dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    confused

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Pozwolę sobie odświeżyć temat
    Niedawdno zabrałem się za malowanie pokoju na istniejącą już farbę i w związku z tym mam kilka pytań.
    Najepierw umyłem ściany i sufit póżniej zeskorbałem odpadującą farbę i zagruntowałem wszystko unigruntem, po tym zrobiłęm wyprawki akryl putzem(finish) i zeszlifowałem . Chciałem zagruntować teraz jeszcze raz to wszystko, ale podobno uni grunt nie za bardzo nadaję się pod tikkurile (pół-mat), powstają jakieś zacieki i plamy. Fachowiec na tym forum radził nawet usunąć uni grunt i użyć srodka tikkurila premier.
    I teraz nie za bardzo wiem co dalej... Czy zagruntować to wszytsko tym podkladem od tikkurili czy jakos zmywać unigrunt?

  2. #142

    Domyślnie

    Witam forumowiczów. Odświeżam temat, bo niestety po pomalowaniu sufitów farbą Tikkurila super white powstały plamy i utrzymuje się w mieszkaniu dziwny chemiczny smród . Sufity wcześniej były malowane farbą gruntującą a tynk był świeży tzn. nowy ale czysty i suchy. W mieszkaniu działa wentylacja mechaniczna i od prawie 3 tygodni dalej czuć "chemię". Nie wiem, czy sprzedano nam przeterminowaną farbę, czy była to może podróbka? Nie zmienia to faktu, że w mieszkaniu śmierdzi i sufit jest w łaty po 3-krotnym malowaniu. Nie wiemy co robić? Kupić inną farbę i malować 4 raz? Czy chemiczny odór zniknie ????
    Ostatnio edytowane przez agathas ; 20-06-2014 o 22:25

  3. #143
    Tikkurila Ekspert
    Guest
    Tikkurila Ekspert

    Domyślnie

    @agathas

    Dziękujemy za zapytanie dotyczące naszych produktów. Bez znajomości szczegółów związanych z procesem malowania trudno jest zdefiniować przyczyny zgłaszanych problemów - plamy i długo utrzymujący się zapach spowodowane mogą być różnymi, niezależnymi od siebie czynnikami. Dlatego prosimy o kontakt na adres [email protected], skontaktujemy Panią bezpośrednio z naszym doradcą technologicznym, który porozmawia z Panią i po uzyskaniu dodatkowych informacji, udzieli fachowej porady dotyczącej zaistniałej sytuacji.

    Pozdrawiamy Tikkurila

  4. #144

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję. Chętnie skorzystam z porady bo problem nas przerasta - zwłaszcza zapachowy

  5. #145

    Domyślnie

    Witam,
    Czy można w południowych rejonach Warszawy obejrzeć gotowe próbki farb z nowej kolekcji Kolory Nastrojów? Pytam, bo w każde miejsce wskazane na stronie, do którego zadzwoniłam, zaproponowano mi mieszanie na miejscu.

  6. #146
    Tikkurila Ekspert
    Guest
    Tikkurila Ekspert

    Domyślnie

    @Drimeth

    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami

    W południowej części Warszawy, wzorniki z próbkami kolorów z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów dostępne są w salonach:

    1. Savel ul. Hawajska 19
    http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...&search=Szukaj

    2. Sawo-met ul. Puławska 456
    http://www.tikkurila.pl/farby_dekora...&search=Szukaj


    Pozdrawiamy Tikkurila

  7. #147

    Domyślnie

    Usunięto kilka postów odnośnie Tikkurili a miałam się do nich odnieść....

  8. #148
    Tikkurila Ekspert
    Guest
    Tikkurila Ekspert

    Domyślnie

    @agathas

    Witaj,

    Wróciliśmy już na dobre Jeśli masz jakieś pytania, lub wątpliwości służymy pomocą

  9. #149
    Tikkurila Ekspert
    Guest
    Tikkurila Ekspert

    Domyślnie

    @confused

    Witamy,

    Dziękujemy za zainteresowanie naszymi farbami. Pozwolimy sobie na rozwianie wątpliwości

    Wcześniejsza rada fachowca była jak najbardziej słuszna. Preparat Unigrunt należy zeskrobać lub zeszlifować z powierzchni ścian, powierzchnię oczyścić z pyłu i kurzu, ewentualne nierówności i ubytki uzupełnić szpachlówką. Po wyszpachlowaniu i przeszlifowaniu ścian w celu ich wygładzenia, powierzchnię należy dokładnie odpylić i zastosować farbę gruntującą Tikkurila Optiva Primer. W przypadkach zastosowania gładzi miękkich, sypkich, bardzo pylących, podłoże należy wzmocnić stosując preparat gruntujący Tikkurila Suprabilit. Dopiero tak przygotowana powierzchnia nadaje się do malowania

    pozdrawiamy Tikkurila
    Ostatnio edytowane przez Tikkurila Ekspert ; 31-07-2014 o 09:52

  10. #150

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli ktoś szuka szarości na ściany to chętnie odstąpię (Warszawa i okolice) testery farb Tikkurila Optiva Mat (5). Mam 3 małe puszki 0,45 l w następujących kolorach:
    G499 (jasny szary)
    H499 (trochę ciemniejszy szary, ale i tak dość jasny)
    NCS S 1500N (też szary)
    Testery kupowałam 3 tygodnie temu i zużyłam dosłownie na kilka maźnięć wałeczkiem na białej płycie do testowania A ostatecznie zdecydowałam się na odpowiednik koloru Beckers light grey tylko że na bazie Tikkurila Optiva Mat (5)

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jadore
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-003
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie czy ktoś wie jakiej szerokości powinny być poszczególne pasy by uzyskać poniższy efekt ? Inspiacja zaciągnięta z programu Dekoratornia. Napisałam do nich,ale zero odzewu. Jedyne co wiem to farba Tikkurilla, ale zgadywanie kolorów,które zostały użyte to będzie dopiero jazda. Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam Elfira, który dzielnie znosi moje pomyłki na tym forum.....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 00.22.00).jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	274928

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 20.43.55).jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	274929

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2014-08-12 (godz. 00.23.47).jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	274930
    Mam do sprzedania 2 okna balkonowe tarasowe ( lewe lub/i prawe) system Veka. Wymiary 2050 x 2200cm plus roleta 20cm. Kolor orzech obustronny, k=1,1. Zachęcam!!!! Atrakcyjna cena, sprawdzony producent. Do 50km w obrębie Wrocławia dowóz gratis!!!! Więcej informacji na prv. ZAPRASZAM!!!!

  12. #152

    Domyślnie

    Witam
    Planujemy pomalować salon, o ile mieszkając w bloku pomieszczenie 4,5/4,5 można nazwać salonem
    Zdecydowaliśmy się na farbę tikkurila, teraz nie wiem czy wybrać satynową a może półmat.
    Ściany mają być w dwóch kolorach, a sufit na biało. Z sufitem tez mamy problem na jaką farbę się zdecydować?
    Teraz co do ścian, na ścianach jest nałożona gładz, dodatkowo jedna ścianka jest z N/G szpachlowane tylko łączenia.
    Całość mam zamiar zagruntować, tutaj też nie wiem co wybrać
    -Grunt Optiva Tikkulira
    -Grunt SUPRABILIT TIKKURILA następnie malować dwa razy.
    Nie wiem jak będzie się zachowywać ścianka z N/G.
    Jeszcze nie wiem jaki wałek dobrać do tej farby, myślę o wałku Anza Antex.
    W sumie malować będzie "fachowiec", już mi malował dwa pokoje gotowymi farbami Magnat i Beckers i jak na razie OK.
    W sumie nie wiem jakiego gruntu używał w poprzednich pokojach, ale gruntował za pomocą spryskiwacza ciśnieniowego .
    Jeszcze mam pytanie, gdzie w okolicach Chorzowa dostanę Tikkurile w najlepszej cenie.
    Wcześniej malowaliśmy Beckersem i byliśmy zadowoleni. Niestety mają ubogą paletę farb gotowych, a cena z mieszalnika podobna więc spróbujemy Tikkulirę .
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez derk ; 23-11-2014 o 23:38

  13. #153

    Domyślnie

    Mam możliwość zakupu farby Tikkulira Optiva 5 za 65zl 2,7l właśnie w Leroya. Promocja dotyczy tylko 2,7L .
    Czy ktoś już malował tikkurilą z Leroya i jaka ocena ?

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony