dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vasp

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie Jak wybudować kominek z cegieł bez wkładu?

    W domku letniskowym chciałbym sam wymurować kominek bez wkładu grzewczego. Nad kominkiem (z braku miejsca) będzie komin. Czy ktoś ma może jakieś instrukcje jak to zrobić krok po kroku, gdzie cegła szamotowa, ile mączki szamotowej do zaprawy itd.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Vasp, wybudowalem takie cos kilka lat temu. Sama konstrukcja jest ze zwykłych cegiel. Cegłami szmotowymi wyłożone jest tylko palenisko. Wielkość kominka - jego wszystkie wymiary zależą od powierzchni jaką ma ogrzewać, wysokości i przekroju komina. Poslugiwalem się przy robieniu projektu (własny) kilkoma ksiązkami. Niestety ktoś je pożyczył i nie oddał. W jednej z nich był nawet rodzaj suwaka który podawał wymiary elementów kominka w zależności od wysokości komina, jego przekroju, i wielkości pomieszczenia. Kominek ogrzewa pomieszczenie ok. 20 m2 specjalnie nie dymi. Poszukaj na forum. Sporo informacji podaje ForestNatura. Drugi mój kominek z wkladem ogrzewa praktycznie cały dom, ten otwarty służy do patrzenia. )
    Pozdrawiam
    Tomek

    PS Najtrudniejsze jest wymurowanie pochylonych ścian czopucha. Robiłem to za pomocą ustawionych pod odpowiednim kątem listew po których przesuwałem w miarę kładzenia kolejnych warstw cegieł, w górę kawałki blachy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony