dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41

    Domyślnie

    Czupurku,
    Jak osadziłeś trójkątne okna? Czy pod nimi konieczne są zewnętrzne parapety żeby nie zamakała drewniana konstrukcja oranżerii?

    Tom Soyer,
    Czy skończyłeś już swoją oranżerię ? jeśli tak to pokaż obiecane zdjęcia

  2. #42

    Domyślnie

    dostalem wszystko oprocz szkla dachowego musze poczekac do konca miesiaca. zdjecia oczywiscie beda.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Urticae - jam kobita, a trójkąt montowali ci od okien, więc nie wiem jak. nie mam tam parapetów, jak narazie nic nie cieknie
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  4. #44

    Domyślnie

    przyklad oslony przeciwslonecznej (moze tez przeciwdeszczowej) firmy GEWE
    http://www.gewe-selecta.de/default.html


  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Można zastosować też rolety wewnętrzne sterowane elektrycznie - widziałem coś takiego na targach budowlanych w Norymberdze.

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Można zastosować też rolety wewnętrzne sterowane elektrycznie - widziałem coś takiego na targach budowlanych w Norymberdze.

    Pozdrawiam
    chodzilo mi o system ochrony przed deszczem i sloncem dla Maluszka

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tom - dzięki, że pomyślałeś o mnie Myślisz, że to ustrojstwo jest gdzieś u nas dostępne? Cholerka nawet nie wiem o czym oni tam piszą bo nie znam niemieckiego. Szkoda, że nie mają strony angielskojęzycznej.

  8. #48

    Domyślnie

    Tom, Wygląda świetnie ale gdzie Twoje dokonania.? Obiecałeś zdjęcia. Przy okazji, jakie masz przekroje krokwi na część pokrytą szkłem a jakie na część pokrytą poliwęglanem?
    Pisałeś:
    [quote]szyby beda zamontowane w profile aluminiowe z uszczelkami. profile beda przymocowane tez przez specjalna tasme uszczelniajaca do krokwi.
    [quote] Czy to samo dotyczy poliwęglanu? Może powiesz coś więcej na temat tego systemu?
    A tak na marginesie, za szyby na mój dach ok. (10m2) hartowana + niskoemisyjna chcieli ode mnie ok 7000. Kieruję się w stronę poliwęglanu.

  9. #49

    Domyślnie

    czekam caly czas na szklo. ma to jeszcze niestety potrwac 2 tygodnie
    system do poliweglanu zastosuje ten sam co dla szkla - jest bardzo pewny i szczelny choc drogi - podwojne profile z uszczelkami podobne jak w oknie tylk ze skrecane.
    przekroje belek mam wszedzie te same 10x10. odradzalbym jedynie poliweglan w przypadku gdyby mial ograniczac widocznosc. widzialem ostatnio cos takiego jako ogrodek przy plywalni - efekt bardzo fajny, cieplo i jasno. Nie wiem jak bedzie latem ale mam nadzieje ze OK (moj poliweglan bedzie na Pln-Wsch scianie)


    Maluszku
    mysle ze mozna na pewno cos takiego kupic u jakiegos rzemieslnika wykonujacego markizy. warto moze wyslac tez zapytanie do gewe i w ofercie bedzie juz pomysl - u ciebie niestety wolna przestrzen w dachu nie zaczyna sie prosto o ile dobrze pamietam. pozniej trzeba tylko poszukac kogos w PL kto to zrobi za rozsadne pieniadze. Powodzenia!

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tom - no właśnie przez ten skos może być problem z żaluzją ale może w końcu uda nam się kogoś znaleźć kto by to zrobił.

    A co się stało z Twoim Tomem - nie widać go od jakiegoś czasu

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    A co się stało z Twoim Tomem - nie widać go od jakiegoś czasu
    chory jest

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    urticae - 7000 zetów za 10 m2 to jest 700 za 1m2 !!! Nie pomyliłeś się ?
    Napisz kto i gdie zapodał taką cyfrę i za co dokładnie. Co z montażem? .

    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Charli,
    szklarz który miał mi to wykonać powiada, że rodzaj zastosowanego szkła to:
    a) szkło bezpieczne 6,38 mm 3.3.1
    b) szkło hartowane 4mm -k-Glass
    Przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona argonem
    Płaszczyzna zadaszenia to wielokąt nieregularny tak więc pewnie dodatkowe koszta z uwagi na nietypowe kształty szyb. O montaż nawet nie pytałem z uwagi na skurcz mięśni szczękowych
    Pozdrawiam.[/img]

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie żaluzja w oranżerii

    Warto poszukać na stronach ogrodniczych. Takie rozwiązania są stosowane w szklarniach nawet z systemami sterowania kompem w zależności od temeperatury, czy natężenia oświetlenia. Mają to firmy Svenson, Brinkmann i inne. Warto zrobić z tego ściągawkę.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urticae
    Charli,
    szklarz który miał mi to wykonać powiada, że rodzaj zastosowanego szkła to:
    a) szkło bezpieczne 6,38 mm 3.3.1
    b) szkło hartowane 4mm -k-Glass
    Przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona argonem
    Płaszczyzna zadaszenia to wielokąt nieregularny tak więc pewnie dodatkowe koszta z uwagi na nietypowe kształty szyb. O montaż nawet nie pytałem z uwagi na skurcz mięśni szczękowych
    Pozdrawiam.[/img]
    powiedz mu 320 pln/m2 ale za : 33.1-LE/16A/Float 6mm Hartowany (hartowana szyba od zewnątrz a od środka szkło laminowane z powłoką niskoemisyjną czyli 33.1-LE) + max. 50% narzutu na model (zacznij od 30% może się uda).
    Narra

  16. #56

    Domyślnie

    moj dach z poliweglanu



    dach szklany tez jest gotowy ale niestety wyszly troche kiepskie zdjecia z braku odp swiatla.

  17. #57

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Planuję wykonanie daszku szklanego o powierzchni 4,5 m x 2,7 m z podziałem na 4 części wzdłuż krokwi. Pierwotnie byłam umówiona z firmą na wykonanie tego w szkle hartowanym 8 mm i taką mam wycenę.Obecnie proponują mi zastosować jednak szkło bezpieczne 66.4 co ma być odpowiednikiem w wytrzymałości szkła hartowanego 9-10 mm a jednocześnie nie zbije się w razie czego w drobny mak .Czy taka konstrukcja będzie wytrzymała? Daszek ten będzie znajdował się częściowo pod zadaszeniem głównego domu i boje się o masy śniegu , które okresowo będą spadać na niego z wysokości ok 4 m .Czy to wytrzyma? A może zastosować jeszcze inną kombinacje szkła- hartowane sklejone ze zwykłym - a jeśli tak to jaki proponujecie zamiennik aby nie zabić ceną?
    Ktoś pomoże ?
    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    To może zamiast szkła poliwęglan?? nie mylić z płytą falistą
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  19. #59

    Domyślnie

    Już przepadło - zapłaciłam zadatek tej firmie a to firma okienna .Mogę ewentualnie negocjować w rożnych szybach.

  20. #60

    Domyślnie

    w szybach nie jestem mocny także powodzenia
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony