dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 60
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1194
  1. #241

    Domyślnie

    wydaje mi się że koszt dodatkowych cm na szczyt będzie niewielki... dość prosto to policzyć....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    fajnie że robisz jednak z OSB, ja bym dał styropian (może na kołki - do przemyślenia)
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    fajnie że robisz jednak z OSB, ja bym dał styropian (może na kołki - do przemyślenia)
    Jak kołki do osb?
    Kup styropian 044 i bedzie tanio i najmniej roboty. Taki styro kosztuje 110 zl/m^3, szczyty masz pewnie ze 30m^2 wiec taki styro to koszt 825zl. Policz sobie deski. Moze jednak bedzie taniej jak dasz 5cm styro. Ja tez mam na szczycie 25cm tylko ze niestety na murowanym :/ poczytaj tez o przygotowaniu plyt osb przed przyklejaniem styropianu, bo same plyty sa troche "tluste".

  4. #244
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Jak kołki do osb?
    Kupujesz same talerzyki i długie wkręty do drewna.

  5. #245

    Domyślnie

    Trzeba kołkować w parterówce? Jako fan piany planowałem kleić na pianę do OSB.

    A ktoś podpowie jak z tymi krokwiami? bruchem do góry i strugać czy brzuchem do dołu i równać podkładkami przy łaceniu?
    Ktoś już chyba pisał, że podkładki robił, bo nie pomyślał, żeby strugać... może grend?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak masz dużo czasu i chęci to strugaj. I tak się pokręci wszystko bo suche nie jest.
    Podkładki dajesz w ostatecznej fazie przed równaniem więc chyba dokładniej. I szybciej.
    Podkładki z jakiejś sklejki najlepiej impregnowanej i na szerokość krokwi.

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Trzeba kołkować w parterówce? Jako fan piany planowałem kleić na pianę do OSB.
    Nie wiem jak trzyma styro do OSB. Co w przypadku jakiejś wilgoci na OSB.

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Trzeba kołkować w parterówce? Jako fan piany planowałem kleić na pianę do OSB.

    A ktoś podpowie jak z tymi krokwiami? bruchem do góry i strugać czy brzuchem do dołu i równać podkładkami przy łaceniu?
    Ktoś już chyba pisał, że podkładki robił, bo nie pomyślał, żeby strugać... może grend?
    Poprawnie było by brzuchem do góry i również w tym przypadku można dać podkładki. Jeżeli niewielkie ugięcia próbowałbym naciągać pasami przed biciem płytek........

    Kleiłem styro na pianę do osb i dawałem śruby z podkładką odciętą ze standardowego kołka, na razie trzyma......
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 19-12-2016 o 16:26

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Trzeba kołkować w parterówce? Jako fan piany planowałem kleić na pianę do OSB.

    A ktoś podpowie jak z tymi krokwiami? bruchem do góry i strugać czy brzuchem do dołu i równać podkładkami przy łaceniu?
    Ktoś już chyba pisał, że podkładki robił, bo nie pomyślał, żeby strugać... może grend?
    Oczywiscie ze piana ten styro tylko powierzchnie trzeba przygotowac, wiem ze trzeba ale nie wiem co. Chyba kiedys cos GkITD opowiadal. A z tymi brzuchami to ogolnie jest chyba taka zasada ze brxuchem do gory, bo w gore juz wiecej nie pojdzie a w dol pod ciezarem zawsze moze. Musial bys jakiegos dekarza zapytac.

  10. #250
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Napisałem o kołkach do przemyślenia gdyby wyszło że musisz tam dać więcej niż 20cm styropianu, do tego jeszcze OSB.

    Jak będzie 20cm w 2 warstwach na zakładkę to pewnie można kleić i nie odleci

    tak tylko teoretyzuję
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  11. #251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Hej,
    chciałem Cię zaczepić znowu o PC - na czym stanęło? tak jak pisałeś coś sam zechcesz taniego złożyć z poziomym kolektorem czy może jakaś zmiana planów?
    ja rozważam mocno teraz źródło bo nie chcę budować kominów i później zmieniać, ale wyceny 30 tys w górę mnie trochę odstraszyły :/

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    Hej,
    chciałem Cię zaczepić znowu o PC - na czym stanęło? tak jak pisałeś coś sam zechcesz taniego złożyć z poziomym kolektorem czy może jakaś zmiana planów?
    ja rozważam mocno teraz źródło bo nie chcę budować kominów i później zmieniać, ale wyceny 30 tys w górę mnie trochę odstraszyły :/
    Ta kwestia jest nadal otwarta. Chyba jednak zacznę od grzania kotłem elektrycznym w drugiej tarfyfie. Zdecydowałem z tego powodu zwikszyc izolację ścian z 20 na 25cm. Koszt tej operacji to tylko tysiąc z górką i myśle, że warto.

    Udało mi się skontaktowac też z forumowiczem Tomdts, który jest użytkownikiem PC meeting. Nie narzekał i jeśli grzanie prądem bedzie słabo wychodzić to pewnie wybiore gruntowego meetinga 7kw. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że inwestycja finansowana z kredytu w rzeczywistości zwraca się prawie dwa razy dłużej.

    PS jutro kończę zbijać wiązary, biorę się za murłatę i w piątek mam nadzieję wrzucić cały drzewostan na górę Oby jakiś pan dźwigowy pracował jeszcze w tym roku..
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #253
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Ja mam ściany szczytowe z OSB i na to styropian dalmatyńczyk grubości 25cm klejony na piankę + wkręty ciesielskie z talerzykami od kołków, tyle, że ja kupiłem same talerzyki na allegro i nie musiałem się bawić z ich odcinaniem od kołków, jedynie musiałem rozwiercić w nich otwory bo były za małe na wkręty.

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ta kwestia jest nadal otwarta. Chyba jednak zacznę od grzania kotłem elektrycznym w drugiej tarfyfie. Zdecydowałem z tego powodu zwikszyc izolację ścian z 20 na 25cm. Koszt tej operacji to tylko tysiąc z górką i myśle, że warto.
    Czy aby na pewno warto? Liczyłeś to? Ja tak na szybko zmieniłem w swoim OZC grafit 031 z 20cm na 25cm - tak jak Ty chcesz. Zyskałem 2,5 kWh/ (m^2*rok) co daje rocznie oszczędność na poziomie 260 kWh. Prosto licząc 30gr w taniej taryfie to daje oszczędnośc 78zł/rok. Podziel dodatkowy koszt styro przez te 78zł i wyjdzie po ilu latach to się zwróci. Lepiej dorzuć ten tysiak odrazu do meetinga i wtedy wszystko bedziesz dzielił przez COP 3, wtedy tym bardziej żadne dokładanie izolacji będzie bez sensu i będziesz miał tańsze CWU, o czym nie wszyscy myślą. Ja mam zapotrzebowanie na CO 4700kWh, a na na CWU liczę 3000 kWh - więc ciepła woda dogania ogrzewanie. Więc jak zamontujesz PC i policzysz ile dodatkowo oszczędzisz na wodzie to czysty prąd sie nie opłaca.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Czy aby na pewno warto? Liczyłeś to? Ja tak na szybko zmieniłem w swoim OZC grafit 031 z 20cm na 25cm - tak jak Ty chcesz. Zyskałem 2,5 kWh/ (m^2*rok) co daje rocznie oszczędność na poziomie 260 kWh. Prosto licząc 30gr w taniej taryfie to daje oszczędnośc 78zł/rok. Podziel dodatkowy koszt styro przez te 78zł i wyjdzie po ilu latach to się zwróci. Lepiej dorzuć ten tysiak odrazu do meetinga i wtedy wszystko bedziesz dzielił przez COP 3, wtedy tym bardziej żadne dokładanie izolacji będzie bez sensu i będziesz miał tańsze CWU, o czym nie wszyscy myślą. Ja mam zapotrzebowanie na CO 4700kWh, a na na CWU liczę 3000 kWh - więc ciepła woda dogania ogrzewanie. Więc jak zamontujesz PC i policzysz ile dodatkowo oszczędzisz na wodzie to czysty prąd sie nie opłaca.
    Hmm.. Faktycznie wychodzi taka mała różnica. W moim przypadku czas zwrotu wychodzi około 10 lat. Teraz już zdążyłem zbić wiązary uwzględniając 25cm izolacji i robiąc mniej moje rynny zaczną wystawać poza obrys budynku

    Wiązary już na dachu! Zaraz wrzucę foto.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #256

    Domyślnie

    Wszystkie wiązary zbite, czekają na wrzutkę.

    Murłata i kątowniki ciesielskie.


    Wiązary zamontowane na domu:




    Czas pracy dźwigu 4h + 1h dojazd. Razem koszt usługi 600zł. Nie jest źle.

    Starałem się poukładać wszystkie równo. Jak wyszło będzie wiadomo dopiero przy łaceniu. Może być wtedy płacz

    Koszty... Drewno kupiłem łącznie na cały dach (6240pln), ale wydaje mi się, że na same wiązary wyszło jakieś 5000pln, 1800 na płytki perforowane i gwoździe i 600 dla pana dźwigowego. Razem 7400pln. Przypomnę, że najtańszą ofertę na prefabrykowane wiązary miałem na 12500pln. Minus wiązarów DIY w mojej wersji to konieczność czekania z pokryciem, aż drewno wyschnie (będę krył dopiero na wiosnę) oraz więcej roboty przy łaceniu (prefabrykowane lepiej trzymają wymiar i montaż dokładniejszy, bo doświadczenie ekipy robi swoje).
    Tak czy inaczej jestem bogatszy o 5 tysi i sporo nowego doświadczenia

    Edit
    Zapomniałem o koszcie projektu - 400pln, czyli moje wiązary to łącznie 7800pln.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 30-12-2016 o 17:09
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wygląda zajebiście! gratuluję. Byłeś Ty sam i dźwig? Jeżeli tak to ogromny szacun. Ekipy za montaż takiego dachu biorą 4-5k - dźwig, to i tak jesteś kolejne 4k do przodu (chyba że ta oferta to była razem z montażem. Ile czasu Ci to zajeło? Drugra sprawa to te czarne wkręty przy kątownikach to chyba tylko tymczasowo ?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Samorób pełną gębą
    Szacun, wygląda pięknie!
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Może przykryj te działówki, mojemu kuzynowi stała woda w pierwszych rzędach i kilka rozsadził lód.....

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak chcesz deskować to działaj i tak na,latach będziesz prostował.
    No i czarne wkręty wymień na żółte.

Strona 13 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony