dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Upierasz się. Nie chodzi o ruszt jako taki, tylko o ruszt wodny. A dlaczego powinieneś go unikać - wszystko jest opisane w wątku Ranking kotłów na ekogroszek. Wykaż trochę inicjatywy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Dzięki za polecenie pieców chodź nie ukrywam że w moim rejonie są nieznane. Ani hydraulik ani sklepy o nich nie słyszeli. Ponadto obawiam się o serwis gdyż mieszkam na drugim końcu polski - tym północnym. Trochę nie w temat ale strona suspenser.eu zawiesza mi firefoxa.
    Dlaczego mam unikać dodatkowego rusztu?
    Na stronie Defro piszą że minimalna wysokość komina dla kotła 15kW to 7 metrów. Mój dom ma wg projektu wysokość 6,25 metra także komin będzie miał pewnie ok 6,5 metra. Co w takim przypadku ? Na stronie Heitz Technik i innych nic nie piszą o wysokości komina.
    Niektóre kotły wymagają płatnego uruchomienia przez serwis, corocznych płatnych przeglądów itp. - w takich bliskość serwisu jest ważna, natomiast w tych, które tego nie wymagają już nie koniecznie.

    W okresie gwarancji serwis zapewnia producent, po gwarancji każdy serwisant od dowolnej marki kotłów z podajnikiem sobie poradzi bo ich naprawianie jest podobne - sam od wielu lat serwisuję kotły podajnikowe wszystkich marek.

    Na północ kraju trochę kotłów już sprzedałem, zresztą w inne rejony także.

    Komin zależy jaką ma średnicę, ale te kilkadziesiąt cm różnicy w wysokości to żaden problem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post

    @Regut1 - podaj model swojego pieca
    Ogniwo Eko +

  4. #24

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 10:18

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Napisałem kilka dni temu priva ws OZC do henok i aaolt lecz niestety bez odzewu.
    Spróbuj ponownie -- ostatnio były "małe" problemy na forum i wiadomości mogły zwyczajnie nie dotrzeć.

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Z ciekawości zadzwoniłem do przedstawiciela Defro z kilkoma pytaniami. Twierdzi on że przy 24 stopniach C w domu piec musi mieć 25kW.
    Pewnie że musi, w końcu odpowiednia prowizja też być musi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #26

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 10:18

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    trochę nie w temat ale sprawdziłem odbiorczą i okazało się że @asolt odpisał wczoraj. Mam chyba coś namieszane w ustawieniach bo wogóle nie dostaje powiadomień mailowych z muratora, ani o priv ani z subskrybowanych tematów.
    Powiadomienia nie działały 2 tygodnie -- dzisiaj rano dopiero ruszyły ponownie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Dlaczego waszym zdaniem dom jest tak tragicznie ocieplony? Może nie jest to do końca argument ale z moich znajomych którzy budują bądź budowali w ostatnich 2 latach ja mam zdecydowanie najlepsze materiały prócz może jednej osoby która dała styro grafitowe 20cm na ściany ale za to w skosach ma 25cm wełny. Zastanawiałem się nad wentylacją mechaniczną jednak fundusze nie pozwoliły, pozatym czy odczułbym różnicę / kiedy by się zwróciła paląc ekogroszkiem? Nie nastawiałem się na budowę domu super energooszczędnego ale wydaje mi się że i tak jest dobrze - chyba że mi się wydaje
    Padło pytanie dlaczego ekogroszek, dlatego że mam jeszcze do wyboru prąd, gaz z butli na dworze, olej opałowy, pompy ciepła.
    A wiesz ile energii "spali" Twój dom na ogrzewanie ? Za 10-15 lat ceny energii czyli wegla,gazu,prądu będą w takiej samej cenie jak teraz ?
    10 lat temu ekogroszek kosztował 380zł dzsiaj 800zł a za 10 lat ile ? Brałeś pod uwagę,że za 10 lat możesz za ogrzewanie płacić 150% więcej ?
    I co wtedy ? Płacz i zgrzytanie zębami,ze nie stać Cię na ogrzewanie takiego dużego domu i śmieci pójdą w ruch na ruszcie ?
    Czemu stare domy się izoluje dodatkowo jak były nie izolowane ? Z kaprysu ?
    A czemu dzisiaj o tym nie pomyślałeś ograniczając zużycie energii na ogrzewanie ?
    Znajomych masz po ch...u oprócz tego jednego być może świadomego co może byc za kilka lat z energią

    A co do ogrzewania,gaz z butli...
    Wentylacja mechaniczna nie jest od zwracania,WM to jedyna poprawna wentylacja zapewniająca poprawne wentylowanie domu czego nie gwarantuje wentylacja grawitacyjna.


    Ale już nic nie piszę bo widzę,że nie budowałeś dobrego domu dla siebie a jedynie szałas i dach nad głową na odpi...bo jak widzę grzejniki ścienne+podłogówka to aż ręcę opadają...
    Niestety z własnej głupoty budujesz nowy dom ale już od początku stary raszpel do którego nie nadają się wspólczesne źródła ciepła.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-06-2016 o 20:44

  9. #29

    Domyślnie

    Chwalisz się ? żalisz czy o drogę pytasz? Strasznie nie lubię wycieczek personalnych ale skoro zacząłeś...
    Skąd mogę wiedzieć jakie będą ceny energii za 10 - 15 lat. Nie dawno dwóch znajomych zginęło w wypadku a mieli po 20 lat i Ty myślisz że oni martwili się o ceny energii za 10-15 lat? Co z tego że 10 lat temu tyle kosztował ekogroszek bądź inne źródło energii? Twoja wypłata się nie zmieniła od 10 lat? Jeżeli nie to współczuje i polecam poszukać lepszego zajęcia. Zarabiam znacznie więcej niż jeszcze 10 lat temu także patrząc w ten sposób to cena wręcz zmalała. Ciekawe jakim samochodem jeździsz ? Volkswagen 1L bądź na prąd? Bo napewno nie benzyniakiem 1.6 czy też 1.8 albo nie daj borze dieslem 1.9 ponieważ 8 lat temu 1litr ON kosztował 3.40 a pół roku temu ok 6zł. Mam znajomych co 10 lat temu inwestowali w gaz i olej bo to było coś, tanie, bez roboty itd a teraz? Siedzą w domu w bluzach i pod kocem albo zmieniają piece na węglowe z podajnikiem aby odrobina komfortu z tamtych lat została. Nie wyobrażam sobie podłogówki w sypialni ale to twój wybór. Nikt z moich znajomych nie budował domu energooszczędnego. Nikt kogo znam nie wydał majątku na płyty fundamentowe z 20cm styropianu, pompy ciepła, piankę pur którą być może zjedzą myszy albo coś innego się z nią stanie i inne "pasywne" materiały. Nie twierdze że to jest złe ale nie wnikam kiedy Tobie się to zwróci (i czy wogóle porównując wzrost cen opału do wzrostu cen wynagrodzenia) ponieważ nie mieszam się do twojego życia i twoich pieniędzy. Buduje dom dla siebie, w którym będę się czuł dobrze. Nie chce energooszczędnej klitki 118m2 z jakimiś schodami na poddasze.Mam salon wielkości 80 m2, wszystko na jednym poziomie i dobrze mi z tym. Jesteś typowym trolem który robi i wie wszystko najlepiej ale nie byłeś u mnie nie widziałeś nie komentuj.
    P.S. Ciekawostka do ciebie wszystko wiedzący. W tej chwili za równy 1000 zł + 200 zł za drzewo na rozpałkę (za cały sezon grzewczy) ogrzewam 30 letni dom o powierzchni ok 300m2 docieplony 12 cm "jakiegoś styropianu". Brak ocieplenia fundamentów i posadzki, wentylacja grawitacyjna, okna drewniane a na strychu jest warstwa 5cm wełny i to nieszczelnie ułożona wręcz wrzucona. W domu temperatura 26-27 stopni.
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 28-06-2016 o 22:42

  10. #30

    Domyślnie

    w każdym razie kocioł 25 kW to gruba przesada. tyle to i w starym nieizolowanym domu 160-180 m2 jest za dużo.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #31

    Domyślnie

    500zl ... chyba miesięcznie. Zresztą nie ważne nie interesuje mnie to. Napisze tylko ze na budowe wydam pewnie jeszcze wiecej ale taki mam kaprys bo stac mnie na to. Mam tylko jedna prośbę trolu-nie odpowiadaj wiecej w tym temacie bo Twoje zdanie mnie nie interesuje.

  12. #32
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    500zl ... chyba miesięcznie
    Zdziwko ? Nie dziwie się,mając takich sąsiadów i takie poglądy i o bozym swiecie nie wiedzieć...
    Nie,za sezon grzewczy czyli jest to 1700kWh na ogrzewanie a to się równa nie całe 500zł.
    Ale jak ktoś komuś współczuje podłogowki w sypialni to od razu wiadomo kim jest i japa mu się musi otworzyć
    Zatem mi się nic nie zwraca bo jestem rus i wódę piję bez zakąski

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Napisze tylko ze na budowe wydam pewnie jeszcze wiecej ale taki mam kaprys bo stac mnie na to. Mam tylko jedna prośbę trolu-nie odpowiadaj wiecej w tym temacie bo Twoje zdanie mnie nie interesuje.
    Jak masz takie kaprycho to napisz to od razu w pierwszym wątku i jeszcze jedno kaprycho miej,łykaj 30kW bo mniej szkodzi
    Bedziesz cieciem czy stać Cię na zatrudnienie palacza ? Piszesz,ze stać cię na to to nie przejmuj się niczym,wydaj rozkaz palaczowi ma być ciepło i nic Cię nie powinno obchodzić
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-06-2016 o 00:24

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    500zl ... chyba miesięcznie
    tutaj wykazujesz się niewiedzą. znam takich, którzy mi także wmawiają, że nie rozróżniam miesiąca od całego sezonu grzewczego. równie dobrze w mogę Tobie napisać, że to co poniżej to miesięcznie a nie za sezon grzewczy:

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    W tej chwili za równy 1000 zł + 200 zł za drzewo na rozpałkę (za cały sezon grzewczy)
    z jednej strony chwalisz się jaki to drogi i wygodny dom budujesz, a z drugiej chcesz w nim być palaczem, a przy przewymiarowanym kotle jeszcze na dodatek kominiarzem?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    500zl ... chyba miesięcznie. Zresztą nie ważne nie interesuje mnie to. Napisze tylko ze na budowe wydam pewnie jeszcze wiecej ale taki mam kaprys bo stac mnie na to. Mam tylko jedna prośbę trolu-nie odpowiadaj wiecej w tym temacie bo Twoje zdanie mnie nie interesuje.
    500 miesięcznie to się płaci w stodołach bez okien, a nie w nowoczesnych domach budowanych w XXI wieku. Stać cię na banały, stać cię na budowę ogromnego domu, stać cię wydać kasę na przewymiarowany kocioł, a nie stać cię na wydanie 300 zł na OZC i policzenie ile dom będzie zużywać energii i ile mocy będzie potrzebować, nie stać cię na czyste i bezobsługowe ogrzewanie, bo wolisz robić za palacza i sprzątacza do końca życia, przy okazji trując siebie, rodzinę i sąsiadów. Bardzo kreatywne podejście do budowy domu...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #35

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 10:17

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    trochę nie w temat ale sprawdziłem odbiorczą i okazało się że @asolt odpisał wczoraj. Mam chyba coś namieszane w ustawieniach bo wogóle nie dostaje powiadomień mailowych z muratora, ani o priv ani z subskrybowanych tematów.
    Nie Ty jeden, dopiero po zalogowaniu widać było że coś jest na skrzynce.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kolego Komfortowy, przeczytałem Twój pierwszy post i ja bez OZC choć namawiam do wykonania nie poleciłbym Ci kotła większej mocy jak 12kW, nie piszę tu o wyrobach kotłopodobnych
    Pozdrawiam i życzę trafionego wyboru.
    ...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-06-2016 o 22:26 Powód: moderowano część niemerytoryczną
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha, Defro nie miało nigdy eCoala, dla nich Elektro-System robi właśnie Smarta II, różnią się oprogramowaniem, pozostałe funkcje obsługi instalacji i przez neta są identyczne.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Nie stać cię, i nie chodzi o pieniądze, bo próbujesz dobrać źródło ciepła na pałę. Nie wiesz co potrzebujesz, jeszcze mniej wiesz o ogrzewaniu domu, a próbujesz dyskutować. Policz, potem może coś się doradzi. Obawiam się jednak, że jesteś już zafiksowany na smrodzącego i brudnego smoka i dyskusja będzie bezcelowa. No ale, nadzieja umiera ostatnia...

  20. #40

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 10:19

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony