dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 196
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    A koszt 2x większych fundamentów i dachu?
    Ktoś to ostatnio liczył... i wyszło mu to co napisałam...
    No i pisałyśmy rownocześnie
    Mysle ze wiele jest za i przeciw.
    Schody(koszt i powierzchnia)
    Strop betonowy
    Ocieplenie połaci dachowych
    Okna dachowe
    Wymurowane i ocieplenie szczytów
    Poza tym powierzchnia pomieszczeń na poddaszu nie bedzie nigdy taka sama jak na parterze.
    Na korzyść domu z poddaszem wg mnie tylko mniejsza powierzchnia zabudowy, powierzchnia fundamentów, powierzchnia dachu

    To sobie jeszcze popiszę
    Działka mi sie bardzo podoba, położona w fajnym miejscu .jest w stosunkowo dobrej cenie (działka niemal sąsiednia kosztuje 30 tys więcej ).
    Jesli na prawdę nie uda sie wcisnąć parterówki , to zrobimy z poddaszem. Coś na kształt
    http://www.archon.pl/projekty-domow/...me84222501abf5
    Tylko zamiast dwóch sypialni od północy na gorze byłaby sypialnia i garderoba.
    Mysle ze summa Summarum koszty wyjdą podobnie tylko, ze my wolimy parterówkę.
    Bardzo cenne sa dla mnie Wasze uwagi.
    Ostatnio edytowane przez pesce ; 20-09-2016 o 09:37 Powód: Dopisek

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    W mojej propozycji byly 3 sypialnie i 2 pokoje dodatkowe, chociaż może być jeden na poddaszu. Bez większych kosztów. Na stropie który już będziesz mieć czyli lekkim. Schody moga być też lekkie.
    To co mówicie o parterowce to prawda. Jest droższa w budowie ale jest jeden poziom, nie ma skosow. Okna dachowe czy zwykle to ten sam koszt. Ocieplenie dachu czy ścian w parterowce też porówalny koszt. Te pokoje i tak trzeba wybudować albo będą na parterze i będą miec fundament, chudziaka, wylewke w podłodze, okna zwykle, ściany murowane ocieplone styro, nad nimi lekki strop i cały dach. Te same pokoje na poddaszu nie mają już fundamentów, jezeli dasz lekki stropy odpada wylewka, chudziaka juz nie ma. Ocieplac podłogi też nie trzeba tak mocno jak na parterze. Ścian murujesz mniej. Bo tylko szczytowe, można dach kopertowy zrobic, czyli zero murowania. Ocieplic trzeba dach - zamiast stropu i ścian. Odpada też robienie elewacji na ścianach tych pokoi. No i dach nad tymi pokojami masz gratis. Dom zajmuje mniej miejsca na dzialce. Tylko te schody... koszt ok 3 tys za byle jakie, jak lepiejsze to z 10 - angielskie, jakies dywanowe. I fakt skosy zabierają powierzchnię użytkowa, ale pokoje na górze to nie sala balowa. Łóżko może stanąć spokojnie czy komoda jakąś.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    A koszt 2x większych fundamentów i dachu?
    Ktoś to ostatnio liczył... i wyszło mu to co napisałam...
    Nasi znajomi budują dom z poddaszem użytkowym, to mamy porównanie. Pomieszczenia powierzchniami w m2 użytkowych oraz powierzchnia dachu są prawie identyczne (metraż dachu taki sam co do 1 m) a koszt ich budowy jest większy o jakieś 20 tys. zł od naszej.
    Trzymam się faktów a nie teorii z internetów.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    No ale cudem? Taka sama powierzchnia i taka sama powierzchnią zabudowy i dachu??? Może nie liczysz garażu albo wielkiego tarasu zadaszone?

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem spokojnie parterówka się zmieści.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Garaż to nie dom.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Matko ale to nie mozliwe to co piszesz... a cena może wynikać z technologii,skomplikowania domu, fanalergii inwestorów i budowania z ekipami a nie samemu

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wiele rzeczy składa się na koszt budowy domu, bo już przy fundamentach można wybrać różne rozwiązania - albo tradycyjne ławy albo płytę fundamentową.
    Dlatego nie ma co uogólniać, dom domowi nierówny, nawet parterówki między sobą mogą znacznie różnić się kosztami, np. dach dwuspadowy będzie tańszy w budowie niż kopertówka.
    Moim zdaniem w sytuacji Pesce trzeba najpierw wziąć pod uwagę co się zmieści na wąskiej działce, później preferencje Pesce, a później się zastanowić jak zmniejszyć koszty budowy.
    Elfir uważa, że parterówka się zmieści, trzeba teraz znaleźć fajny projekt lub zaprzęgnąć architekta do roboty
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #49

    Domyślnie

    Wlasnie byłam w drodze do urzędu miasta po wypis i wyrys z planu. Po przejechaniu 15 km zdałam sobie sprawę ze nie mam przy sobie żadnego dokumentu z numerem działki. Wróciłam do domu a mój syn stanął w opozycji i nie chce zejść do samochodu
    Juz teraz pod górę
    Mój archi ma teraz nawarstwienie prac, podział i tak się robi wiec puki nie mam mapy do celów projektowych to go nie cisnę.
    Sama powoli pracuje nad rozkładem ale nie mam komputera wiec narazie zeszyt. Muszę się zaopatrzyć w papier milimetrowy

  10. #50

    Domyślnie

    Dojechałam do Niepołmic. Nie wzięłam wypisu, bo jeszcze działka niepodzielona i do PNB i tek bym musiała znowu brać.
    Najważniejsze z planu informacje to:
    Wysokość budynku max 9 m, dachy ciemne, kąt dachu 30-45 stopniu lub dachy płaskie, elewacja jasna.
    Byłam tez na "mojej działce" Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	368070Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	368071
    Widok z końca działki, na południe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	368072

    Z innej beczki
    Żeby nie było nudno, okazało sie, ze nie jest przesadą szukanie miejsca na przyjęcie komunijne kilka lat do przodu.
    Obdzwoniłam kilkanaście restauracji w Krakowie i Wieliczce i moge sobie pomarzyć .
    Jeszcze jedna deska ratunku mi została. Trzymajcie kciuki

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Oj to na ten maj szukasz? U nas w mieście półtora roku wcześniej trzeba zaklepywac lokale....

    Trzymam kciuki.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    masz dach płaski?
    Wiesz ilu teraz ludzi ci zazdrości?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Oj to na ten maj szukasz? U nas w mieście półtora roku wcześniej trzeba zaklepywac lokale....

    Trzymam kciuki.
    No na 2017 jest światełko w tunelu, ale bede musiała urządzić przyjęcie w centrum a właściwie prawie w Rynku.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    masz dach płaski?
    Wiesz ilu teraz ludzi ci zazdrości?
    Domyślam sie ze sporo
    Jest napisane : ze dopuszcza się dach płaski z obowiazkiem osłonięcia ścian szczytowych ściana attukowa o linii poziomej.

    Aaaa, doczytałam, ze musza byc nawisy okapowe !!!

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ścianę attykową i tak robisz.

  15. #55

    Domyślnie

    pesce, niemożliwe z tym przyjęciem komunijnym! Może na wsiach, ale w Krakowie? Chrzciłam obie córki w maju (akurat miesiąc komunii) i na 3-4 miesiące wcześniej znajdowałam bez prpblemu restauracje, gdzie mogłam zrobić chrzciny. Nie ma co się samemu wkręcać w te szaleńcze rezerwacje na kilka lat przed...
    Co prawda jedne chrzciny miałam w samym Rynku i bardzo sobie je chwalę, jedzenie było pyszne.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    pesce, niemożliwe z tym przyjęciem komunijnym! Może na wsiach, ale w Krakowie? Chrzciłam obie córki w maju (akurat miesiąc komunii) i na 3-4 miesiące wcześniej znajdowałam bez prpblemu restauracje, gdzie mogłam zrobić chrzciny. Nie ma co się samemu wkręcać w te szaleńcze rezerwacje na kilka lat przed...
    Co prawda jedne chrzciny miałam w samym Rynku i bardzo sobie je chwalę, jedzenie było pyszne.
    Tsunami obdzwonilam z15 restauracji w mojej okolicy i 4 w Wieliczce. Nie ma mowy, w naszym kościele jednego dnia jest Komunia 2 szkół - czyli 6 klas po ok. 24 dzieci. Kiedy dzwoniłam do Wieliczki to jedna babka mi powiedziała ze u nich najwiećej maja właśnie na 14 maja .
    Nie dość ze w zimnych ogrodników to jeszcze o 9:30. Miazga
    Im bliżej Rynku, tym więcej knajp. Z braku laku zrobimy w restauracji w której mieliśmy wesele i chrzciny . Podtrzymamy tradycję do Rynku będziemy chyba musieli tramwajem wszyscy pojechać

    Wracajac do projektu ,
    Czas chyba zacząć interesować się kosztem płaskiego dachu
    Czy klocek determinuje nowoczesne wykończenie?
    Nie pisałam jeszcze o moich preferencjach. W obecnym mieszkaniu mam dębowa deskę barlinecka po całości bez progów, białe drzwi, biała kuchnie , białe i szare ściany. Jedynie kafle w kuchni sa kolorowe i jedna ściana w łazience.
    Lubię i nowe i stare meble, ale nie czuje sie dobrze w laboratoryjnych, błyszczących wnętrzach. Najbardziej odpowiada mi ogólnie rzecz biorąc styl skandynawski z elementami PRL
    Ikea rządzi

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pesce, działka śliczna, w pięknej wiejskiej okolicy będziesz mieszkać

    Ja tam wcale nie zazdroszczę płaskiego dachu, a powody mam 2:
    1. 20 lat mieszkałam w bloku na ostatnim piętrze i co chwilę ten płaski dach przeciekał,
    2. nie podobają mi się "klocki".
    To oczywiście moje osobiste preferencje

    W jaki sposób usuwa się śnieg z płaskiego dachu? Trzeba z łopatą latać? No bo przecież sam się nie zsunie.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #58

    Domyślnie

    Mnie klocki sie podobają . Zwłaszcza te nowoczesne z ciekawa elewacja . Ale nie wiem czy chciałabym w takim mieszkać. Bo wydaje mi sie ze tam musi byc nowocześnie, laboratoryjnie .
    Podobają mi sie tez domy z bali i domy w stylu angielskim czy prowansalskim ale tez nie czułabym sie dobrze w takich wnętrzach .
    Argument z odśnieżaniem dachu przemówił do mnie jednak najbardziej zwlaszcza, ze jeszcze troche bede tą samotna matka
    Ostatnio edytowane przez pesce ; 23-09-2016 o 08:09

  19. #59

    Domyślnie

    Ja tylko wpadam się przywitać

    Śledzę wątek, ale nie mam pomysłów na posty A jeśli uda nam się dorwać działkę miejską, to też będziemy mieli podobne dylematy co do pomieszczeń
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ja tylko wpadam się przywitać

    Śledzę wątek, ale nie mam pomysłów na posty A jeśli uda nam się dorwać działkę miejską, to też będziemy mieli podobne dylematy co do pomieszczeń
    Hej Iscro swietnie , ze jesteś wpadnę z rewizytą

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony