dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie ciąg kominowy - obalenie mitów

    https://youtu.be/EPdnXZ3cMKs?t=414

    Zamysłem autora wypowiedzi w zał. filmie, jest obalenie mitów.
    Nie wynika jednak w sposób jasny i dokładny, czego dokładnie mity dotyczą, niemniej, z kontekstu kolejnego zdania jego wypowiedzi, wywnioskować można, że sprawa jednego mitu, dotyczy za dużego ciągu kominowego występującego w większości kominów.
    - Czyli, że, upraszczając, ci którzy sądzili, że ich kominy posiadają za mały ciąg, teraz będą sądzić, że się mylili, i, że ciąg w ich kominach jest za duży.
    Dowodem na to ma być i jest, pokaz jaki widać na filmie, poparty słowami prezentera.
    Jednak pojawiły się wątpliwości;
    - Autor przedstawienia, nie wspomina o tym, jakich kominów dotyczy mit, który obalił ?
    - Nie informuje, jakim kominem się posłużył, by mit obalić ?
    - Nie pokazuje pomiaru ciągu w zastosowanym kominie.
    Nasuwa się pytanie, czego dokładnie prezentowany pokaz dotyczy ?

    https://youtu.be/EPdnXZ3cMKs?t=414

    Jest tak, że wnioskiem z każdego doświadczenia, jest wiedza o efektach zaistniałych w doświadczeniu.
    - Jaka wiedza wynika z prezentowanego pokazu / poza tym, że "komin daje radę" / i czy da się ją poza prezentacją gdziekolwiek wykorzystać ?
    - Czy każdy posiadacz komina w swoim domu, ma/może robić tak, jak to widział na załączonej prezentacji ?
    - Czy bez znaczenia teraz ma być wiedza i zasady doboru przekroju komina do przekroju czopucha urządzenia grzewczego ?
    - Czy podawane przez producentów dane o wymiarach /średnicy/ czopucha, rury wylotowej odprowadzającej dym, spaliny, są teraz tylko jakimś wymiarem zupełnie nieistotnym ?
    Pytam jako użytkownik urządzeń grzewczych i posiadacz kominów w swoim domu.
    Uprzedzę wypowiedzi, w stylu ; to nic nadzwyczajnego, bo miałem podłączone 5 urządzeń do jednego komina i było ok.
    W moim mieszkaniu do jednego przewodu podłączone były dwa piece i też było dobrze, komin dawał radę ale po zlikwidowaniu pieców i podłączeniu kominka już tak pięknie nie było. To na marginesie.
    Temat jest oparty o to, co widać i słychać na filmie.

    ps.

    Proszę by użytkownik "niktspecjalny" nie pisał w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 23-06-2016 o 08:40

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    https://youtu.be/EPdnXZ3cMKs?t=414

    Zamysłem autora wypowiedzi w zał. filmie, jest obalenie mitów.
    Nie wynika jednak w sposób jasny i dokładny, czego dokładnie mity dotyczą, niemniej, z kontekstu kolejnego zdania jego wypowiedzi, wywnioskować można, że sprawa jednego mitu, dotyczy za dużego ciągu kominowego występującego w większości kominów.
    - Czyli, że, upraszczając, ci którzy sądzili, że ich kominy posiadają za mały ciąg, teraz będą sądzić, że się mylili, i, że ciąg w ich kominach jest za duży.
    Dowodem na to ma być i jest, pokaz jaki widać na filmie, poparty słowami prezentera.
    Jednak pojawiły się wątpliwości;
    - Autor przedstawienia, nie wspomina o tym, jakich kominów dotyczy mit, który obalił ?
    - Nie informuje, jakim kominem się posłużył, by mit obalić ?
    - Nie pokazuje pomiaru ciągu w zastosowanym kominie.
    Nasuwa się pytanie, czego dokładnie prezentowany pokaz dotyczy ?

    https://youtu.be/EPdnXZ3cMKs?t=414

    Jest tak, że wnioskiem z każdego doświadczenia, jest wiedza o efektach zaistniałych w doświadczeniu.
    - Jaka wiedza wynika z prezentowanego pokazu / poza tym, że "komin daje radę" / i czy da się ją poza prezentacją gdziekolwiek wykorzystać ?
    - Czy każdy posiadacz komina w swoim domu, ma/może robić tak, jak to widział na załączonej prezentacji ?
    - Czy bez znaczenia teraz ma być wiedza i zasady doboru przekroju komina do przekroju czopucha urządzenia grzewczego ?
    - Czy podawane przez producentów dane o wymiarach /średnicy/ czopucha, rury wylotowej odprowadzającej dym, spaliny, są teraz tylko jakimś wymiarem zupełnie nieistotnym ?
    Pytam jako użytkownik urządzeń grzewczych i posiadacz kominów w swoim domu.
    Uprzedzę wypowiedzi, w stylu ; to nic nadzwyczajnego, bo miałem podłączone 5 urządzeń do jednego komina i było ok.
    W moim mieszkaniu do jednego przewodu podłączone były dwa piece i też było dobrze, komin dawał radę ale po zlikwidowaniu pieców i podłączeniu kominka już tak pięknie nie było. To na marginesie.
    Temat jest oparty o to, co widać i słychać na filmie.

    ps.
    Poprzedni temat o tym tytule, został usunięty przez administratora forum. Powodem było: "Temat stał się pyskówką."
    Stało się to za sprawą wpisów użytkownika "niktspecjalny".
    Proszę by użytkownik "niktspecjalny" nie pisał w tym temacie.
    Jeśli mimo to użytkownik "niktspecjany" będzie tu pisał, proszę innych użytkowników o nie odpowiadanie temu użytkownikowi, gdyż może to spowodować sytuację analogiczną do poprzedniej. Wpisy tego użytkownika, mają często charakter zaawansowanego trollingu i prowokacji osobistych.
    A ja jestem ciekaw jaki jest cel Twojej wypowiedzi tutaj bo na pewno nie w celach wyjaśnienia czegokolwiek.
    Nie zauważyłem nawoływań Piotra do takiego podłączenia kominków w domach co jest zresztą sprzeczne z przepisami. Na twoje pytania może włąściwie odpowiedzieć tylko autor filmu więc po co pytać publicznie? Nie lepiej zapytać autora ?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    dbx ... a co nastąpi w życiu twym, jak się okaże iż happening ten został zrobiony ... ot tak ... dla zwykłych jaj i urozmaicenia życia sobie i innym ... ???
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A ja jestem ciekaw jaki jest cel Twojej wypowiedzi tutaj bo na pewno nie w celach wyjaśnienia czegokolwiek.
    Nie zauważyłem nawoływań Piotra do takiego podłączenia kominków w domach co jest zresztą sprzeczne z przepisami. Na twoje pytania może włąściwie odpowiedzieć tylko autor filmu więc po co pytać publicznie? Nie lepiej zapytać autora ?

    Możliwe, że zrobił to dla jaj, całkiem możliwe.
    Taki its prank

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    dbx ... a co nastąpi w życiu twym, jak się okaże iż happening ten został zrobiony ... ot tak ... dla zwykłych jaj i urozmaicenia życia sobie i innym ... ???
    Pozdrawiam.
    Ja bym wspomniał jeszcze o jednym celu happeningu. Nie to, żebym był jakoś osobno o nim poinformowany, ale, oglądając to na żywo, takie odniosłem wrażenie.

    Witam.

    Pokazany był porządny szczelny komin, który daje radę. "Nie rób tego w domu" jest chyba oczywiste.
    Widz miał wynieść z tego to, że komin to nie jest, jak to najczęściej bywa, przypadkowo wybrany element budynku. Przypadkowo i na nie tym, co trzeba, etapie budowy domu.
    Użyta konstrukcja udowadnia też, że komin może być wstawiony do domu później, co pozwala na to, żeby służył kominkowi, a nie odwrotnie.
    Może i powinien być dobrany do kominka, pieca, a nie odwrotnie.
    Ciąg kominowy to akurat, w odróżnieniu od innych, prosta kwestia. Rządzi nim starożytne prawo Archimedesa. Szczelność kanałów dymowych to podstawa, żeby nie doszło nam jeszcze kilka innych, bardziej skomplikowanych praw. Jeszcze gładkość ścian, brak przeszkód, zmian kształtu itd.
    Średnice czopuchów wkładów/pieców mają raczej sugerować średnicę całego układu odprowadzania spalin. Nie ma tutaj za dużego wyboru, więc producenci za dużo do myślenia tu nie mają.
    Jeżeli chodzi o samą wielkość ciągu, to z parametrów komina we wzorze jest tylko wysokość. Jak wspomniałem konstrukcja ma być taka, żeby ten wzór był do czegoś przydatny (brak zbędnych oporów przepływu, do czego przyczynić się może za mała średnica, za duża też nie pomaga).

    Generalnie wniosek ze zdarzenia i filmu - dobry komin daje radę.
    No i to była też reklama, w której ja nie widzę nic złego. Bez niej niewiele byśmy wiedzieli w temacie - co się dzieje na rynku, a musielibyśmy bazować na tym co leży na półce w najbliższym GS-ie.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Ja bym wspomniał jeszcze o jednym celu happeningu. Nie to, żebym był jakoś osobno o nim poinformowany, ale, oglądając to na żywo, takie odniosłem wrażenie.

    Witam.

    Pokazany był porządny szczelny komin, który daje radę. "Nie rób tego w domu" jest chyba oczywiste.
    Widz miał wynieść z tego to, że komin to nie jest, jak to najczęściej bywa, przypadkowo wybrany element budynku. Przypadkowo i na nie tym, co trzeba, etapie budowy domu.
    Użyta konstrukcja udowadnia też, że komin może być wstawiony do domu później, co pozwala na to, żeby służył kominkowi, a nie odwrotnie.
    Może i powinien być dobrany do kominka, pieca, a nie odwrotnie.
    Ciąg kominowy to akurat, w odróżnieniu od innych, prosta kwestia. Rządzi nim starożytne prawo Archimedesa. Szczelność kanałów dymowych to podstawa, żeby nie doszło nam jeszcze kilka innych, bardziej skomplikowanych praw. Jeszcze gładkość ścian, brak przeszkód, zmian kształtu itd.
    Średnice czopuchów wkładów/pieców mają raczej sugerować średnicę całego układu odprowadzania spalin. Nie ma tutaj za dużego wyboru, więc producenci za dużo do myślenia tu nie mają.
    Jeżeli chodzi o samą wielkość ciągu, to z parametrów komina we wzorze jest tylko wysokość. Jak wspomniałem konstrukcja ma być taka, żeby ten wzór był do czegoś przydatny (brak zbędnych oporów przepływu, do czego przyczynić się może za mała średnica, za duża też nie pomaga).

    Generalnie wniosek ze zdarzenia i filmu - dobry komin daje radę.
    No i to była też reklama, w której ja nie widzę nic złego. Bez niej niewiele byśmy wiedzieli w temacie - co się dzieje na rynku, a musielibyśmy bazować na tym co leży na półce w najbliższym GS-ie.

    Pozdrawiam
    Generalnie puenty brak.
    Co komu po kominie, którego w pokazanej wersji do domu nie wstawi.
    Pokaz, być może, choć to wątpliwe, był przekazem dla branży - pewną formą dowodu, że oto pokażę wam przy wszystkich, że działa - bo dla klienta stawiającego komin i kupującego kominek z pewnością nie był. Stąd, być może, wzięła się wersja o istnieniu mitu, który funkcjonował w kręgu zainteresowanych zdunów.
    Tym gorzej dla pokazu, ponieważ obecnie, inwestorzy, możliwe, że w pewnej części również tematyczni dyletanci, kupują kominy systemowe, które nijak się mają do kominów przypadkowych, stawianych ot tak przez znajomego pana Mirka.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 23-06-2016 o 13:52

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Generalnie puenty brak.
    Co komu po kominie, którego w pokazanej wersji do domu nie wstawi.
    Pokaz, być może, choć to wątpliwe, był przekazem dla branży - pewną formą dowodu, że oto pokażę wam przy wszystkich, że działa - bo dla klienta stawiającego komin i kupującego kominek z pewnością nie był. Stąd, być może, wzięła się wersja o istnieniu mitu, który funkcjonował w kręgu zainteresowanych zdunów.
    Tym gorzej dla pokazu, ponieważ obecnie, inwestorzy, możliwe, że w pewnej części również tematyczni dyletanci, kupują kominy systemowe, które nijak się mają do kominów przypadkowych, stawianych ot tak przez znajomego pana Mirka.
    Puenty brak, każdy może sobie takową dorobić na własne potrzeby Myślałem że czegoś nie rozumiesz i chcesz się dowiedzieć ale chyba nie w takim razie może coś innym chcesz doradzić ale to doradzanie zupełnie niezrozumiałe dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie. Dla mnie laika w temacie całkiem fajny happening, można by porównać do podłączenia szamba pod górę (to taka uszczypliwość kierowana do Piotra)
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Puenty brak, każdy może sobie takową dorobić na własne potrzeby Myślałem że czegoś nie rozumiesz i chcesz się dowiedzieć ale chyba nie w takim razie może coś innym chcesz doradzić ale to doradzanie zupełnie niezrozumiałe dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie. Dla mnie laika w temacie całkiem fajny happening, można by porównać do podłączenia szamba pod górę (to taka uszczypliwość kierowana do Piotra)
    Użyte tu określenie happening, doskonale mieści się w ramach jego definicji.
    "happening - widowisko, na którego całość składa się szereg przedmiotów, działań ludzkich, zdarzeń nie powiązanych logiczną akcją, organizowane według scenariusza dopuszczającego udział przypadku lub improwizowane, często wymagające uczestnictwa publiczności, mające na celu zaskoczenie, zaszokowanie, wywołanie niezwykłych skojarzeń."

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Użyte tu określenie happening, doskonale mieści się w ramach jego definicji.
    "happening - widowisko, na którego całość składa się szereg przedmiotów, działań ludzkich, zdarzeń nie powiązanych logiczną akcją, organizowane według scenariusza dopuszczającego udział przypadku lub improwizowane, często wymagające uczestnictwa publiczności, mające na celu zaskoczenie, zaszokowanie, wywołanie niezwykłych skojarzeń."
    No i jakie wnioski? Coś złego w tym "widowisku", jakieś rady dla inwestorów???
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No i jakie wnioski? Coś złego w tym "widowisku", jakieś rady dla inwestorów???
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dla mnie laika w temacie )
    o czym piszesz ?
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 24-06-2016 o 12:16

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Dziwi mnie tylko fakt ,że Piotr do tej pory nie chciał wytłumaczyć happeningu..Po części już wiem dlaczego.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    A z jakiego powodu z niektorych palenisk wydobywal sie dym przez drzwiczki? Takie luzne pytanie.

    P.s. Kompletnie inaczej wyobrazalem sobie Piotra z wygladu
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    A z jakiego powodu z niektorych palenisk wydobywal sie dym przez drzwiczki? Takie luzne pytanie.
    Wnikasz w sprawy nieistotne.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    A z jakiego powodu z niektorych palenisk wydobywal sie dym przez drzwiczki? Takie luzne pytanie.
    Chodzi o zamknięte czy otwarte?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    No zamkniete, na filmie na 7:35 prawy wklad dymi przez drzwiczki jak ruski piec
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    No zamkniete, na filmie na 7:35 prawy wklad dymi przez drzwiczki jak ruski piec
    Na filmie szło o to, czy komin da radę
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 25-07-2016 o 15:58

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    No zamkniete, na filmie na 7:35 prawy wklad dymi przez drzwiczki jak ruski piec
    A chodzi o film Może dymic to dymi, albo uszczelka do d... albo wycięta jak w niektórych wkładach (no i kilka pośrednich przyczyn pewnie) i przykład na to dlaczego nie można wielu palenisk do jednego komina podłączyć. To tylko pokaz i na pewno celem Piotra nie było propagowanie łączenia kilku palenisk do jednego komina.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Celem było propagowanie komina konkretnej firmy. Przy okazji rowniez kilku palenisk. To są targi przecież . A że happening dość durny to dobrze. Przynajmniej się o nim mówi. Tak czy siak ale się mówi. I to 2 lata po wydarzeniu. I o to chodzi Sukces
    Sezon ogórkowy w pełni.
    Pytanie dlaczego Piotr nie wypowiada się na temat filmu jest również zasadne. Ktoś zapewne to wkrótce rozgryzie...

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A chodzi o film Może dymic to dymi, albo uszczelka do d... albo wycięta jak w niektórych wkładach (no i kilka pośrednich przyczyn pewnie) i przykład na to dlaczego nie można wielu palenisk do jednego komina podłączyć. To tylko pokaz i na pewno celem Piotra nie było propagowanie łączenia kilku palenisk do jednego komina.

  19. #19
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Oj ,nie było nie było...
    Darek B

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Celem było propagowanie komina konkretnej firmy. Przy okazji rowniez kilku palenisk. To są targi przecież . A że happening dość durny to dobrze. Przynajmniej się o nim mówi. Tak czy siak ale się mówi. I to 2 lata po wydarzeniu. I o to chodzi Sukces
    Sezon ogórkowy w pełni.
    Pytanie dlaczego Piotr nie wypowiada się na temat filmu jest również zasadne. Ktoś zapewne to wkrótce rozgryzie...

    Witam.

    Ty byś odpowiedział???. Wystarczyło posłuchać o czym Baturka prawi.Jeśli dokładnie ktoś tego wysłuchał to nie przeszkadzała by mu nieszczelność widoczna na filmie ale ,że wpiął tyle urządzeń w jeden komin .....zaiste to sztuka.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony