dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie Kolor ścian do jasnoszarej terakoty

    Witam wszystkich!
    Debiutuję na tym forum, ale podczytuję od dawna. Macie mnóstwo świetnych pomyslów - pomożecie?
    Problem jak w temacie. Pomimo usilnych starań nie jestem w stanie wybrać sensownego koloru do przedpokoju i salonu z aneksem kuchennym (chcę żeby to byl ten sam kolor). W salonie mam jaśniutkie panele, a w przedpokoju i aneksie jasnoszarą terakotę. Drzwi w hallu i okna ciemne w salonie (sapelli).
    jestem w kropce.
    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    u nas jest podobny zestaw jak u ciebie: jasny parkiet w salonie, jasnoszara terakota (duże kafle) w hallu. okna i parapety ciemne (afrormozja), drzwi jasne (olcha)
    do tego wszystkiego ściany w przedpokoju są malowane metodą przecierki na kremowo-piaskowy kolor, a salonie są ściany jaśniutkie z lekkim odcieniem kremu (jasne ecru - duluxa)
    z efektu jestem zadowolona, zwłaszcza z przedpokoju, gdzie szare kafelki bardzo ochłodziły wnętrze a ściany i drewniane drzwi je teraz "ocieplają"

    pzdr!

  3. #3

    Domyślnie

    u nas jest podobny zestaw jak u ciebie: jasny parkiet w salonie, jasnoszara terakota (duże kafle) w hallu. okna i parapety ciemne (afrormozja), drzwi jasne (olcha)
    do tego wszystkiego ściany w przedpokoju są malowane metodą przecierki na kremowo-piaskowy kolor, a salonie są ściany jaśniutkie z lekkim odcieniem kremu (jasne ecru - duluxa)
    z efektu jestem zadowolona, zwłaszcza z przedpokoju, gdzie szare kafelki bardzo ochłodziły wnętrze a ściany i drewniane drzwi je teraz "ocieplają"

    pzdr!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Szary kolor pięknie gra ze wszystkimi odcieniami pomarańczu. Od intensywnych, po bardzo stonowane. Mam u siebie w przedpokoju w obecnym mieszkaniu szare meble komoda, wieszak, szare drzwi wejściowe i szarą podłogę. Przy jasno pomarańczowych ścianach i oswietleniu halogenowym wygląda bardzo ładnie.Mam też szary postforming w meblach kuchennych, pomarańczowe dodatki i trochę naturalnej zieleni kwiatów - super.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym dala sciany ecru , pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedzi. bedę musiala wybrać się jeszcze raz (albo i nie raz, he he) do sklepu, a muszę przyznać, że obejrzenie palety z kolorami tylko zaciemnilo mi obraz - tego jest za dużo!
    trzymajcie kciuki

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedzi. bedę musiala wybrać się jeszcze raz (albo i nie raz, he he) do sklepu, a muszę przyznać, że obejrzenie palety z kolorami tylko zaciemnilo mi obraz - tego jest za dużo!
    trzymajcie kciuki

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedzi. bedę musiala wybrać się jeszcze raz (albo i nie raz, he he) do sklepu, a muszę przyznać, że obejrzenie palety z kolorami tylko zaciemnilo mi obraz - tego jest za dużo!
    trzymajcie kciuki

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobny zestaw i popieram głos przeczytrany wyżej z lekką korektą - zamiast ecru lub typowego kremu, dałabym kremowy leciutko wpadający w cytrynowy (jest nieco żywszy i cieplejszy niż zwykły kremowy) - ten kolor, o który mi chodzi ma Śnieżka i nazywa się "Powiew Wiosny". Pozdrawiam!

  10. #10

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    oliwka w salonie spotkala się ze sprzeciwem narzeczonego (ale wywalczylam w innym pokoju! - za bardzo mi wpadla w oko żeby rezygnować ). zecydowalam się w końcu na ecru wpadające w żólty/cytrynowy. dzięki Waszym podpowiedziom zawężylam wybór do naprawdę sensownych kolorów i.... czekam na rezultat na ścianie!
    dzięki raz jeszcze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony