dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 196
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Ja pomyslalabym nad pokojem dla męża na poddaszu, nawet w zwykłej parterowce. Na strychu jest sporo miejsca. Okna mogą być na ścianie szczytowej. Ja mam na pietrze moja pracownie, gabinet męża, kino, siłownię, pokój gościnny i pralnie i dużą garderobe na ciuchy sezonowe. Pokoje do których nie trzeba wchodzić codziennie. Adaptacja poddasza może być tańsza niż budowa rozległej parteroski - mniejsze fundamenty, mniejesza powierzchnia dachu do pokrycia. Mniej murowania bo na poddaszu wykorzystujesz dach jako sciany pokojów. Dach mam bez okapów bez ścianki kolankowej. Ocieplony od góry i tak musisz czy to rozlegly strop czy dach na mniejszym domu a strop może być jakiś lżejszy, fortepianu przecież mąż nie wstawi tam schodu też fortuny nie kosztują. Za 2-3 tys można kupić gotowe

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O to, to, męża na poddasze!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    O to, to, męża na poddasze!
    i mąż i żona zadowoleni

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w parterówce pokój do pracy można mieć na antresoli (o konstrukcji drewnianej). Tylko przynajmniej w części domu zrobić wysoki dach.


  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Nooo czadowy pomysł

  6. #26

    Domyślnie

    Tylko antresola nie będzie funkcjonowała dobrze, jak ewentualny pokój gościnny.
    A gdybyś poszukała projektu z garderobą i tą garderobę przerobiła na pokój komputerowy? Jeśli miałby być to tylko pokój komputerowy, nie musi być wcale duży. Jeśli zaś rzeczywiscie potrzebny Ci pełnowymiarowy pokój, który miałby być czyjąś sypialnią, to może lepiej szukać projektów z sypialniami na poddaszu i pokojem gościnnym/gabinetem na parterze.

  7. #27

    Domyślnie

    Drodzy moi czytelnicy
    Pomysł piękny plus do tego ze bardzo, ale to bardzo podoba mi sie wysoki sufit i odsłonięte belki. Niestety, moj maz musi mieć pokój zamknięty . On w tym pokoju nie bedzie pracował tylko grał. Ma duży komputer, monitor i głośniki. Do tego komunikacja ze współgraczami. Mnie to wkurza i się foszę, czasem niestety panowie sobie przeklną i wole żeby dzieci tego nie słyszały. Poza tym w przyszłości pewnie bede musiała sie zaopiekować moja macochą, która obecnie ma 64 lata.wowczas dodatkowy pokój przyda się dla niej.
    Jesli nie uda się zrobic parterówki to wtedy pójdę w poddasze, mimo , ze wolałabym tego uniknąć. Wtedy "gabinet" na dole i sypialnie na gorze.

  8. #28

    Domyślnie

    pesce, skoro miałby być to pokój dla seniora, to na pewno będzie bardziej komfortowo właśnie by był on na parterze ze swobodnym dostępem do osobnej łazienki, być może nawet z oknem tarasowym, dzięki któremu będzie można wyjść z pokoju na ogród. Daje to dużą intymność i nikt nikomu nie siedzi na głowie.

    MZP pozwala Ci na parterówkę, w razie czego?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Tylko antresola nie będzie funkcjonowała dobrze, jak ewentualny pokój gościnny.
    A gdybyś poszukała projektu z garderobą i tą garderobę przerobiła na pokój komputerowy? Jeśli miałby być to tylko pokój komputerowy, nie musi być wcale duży. Jeśli zaś rzeczywiscie potrzebny Ci pełnowymiarowy pokój, który miałby być czyjąś sypialnią, to może lepiej szukać projektów z sypialniami na poddaszu i pokojem gościnnym/gabinetem na parterze.
    Pisałyśmy rownocześnie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    pesce, skoro miałby być to pokój dla seniora, to na pewno będzie bardziej komfortowo właśnie by był on na parterze ze swobodnym dostępem do osobnej łazienki, być może nawet z oknem tarasowym, dzięki któremu będzie można wyjść z pokoju na ogród. Daje to dużą intymność i nikt nikomu nie siedzi na głowie.

    MZP pozwala Ci na parterówkę, w razie czego?
    Tak, mamy sporą dowolność . Dla pewności pojadę do Urzedu Gminy i wezmę wypis i wyrys planu.
    Chciałam pokazać Wam dzialke, ale zdjecia mam tylko na mailu i za nic nie moge ich zapisać na tablet

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Jesli nie uda się zrobic parterówki to wtedy pójdę w poddasze, mimo , ze wolałabym tego uniknąć. Wtedy "gabinet" na dole i sypialnie na gorze.
    A może dzieciaki na górę a rodzice i goście na parterze?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może dzieciaki na górę a rodzice i goście na parterze?
    Raczej żeby równo rozłożyła sie powierzchnia to tak, jak pisałam wcześniej
    A co myślicie o takim układzie? Oczywiście bez garazu i przesunelabym salon tak aby wyprostować ścianę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	114,4 KB
ID:	367755
    To projekt http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...zane_odbicie/1

  13. #33

    Domyślnie

    Ponieważ jestem zdecydowaną fanką parterówek, to na pewno optuję za takim rozwiązaniem. W tym ostatnim projekcie strasznie długi korytarz... Najbardziej podobał mi się ten projekt, który wstawiła Elfir.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a po usunięciu garażu, gdzie kotłownia?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pesce, nie rób sobie takiego pociągu z domu.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Przemyśl dokładnie kto będzie mieszkał w domu. Kiedy prawdopodobnie weźmiemy macoche, kiedy dzieci się wyprowadza na swoje. Sypialnie dorosłych najlepiej zrobić na parterze, nastolatkom może być wygodniej na piętrze. Głośna muzyka, goście być może zostający na noc.
    Np. Najpierw na dole sypialnia wasza plus 2 dziecięce pokoje. Na górze maz plus pokoj giscinny. Moze byc niewykonczony na razie. później dzieciaki na gore wyprowadzić. Na dole zostaja: wy, mama i komp męża. Górę później kiedy się dzieciaki wyprowadza można odciąć od ogrzewania, będą pokoje gościnne kiedy dzieci ze swoimi rodzinami przyjadą. Parterowka jest 20% droższa w budowie niż z poddaszem.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Parterowka jest 20% droższa w budowie niż z poddaszem.
    Na odwrót Przy nieużytkowym poddaszu nie trzeba betonowego stropu, który ciągnie sporo z kieszeni, odpadają też instalacje, tynki itd.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Na odwrót Przy nieużytkowym poddaszu nie trzeba betonowego stropu, który ciągnie sporo z kieszeni, odpadają też instalacje, tynki itd.
    A koszt 2x większych fundamentów i dachu?
    Ktoś to ostatnio liczył... i wyszło mu to co napisałam...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Ponieważ jestem zdecydowaną fanką parterówek, to na pewno optuję za takim rozwiązaniem. W tym ostatnim projekcie strasznie długi korytarz... Najbardziej podobał mi się ten projekt, który wstawiła Elfir.
    Tez najbardziej mi odpowiada projekt wstawiony przez Elfir, musiałabym zmienić sypialnie z salonem, jakoś mi nie odpowiada salon od ulicy i północy.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a po usunięciu garażu, gdzie kotłownia?
    Kotłowni jako takiej nie potrzebuje, wystarczy wygospodarować miejsce przy w łazience. Bedzie pompa lub gaz.

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Pesce, nie rób sobie takiego pociągu z domu.
    No właśnie tego bardzo bym chciała uniknąć. 14 m2 na korytarz tez mi nie odpowiada

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Przemyśl dokładnie kto będzie mieszkał w domu. Kiedy prawdopodobnie weźmiemy macoche, kiedy dzieci się wyprowadza na swoje. Sypialnie dorosłych najlepiej zrobić na parterze, nastolatkom może być wygodniej na piętrze. Głośna muzyka, goście być może zostający na noc.
    Np. Najpierw na dole sypialnia wasza plus 2 dziecięce pokoje. Na górze maz plus pokoj giscinny. Moze byc niewykonczony na razie. później dzieciaki na gore wyprowadzić. Na dole zostaja: wy, mama i komp męża. Górę później kiedy się dzieciaki wyprowadza można odciąć od ogrzewania, będą pokoje gościnne kiedy dzieci ze swoimi rodzinami przyjadą. Parterowka jest 20% droższa w budowie niż z poddaszem.
    Emilo, chce dom budować na teraz. Nie za ileś tam lat. Moze siekiedys wzbogacimy, moze zbiedniejemy, moze będziemy mieli wypadek.
    dom ma mieć 3 sypialnie( nasza moze byc najmniejsza) plus ten komputerowy/ gościnny / Basiny.
    Nie wiem kiedy macocha do nas przyjdzie. Jest osobą aktywna zawodowo i zapewne tak bedzie jeszcze wiele lat. Mysle ze dopiero kiedy bedzie potrzebowała opieki.obecnie mieszka sama w 3 pokojowym mieszkaniu, a my w czwórkę w 2 pokojach, więc raczej jej wygodnie.
    Emila, czy parterówka generuje koszty z uwagi na fundament i większy dach?
    Dodam, ze planuje dach bezokapowy , wiec tu tez bedą mniejsze powierzchnie

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    A koszt 2x większych fundamentów i dachu?
    Ktoś to ostatnio liczył... i wyszło mu to co napisałam...
    No i pisałyśmy rownocześnie
    Mysle ze wiele jest za i przeciw.
    Schody(koszt i powierzchnia)
    Strop betonowy
    Ocieplenie połaci dachowych
    Okna dachowe
    Wymurowane i ocieplenie szczytów
    Poza tym powierzchnia pomieszczeń na poddaszu nie bedzie nigdy taka sama jak na parterze

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony