dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Montaż progu drzwi zewnętrznych KMT

    Drzwi zewnętrzne jak z filmiku
    https://youtu.be/PsB8qAfTE_g
    W takim przypadku jak na filmie nie ma problemu z montażem progu bo z zewnątrz i wewnątrz jest beton a do niego przykrecony próg.

    U mnie pod tą listwa progowa jest styrodur na jej szerokość. Od wewnątrz do styroduru i tej listwy będzie wylewka. Z zewnątrz nie ma nic, jest narazie pustka między styrodurem a ociepleniem domu. Jak w takim razie zamontować taki próg?

    Czy wywalić ta listwe i niech zaleja styrodur wylewką do lica bloczka fundamentowego aby była równa powierzchnia?
    Czy zostawić ta listwe na wierzchu i do niej wylewka? Tylko co wtedy z tą przestrzenią za styrodurem a licem ściany?

  2. #2

    Domyślnie

    A może poszerzenie podprogowe dać zamiast styroduru? Będzie do czego przymocować próg.
    Pytanie jeszcze jaką masz ościeżnicę? Ona też determinuje sposób montażu progu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kolego oglądałes wogole filmik?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    W przypadku takiego progu nie masz zbyt wielkiego wyboru, to co się pod nim powinno znajdować musi być twarde i stabilne, może zrób zdjęcie Twojego przypadku to ktoś coś wymyśli. Niestety producenci drzwi stalowych z tego typu progiem mocno odstają od potrzeb aktualnie panujących na rynku.


    pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wrzucę fotkę jak będę. Dużo więcej ona nie wniesie niż piszę. Od próg jest jak na filmie mocowany na 4 kołki , więc pas styroduru na środku progu w niczym nie przeszkadza. Od wewnątrz dwa kołki pójdą w wylewkę tylko w co od zewnątrz ? niech wyleją taki bloczek na szerokość drzwi i wysokość posadzki w domu ( taki prostopadłościan ) i do niego przykręcę ? czy to nie będzie się trzymało niczego ? ten wylany bloczek

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze nie wiem po co piszesz na tym forum. Pytasz, ja udzielam Ci odpowiedzi a Ty atakujesz mnie i sam sobie odpowiadasz na postawione wcześniej pytanie. Czy chcesz zareklamować filmik w sieci czy dowiedzieć się jak to się prawidłowo montuje?
    KMT ma sporo produktów. Nie wiem czy się na tym znasz czy nie. Czy dla Ciebie ościeżnica to ościeżnica - niezależnie od tego czy to jest energy60 czy zwykła prosta. Stąd moje pytanie o rodzaj ościeżnicy. To co dasz pod próg jest równie istotne (pisałem wyżej o poszerzeniach podprogowych za kilka złotych na których oprzesz próg i zapewnisz izolację termiczną) tak jak i rodzaj montażu progu do ościeżnicy (lub jego braku).

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Mam podobny problem mianowicie mam zamontowane drzwi KMT plus 75 z ościeżnicą Terma 90 i do tego próg passive. Ościeżnica zostala zamontowana w standardowy sposob tak jak na zdjeciu czyli z ta listwa progowa pod ktora wsunieto styrodur (zdjecie 1). Problemy zaczely sie jak chcieli do tego zamontowac prog ktory nie chcial wejsc na listwe wiec ja usuneli - jak to nie wiem bo niestety mnie przy tym nie bylo ale w efekcie prog jest chyba zamontowany na same kolki do styroduru i wyglada to jak na zdjeciu 2. Moim zdaniem nie przylega szczelnie do niego, caly czas pracuje i sie ugina, do niedawno nawet pod nim zasuwaly mrówki ale popsikalismy preparatem i zniknely. Jak widac na zdjeciu 3 uszczelka dolna nie przylega dobrze do skrzydla czego efektem po ostatnich ulewach byla woda na progu od wewnetrznej strony. Calosc po bokach nie jest tez zaizolowana sylikonem o czym wspomina instrukcja producenta.
    Czy moglby ktorys z forumowiczow pomoc i potwierdzic moja teze iz prog jest zamontowany nieprawilowo? Przy progu byla kartka od KMT ze "prog Passive skrecamy bezposrednio z oscieznica" ktora jak widac zostala zignorowana i wykonawca twierdzi ze to bzdura. W ogole caly problem jest bagatelizowany i zrzucane wszystko jest na zwykla regulacje drzwi oraz kostke brukowa ktora rzekomo "uszczelni prog". Co wy na to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1171
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	391919Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1047
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	391920Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	857
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	391921

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    pomoze ktos bo jutro mam spotkanie z wykonawca i przydalyby sie jakies argumenty?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wykonawca broni się głupio, bo co ma innego powiedzieć.
    Dla mnie już sam montaż na styrodurze (czy też wsunięcie styroduru pod drzwi) jest pomyłką. I gdy takie rzeczy widzę/słyszę to ręce mi opadają.
    DRZWI POWINNY BYĆ STABILNIE PODPARTE! Bez tego nie tylko próg się będzie ruszał, ale i ościeżnica może zacząć "siadać". I to jest moje zdanie.

    Co do Twojego przypadku i KMT - my zwykle wywalamy tą listwę, bo przeszkadza przy progu. Jak KMT wyobraża sobie przykręcenie progu do ościeżnicy to nie mam pojęcia (moja wyobraźnia tego nie ogarnia, a instrukcje są słabe).
    Na pewno za to, przy drzwiach otwieranych do wewnątrz zalecane jest stosowanie okapnika. Drzwi stalowe są takiej sobie "sztywności" i trudno oczekiwać, by dobrze dolegały do progu, a juz szczególnie gdy ten jest "przykręcony" do styroduru, czyli się zwyczajnie rusza.

    Moim zdaniem tu są złe założenia na starcie i nie mam pomysłu jak z tego tanio i dobrze wybrnąć.

    Ps. Patrzę jeszcze raz na zdjęcia. Czy na pierwszym widać beton i drzwi są na nim /częściowo/ oparte? (wtedy mój post byłby bez sensu). Czy to styrodur na całości? Druga sprawa - ten styrodur jest wciśnięty pod próg bez żadnego uszczelnienia???
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-06-2017 o 11:46
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Poszukalem wstecz i wygladalo to jak na zdjeciu 1 czyli posadzka dochodzila mniej wiecej do tej listwu progowej a potem tak jak piszesz zostal wsadzony kawalek ale uwaga nie styroduru tylko PIRu no i to jak widac zostalo mniej wiecej uszczelnione pianka - tak to sobie wymyslil moj kierbud zeby wyeliminowac mostek zimna. Pytanie czy ten PIR robi tu jakas roznice?
    Listwe usuneli czyli owszem oscieznica czesciowo stoi na betonie ale czesciowo ale od tej strony zewnetrznej juz na tym PIRze i do tego nawet nierowno bo jak widac na zjeciu 2 z lewej stoi do konca a z prawej juz nie co staralem sie w miedzyczasie zalatac kawalkiem tego PIRu bo tamtedy mi mrowki wlazily.
    Wracajac do progu to pytanie do czego jest przymocowany czy jeszcze "zalapal sie" sie na posadzke ale z instrukcji KMt widze ze kolki ktore sa w tej plaskiej czesci wchodzily gdzies na styku tej strefy.
    A wy jak wywalacie te listwe progowa to jak potem ten prog montujecie i na czym?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	392089Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	392090Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	392091

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mogło tak być, że kołki nie trzymają. Ale to zbędne szukanie winy.
    Powiedzmy, że częściowe oparcie ościężnicy drzwiowej na wylewce jest wystarczające. Progu już raczej nie, bo stając ze strony zewnętrznej się ugnie.

    Widze, że instrukcja przewiduje przykręcenie. Powiedzmy że ok. Ale nie mam pewności, czy na pewno tak jest (po prostu KMT montuje raz na 20-30 szt innych drzwi). Nie pamiętam. Mu usuwamy listwę, bo ustawia nam drzwi, a czasem wypada lepiej dopasować ościeżnicę. Próg jest oparty na podkładkach.
    Wg mnie jest on u Ciebie za nisko (może skrzydlo za wysoko? i tam przecieka. Może próg jest wypchnięty do zewnątrz. Tu się po prostu kłania dokładność.
    Nie wiem czy w KMT, ale w konkurnecyjnych drzwiach jest wyraźnie naszkicowany okapnik do drzwi otwieranych na zewnątrz.
    Mrówki dadzą radę przejść przez szczelina w pianie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    a jeszcze raz spytam czy na zdjeciu nie dziwi Cie to ze ościeżnicą z jednej strony stala do konca a z prawej bylo jak na zdjeciu ponizej? a w sumie juz odpowiedziales ze wystarczy ze z jednej strony stoi na betonie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170527_201849.jpg
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	392145
    Ale te podkladki ktore dajecie to na czym stoją? Bowiem probuje tutaj zrozumiec jaki jest prawidłowy lub powszechnie stosowany sposob montazu progu (na czym?) bo KMT tez mi mowilo przez tel ze prog powinien na czyms sztywnym stac i jesli nie zostal z oscieznica skrecony wczesniej no to teraz albo zastosowac jakies usztywnienie lub poszerzenie podprogowe powinno byc. Tylko jak to mowilem tym gosciom to oni ze cokolwiek sie postawi na ten PIR to bedzie mostek zimna bla bla i jak KMT twierdzi ze to powinno byc sztywne to moga ich wezwac ale niby nieuzasadniony przyjazd KMT kosztuje 1500 zl tylko tłumoki nie rozumieja ze nie reklamuje produktu tylko sposob montazu...
    Jak tak teraz sprawdzalem to prog chodzi dosc mocno ale nie na srodku tylko po bokach tylko mam wrazenie ze to sam prog chodzi bo ten pir chyba jest sztywny. Moze byc ze jest mininalnie na zewnatrz za bardzo tylko jak to okreslic i leci troche w dol na zewnatrz ale to akurat nie problem jesliby szczelnie drzwi dolegaly wlasnie sie zaczyna burza z ulewa to zobaczymy czy regulacja cos sie zmienilo poregulacji
    Reasumujac co radzisz z tytulu czego powinienem to reklamowac (na co sie powolac?) bo tez sie na sile wymyslac ale jak teraz tego oficjalnie im nie zglosze to wg ustawy straci to waznosc jako wada itp itd

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wybrałeś kombinację z likwidacją "mostka cieplnego" (swoją drogą - czy ten co Ci go "likwidował w teorii" wyliczył jego wartość i wiesz o co walczyłeś?).
    Nie mniej teraz pretensji, że próg się nie trzyma, bo nie ma czego. Trzeba było kupować dobre drzwi, w których próg jest stały (wtedy zapewnia większą szczelność.
    Próg musi być zamocowany stabilnie, tak by przy zatrzaśnięciu drzwi spełniał swoją funkcję (uszczelniał).

    Reklamuj. Woda zacieka - nic więcej nie musisz pisać. Nie wiem dlaczego nie masz czegoś takiego jak "Okapnik KMT" - str 56 katalogu 2017 - koszt 25zł - który ma pomóc w odprowadzaniu wody znad uszczelki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Ja niestety nic nie wybieram taka decyzje podjal moj kierbud wtedy ufalem jego fachowosci i jego "sprawdzonym ekipom jak twierdzil " w tej chwili juz niestety nie .. wtedy slyszalem "bardzo dobre drzwi" teraz slysze drzwi za 2000 zl to co chcesz. Gdybym mogl cofnac czas wybralbym inne drzwi jak i kilka innych rzeczy tylko niestety nie starczy zycia zeby sprawdzic kazda sfere budowy czy chocby przetrzepac forum w kazdym temacie.
    Ja najbardziej rozumiem to co piszesz i sie z tym zgadzam tylko ze do tych ludzi to nie dociera dlatego musze sie upewnic zanim pociagne temat to dalej. Czyli reasumujac moge to w razie czego reklamowac jako "niezgodne zesztukabudowlana" bo prog nie spelnia swojej podstawowej funkcji?
    Okapnik to chyba moge dolozyc (moge?) tylko bardziej sie tu boje ze przez ten prog ogolnie cala szczelnosc drzwi diabli wezma.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O jakiej sztuce mówisz?! równie dobrze mogłyby być drzwi bez progu! W tym przypadku ważna jest umowa i to co w niej zawarte. Przy ogólnych sformułowaniach pewnie nie ma nic nt montażu, więc najłatwiej się powołać na instrukcję fabryczną.
    Pisz że przecieka przy opadach i tyle.
    A okapnik jest podstawowym elementem chroniącym przed zaciekaniem, także bagatelizowanie go jest nie fair.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    umowy nie ma a raczej byla slowna bo generalnym sa (juz byli znajomi) i tak to niestety wyglada mam aby fakture pt "stolarka okienna i drzwiowa" reszta na mailach. Dlatego dopytuje bo jesli powrzechna praktyka jest ze prog powinien byc stabilny to moim zdaniem mozna to podciagnac pod niezgodnosc ze sztuka budowlana bo jak im gadalem ze jest to niezgodne z instrukcja producenta to mowiac zebym do kmt reklamowal i widzisz jak do sciany a swoja droga slyszales o tym zeby kmt bralo 1500 zeta za przyjazd na niesluszna reklamacje?
    a co ty piszesz ze drzwi wejsciowe moga byc bez progu? jak to wyglada?

  17. #17

    Domyślnie

    Wątpię aby KMT wystawiło Ci FV za niesłuszny przyjazd, szczególnie na taką kwotę. Nawet Wikęd poszedł po rozum do głowy i nie wysyła już wszędzie swojego serwisu, bo tam chłopaki latali z wywalonymi językami, a roboty im nie brakowało. Większość przypadków jak u Ciebie. Schrzaniony montaż, brak regulacji itd itd. Od tego jest UMOWA pomiędzy Tobą a sklepem. oraz pomiędzy Tobą a montażystą. Wiesz za co płacisz i wiesz co dostajesz. Mam nadzieję, że to oduczyło Cię załatwiania na gębę takich spraw. Polacy źle podchodzą do umów, ale umowa tak na prawdę jest ochroną zarówno dla Ciebie jak i tej drugiej Producent tu nie zawinił, bo tandety oni nie robią. Co najdalej walczyłbym na Twoim miejscu o ponowny montaż drzwi i o to aby ten kto spaprał zamówił za własne pieniądze okapnik (tak jak pisał Fin kilka złotych).

    P.S. co do przyjazdu serwisu zadzwoń sobie bezpośrednio do producenta i dopytaj o koszty.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 05-07-2017 o 14:41 Powód: literówki

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    no widzisz mądry polak po szkodzie ale tez nie spodziewalem sie ze mozna po prostu tak schrzanić montaz drzwi. Teraz jak dokladniej sprawdzalem to jak widac na zdjeciach:
    1. w jednym narozniku na górzenie ma kąta w oscieżnicy i na dole przy progu to samo
    2. oscieznica nie ma pionow Waszym zdaniem taka odchylka moze byc?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	392630 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	392631 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	392632

    3. dodatkowo po ich ostatniej ich "regulacji" drzwi moim zdaniem chodza gorzej (tak jakby prężą) i widac ze na dole przylegaja do uszczelki bardziej niz w górnym narozniku gdzie moge nawet palec wlozyc ale ich zdaniem "tak powinno byc"
    4. Chyba sie cos zaczynaja opuszczac bo pojawily sie zarysowania na progu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	392636 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	392637

    kurde co radzicie chodzi mi o to czy jest sens dyskutowac w ogole z tymi ludzmi i wpuszczac ich na kolejne regulacje z obawa ze sp... bardziej czy od razu żądać ponownego montażu??

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    jeszcze zdjecie progu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	392638

  20. #20

    Domyślnie

    Jak dla mnie to te drzwi kwalifikują się do ponownego montażu.
    Spróbuj zareklamować u montażysty, który źle zrobił swoją robotę (mimo braku umowy). Do tego pytanie czy montażysta był ze sklepu, czy brany osobno.
    Regulacją skrzydła zniwelujesz to i owo, ale nie naprawisz krzywo wstawionej ościeżnicy (zdjęcia z poziomicą i pierwsze z kątownikiem).

    Jeśli był to montaż zrobiony ze sklepu, to w sklepie takowym prosisz o duplikat FV na usługę i na towar oraz od razu składasz tam reklamację, bo obowiązkiem sklepu w takim przypadku będzie taką reklamację przyjąć oraz rozpatrzyć w terminie 14 dni.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony