dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 153
  1. #1

    Domyślnie TIKKURILA - farba, farby: opinie, kolory, rodzaje, malowanie

    Byłabym wdzięczna za wszelkie info. nt. farb tikkurila, jakie macie doświadczenia przy malowaniu tymi farbami, proszę o wszelkie info.
    dzięki
    M.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    wiem, że tikurillą malowała Teska - chwali sobie zapytaj
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  3. #3

    Domyślnie farby

    pisałem już na ten temat. Uważam, że są to "JESZCZE"jedne z najlepszych farb dostępnych na naszym rynku. Choć ze smutkiem przyznać muszę, iż różnica w produkcie fińskim a polskim odpowiedniku jest zauważalna. Nie wiem jak się to dzieje ale co tylko zaczynamy robić w kraju jest do d... . Przykłady można mnożyć.

  4. #4

    Domyślnie

    wszystkie ściany wewnętrzne w naszym domu są pomalowane tą farbą, bardzo porządny produkt.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja też malowałem nią trochę
    słabiej kryje niż dulux
    ale jest okej
    dziś kupiłem jeszcze 10 l żółtej, będzie malował malarz, powiem jak skończy

    jakby kto pytał, to te farby sprzedają w Leroy Merlin i są 2 x tańsze od Duluxa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja malowałam tikkurillą , lateksową kryje bardzo dobrze, natomiast garaz malowałam duluxem.....i niestety nie pokryło ok.....

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dobry latex o niebo lepszy od Levisa - przynajmniej na włóknie szklanym.
    Z pozdr, Filo.

  8. #8

    Domyślnie

    tak tak, oczywiście latex

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    oj chłopaki, a wam jedno w głowie

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Tikkurilla jest the best


    Tylko uwaga na kupowanie w dużych marketach:
    jeżeli chcecie kolor z dużą ilością pigmentów to w markecie,
    jeżeli kolor z małą ilością , np. pastelowy, jasny to tylko w małym sklepie, tzn takim, w którym farba zasadnicza i pigmenty to dwa osobne składniki ceny!!!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Ja malowałam 4 i pół roku temu i znakomicie trzyma. Nie wiem jak teraz ale wtedy była ok. 1/3 tańsza od reklamowanego naówczas Duluxa. Bardzo dobrze kryje, niemniej trzeba odczekać przynajmniej 1 dzień między 1-wszą a drugą warstwą do wyschnięcia. Gdy pierwsza warstwa jeszcze nie wyschła wówczas przykleja się do wałka i schodzi przy powtórnym malowaniu, 2-giej warstwie.

    I chyba jest rzeczywiście antystatyczna, bo u nas prawie w ogóle mimo tego czasu nie widać kurzu.

    Kupowałam w Wawie na Zoliborzu w takim sklepiku - dawny, przedwojenny Elbe, teraz ma jakiś zwiariowany szyld "grafffitami" jest naprzeciw kościoła Popiełuszki, zaraz za rogiem Empiku.

    Moja dobra rada: jeśli już wybierzesz kolor z wzornika, rozjaśnij go bielą jeszcze o połowę tej objętości. To co we wzorniku Ci odpowiada, w naturze wychodzi - w dużej powierzchni ściany - znacznie ciemniejsze. Po pierwszym malowaniu przeżyliśmy szok!

    ewa

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Ewa
    Farby się nie rozjaśnia tylko od razu kupuje o dwa tony jaśniejszą, niż ta na wzorniku

  13. #13

    Domyślnie

    ja kupiłam tynk na wewnątrz i zewnątrz - i położyłam go w kuchni.
    Tynk barwiony w masie - rewelacja szybko się kładzie i ładnie wygląda

  14. #14

    Domyślnie

    mijja wyjełas mi to pytanie z ust

  15. #15

    Domyślnie tikurilla

    Witam serdecznie czy ma ktoś z was może próbki kolorów? jak one wyglądają , szukałam na stronkach ale żadnej galeri nie znalazłam,a podobno kolory sa niesamowite, jak macie w swoich mieszkaniach to wrzucie na stronke, dzięki wielkie

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Kolory jak każde inne.
    Są firmy mające szerszą ofertę.
    Próbki znajdziesz w każdym punkcie sprzedaży tych farb.

  18. #18

    Domyślnie

    próbki znajdziesz w niemal każdym sklepie - ale to co na próbce nie zawsze wyjdzie tak samo na ścianie.
    My najpierw kupiliśmy po litrze kolorów, które wybraliśmy i pomalowalismy na próbę sciane, którą nam ekipa pozwoliła i wtedy wiedzielismy, które nam odpowiadają a które nie.

    Aby kolory były bardziej wyraziste należy brać o ton dwa ciemniejsze niż to co na próbniku, bo w rzeczywistości kolory na ścianie wychodzą ciut bledsze.

    Ogólnie Tikkurile gorąco polecam
    My mamy Optivie 5 - półmat

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    Aby kolory były bardziej wyraziste należy brać o ton dwa ciemniejsze niż to co na próbniku, bo w rzeczywistości kolory na ścianie wychodzą ciut bledsze.
    No chyba jest dokładnie odwrotnie. Trzeba brać o ton jaśniejsze. W próbniku przeważnie są otoczone białą ramką lub ogląda się je na jasnym tle (w powietrzu) i w dodatku są to niewielkie pola. Dlatego w realu wychodzą zawsze ciemniejsze i można się zdziwić.
    Najlepszą metodą jest pmoalowanie kawałka ściany próbką koloru.
    Tikutillę Optiva Mat mam od kilku lat w mieszkaniu i była to najlepsza i najtrwalsza farba, którą malowałem. Porównuję tylko z poskimi produktami sprzed kilku lat.

  20. #20

    Domyślnie

    Jest dokładnie tak jak mówi cemik: kolory trzeba brać jaśniejsze, bo na duzych powierzchniach kolor wygląda bardziej intensywnie.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony