dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie problemy z kominkiem zuzia 14 deco

    Witam wszystkich forumowiczów, w pierwszym poście :d

    Mam dwa pytania:

    1. Pale w kominku po raz trzeci i zauważam pewien problem : słychać delikatne syczenie spod wkładu, zaglądając pod spód widzę leciutkie zawilgocienie na wkładzie - pytanie czy to zniknie czy to ewidentna wina firmy Kratki.pl tzn zepsuty wkłąd - nieszczelny.

    2. Problem nastepny : wklad podłaczony do sterownika msk plus. niestety nie jestem w stanie utrzymać zadanej temperatury, sprawdziłem przpustnice jest ok.
    W tym momencie przykładam ucho do górnej krawędzi drzwiczek i słysze ewidentny szum powietrza, a przykładając dymiącą kartke papieru widać jak dym zasysany jest do srodka paleniska, pytanie czy tak moze być czy znów drzwiczki są zepsute. Ew.jaki inny powód nadmiernego rozpalania się w kominku mimo zamkniętych wszystkich dolotów powietrza.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    myślę , że Twój wkład pokrywa się rosa.
    opisz podłączenie , z czym wkład współpracuje, jakie są odbiorniki ciepła
    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów, w pierwszym poście :d

    Mam dwa pytania:

    1. Pale w kominku po raz trzeci i zauważam pewien problem : słychać delikatne syczenie spod wkładu, zaglądając pod spód widzę leciutkie zawilgocienie na wkładzie - pytanie czy to zniknie czy to ewidentna wina firmy Kratki.pl tzn zepsuty wkłąd - nieszczelny.

    2. Problem nastepny : wklad podłaczony do sterownika msk plus. niestety nie jestem w stanie utrzymać zadanej temperatury, sprawdziłem przpustnice jest ok.
    W tym momencie przykładam ucho do górnej krawędzi drzwiczek i słysze ewidentny szum powietrza, a przykładając dymiącą kartke papieru widać jak dym zasysany jest do srodka paleniska, pytanie czy tak moze być czy znów drzwiczki są zepsute. Ew.jaki inny powód nadmiernego rozpalania się w kominku mimo zamkniętych wszystkich dolotów powietrza.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    myślę , że Twój wkład pokrywa się rosa.
    opisz podłączenie , z czym wkład współpracuje, jakie są odbiorniki ciepła
    Kominek wspolpracuje ze zbiornikiem CWU 200l, i instalacja CO podlogowka plus kaloryfery, dom 100m2.

    Jak to sprawzic czy to tylko rosa czy cis nie tak z wkladem.

    Co do temperatury, nie moge np. zagasic kominka, jak sie rozbuja do np50 stopni to wiadomo automatycznie wlaczaja sie pompji ale przepustnica zamknieta. W palenisku tylko 3 kawalki suchego buka.
    Jestem w kropce, jesli to nie te drzwiczki to nie wiem. Tak czy owak cos nie tak.

  4. #4
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Co Ty masz za wkład bo potencjalny producent nie przyznaje się do tego cuda co napisałeś?

  5. #5

    Domyślnie

    Zuzia 16 deco pomylka

  6. #6
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    mmateus ...Ty chyba w przeciągu stoisz i Cię pogięło bo takie bzdety piszesz, ze nawet zuzia tego nie ogarnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Jakie bzdety, po co pisac posta ktory nic nie wnosi do dyskusji? Panie Stefan

  8. #8
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Jakie bzdety, po co pisac posta ktory nic nie wnosi do dyskusji? Panie Stefan
    Więc usiądź zastanów się jaki masz kominek i napisz co masz naprawdę! -bo strzelasz i chyba sam nie wiesz co kupiłeś.

  9. #9

    Domyślnie

    A co to wnosi do diagnozy czy tam jest 15 czy 16?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Jakie bzdety, po co pisac posta ktory nic nie wnosi do dyskusji? Panie Stefan
    Więc z nim nie dyskutuj...

  11. #11

    Domyślnie

    Bądź uprzejmy i zadzwoń do działu reklamacje Kratki.pl.
    Opowiedz co i jak i wsłuchaj się w odpowiedź.
    Po tym, napisz tu, jak było ?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    mmateus ...
    1. Pale w kominku po raz trzeci i zauważam pewien problem : słychać delikatne syczenie spod wkładu, zaglądając pod spód widzę leciutkie zawilgocienie na wkładzie - pytanie czy to zniknie czy to ewidentna wina firmy Kratki.pl tzn zepsuty wkłąd - nieszczelny.
    Na pytanie czy to wkład posiada nieszczelność czy na powierzchni stali można zauważyć zjawisko punktu rosy, gdzie skrapla się po prostu para wodna będąca w powietrzu (w dopiero budowanym domu może być ogromna ilość wody - z wylewek, z tynków, wreszcie ze zwykłego powodu że dom w trakcie budowy w żadnym wypadku nie jest szczelny i jest w nim taka wilgotność jaka jest w bieżącej chwili na dworze), niestety na odległość nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.
    Powinien to stwierdzić w bardzo prosty sposób instalator, który wykonywał podłączenie wkładu z płaszczew wodnym.

    Dlaczego w bardzo prosty sposób ? Ponieważ nieszczelność powoduje od razu spadek ciśnienia w takim układzie wodnym, co da się bardzo szybko sprawdzić i wychwycić, nawet jeżeli wkłąd jest zamontowany w systemie otwartym (z naczyniem wzbiorczym otwartym).
    Ale ... dużo bardziej prawdopodobne będzie to że nieszczelność występuje z winy niedokładnego wykonania uszczelnienia na połączeniu śrubunków z płąszczem wodnym wkładu.
    Dlaczego ? Ponieważ każdy wkład z płaszczem wodnym opuszczający linię produkcyjną Kratki.pl jest sprawdzany ciśnieniowo pod kątem szczelności dwukrotnie. Raz - na sucho, drugi raz - poprzez zanurzenie w wannie wodnej, i "napompowaniu" powietrzem pod ciśnieniem znacznie przekraczającym dopuszczalne normy jakie musi spełniać taki wkład.

    Jeżeli jednak w jakiś sposób wystąpiło by rozszczelnienie na spawie, to żadnych problemów gwarancyjno-serwisowych producent nie robi w takim wypadku i na pewno taka awaria została by usunięta. Albo poprzez przyjazd ekipy serwisowej, albo poprzez wymianę paleniska.

    Chciałbym przy tym podkreślić jeszcze raz - konieczność sprawdzenia szczelności instalacji i prawidłowości podłączenia samego urządzenia leży w obowiązkach instalatora wykonującego usługę wykonania instalacji lub samego kominka.

    Najprostszą i najczęstszą przyczyną "syczenia" i pojawiani się wody (wypływającej np. z popielnika) jest używanie do palenia mokrego drewna. Niestety ale świadomość w tym względzie jest bardzo mierna wśród użytkowników kominków.

    2. Problem nastepny : wklad podłaczony do sterownika msk plus. niestety nie jestem w stanie utrzymać zadanej temperatury, sprawdziłem przpustnice jest ok.
    W tym momencie przykładam ucho do górnej krawędzi drzwiczek i słysze ewidentny szum powietrza, a przykładając dymiącą kartke papieru widać jak dym zasysany jest do srodka paleniska, pytanie czy tak moze być czy znów drzwiczki są zepsute. Ew.jaki inny powód nadmiernego rozpalania się w kominku mimo zamkniętych wszystkich dolotów powietrza.
    Wkłady z serii Deco nie są szczelne w stu procentach. Wręcz przeciwnie - rama drzwiczek w tych wkładach jest skonstruowana w ten sposób, że część powietrza do spalania wkłady te pobierają właśnie poprzez wycięcia w samej ramie, tworzące kurtynę powietrzną na szybie wkładu.
    Ilustrują to zarówno schematy obiegu powietrza tych palenisk, jak i jest to opisane w instrukcji użytkowania wkłądów.
    Zresztą - zauważyć to może każdy już na pierwszy rzut oka po otwarciu samych drzwiczek wkładów z serii Deco.

    Jeżeli masz probelmy z samym użytkowaniem wkładu, to powinieneś uzyskać w pierwszym rzędzie fachową pomoc od wykonawcy kominka lub instaltora, który montował wkłąd i wykonywał lub będzie wykonywał kominek. Osoba ta powinna także wysterowć całość układu wodnego do którego podłaczony jest kominek.
    Jeżeli robiłeś to wszystko sam, to musisz się liczyć że na odległość, albo przez internet wielu rzeczy nie sposób zobaczyć, wytłumaczyć i udzielić konkretnych rad. Choćby się bardzo chciało.
    Będziesz musiał, tak jak wielu innych, nauczyć się po prostu palić we własnym kominku.

    W razie dalszych pytań - napisz. Ale spróbuj problemy opisywać bardziej dokładnie aniżeli stwierdzeniami że "coś i gdzieś cieknie ale nie wiem tak dokładnie co i gdzie". Albo że pali się "za bardzo" jak woda osiągnie 50 stopni ... bo minimalna temperatura pracy każdego jednego kominka z płaszczem wodnym powinna oscylować w granicach 65-70 stopni na wyjściu i 50 oC na wejściu (powrocie).

    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Ostatnio edytowane przez Salon Kratki.pl ; 15-06-2016 o 15:58
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post
    Na pytanie czy to wkład posiada nieszczelność czy na powierzchni stali można zauważyć zjawisko punktu rosy, gdzie skrapla się po prostu para wodna będąca w powietrzu (w dopiero budowanym domu może być ogromna ilość wody - z wylewek, z tynków, wreszcie ze zwykłego powodu że dom w trakcie budowy w żadnym wypadku nie jest szczelny i jest w nim taka wilgotność jaka jest w bieżącej chwili na dworze).
    Troszkę nieścisłości się tutaj wkradło, faktem jest że na etapie budowy, wylewek, w domu jest uwięzoina określona ilość wody ale już nieszczelność domu i wilgotność z zewnątrz na bierząco to już niekoniecznie tragedia czasami powoduje to drastyczny spadek wilgotności wewnątrz np. w temperaturach ujemnych na zewnątrz. Proponuje troszkę poczytać o wilgotności.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #14
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=Salon Kratki.pl;7




    Wkłady z serii Deco nie są szczelne w stu procentach. Wręcz przeciwnie - rama drzwiczek w tych wkładach jest skonstruowana w ten sposób, że część powietrza do spalania wkłady te pobierają właśnie poprzez wycięcia w samej ramie, tworzące kurtynę powietrzną na szybie wkładu.

    Zresztą - zauważyć to może każdy już na pierwszy rzut oka po otwarciu samych drzwiczek wkładów z serii Deco.





    Pozdrawiamy i zapraszamy.[/QUOTE]

    Konsekwencje wynikające z takiej konstrukcji wkładu ;

    - pobiera OGRZANE powietrze do spalania z wnętrza domu
    [ Po co izolować dom skoro i tak CIEPŁO z wnętrza pójdzie w komin ? ]
    - automatyka steruje jedynie częściowo procesem spalania gdyż jest STAŁY dopływ POWIETRZA do spalania z SALONU
    [ Po co w takim razie ją instalować ? ]
    - gdy nie palicie w kominku CIEPŁO ucieka kominem poprzez NIESZCZELNOŚCI na wkładzie .
    - taki wkład kominkowy nie nadaje się do domów z rekuperacją
    - nieprzyjemny ZAPACH z komina może dostawać się do salonu

    W prawidłowo skonstruowanym wkładzie kominkowym najwięcej powietrza dostaje się do komory spalana od góry , dolne powietrze służy jedynie do rozpalania a po wystartowaniu paleniska powinno być zamknięte, palące się gazy drzewne dostają tlen " nad płomień" co sprzyja dokładnemu/czystemu/ekologicznemu/ekonomicznemu spalaniu.
    Paleniska które są oparte na "dolnym spalaniu" czyli biorą powietrze pod ruszt to już powinna być historia....
    Darek B

  15. #15

    Domyślnie

    Widze, ze podraznilem Kratki.pl, wcale nie celowo. Zadalem pytanie bo sie nie znam, moze sprzedawcy polecani przez kratki powinni mnie poinformowac o paru fatkach ale tego nie uczynili.

    Mam zatem pytanie : jesli chce utrzymywac temp. na plaszczu 65, bez uruchanmiana pompy CO, tylko pompe CWU to mam taka mozliwosc czy nie. Czy w przypadku mojego kominka musze liczyc sie z tym iz musi pracowac wszystko.

    Podkreslam pale sezonowanym drzewem,
    Sytuacja jak pasalem rozpalam kominek lapie temp 50 wlaczja sie pompy, temperatura rosnie nadal, przepustnica praktycznie otwarta tylko przez pierwsze 20 minut rozpalania, pozniej 0% otwarcia a ogien hula.

    Pytam czy taka sytuacja jest prawidlowa?

    I pytam w jaki sposob moge wygasic ogien w takim wypadku?
    Np chce wyjsc pilnie z domu, poniewaz obsluga klienta pionformowala mnie iz nie mozna zostawic kominka bez nadzoru.

    Jak, poza wywaleniem lopata drewna na zewnatrz, moge zagasic kominek.
    Skoro przepustnica zamknieta a pali sie nadal.

    Jesli uzyskam jasna informacje ze jest to prawidlowe zachowanie tego typu kominka to temat zakonczony. Jesli tak byc nie powinno to prosze o pomoc specjalistow z kratki.pl

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Widze, ze podraznilem Kratki.pl, wcale nie celowo. Zadalem pytanie bo sie nie znam, moze sprzedawcy polecani przez kratki powinni mnie poinformowac o paru fatkach ale tego nie uczynili.

    Mam zatem pytanie : jesli chce utrzymywac temp. na plaszczu 65, bez uruchanmiana pompy CO, tylko pompe CWU to mam taka mozliwosc czy nie. Czy w przypadku mojego kominka musze liczyc sie z tym iz musi pracowac wszystko.

    Podkreslam pale sezonowanym drzewem,
    Sytuacja jak pasalem rozpalam kominek lapie temp 50 wlaczja sie pompy, temperatura rosnie nadal, przepustnica praktycznie otwarta tylko przez pierwsze 20 minut rozpalania, pozniej 0% otwarcia a ogien hula.

    Pytam czy taka sytuacja jest prawidlowa?

    I pytam w jaki sposob moge wygasic ogien w takim wypadku?
    Np chce wyjsc pilnie z domu, poniewaz obsluga klienta pionformowala mnie iz nie mozna zostawic kominka bez nadzoru.

    Jak, poza wywaleniem lopata drewna na zewnatrz, moge zagasic kominek.
    Skoro przepustnica zamknieta a pali sie nadal.

    Jesli uzyskam jasna informacje ze jest to prawidlowe zachowanie tego typu kominka to temat zakonczony. Jesli tak byc nie powinno to prosze o pomoc specjalistow z kratki.pl
    Kupiłeś "wóz drabiniasty", do którego elektronika jest po to, żeby Cie za nią skasować....Palenie w większości kominków to głownie sztuka palenia, a takich wkładach jak Twój - szczególnie. Od tego trzeba zacząć. NAUKA PALENIA! To powinien uczynić instalator, zamiast montażu elektroniki. Problem pewnie w tym, że sam nie umie...Elektronika potrzebna jest tobie do włączania i wyłączania pomp, a nie sterowania procesem spalania.

    Co mogę Ci w tej sytuacji poradzić? Naucz się wkładać do pieca tyle, ile chcesz spalić. Reguluj nie przymykaniem (nie przepustnica, nie elektronika), tylko dokładaj mniejsze porcje. Nie chcesz więcej, nie dokładaj, za niska temperatura - dołóż.

  17. #17

    Domyślnie

    I wreszcie ktos napisal jak jest czyli juz wiem ze kolejny raz obiecywano ze "samo sie bedzie palilo" a tu trzeba klasycznie. I o to mi caly czas chodzilo. Mam zabawke za 600zl po to zeby zalaczala pompki. Tyle wreszcie jasnosc.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmateus Zobacz post
    Widze, ze podraznilem Kratki.pl, wcale nie celowo.
    ...
    Jesli uzyskam jasna informacje ze jest to prawidlowe zachowanie tego typu kominka to temat zakonczony. Jesli tak byc nie powinno to prosze o pomoc specjalistow z kratki.pl
    W kwestii formalnej.
    Zapewne pomyślałeś, że odezwał się producent
    Te "kratki" to inaczej Forest-Natura, znany na tym forum gawędziarz.
    Pisałem, zadzwoń do producenta, zadzwoń lub napisz mail na ich adres mailowy i tam szukaj pomocy. Dobrze radzę, bo ludzie z Kratki.pl są chętni do pomocy i zapewne nie zostawią twojego tematu bez jego załatwienia.

  19. #19

    Domyślnie

    Mowiac szczerze, pisalem do nich. Chcialem zasiegnac tez opinii , w razie czego, obiektywnych. Opinii osob praktycznie palacych w swoich wkladach.
    Kratki.pl faktycznie probuja problem rozwiazac

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pewną formą regulacji, na pewno lepszą od przereklamowanego sterownika, jest moderator ciągu. Skuteczny, ale trochę przebrzmiały w świetle ostatniego kociokwiku na temat czystości spalania.Bufor (co najmniej 500 l) tez by pomógł. Ale jak się nie ma co się lubi....trzeba się nauczyć obsługiwać to co się ma. Uważaj tez na zbyt duży ogień. Pompy nie zdążą odebrać energii i będzie uciekać w komin. Zawsze gdy pali się mocno, pompy przełącz na max.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony