dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 60
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1194
  1. #381
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Mój dach bedzie unikatowy - bedzie miał prawidłowo osadzone rynny i bedzie miał wentylowane ocieplenie poddasza.....

    Brak słów co się dzieje na budowach...

    Czyli juz tam coś działasz ? Sam panel to banał - 1 dzień i ół dachu zrobione. Gdy nie masz zrobionego felcu to dobrze zeby były trzy osoby. Jedna gnie wycina i maluje felc a 2 montuja. Koniecznie 3 dechy oparte o rynne po których wciagasz na 2 linach panele po 2 sztuki

    Dobrze tez miec taka pianke biała 1 mm jak pod panel - to co juz pisałem.W miejscu przykrecania długa łata i korygujesz odchyłki. Tak samo tez w instrukcjach sa różne sposoby przykrecania. Co druga łate albo co łatę. Ja robiłem na górze i dole gęsciej a na srodku co 3 łatę - dostosywałem sie do instrukcji co druga - bo łaty w instrukcji co 25-30 cm a ja mam co 20cm. Oczywiscie nie wiem czy dobrze.....
    Ostatnio edytowane przez grend ; 21-05-2017 o 22:47

  2. #382
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jesz cze odnosnie wiatrownicy - ja mam postopniowane wymiary. Chodzi przedewszystkim o cześć górną co wchodzi na krańcowa łate w moim przypadku 6 cm - robiłem 6,0cm 6,15 cm i 6,3 cm. Jak zrobiłem równo to nie byłem wstanie nałożyć

  3. #383
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. no i jeszcze pas startowy musi sie zwiekszac wymiar fartucha który wchodzi w rynne ze wzgledu na spadek rynny.

    ufff to chyba wszystko...

  4. #384

    Domyślnie

    Przeczytałem cały dziennik i powiem Ci super! Dobrze Ci idzie ta budowa Szacun za własnoręcznie wykonane wiązary i reku Z gięciem blachy też poleciałeś Widać że się nie opierdzielasz Będę zaglądał na bieżąco

    PS. Dzięki za namiar na PW, skorzystałem
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  5. #385

    Domyślnie

    @Grend - najpierw pokaże mój tool do zaginania panela na pas startyowy. Wycięcie już było w zamówionym panelu tylko trzeba podgiąć. Zrobiony z kątownika alu 50x15 chyba. Włożone gwoździe (z klejem, żeby nie wypadły), aby utrzymywały szelinę przy skręcaniu wkrętami. Dwa po bokach i jeden z obciętym łbem na środku.



    Jeszcze nie testowany. Dam później znać jak się sprawuje. W piątek nabiłem listwę na brzegu połaci, do której będę przykręcał pierwszy panel. Razem z Pitagorasem zadbaliśmy o to, aby był kąt prosty pomiędzy tą listwą, a pierwszą dolną łatą. Potem nabicie drugiego pasa nadrynnowego i pasa startowego. Zapomniałęm o fotkach, ale zrobię przy drugiej połaci. Mam nadzieję w przyszły piątek ruszyć z tą blachą.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #386

    Domyślnie

    W piątek przyjechali montować okna. Pierwsza ekipa na budowie ! Nie ostatnia, bo w środę przyjadą montować drzwi wejściowe.

    Jak wcześniej pisałem wybrałem profile VEKA SoftLine82 z powodu najmniejszej dopłaty do obustronnego koloru i najlepszego stosunku ceny do parametrów (w mojej opini). W sypialniach żona wymusiła na mnie okna otwierane, choć początkowo miały być FIXy wszędzie oprócz tarasowego. Jednak możliwe że zrobię coś ala taras/kładkę wzdłóż dwóch ścian domu i będzie można na nią wyjść z pokoi dzieciaków. To i cała masa innych pomysłów jest w głowie i kiedyś nabiorą finalnego kształu i powstaną w rzeczywistości
    W salonie otwór 2350x4000 - lewa połowa to FIX, a prawa to dwa skrzydła z ruchomym słupkiem. Jak się otworzy to można spokojnie wynieść duży stół lub wnieść wszystko co się nie zmieści drzwiami forntowymi. Budżet nie pozwolił na żadne okna przesuwne ...
    W salonie jeszcze jeden FIX 2350x1000 i po drugiej stronie w aneksie kuchennym 2350x900
    W pokojach dzieciaków rozwieno-uchylne (RU) 2350x1000, w sypialnie rodziców RU 2350x900.
    W łazience 1200x700 ze szkłem mlecznym.

    To są wymiary otworów - okna 3cm mniejsze.

    Kilka fotek z wewnątrz:






    Kilka z zawnątrz. Niewiele, bo jeszcze styro nie przetarty i z tymi farfoclami brzydko domek wygląda:






    Jak widać sam pakiet szybowy w dużym oknie FIX waży prawie 200kg. Przy tej powierzchni okna trzeba było zasosować pakiet z szybami 6mm. Czyli opłaciłem 700zł, żeby mie mieć naśrodku słupka.



    Technika zamócowań. Jak widzieliście wcześniej znalazłem fimrę, która zgodziła się zamontować okna w warstwie ocieplenia na zakupionych przez mnie konsolach kątowych Knelsen FMW. Po 4szt na każdą połowę otworu tarasowego i po 2szt na pozostałe. Boki i góra mocowana na kotwach systemowych Veka.



    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 29-05-2017 o 09:27
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #387

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę dodam, że wysunięcie okien w warstwę ocieplenia dało mi 1m2 powierzchni użytkowej gratis

    Do uszczelniania wybrałem taśmy Penosil kupione u Widerskiego. Na początek poszły taśmy zewnętrzne. Chwilę mi zajęło rozpracowanie jak to przykleić Niby oglądałem zdjęcia itd, ale taśma ma trzy paski klejące. Jeden z taśmą butylową i dwa zwykłe. Wydedukowałem, oby dobrze, że napisami powinno być do zewnąrz, butylem klejone na zewnątrz, a zwykły do okna. Zwykły jest po obu stronach zaleznie czy przyklejamy do czoła profila czy z boku, pomiedzy profil, a ścianę. Ja kleiłem do czoła profila na bokach i na górze, a od spodu pod profilem z uwagi na parapet. Wyglądało to mniej więcej tak:

    Odkleiłem częsciowo taśmę ochronną profila i przyklejałem taśmę Penosil:





    Dalej wyklejałem szpalety steropianem pociętym na wąskie kawałki o grubości zależnej od odległosci styro na elewacji do krawędzi profilu - zazwyczaj 2-4cm. Szpaletami zachodziłem na profil okna ok 2cm.





    Potem obcinam co wystaje, szlifuję, wyrównuje itd:



    Na koniec przyklejam taśmę do styro:





    Pozostało jeszcze obrobić styro pod oknem i przygotować miejsce na wklejenie parapetów.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Teraz to już wygląda co raz bardziej ale jak to jest/będzie uszczelnione?

    EDIT: o widzę ze odpowiedziałem akurat pomiędzy postami

    EDIT2: nie boisz się że ta tasma odejdzie od styro? Zwłaszcza tam gdzie świeci słońce? Ja bym czym prędzej dał tam siatkę i klej. W same otwory.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 29-05-2017 o 09:37
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #389

    Domyślnie

    Podoba mi się Twój montaż okien nawet na tyle że też taki chcę u siebie (daruję sobie kantówki ala MOWO) ale to wszystko pod warunkiem, że do porothermu da się spokojnie te kotwy przymocować. Jak nie kołki to może śruby (szpilki) przez całą ścianę? Brrr, wróć! Przecież ja chcę rolety czyli wszelkie montaże w warstwie ocieplenia odpadają bo ani nie chcę 30cm styropianu, ani widocznych skrzynek rolet ani rolet nadstawnych. Pozostaje mi jedynie opcja wyłożenia otworu okiennego paskami XPS'a o grubości np 5cm i szerokości ok 10cm (tak by standardowe blachy systemowe do montażu profili okiennych umożliwiały stabilny montaż).

    Z ciekawości, ile płaciłeś za kotwy?
    Jaką konkretnie taśmę kupiłeś? Jest ich pełno i sam nie wiedział bym w tej chwili którą wybrać. http://sklep.e-widerski.pl/pl/c/Tasmy-folie/2

  10. #390
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Foty na mailu jak mi sie składał panel i pianka. Jakie masz wymiary na listwe startowa ?

    Tak jak Sebcio pisze klej na tasme a póxniej od razu zrywaj folie na zewnątrz okna bo ci sie w tym słońcu i upale zwulkanizuje

  11. #391

    Domyślnie

    @Sebcio - planuję zaciągać elewację klejem z siatką w tym tygodniu. W zasadzie został mi tylko kawałek elewacji to wyszlifowania.

    @Karster:
    To kupiłem na zewnątrz - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Tasm...-z-butylem/115
    To kupiłem do wenątrz - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Tasm...-z-butylem/103
    Takie kupiłem kotwy - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Kons...nelsen-FMW/133 (z łącznikiem płaskim)

    @grend - poniżej rysunek prawie techniczny moich obróbek jaki dałem dekarzowi:

    Ta taśma na profilach to niby do 3 miesięcy. Tak na niej napisane. Wiem jednak, że są z nią problemy i zdejmę jak najszybciej.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #392
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    @Sebcio - planuję zaciągać elewację klejem z siatką w tym tygodniu. W zasadzie został mi tylko kawałek elewacji to wyszlifowania.

    @Karster:
    To kupiłem na zewnątrz - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Tasm...-z-butylem/115
    To kupiłem do wenątrz - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Tasm...-z-butylem/103
    Takie kupiłem kotwy - http://sklep.e-widerski.pl/pl/p/Kons...nelsen-FMW/133 (z łącznikiem płaskim)

    @grend - poniżej rysunek prawie techniczny moich obróbek jaki dałem dekarzowi:

    Ta taśma na profilach to niby do 3 miesięcy. Tak na niej napisane. Wiem jednak, że są z nią problemy i zdejmę jak najszybciej.
    Nie chce za bardzo medrkować bo tak naprawde sie na tym za bardzo nie znam. Druga sprawa ty masz schowane rynny w styro więc moze to inaczej trochę wyglada. Ja to porównuje do tego co ja zrobiłem
    Listwa startowa zdecydowanie za krótka- ona ma być sztywna. U mnie na felc jest wyciągnięte 4 cm bo felc robie na 3 cm. Później mam 2 łaty do których to prykrecam, czyli 2 x 6cm jezeli łaty są idealnie umocowane na krawędzi - u mnie tak nie ma. Po drugie ja lacze listwe startowa z asem nadrynnowym.
    Pas nadrynnowy jezeli masz blisko rynne to nie ma problemu z 5 cm bo siły na niego nie działają - jednak fartuch przy spadku 2-3 cm owinien być wystopniowany. Ja musiałem te 2 cm zagiecie prostowacw jednym przypadku.
    Wiatrownice mam inna- ma jeszcze dodatkowe zagiecie - nie będzie mocowana do boku dodatkowej łaty tylko od góry do łat połaci ze wzgledu na to ze jakos przy gieciu + ugiecie drewna dodatkowej łaty powoduja nierównosci co spowoduje dodatkowe napreżenia. A tak mocujac do połaci tego unikam - tak mi się wydaje....

  13. #393
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    Gratki za odfajkowanie ważnego etapu. Wyszło chyba dobrze i po twojej myśli.
    Co do obróbek, wtrącę jedną uwagę po co ci pas nadrynnowy i listwa startowa w dwóch kawałkach. Zrób to jako jeden element, wydaje mi się że to zbędne kombinowanie koszty i dwa razy robota dla Ciebie żeby to zamocować.

    O tak:


  14. #394

    Domyślnie

    Robię zgodnie z instrukcją, a obróbki już wykonane. Po jednej stronie już nabite i czekają na panel. Możliwe też, że gietarka nie mogłaby wykonać takiego elementu z powodu zbut małych odległości pomiędzy zagięciami. No i utargowałem z ceny tyle, że listwa startowa wyszła prawie gratis.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Robię zgodnie z instrukcją, a obróbki już wykonane. Po jednej stronie już nabite i czekają na panel. Możliwe też, że gietarka nie mogłaby wykonać takiego elementu z powodu zbut małych odległości pomiędzy zagięciami. No i utargowałem z ceny tyle, że listwa startowa wyszła prawie gratis.
    Brawo ty

  16. #396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Sąsiad fajne duże te okna ciekaw jestem tych profili jak to wychodzi co do przenikalności ciepła itp ale dla mnie to odlegla sprawa

    Aaaa i ten płot betonowy psuje ci widok może thuje trzeba posadzić

  17. #397

    Domyślnie

    Płot jest podobno tymczasowy. Oby...

    Dzisiaj zamontowali drzwi wejściowe. Wybrałem drzwi obłogowane dębem Dallas model Z26 75mm wypełnione pianką. Na fotce widać więcej szczegółów. Cenowo aż podejrzanie tanio. U innych stalowe są w tej cenie. Na wyposażeniu szyby weneckie, antaba/pochwyt z guzikiem i elektrozamek w ościeżnicy. Montaż prawie w całości w warstwie ocieplenia. Muszę jeszcze wymyślećco zrobić pod progiem. Jedna opcja to wyciąć burtę, odkręcić próg i dorobić podkładkę z XPS. Dzwoniłem dzisiaj do Widerskiego (tam gdzie kupiłem taśmy i konsole - śmiało można dzwonić z każdym pytaniem i bardzo chętnie wszystko wytłumaczą) i powiedzieli, że zwykłe wciśniecie piany pod próg po jakimś czasie się ugniecie i będzie problem.
    .
    Kolejny kompromis i ze względów praktycznych nie zdecydowałem się na kolor biały, choć to był drugi wybór po limonkowych
    To była druga ekipa po tych od okien i kolejnej musiałem pokazać błędy do poprawy. Ci nie zdążyli nawet odjechać i od razu było widać, że ościeżnica nie jest z jednej strony w pionie i skrzydło nie dociska równomiernie uszczelki.



    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 31-05-2017 o 21:32
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #398

    Domyślnie

    No i można już podsumować koszty stolarki zewnętrznej:

    Kotwy Knelsen FMW 20szt 300
    Taśmy: wewn., zewn., butylowa 310
    Piana, Czyścik 30
    Okna VEKA Softline 82 8600
    Piana montażowa x4 77
    Drzwi Dallas Z26 3250
    RAZEM 12567


    Oczywiście dodaję linka wraz podsumowaniem w pierwszym poście. Może posłużyć jako spis tresci. Więcej info o oknach wyżej na tej stronie.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 31-05-2017 o 21:38
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Powiem ci tak patrzę na twój kosztorys i jestem zdumiony. Rewelacja cena 8,5k za wszystkie okna i jeszcze w kolorze. Z ciekawości ile wyszło za to 4m okno?
    Patrzę na twoje projekt z pierwszego posta i widzę że masz pokoje w podobnym metraż jak jeden u mnie ~4x3m powiedz nie za ciemno tam będzie? Ja u siebie mam 1,6m szerokie i powiem Ci że takie na styk mi się wydają a u ciebie wszystkie 1m.

    A z innej beczki patrze na twój kosztorys z pierwszego posta i na szybko licząc jest tam kwota 65k plus jeszcze styro blacha i rynny to max 15k. Wychodzi 80k na dzień dzisiejszy . I tak sobie myślę że ty z palcem w d.... zmieścisz się w 200k.
    Hmmm trzeba będzie założyć temat "Marzyć każdy może (dom za 200tyś. zł)"

    Pozdrawiam

    Ps. Drzwi też fajne.

  20. #400

    Domyślnie

    Taki wątek tutaj jest od dawna

Strona 20 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony