dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 60
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1194
  1. #441

    Domyślnie

    Kupiłem PC PW używaną... Teraz montaż DIY... Gwarancja tylko rozruchowa czyli powinienem wszystko pospinać i uruchomić, a na budowie prądu brak. Ma być w sierpniu.
    Człowiek to jednak działa pod wpływem impulsu
    Genaralnie jestem na urlopie czyli tyrka na budowie uzbierały się punkty w LM i miałem całodniowy rabat 10% to zamówiełm płyty kg i kilka innych ciężkich rzeczy, skoro juz HDS zapłacony. Teraz wystarczy to wnieść do środka Wniosłem wszystko oprócz płyt kg. Te przykryłem na razie folią.


    Podrównałem też z grubsza podłogę w salonie. Zawsze to mniej wylewki samopoziomującej. A może obejdzie się bez wylewki... ? Zrobiłem to tak. Najpierw wylewam na podłogę wodę i czekam chwilę, aż troche podeschnie. Potem oznaczam "granice" utworzonych kałuż. Czekam jeszcze trcohę i znów oznaczam. Tym sposobem wiem gdzie i jak glębokie są nierówności. Wtedy na tą pozostałą na podłodze wodę wysypuję gotową zaprawę, mieszam i rozciągam ławą.



    Okleiłem też folią/taśmą wewnętrzną wszystkie okna. Jakby ktos powiedział mi wcześniej, że zejdize mi z tym 10h to parsknąłbym śmiechem. A jednak ... Tymabrdziej jak patrzę jak ta nieszczęsna taśma się teraz w wielu miejscach odkleja. Kleiłem dwiema taśmami Penosil i AIB. Penosil się odkleja, a AIB trzyma. Polecam AIB!
    Fakt, że dochodziła do tego oklejanie kotew, obróbka ścian dookoła i równanie podłogi przy oknach.
    Ciężko coś pokazać na zdjęciach:
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Kupiłem PC PW używaną...
    Czy to ta co wystawiał CNC czy może padło na coś innego?

    Fotki fotki fotki bo widzę że dużo się dzieje.

    Hmm jestem ciekaw jakie będziesz miał odczucia po skończeniu płyt K-G.
    Widzę że panele nawet wpadły

    Pozdrawiam

  3. #443

    Domyślnie

    Cytat Napisał dnerg Zobacz post
    .. jak montowałes gąsior to chodziłeś, siadałes na niego ??? Bo mi się to wydaje konieczne a jak pierwszy zamontowałem to miałem poodciskane rąbki które zostały przykryte gasiorem
    Nie chodziłem, ale siadałem okrakiem i mój ciężar wytrymywał bez problemu. Oczywiście pod spodem na panelach byłą już przykręcona listwa podkalenicowa i w zasadzie gąsior opiera się na tych listwach. Pozostaje ok. pół cm szpara pomiędzy gąsiorem, a rąbkami na panelach.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #444

    Domyślnie

    Czy to ta co wystawiał CNC czy może padło na coś innego?
    Tak, ta od CNC. Ogólnie kontakt z CNC dość trudny. Chciałem wziąć od niego od razu zakielichowane rurki do czynnika zrobione na dopowiednią długość, ale upierał się, że to się nie da. Wziąłbym od razu niezbędne zawory. Próbuję podpytać o jakieś tematy w kwestii podłączenia, ale to jeden z tych, wg którego podłączać musi "fachowiec". W końcu wziąłem samą pompę. Resztę możńa dokupić chociażby na allegro. Łacznie z zakielichowanymi rurkami.
    Dosłał mi teraz brakujące czujniki temperatur, choć wcześniej upierał się, że są razem z pompą.
    Miedziane rurki z czynnikiem chciałem puścić ARTem 50 pod płytą, ale po rozmowie z fachowcem, który miałby mi napełniać instalację czynnikiem, wyszło że ma za mały kąt załamania. Powiedział mi że rurka bez opcji nałożenia sprężyny najprawdopodobniej zagnie się ograniczając przepływ. Pozostałe opcje to puścić rurki poddaszem lub w jednej z rur fi110 przewidzianych dla czerpni.
    Pompa już wisi i pociągnięte są przewody w bruzdach, a teraz wychodzi, że może zawiśnie w innym miejscu.

    Fotki.... rozgrzebałem kilka tematów i żadnego nie zamknąłem. Aktualnie robię płyty na ścianach, płyty na suficie, parapety, obrabiam glify okienne, rozkminiam zabudowę kominka, zamawiam meble kuchenne w ikea bo promocja itd. Przez to, że robię wszystko i nic to efekty marne. Troche chorowałem, miałem 2 tyg urlopu, ale sporo zmarnowałem na załatwianie różnych spraw, zmieniam miejsce pracy.




    Nie mam weny do roboty ostatnio. Ten gips chyba mnie tak zniechęcił. No i jeszcze teraz takie prace, że się dużo robi, a efektów mało widać. To już nie etap stawiania murów niestety....
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    To już nie etap stawiania murów niestety....
    A weź mnie nie strasz Ja właśnie na etapie stawiania murów (konkretniej stropu monolitycznego) miewam zniechęcenia a gdzie tu do końca.

  6. #446

    Domyślnie

    Z rozpędu na suficie w kuchni dałem białe płyty KG. Zostawić, wymieniać na zielone czy może jakoś impregnować DIY? Może folią w płynie?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #447

    Domyślnie

    Myślę, że raczej nic nie powinno się dziać. Kuchnia to jednak nie łazienka. Masz ją otwartą na salon? Poza tym w nowym domu raczej jest za sucho, niż na wilgotno.

  8. #448

    Domyślnie

    Kuchnia otwarta na salon i wentylacja mechaniczna. Nadmiaru wilgoci nie przewiduję.
    Mam podobne przemyślenia.
    Dla pewności pomalowałbym folią w płyne.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Kuchnia otwarta na salon i wentylacja mechaniczna. Nadmiaru wilgoci nie przewiduję.
    Mam podobne przemyślenia.
    Dla pewności pomalowałbym folią w płyne.
    ja tez w całej kuchni mam białe płyty, jedynie nad okapem nad wyspą w obniżeniu mam zieloną płytę, dałem raczej dlatego że miałem a nie że wierzę że coś się będzie dziać. Nad piekarnikiem mam zwykłą płytę a tam para bucha jak szalona i od roku już jest ok.
    Z tą folią to przesada, ona jest gruba i nierówna, więc miałbyś rzeźbę żeby to wygładzić. Jeżeli na serio masz wątpliwości to kup farbę o dużym oporze dyfuzyjnym i pomaluj nią te płyty w kuchni i potem farbą na gotowo.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #450

    Domyślnie

    Powinienem zacząć od słów "Z mojego dziennika zrobił się miesięcznik" aby było podobnie jak u innych samorobów.

    Generalnie cały czas walczę z płytami na ścianach i sufitach. Płyty w 90% są już na miejscu. Z kilkoma się wstrzymuję, bo jeszcze muszę wciągnąć na strych big-bagi z odpadami styro. Przyjdzie jeszcze czas na wykombinowanie sposobu na jego rozdrobnienie. Pomyślałem jednak, że mniej roboty będzie rozdrabniać go już na strychu.

    Łączenia płyt na suficie szpachluję Rigips Vario i zatapiam taśmę papierową. Taśma kupowana w LM 16pln za rolkę 75m. Pierwszą rolkę taśmy (niby Rigips, ale na taśmie logo nie było) brałem z Tarti na allegro, ale ta z LM jest lepsza, mniej gładka i nie można jej odlepić od już zaschniętego kleju gipsowego.

    Wyszedłem z założenia, że płyty na ścianie klejone grzebieniem na całej powierzchni nie potrzebują już tak elastycznego połączenia i łączenia szpachluję klejem gipsowym Cekol GS-20 i też zatapiam taśmę. Tak samo wypełnienia pomiędzy płytą a ścianą pod taśma przy łączeniu ślizgowym - też klej. Klej na pewno nie jest tak elastyczny, jak Vario, ale jest piekielnie mocny. Trzeba tylko pilnować, aby podłoże nie odciągało wilgoci, bo wtedy szybciej schnie i jest słabszy. Do przyklejenia płyt kupiłem 20 worków Cekola GS 20kg i powinno wystarczyć. Na sufity i narożniki chyba wystarczy mi worek 25kg Vario. Właśnie.... narożniki wewnętrzne szpachluję Vario i wklejam taśmę hameryanskom tuff-tape. Głównie ze względu na narożniki łączące ścianę z BK ze ściną z silki.
    Narożniki zewnętrzne obsadzam listwami aluminiowymi z siatką. Wszyscy dają takie bez siatki, ale kilka razy widziałem wykruszone narożniki ze sterczącą listwą alu i pomyślałem, że na tych z siatką będzie mocniej, a różnica w koszcie żadna.

    Bloczek komórkowy i silikat są bardzo chłonne i trzeba gruntować. Silikat nawet dwukrotnie. Mam wrażenie, że silka jest nienasycona. Można lać wężem wodę na ścianę pod sufitem i nic nie spłynie do podłogi - wszystko wypije.

    Większość już wyszpachlowane i zaczynam zaciągać warstwę Q3 finiszową używając Śmig B2 Megarona. Salon wygląda tak:

    Jak widać płyty już wszystki zużyte. Dokupiłem 7szt. Wcześńiej planowałem zostawić fragmenty ścian z odkrytymi bloczkami/pustakami i tylko pomalować na biało, ale zrezygnowałem. Efekt mógłby być fajny, ale po takiem czasie gapienia się na te ściany cieszę się, że znikają pod płytami. Wtedy czuję, że robota idzie naprzód.


    Na ścianie z podnośnikiem będzie zabudowa i nie kładłem tam płyt. Na tym samym foto po prawej widać miejsce gdzie będzie kominek. Też jeszcze nie obrobione.
    Widać też, że płyty nie sięgają sufitu. Zaplanowałem tam uskok/próg i położę tam listwy LED. Będzie w całym salonie i częściowo będzie wychodzić na korytarz.
    Żeby była ładna i równa krawędź i listwa była zasłonięta wypadało dać jakieś listwy. nie znalazłem nic nadającego się i wymyśliłem, że przerobię listwy kapinosowe, takie jak kupowałem na elewację. Wygląda taka listwa tak:


    Odrywam siatki i przycinam jedną krawędź listwy. Finalnie wygląda tak:


    Dalej przyklejam klejem gipsowym:

    To zielone to taśma ochronna.

    Już po czasie pomyślałem, że listwy maskujące do glazury mogłyby się nadać. To już myśl do ewentualnych naśladowców - dla mnie już za późno
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  11. #451

    Domyślnie

    Czemu zdecydowałeś się na płyty KG zamiast tynków? Co zdecydowało o takim rozwiązaniu? Pytam, bo pewnie wahałeś się na co się zdecydować.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Przyjdzie jeszcze czas na wykombinowanie sposobu na jego rozdrobnienie. Pomyślałem jednak, że mniej roboty będzie rozdrabniać go już na strychu.
    Pamiętam filmik (chyba był prywatny, czyli wejście z linka) gdzie gość rozdrabniał styropian kosiarką elektryczną w dużym kartonie. Robiło wrażenie.

    Była jeszcze na forum "gedmaszyna" z dziennika użytkownika Ged. Z tego co pamiętam była to gruba rura kanalizacyjna z ukośnym odejściem, przez które wsuwana była wiertarka z naostrzonym mieszadłem do kleju.

    Swoją drogą nie wszystko rozdrabniałem. Między granulat wrzucałem również większe kawałki, byle były zasypane drobnym z każdej strony.
    Ostatnio edytowane przez gorbag ; 17-08-2017 o 20:59
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Przyjdzie jeszcze czas na wykombinowanie sposobu na jego rozdrobnienie. Pomyślałem jednak, że mniej roboty będzie rozdrabniać go już na strychu.
    poszukaj firmy która robi granulat... też się zastanawiałem na domowym sposobem mielenia ale nie wychodziło to za dobrze. Znalazłem firmę która mi to zrobiła. z tego co pamiętam wyszło ok 6m3 granulatu i zapłaciłem za to ok 100zł...inna sprawa że nie wykorzystałem tego granulatu tak jak planowałem i sobie teraz leży na strychu
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  14. #454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Trzymaj link do maszynki :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6568544

    A co do postępów dom wygląda już całkiem swojsko gdyby nie podłoga i łopata w środku

    Pozdrawiam

    Ps. rób więcej zdjęć bo bardzo lubię ten dziennik

  15. #455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Czemu zdecydowałeś się na płyty KG zamiast tynków? Co zdecydowało o takim rozwiązaniu? Pytam, bo pewnie wahałeś się na co się zdecydować.
    Gównie cena i łatwość zrobienia samemu. Osoby krytykujące płyty to te, które same ich u siebie nie mają. Aby ograniczyć ryzyko pojawienia się pęknięć wybrałem zbrojenie łączenień taśmą papierową, połączenia ślizgowe ze ścianami, systemową masę szpachlową Rigipsa, a na ścianach płyty klejone całą powierzchnią na
    grzebień. No i magiczny tuff-tape

    @Gorbag - widziałem na yt filmik z kosiarką. nie wiem czy mówimy o tym samym, ale sposób jest skuteczny, jednak mało wydajny. Zostawiam jako plan awaryjny. Własną mam tylko dużą i ciężką spalinówkę. Musiałbym pożyczać. Szukałem kiedyś już na forum maszyny Ged-a, ale nie znalazlem.

    @hektor - worki wrzucone wczoraj na strych. Kiedyś szukałem źródła granulatu w okolicy i nie znalazłem. Ze usługą zmielenia pewnie też byłby problem. Doszedłby jeszcze problem transportu. Już przywiezinie tego na dziakę zajęło mi pół dnia. Teraz jeszcze gdzieś to zawieźć do zmielenia i przywieźć. Chyba za dużo zachodu.


    Mój pomysł jest taki, aby przymocować dużą kontówkę z regulacją obrotów do więźby na sztywno. Trzebaby jeszcze zrobić jakąś tarczę/tarkę. Idealne wydawałoby się plexi z powkręcanymi wkrętami. Plexi nie mam to myślę nad alternatywą.
    Faktycznie nie będę rozdrabniał wszystkiego. Muszę mieć tylko tyle granulatu, żeby powypełniać trudno dostepne miejsca i szpary pomiędzy dużymi kawałkami.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    rębak do gałęzi. Na pewno ktoś ma w okolicy.

  17. #457

    Domyślnie

    Nie orientowałem się jeszcze w cenach tynkowania. Naprawdę KG wychodzi taniej od tynków np. cementowo-wapiennych?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #458

    Domyślnie

    Tynki cw są chyba najdrozsze bo wypada na nich położyć 2xgładź. U mnie to wychodzi: 27 + 2*14 = 55 zl za mkw a np gipsowe utwardzane są tez w granicy 25-27 zl mkw ale po nich wystarczy nawet samo szlifowanie za kilka zl (widzialem ceny 7zl mkw) a jesli nie szlifowanie to raz gladz i jesy 41 zl. Ceny plyt nie znam ale sa sporp niższe tylko je tez trzeba czyms przykleic, połączyć wykonczyc braki.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #459
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    nie mogę znaleźć za cholerę - chyba widziałem u ciebie taką elegancką maszynkę do cięcia styro
    masz może jakieś zdjęcia czy co tam wsadziłeś z zasilania bo nie pamiętam?
    z góry dzięki

  20. #460

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    nie mogę znaleźć za cholerę - chyba widziałem u ciebie taką elegancką maszynkę do cięcia styro
    masz może jakieś zdjęcia czy co tam wsadziłeś z zasilania bo nie pamiętam?
    z góry dzięki
    Kilka stron temu znajdziesz opis. Kilka listewek, prowadnice do szuflad i żarnik z prodziża - nie potrzebujesz wtedy transformatora.

    @jak_to_mozliwe -
    Ceny tynku cw podał Karol. Ja do porównania optymistycznie liczyłem tynki po 25pln. U mnie koszty za m2 wyglądają tak: płyta 4,5 pln i dodatkowo ok. 3 pln za klej gipsowy, taśmy zbrojące, grunt, listwy narożne i gładź.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 23 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony