dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie Domek drewniany połączony z domem

    Witam,
    Jesteśmy w trakcie budowy domu. Projekt nie ma garażu w bryle, jest tylko kotłownia. Jako, że będziemy grzać gazem to w kotłowni będzie też miejsce na rekuperator, pralkę, suszarkę i deskę do prasowania.
    Wszystko ładnie, pięknie, bo pewnie trochę narzędzi gdzieś w skrzynce czy powieszonych na ścianie się zmieści ale już żeby coś pomajsterkować to będzie problem i z miejscem i brudem.
    Wpadłem na pomysł, że mogę z kotłowni zrobić drzwi na "dwór" a od zewnątrz "przykleić" domek drewniany 4x3 metry i w miejscu drzwi od kotłowni wyciąć wejście do niego. Dzięki temu po ociepleniu nawet zimą mógłbym skoczyć w kapciach do takiego domku po śrubokręt czy wkrętarkę. Dodatkowo w takim domku byłby zlew więc jakieś brudne rzeczy z ogrodu mógłbym od razu tam myć. Zrobiłby się mały warsztacik w domu ale jednocześnie poza nim, bo dzieliłyby te dwa "domy" drzwi zewnętrzne w kotłowni.
    Oczywiście do drewnianego domku będą też drzwi na zewnątrz.

    Tylko pytanie czy da się taki domek "przykleić" do domu żeby to połączyć w jedno i żeby miało ręce i nogi.

    Chodzi mi o techniczny aspekt, bo wiem, że jeśli chodzi o prawną część nie będzie problemów.

    Chodzi mi o taki domek (tylko od tyłu wycięte miejsce na drzwi łączące z kotłownią):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abri_jardin_nandy_sapin_350x250_1a.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	403406
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-wooder-domek-ogrodowy-narzedziowy-z-podloga-jumbo-333x427.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	403407

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyklejanie jak to określasz domku narzędziowego ( bo na foto jest właśnie domek narzędziowy) do domu mieszkalnego wpłynie pewnie na stratę wizualizaji no chyba, że on bedzie z tyłu domu niewidoczny z frontu i nie będzie przeszkadzał Ci tzn. nie będzie psuł poczucia otwartego oka. Ale też nie wiem, czy przepisy na to pozwolą.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Przyklejanie jak to określasz domku narzędziowego ( bo na foto jest właśnie domek narzędziowy) do domu mieszkalnego wpłynie pewnie na stratę wizualizaji no chyba, że on bedzie z tyłu domu niewidoczny z frontu i nie będzie przeszkadzał Ci tzn. nie będzie psuł poczucia otwartego oka. Ale też nie wiem, czy przepisy na to pozwolą.
    Oczywiście byłby on za domem i niewidoczny. Na razie tylko myślę. Jak skończymy dom to wtedy będę patrzył czy wizualnie jest ok czy dramat.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wspomniano powyżej, oprócz walorów estetycznych, to chyba nie powinno być żadnego większego problemu. Właśnie, jak kwestia z przepisami, skoro wspomniano, iż w tym temacie nie powinno być żadnych problemów? Nie jest tak, iż jak w przypadku blaszaka musi być zachowana pewna odległość?
    Nie można wymazać ani zmienić historii. To byłoby równoznaczne z zabiciem samego siebie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kinderch

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Musi być zachowana odległość od granicy działki. Trochę czasu jeszcze jest do zakupu takiego domku więc zgłębię temat prawny. Chciałem na razie wiedzieć czy jest sens myśleć o tym domku.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mlukasiewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-332
    Posty
    30

    Domyślnie

    Sens zawsze jest jeśli będzie on przez Ciebie używany.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Garneciusz

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lokocin
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jedynym problemem może być kwestia wizualna, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie doklejenia drewnianego warsztatu do domu tak, żeby to nie wyglądało jak na jakiejś działce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony