Dom z Bali i karton gips:) ???

    WITAM!!!
    Nie mam doświadczenia jako takiego mam do z bali i wewnątrz chciałbym zrobić płytami gipsowymi ściany i chodzi mi o coś takiego czy murze stelaż metalowy dawac czy po prostu np..... Płyty na klej do bali i dla pewności jak klej podeschnie na wkręty jeszcze złapać ??czy to raczej zły pomysł??czy wogole jest klej co da rade to zespoić ??czy stelaż ...... czasu mam mało a tak by szybciej by to poszło ale czy dobrze by było? prosze o opinie na ten temam bo brak doswiadczenia

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Żartujesz sobie z tym klejeniem g-k do bali, prawda? I w ogóle żartujesz, że chcesz mieć g-k na ścianach z bali, prawda?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrzejsal

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Borki
    Kod pocztowy
    21-345
    Posty
    2

    Domyślnie

    a czy ty widzisz jakies zarty tu moj kolega tak zrobil i 4lata nie pekly mu spoiny pomiedzy plytami itd to co bys zrobil na sciane z bali czlowieku??

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Ja bym nie robił nic, szkoda by mi było zasłaniać fajne bale. A gdybym zmienił zdanie albo chciał jakiś kawałek ściany (np. w kuchni między szafkami) wykleić płytkami, to jednak dałbym pod płyty g-k ruszt - metalowy lub drewniany - albo przykręcił płytę OSB bez rusztu. Jeśli to nienowy dom, to drewno będzie pracować w ograniczonym zakresie i niewykluczone, że płyta bezpośrednio mocowana nie popęka, szczególnie na parterze (mniejsza działanie wiatru i różnice temperatur), ale wolałbym nie sprawdzać na własnym organizmie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejsal Zobacz post
    WITAM!!!
    Nie mam doświadczenia jako takiego mam do z bali i wewnątrz chciałbym zrobić płytami gipsowymi ściany i chodzi mi o coś takiego czy murze stelaż metalowy dawac czy po prostu np..... Płyty na klej do bali i dla pewności jak klej podeschnie na wkręty jeszcze złapać ??czy to raczej zły pomysł??czy wogole jest klej co da rade to zespoić ??czy stelaż ...... czasu mam mało a tak by szybciej by to poszło ale czy dobrze by było? prosze o opinie na ten temam bo brak doswiadczenia
    Nie wiem czy pytanie nadal aktualnie ale ci odpowiem:

    jeśli dasz KG na bal to na 100% ci wszystko popęka prędzej czy później. Musisz zrobić stelaż drewniany do środka możesz sobie dać wełnę (nie musisz) na to dajesz plyte OSB a na to dopiero GK. Masz solidna i trwała konstrukcje.

    choć jeśli nie masz o tym pojęcia to najlepiej to komuś zleć.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tworzycie jakieś cuda ! aby niszczyć dom ! i hodować grzyby ! tak się nie robi ! jakieś klejenie do bali GK to ino zagłada dla domu.
    On odetnie dopływ ciepła, ale nie odetnie dopływu pary wodnej ! a 20cm drewna nie jest wstanie podnieść temperatury na tyle, aby tam było ciepło.
    Gnicie w narożnikach murowane. Wiem co piszę, raz z empiryki, że to moja praca i hobby jednocześnie tematy związane z fizyką budowli.
    Cały narożnik do remontu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	narożnik.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	371499  

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Tworzycie jakieś cuda ! aby niszczyć dom ! i hodować grzyby ! tak się nie robi ! jakieś klejenie do bali GK to ino zagłada dla domu.
    On odetnie dopływ ciepła, ale nie odetnie dopływu pary wodnej ! a 20cm drewna nie jest wstanie podnieść temperatury na tyle, aby tam było ciepło.
    Gnicie w narożnikach murowane. Wiem co piszę, raz z empiryki, że to moja praca i hobby jednocześnie tematy związane z fizyką budowli.
    Ja nic nie tworze - tylko odpowiedzialem na pytanie - dla mnie przyklejanie czy montowanie czy jak tam zwal KG na bal to najwieksza zbrodnia, bo nie po to robi sie dom z bali zeby pozniej dawac KG - jak sie chce KG to mozna sobie zrobic szkieletowke, albo tradycyjny dom

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    Ja nic nie tworze - tylko odpowiedzialem na pytanie - dla mnie przyklejanie czy montowanie czy jak tam zwal KG na bal to najwieksza zbrodnia, bo nie po to robi sie dom z bali zeby pozniej dawac KG - jak sie chce KG to mozna sobie zrobic szkieletowke, albo tradycyjny dom
    Ale dokładnie tak .. też uważam że to zbrodnia ! jakieś nie wiem.. no mieć cudne drewno i dawać gk ..i robić para murowańca
    Nie no z bala jest bardziej tradycyjny. Ale owszem domy z bala jakie widzę .. "tradycyjne" są tynkowane w środku, a później różne ozdoby: panele, boazerie, itp.
    U mnie będzie surowe drewno, jest trochę roboty, bo ubytki trzeba wkleić, uzupełnić. Już były zamachy słowne - a przykleisz sobie gk i będziesz miał .. "ładnie" a mnie się krew gotuje, aby bliźniemu nie cisnąć garści inwektyw .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ale dokładnie tak .. też uważam że to zbrodnia ! jakieś nie wiem.. no mieć cudne drewno i dawać gk ..i robić para murowańca
    Nie no z bala jest bardziej tradycyjny. Ale owszem domy z bala jakie widzę .. "tradycyjne" są tynkowane w środku, a później różne ozdoby: panele, boazerie, itp.
    U mnie będzie surowe drewno, jest trochę roboty, bo ubytki trzeba wkleić, uzupełnić. Już były zamachy słowne - a przykleisz sobie gk i będziesz miał .. "ładnie" a mnie się krew gotuje, aby bliźniemu nie cisnąć garści inwektyw .

    U mnie tylko łazienka na parterze i poddaszu to ściana szkieletowa - deska 3cm - folia - wełna 10cm - folia - płyta OSB - KG - płytki - reszta musi być drzewo - cześć domu bal/płazy a część na ścianach działowych deska 3cm - folia - wełna 10cm - folia - deska 3cm

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    W starych chałupach z bali ściany ocieplano matami z trzciny, na które narzucano tynki gliniane, lub wapienne.
    Więc po co te nerwy, jak ktoś chce sobie zrobić białą ścianę w części domu z bala?
    Żeby nie było, w moim domu wszystkie ściany (za wyjątkiem ściany "kominowej" są "drewniane", więc nie bronię swojego...
    https://lh3.googleusercontent.com/Vs...80-h1024-rw-no
    Ale mój sumsiad ma kartongipsy na ścianach. Ładnie zaciągnięte tynki, udają własnie taki chłopski szalunek. O ile sobie przypominam, to stelaże mają tam jakieś "suwaki", i GK ma zapas na ewentualną pracę.
    Jednak na to bym się nie zdecydował. No chyba, że miałbym fundusze na takie historyczne rozwiązania z matą trzcinową, i szlachetne tynki gliniane.
    W łazienkach też mam deskę:

  11. #11

    Domyślnie

    Niektóre nasze ściany wewnętrzne są z gk, bo lubimy białych ścian w połączeniu z drewnem. Wszystkie zewnętrzne jednakże zostawiliśmy drewniane. Konstrukcja to szkielet drewniany + wełna + gk. Na górze taki patent na osadzanie domu - ściany na górze nie są połączone na sztywno i jest miejsce na ew. siadanie domu. Ściany trzymają i nie pękają.
    Ostatnio edytowane przez wymarzonydom ; 20-03-2017 o 16:08

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Na górze taki patent na osadzanie domu - ściany na górze nie są połączone na sztywno i jest miejsce na ew. siadanie domu. Ściany trzymają i nie pękają.
    Do jakiej wysokości masz lity bal skoro osiada na górze?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13

    Domyślnie

    Mam dom z bala rok budowy 1913!!! Do niedawna były tynki wapienne na trzcinie.ale jakies 10 lat temu zaczalem remont i zrzucilem tynki i zrobilem normalny stelarz na esach.nic nie peka bo esy są elastyczne.podstawą jest nie łączyć na sztywno profili przysciennych z glownymi za pomoca pchelek.wtedy nie bedzie pekac.dalem jeszcze 10cm welny i jest dobrze.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurka wodna Zobacz post
    Mam dom z bala rok budowy 1913!!! Do niedawna były tynki wapienne na trzcinie.ale jakies 10 lat temu zaczalem remont i zrzucilem tynki i zrobilem normalny stelarz na esach.nic nie peka bo esy są elastyczne.podstawą jest nie łączyć na sztywno profili przysciennych z glownymi za pomoca pchelek.wtedy nie bedzie pekac.dalem jeszcze 10cm welny i jest dobrze.
    No jakieś normalne rozumowanie. To część forum o domach drewnianych a ciągle ktoś marudzi i daje jakięś dziwne rady.
    Oczywiście ze pękać nie będzie bo dom już nie pracuje po tylu latach. Spokojnie można dawać płyty .

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Garneciusz

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lokocin
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurka wodna Zobacz post
    Mam dom z bala rok budowy 1913!!! Do niedawna były tynki wapienne na trzcinie.ale jakies 10 lat temu zaczalem remont i zrzucilem tynki i zrobilem normalny stelarz na esach.nic nie peka bo esy są elastyczne.podstawą jest nie łączyć na sztywno profili przysciennych z glownymi za pomoca pchelek.wtedy nie bedzie pekac.dalem jeszcze 10cm welny i jest dobrze.
    Potwierdzam, znajomy robił podobną robotę i działa!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony