dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 196 z 196
  1. #181
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Trzymamy!

    U mnie nie opłacało się wcześniej ciągnąć wody, bo gdy już budynek stanął, to firma przyjechała, przebiła się pod drogą i zrobiła przyłącze od razu z wodomierzem w pomieszczeniu gospodarczym. Wyszło taniej a i tak nas kosztowało 3 tys. Bo rozumiem, że 2 tys. to nie tylko przewiert?

    Wiesz, że możesz złożyć wniosek o PnB i uzupełnić brakujące dokumenty jak starostwo przyśle wezwanie?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #182

    Domyślnie

    Może rzeczywiście wstrzymam się z wodą? 2000 to za sam przewiert .
    Chciałam właśnie złożyć wniosek a to odrolnienie donieść.
    Juz mnie trafia

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Doskonale Cię rozumiem, przechodziłam przez to samo
    Widać w tym kraju taką ścieżkę zdrowia trzeba zaliczyć, nie ma zmiłuj.
    A jeszcze ważna rzecz odnośnie wszelkich decyzji - trzeba mieć na nich pieczątkę o ostateczności.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #184

    Domyślnie

    Jestem znowu. Wniosek o PNB dopiero tydzień temu złożone, wraz z błagalnym pismem o szybsze rozpatrzenie wniosku. Na szczęście wykonawca ma opóźnienie przez pogodę, więc może nie wypadnę z kolejki.
    Projekt przyłacza wod-kan jest w wodociągach w uzgodnieniu - koszt 800 zł.
    Pierwsza wycena na wykonawstwo to 10 tys.!
    Oczywiście szukam dalej, ale i tak dopiero jak budynek powstanie będą robione.
    Po miesiącu od podpisania umowy przeze mnie osobiście w siedzibie okazało się, że w Tauronie nadal widnieje jako oczekująca na moj podpis! a ja naiwna myślałam, że dostanę już namiar na wykonawcę.

    Córka dostała się do nowej szkoły w związku z tym zagazowałam auto, bo od września codziennie będę pokonywała co najmniej 60 km.
    No i jedna sprawa z głowy dom nie stoi, ba ! nawet pozwolenia nie mam, ale nr domu już przyznany prawie 1100 - wróg nie trafi U nas na wiosce każdy nr jest od czapy, kolejność niezachowana

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie na wiosce to samo z numerami, straszna kaszana. Współczuję kurierom i listonoszom

    Trzymam kciuki za szybkie PnB i za prąd! Z Tauronem mam podobne doświadczenia, trzeba długo czekać.
    Koszt wody i kanalizy to jakaś masakra Pytałaś w wodociągach z jakimi firmami współpracują? Najlepiej brać kogoś, kogo znają.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #186

    Domyślnie

    O rety, jakie koszty przyłącza! To więcej niż za moją studnię głębinową z rurą osłonową i pompą o_O
    Gratulacje dla córki, ja codziennie robię 40km do przedszkola, więc łączę się w bólu, audiobooki to ratunek
    Trzymam kciuki za szybkie PnB i przepchnięcie sprawy w Tauronie!

  7. #187

    Domyślnie

    Ale zaniedbałam dziennik

    Mam nadzieję, że teraz już będę pisała na bieżąco.
    Po wielu zawirowaniach, uzupełnieniu 15 braków w projekcie dostaliśmy PNB ))
    Tak przenosiliśmy początek budowy, że jak Wykonawca powiedział w niedzielę, że zaczynamy w środę a ja bez niczego na budowie i bez kierbuda, bo Pani z którą byłam umówiona (niestety słownie) pojechała na urlop.

    Na gwałt szukałam desek , koparki, stali .
    Najpierw wszedł geodeta

    [IMG][/IMG]


    potem już leciało: wylanie stopy, szalowanie,zbrojenie , zalewanie , rozszalowanie, znów przeboje z koparką,
    [IMG][/IMG]
    No i mam poziom zero


    Nie obyło się bez pierwszego babola nie zrobiłam uziomu fundamentowego muszę to jakoś rozwiązać.
    Albo uziom otokowy - kasa i krótka żywotność , albo szpile na co najmniej 3 m wgłąb.

    Muszę poprosic Moderatora o zmianę tytułu, bo przeciez to już nie jest rozważnik przedBudowlany , a już budowlany.
    Z uwagi na Lipę- nasz dom będzie domem pod Lipą

    PS.
    nie mogę dołączyc zdjęć, bo mam je w dziwnym formacie (robione cyfrówką )
    Ostatnio edytowane przez pesce ; 01-02-2018 o 17:39

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Brak zdjeć.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  9. #189

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Chyba ciągle są na googlu dostępne tylko dla Ciebie.

  11. #191

    Domyślnie

    kurcze, udostępniłam ale jak widac nic nie dało
    Ostatnio edytowane przez pesce ; 16-07-2017 o 11:01

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję stanu 0!

    Szkoda, że nie widać fotek, może wgrywaj prosto z dysku komputera?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #193

    Domyślnie

    z googla już nie można wklejać zdjęć, ale można udostępnić album i wrzucić do niego link
    Gratuluję wystartowania i czekam na zdjęcia spod Lipy

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pesce, napisałam u Niechaj, ale przeklejam do ciebie. Myślę, że przynajmniej te dwa linki na końcu będą przydatne
    W krajach skandynawskich kładzenie drewna na podłogówce to standard. U nas jest w tym względzie chyba zmowa producentów desek warstwowych. Ale ostatnio natrafiłam na firmę, która oferuje system podobny do tego co zastosowaliśmy u nas w salonie. Mamy zwykłe dechy sosnowe, tartaczne z felcem, które leżą na 5 cm grubości legarach. Pod nimi na betonowej wylewce mamy rurki podłogówkowe. Nie są niczym zalane. Oddają ciepło powietrzu pod deskami i samym deskom (nie dotykają desek). Działa. Słabiej niż w łazience, gdzie mam klasyczną podłogówkę a na niej kamień/trawertyn i klejone deski bambusowe, ale efekt jest przyjemny. Miło ciepła drewniana (olejowana) podłoga irównomiernie nagrzewający się salon. Nic się nam przez kilka lat nie wypaczyło, choć są minimalne, może 3 mm, szpary między deskami, bo podłoga była kładziona bez sezonowania w pomieszczeniu, w którym ma być użyta docelowo. Prawdopodobnie wymienimy ją za trochę na modrzewiową, a ta pójdzie na poddasze, gdzie w tej chwili leżą takie sobie deski z marketu.

    TO jest coś bardzo podobnego jak u nas w salonie i co chcemy zmieniając podłogę na poddaszu również tak zastosować.
    a TO trochę inny system, ale także tzw. suchy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #195

    Domyślnie

    U nas się dzieje, mimo chorób jakoś do przodu.Dawno nie pisałam a tu dom już stoi z oknami nawet i tymczasowymi drzwiami.
    Czerwone są , bo bardzo chciałam kolorowe i wymyśliłam, że będę malowała na różne kolory, aż mi spasuje jakis.
    Zaczęłam od czerwonego... i już tak zostanie. Na żółto już nawet nie próbowałam, bo ten kolor bardzo mi odpowiada i przełamie tę szaro-białą bryłę

    Na chwilę obecną mamy w srodku zrobioną instalację wod-kan, elektryczną, rozłożoną membranę na stropie (będziemy lali piankę PUR)
    są już stelaże pod sufity , rozłożone kanały wentylacji mechanicznej .
    Mamy w domu już własny prąd - taryfa G11. Czekam na zrobienie przyłącza wody i kanalizy, oraz zbiornika na deszczówkę.
    W ciągu jednego dnia sprzedałam mieszkanie (pani załatwia kredyt)
    Najbliższe plany: pianka na stropie, tynki, rozkładanie styropianu,podłogówka, wylewki.
    Do końca czerwca muszę się wyprowadzic
    Mam nadzieje , że teraz będzie widac jakies zdjęcia.


    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fa452e61bcc39802med.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	406351

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Widać
    Super, że poszło do przodu i kaska na wykończenie też w drodze

    Opisuj zdjęcia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony