dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Wymiana płytek podłogowych

    Muszę zmienić płytki na (zadaszonym) tarasie - mój problem polega na tym, że stare płytki swietnie się trzymają podłoża. Pytanie - czy koniecznie trzeba skuwać stare?. Słyszałem od jednego fachowca, że wystarczy przemalować stare płytki ciekłą folią Aquaflex, posypać delikatnie piaskiem i po wyschnięciu nakładać klej i nowe płytki. (stare płytki są gładkie). Ale czy to ma sens - czy płytka na takim podłożu się utrzyma?. Czy ma ktoś na to radę?

  2. #2

    Domyślnie

    kupić odpowiedni klej i po kłopocie- kładziesz na starych płytkach.
    np CEKOL C-11
    google: murator osek.

  3. #3

    Domyślnie

    Świetnie! to ułatwiło by mi sprawę
    Czyli rozumię, że nie trzeba żadnych podkładów, tylko dobry klej i po sprawie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał osek
    kupić odpowiedni klej i po kłopocie- kładziesz na starych płytkach.
    np CEKOL C-11
    plus impregnat kontaktowy.

  5. #5

    Domyślnie koniecznie zbijać stare płytki

    Fachowiec który poleca kłaść płytki na płytki to raczej chłoporobotnik a nie fachowiec ,jeżeli szanuje pan swoje pieniądze i nie chce pan za niedługi czas robić tej samej roboty na nowo to polecam zerwać stare płytki i dopiero położyć nowe ,ten fachowiec który panu to polecał chyba niedawno wrócił z Anglii bo tam się tak robi na trzy miesiące i wraca się do klienta, ale Anglików na to stać .
    cronikon

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pytanie dlaczego musisz położyć nowe płytki. Jesli tylko i wyłącznie ze wzgledów estetycznych, to - jesli jest "miejsce" - mozna nałożyć nowe na stare. Ale jesli jest inna przyczyna tej decyzji (pekają, cieknie, itp.) to połozenie nowych na stare nie zlikwiduje problemu, lecz tylko oddali go w czasie.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    Powodem dla którego chcę zmienić płytki są względy estetyczne. Skuwanie starych płytek podłogowych to sporo i pracy i czasu a co za tym idzie i kasy. Dlatego kombinuję, żeby położyć nowe na stare - ale nie wiem czy pod względem technicznym ta decyzja jest do przyjęcia? Pytam gdzie mogę - opinie nie są jednoznaczne. Ostatnio powiedziano mi, że należy stare płytki przesmarować "Warstwą kontaktową na trudne podłoża" firmy Atlas Premium a następnie kłaść płytki na "Klej elastyczny" Buildfix. Nie znam nikogo kto kładł płytki na płytki tą metodą. Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z tymi materiałami - czy za kilka miesięcy nie będę miał "podwójnego" problemu???
    Miałem dwie lewe rączki i ogromne ambicje - dom już stoi - ale kiedy się rozsypie?

  8. #8

    Domyślnie Re: koniecznie zbijać stare płytki

    Cytat Napisał cronikon
    Fachowiec który poleca kłaść płytki na płytki to raczej chłoporobotnik a nie fachowiec ,jeżeli szanuje pan swoje pieniądze i nie chce pan za niedługi czas robić tej samej roboty na nowo to polecam zerwać stare płytki i dopiero położyć nowe ,ten fachowiec który panu to polecał chyba niedawno wrócił z Anglii bo tam się tak robi na trzy miesiące i wraca się do klienta, ale Anglików na to stać .
    ogólna krytyka- żądnych szczegółów?!
    jeśli stare płytki są "dobre" (czyt. przylegająca bardzo dobrze i mocno do powierzcyhni, brak głuchych miejsc) to jest to dobre podłoże.

    czyżby Pan Cronikon robił w ten sposób w Angli ? ;]
    google: murator osek.

  9. #9

    Domyślnie

    Albo nie wie , ze sa produkowane kleje dedykowane na taka okolicznosc .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Albo nie wie , ze sa produkowane kleje dedykowane na taka okolicznosc .
    czas poczytaći posłuchać szkoleń.... , tym bardziej ze temat opisywany dotyczy gresu i bez peknieć i tzw miejsc "pustych" wolnych od kleju.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi - Wasze komentarze "rozjaśniły" mi nieco temat - teraz wiem z czym przyszło mi się mierzyć. Jestem dobrej myśli - zastosuję się do fachowych rad - a za jakiś czas odezwę się opisując skuteczność opisanej metody kładzenia płytki na płytki.
    Pozdrawiam
    Miałem dwie lewe rączki i ogromne ambicje - dom już stoi - ale kiedy się rozsypie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek123
    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi - Wasze komentarze "rozjaśniły" mi nieco temat - teraz wiem z czym przyszło mi się mierzyć. Jestem dobrej myśli - zastosuję się do fachowych rad - a za jakiś czas odezwę się opisując skuteczność opisanej metody kładzenia płytki na płytki.
    Pozdrawiam
    tylko pamiętaj aby smarować i podłoze i płytke klejem 100% styku
    pozdrawiam.
    google: murator osek.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam!
    Minęły prawie 3 lata od czasu położenia Płytek na zadaszonym tarasie metodą "płytka na płytkę" bez zrywania poprzednich.
    Stare płytki "posmarowałem" warstwą kontaktową, a do klejenia użyłem kleju elastycznego - trzeci sezon się zaczyna a podłoga super się trzyma - żadnych problemów!.
    Polecam tę metodę (oczywiście w przypadku, gdy stare płytki dobrze trzymają się podłoża) - ogromna oszczędność pracy, czasu i pieniędzy.
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za udzielone porady.
    Miałem dwie lewe rączki i ogromne ambicje - dom już stoi - ale kiedy się rozsypie?

  14. #14

    Domyślnie

    Witam, czyli jest nadzieja, że jak zrobię tak u siebie, to też się nie posypie Na co w końcu kleiłeś, na cekol c-11? I jaki grunt dałeś?

  15. #15

    Domyślnie

    Do klejenia użyłem; klej elastyczny Buildfix, a wcześniej stare płytki posmarowałem warstwą kontaktową na trudne podłoża Atlas Premium
    Miałem dwie lewe rączki i ogromne ambicje - dom już stoi - ale kiedy się rozsypie?

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki za odp. W takim razie pytanie do osób, które kładły na cekol, czy wspomniany impregnat kontaktowy, to GS-83 Kontakt cekolu? I jak w ogóle się sprawdziły te produkty?

  17. #17

    Domyślnie

    kładłem płytki na ścinie i podłodze w kuchni rodziców na cekol elastyczny (nie pamiętam nazwy, miał w opisie, ze można kleić płytka na płytkę), stare płytki wcześniej umyte (w niektórych miejscach wyszorowane bo to kuchnia i gaz), szczególnie z tłuszczów, ściany przegruntowane gs-83Kontakt, podłoga nie, robione ze dwa czy trzy lata temu, do dziś jest ok

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne edde, 2-3 lata bez problemów, znaczy że się cekol nadaje w takim razie spokojnie mogę zabrać się za robotę u siebie. a ile razy gruntować, gs-83 kontakt jest emulsja jednowarstwową? Czy dla lepszej skuteczności dać kilka warstw? Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    ja robiłem jednowarstwowo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony