dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bobbudowniczy93

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki kocioł do starej instalacji CO (gazowej)?

    Chcę wymienić kocioł do starej gazowej instalacji CO (z grubych rur, obieg grawitacyjny). Powierzchnia ogrzewania wynosi około 210 m2.
    Jaki kocioł powinienem zastosować do ogrzewania centralnego jak i ciepłej wody? W sklepie powiedziano mi, że dobrym wyborem byłby kocioł kondensacyjny, ale jest on bardzo drogi i dodatkowo firma musi go instalować, a także dokonywać przeglądów. Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie jest opłacalne.

    Z góry dziękuję za wszystkie porady.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobbudowniczy93 Zobacz post
    Chcę wymienić kocioł do starej gazowej instalacji CO (z grubych rur, obieg grawitacyjny). Powierzchnia ogrzewania wynosi około 210 m2.
    Jaki kocioł powinienem zastosować do ogrzewania centralnego jak i ciepłej wody? W sklepie powiedziano mi, że dobrym wyborem byłby kocioł kondensacyjny, ale jest on bardzo drogi i dodatkowo firma musi go instalować, a także dokonywać przeglądów. Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie jest opłacalne.

    Z góry dziękuję za wszystkie porady.

    Jeśli chcesz grzać znacznie taniej i nie przeraża Cię wrzucenie raz na tydzień węgla z worków i wyrzucenie popiołu to może kocioł ne ekogroszek bez żadnych corocznych, płatnych przeglądów itp. będzie najlepszym wyborem ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    Kocioł o mocy 26kW nie bedzie dobrym wyborem ponieważ tak wysoka moc nie będzie nigdy potrzebna. Jeśli miałaby być potrzebna to właściciel płaciłby takie rachunki że pomyślałby o modernizacji domu lub spalaniu tanich paliw stałych.
    Już kocioł o mocy 14kW jest w stanie przepalić w sezonie kilkanaście tyś PLN

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    w tej chwili pozostały ci już tylko kotły kondensacyjne. Z ceną kotła kondensacyjnego nie przesadzaj były one niewiele droższe od niekondensacyjnych. Przy twojej powierzchni do ogrzania proponowałbym kocioł Viessmanna Vitodens 200 o mocy 26kW (+plus zasobnik jeśli chcesz miec też cwu)
    Kocioł może montować tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia(gazowe i elektryczne) określone przez przepisy państwowe, lepiej tez żeby instalator miał uprawnienia producenta unikniesz kłopotów z gwarancją.
    Każdy kocioł wymaga przeglądu niezależnie od zastosowanego paliwa.
    Co do uprawnień i montażu, to prawda - polecam naszych partnerów branżowych, którzy chętnie pomogą w doborze i montażu urządzenia. TUTAJ znajdziesz najbliższego Ci specjalistę!

    Sprawdz też warunki naszego seriwsu i warunki gwarancji własnie na kotły kondensacyjne! Dajemy 10 lat gwarancji na wymiennik!

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobbudowniczy93 Zobacz post
    Chcę wymienić kocioł do starej gazowej instalacji CO (z grubych rur, obieg grawitacyjny). Powierzchnia ogrzewania wynosi około 210 m2.
    Jaki kocioł powinienem zastosować do ogrzewania centralnego jak i ciepłej wody? W sklepie powiedziano mi, że dobrym wyborem byłby kocioł kondensacyjny, ale jest on bardzo drogi i dodatkowo firma musi go instalować, a także dokonywać przeglądów. Jestem ciekaw czy takie rozwiązanie jest opłacalne.

    Z góry dziękuję za wszystkie porady.
    Witam,
    Marka Junkers posiada w swojej ofercie jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne kotły Cerapur o mocy do 24kW z otwartą komorą spalania. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...r-comfort.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony