dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje 1 m.kw . ściany z cegły zwykłej a ile z Porothe

    Ile kosztuje 1 m kw. sciany np o grubości 25 cm wybudowanej z cegły pełnej a ile z portothermu 25 cm ?

    Ile kosztuje wymuroanie komina o grubości 38 cm z dwoma kanałami spalinowymi i sześcioma kanałami wentylacyjnymi z cegły pełnej ?

  2. #2

    Domyślnie c

    Wybierz to do czego masz przekonanie. Materiał na ściany nośne 25cm PT ( ocieplenie styropian później ) i kominy bez klinkieru w domu 180m2 wyszedł mi 3% kosztów całego domu (8k z 270k) Różnice ceny PT a cegła nie mają żadnego znaczenia
    TM

  3. #3

    Domyślnie

    Tadeuszu
    3% maja duze znaczenie
    3% z 270 tys to 24.3 tys. Tylko trzeba konsekwencji zeby tyle zaoszczedzic. Ja technologie wybiore do analizie technicznej i ekonomicznej.
    Henryk

  4. #4

    Domyślnie

    male nieporozumienie,chcialbym abyscie podali cene samej robocizny muru w tych dwoch technologiach.pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie c

    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    Tadeuszu
    3% maja duze znaczenie
    3% z 270 tys to 24.3 tys. Tylko trzeba konsekwencji zeby tyle zaoszczedzic. Ja technologie wybiore do analizie technicznej i ekonomicznej.
    Jeśli ta analiza ma wyglądać tak jak wyżej to bez złośliwości ale mniemam że sądzę może ci wyjść całkiem odwrotnie niż jest.
    Te 3% to koszt materiału na ściany. Robocizny nie mam bo cały dom idzie ryczałtem
    TM

  6. #6

    Domyślnie

    Ściana z cegły pełnej kl. 15 gr. 25 cm
    R – 43,30 zł/m2
    M – 74,79 zł/m2
    Ściana z pustaków POROTHERM kl. 15 gr. 25 cm
    R – 21,48 zł/m2
    M – 57,71 zł/m2
    Do cen należy doliczyć VAT i koszty transportu
    Robociznę przyjąłem dla miasta Warszawy
    KOSZTORYSANT
    Tel. (0) 505 645 728

  7. #7

    Domyślnie

    Tadeuszu.
    Nie odbieram twoich slow jako zlosliwosci - chodzilo mi tylko o to zeby nie bagatelizowac nawet tych malych 3%. Ziarnko do ziarnka.... itd.
    Oczywiscie z zachowaniem umiaru.
    calk,
    ja rozumiem ze robocizna przy cegle pelnej moze byc wieksza niz PH z uwagi na rozmiary elementow. Ale czemu cena cegiel jest wieksza niz PH?
    Wydawalac by sie moglo ze PH powinien byc drozszy.
    Henryk

  8. #8

    Domyślnie

    Porównałem wykonanie 1 m2 ściany z cegły i pustaków porotherm ,
    tańszy okazał się porotherm o 32,94 % ( robocizna + materiały ) ,
    Henio pyta „ ale czemu cena cegieł jest większa niż PH”
    Postaram się to wyjaśnić :
    - na robociźnie oszczędzamy 50,40 %
    ( duże pustaki )
    - na zaprawie oszczędzamy 70,23 %
    ( różnica bardzo duża , połączenie na pióro i wpust , brak spoiny pionowej )
    - pustak jest tańszy od cegły o 15,18 %

    Obliczeń dokonałem na podstawie KNR , programem kosztorysowym .
    Kosztorysant tel. (0) 505 645 728

  9. #9

    Domyślnie Re: c

    Cytat Napisał Tadeusz M
    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    Tadeuszu
    3% maja duze znaczenie
    3% z 270 tys to 24.3 tys. Tylko trzeba konsekwencji zeby tyle zaoszczedzic. Ja technologie wybiore do analizie technicznej i ekonomicznej.
    Jeśli ta analiza ma wyglądać tak jak wyżej to bez złośliwości ale mniemam że sądzę może ci wyjść całkiem odwrotnie niż jest.
    Te 3% to koszt materiału na ściany. Robocizny nie mam bo cały dom idzie ryczałtem
    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    Tadeuszu.
    Nie odbieram twoich slow jako zlosliwosci - chodzilo mi tylko o to zeby nie bagatelizowac nawet tych malych 3%. Ziarnko do ziarnka.... itd.
    Oczywiscie z zachowaniem umiaru.
    Wydaje mi sie, ze ta "zlosliwosc" dotyczyla faktu, ze 3% z 270 tysiecy to faktycznie 8 tysiecy, jak na poczatku pisal Tadeusz. Jezeli wszystko tak zawyzasz, to faktycznie moze sie okazac, ze wyjdzie odwrotnie, niz sie obawiasz!

  10. #10

    Domyślnie

    Calk,
    Przyznam, że twoje porównanie namieszało mi w sposobie myślenia o tych dwu technologiach. Czy ściana z pustaka ceramicznego U 25 cm będzie tańsza od PH 25 cm, tak jak mnie się wydaje, czy też nie?
    Ile bierzesz za ślepy kosztorys, a ile za kosztorys z cenami (i jakie to ceny)? Czy mógłbyś wysłać mi odpowiedż na priva.
    Z góry dziękuję
    jj

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Koszt wykonania ścian w domach jednorodzinnych stanowi około 10 % kosztów budowy .
    Podaję ceny wykonania ściany ( materiał + robocizna + narzuty)
    Ściana z cegły pełnej kl. 15 gr. 25 cm
    118,09 zł/m2
    Ściana z pustaków POROTHERM kl. 15 gr. 25 cm
    79,19 zł/m2
    Ściana z pustaków U kl. 15 gr. 25 cm
    96,00 zł/m2

    Do cen należy doliczyć VAT i koszty transportu
    Robociznę przyjąłem dla miasta Warszawy

  12. #12

    Domyślnie

    Zbyszko,
    Wprawia mnie w zdumienie, że porotherm jest tańszy. Z czego to wynika?
    Czy ceny materiałów też dzielisz w zależności od regionu. Generalnie gdybyś mógł powiedzieć coś o metodzie wyceny to będę wdzięczna.
    Pozdrowienia
    jj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony