dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Niestety czym więcej czytam na temat kotłów tym trudniej jest mi podjąć decyzje.
    Kocioł Ogniwo ma układ pionowy i z tego co widziałem na Youtube czyszczenie nie należy do najłatwiejszych dlatego raczej go odpuszczę.
    Defro Komfort Eko z sterownikiem K1Pv4 (PID) - niby ok ale palnik jest starej generacji a to podobno nie jest na + ze względu na gorsze spalanie słabszej jakości ekogroszku.
    Defro Komfort Eko PZ z sterownikiem K1Pv4 (PID) - palnik żeliwny (ekoenergia) II generacji także na + ale w razie awarii podobno części są strasznie drogie (wg przedstawiciela Defro).
    Defro wycofało się ze sterownika Smart II i nie jest on już dostępny w sprzedaży.

    SKAM-P niby polecany ale ich strona internetowa rodem z PRLu, informacje w niej zawarte i wygląd samego kotła jakoś mnie bardziej odpychają niż przyciągają. Wygląda jakby firma zatrzymała się i nie szła do przodu.
    Heitztechnik Q Eko i HT Eko- kilku moich znajomych ma ich piece (Q eko) i chwalą ale na ich stronie brak informacji o budowie pieca, nie mogę też doczytać jaki jest palnik. Plusem jest napewno własne forum chociaż piszą w nim głównie użytkownicy wersji DUO - przypadek ? Ja już odszedłem od pomysłu zakupu tej wersji
    Eko Retort Plus - brak strony internetowej to tak jakby firma nie istniała
    Jeżeli zdecydujesz się na kocioł na ekogroszek to ta jak pisałem wcześniej na tym form masz trzech polecanych producentów konstrukcji.
    SKAMPA, Ogniwo i RBR-a. Kolejność przypadkowa przy czym dwa pierwsze z nich zostały przebadane przez certyfikowane w tym zakresie jednostki badawcze. Cześć z nich spełnia ekologiczne wymogi dla V klasy, która w Polsce nawet nie jest wymagana inaczej niż np. w Czechach.

    Strony internetowe niestety nie świadczą o jakości produktu. Na forum masz Jareckiego (kiedyś często się spieraliśmy ale na forum zawsze służy pomocą i jeszcze się nie spotkałem z negatywnymi komentarzami ) od RBR-a jest karoka65, na którego można liczyć tak jak na Jareckiego, jest jeszcze Supsenser. Jeżeli chodzi o Ogniwo (największy z tych producentów) to ma nową przebadaną konstrukcję gdzie czyszczenie sprowadza się do poruszania wajchą. Kocioł ma V klasę. Szczegółowe informacje o tej ostatnie konstrukcji znajdziesz na blogu prowadzonym przez osoby które uczestniczyły w jego projektowaniu.
    Prace wszystkich wymienionych kotłów możesz podglądać, bo część osób je publicznie udostępnia podobnie jak statystyki pracy i spalania.
    Do tego na rynku są jeszcze inne niezłe konstrukcje, których nie znam.
    Niestety wybrać będziesz musiał sam.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 29-06-2016 o 12:41

  2. #42

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 09:19

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    Myślę że napewno będzie to ekogroszek ale z ciekawości zapytam. Jaki inny sposób ogrzewania w moim przypadku byś polecił ?
    Postawą do wyboru powinno być zapotrzebowanie domu na ciepło. Do tego podstawiasz ceny energii z poszczególnych nośników oraz sprawność z jaką urządzenie pracuje. Prądu, gazu, oleju opałowego, węgla drewna, peletu. Z grubsza możesz to oszacować za pomocą kalkulatora na stronie ciepłowłaściwe. Bardziej szczegółowe dane to już OZC choć i ono zawiera pewną tolerancję na np. błędy wykonawcze w ociepleniu.
    Do tego dokładasz kwestie ceny urządzenia i instalacji, obsługowości, wahania cen nośników i ewentualne koszty serwisu, napraw lub odtworzenia urządzenia oraz swoje preferencje w zakresie obsługowości, ekologiczności i czystości. Jeżeli masz już wybudowany komin i pomieszczenie kotłowni to cześć kosztów systemy grzewczego już poniosłeś. Do tego dochodzą kaloryfery, które w pewien sposób ograniczają możliwość wybou pc jako jedynego źródła ogrzewania i możliwość grzania w II taryfie.

    Docinkami na temat ekologii zbytnio się nie przejmuj. Zawsze śmieszyło mnie że podnosi je osoba, która sama jeździ/-ła starym autem z silnikiem diesla ponad 2 l w V z wyciętym nielegalnie) dla oszczędności filtrem cząsteczek stałych, miłośnik spalania swoich odpadów budowlanych w kozie oraz smrodzenia "dla klimatu" w jednym z tańszych modeli kominka tak że szamot trzaska. Wtóruje mu miłośnik ekologii, specjalista od palenia w śmieciuch wraz z teściową, w rozbudowanym i termozmodernizowanym domu, w którym jak sam pisał nie ma warunków do montażu i obsługi takiego kotła, pomimo tego jakimś dziwnym trafem kier. bud nie widział problemu i odebrał budynek, a teściowa wybrała to źródło ogrzewania dzięki czemu oboje trują okolice. Pytanie czy tylko czy oby węglem i co się działo przed zmianą ustawy śmieciowej ? Nadzór budowlany na razie tego nie kontroluje także palą, noszą węgiel i popiół na czworakach i żalą się na czystość powietrza i kotły na ekogroszek .
    Taka już jest mentalność ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 29-06-2016 o 13:44

  4. #44

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez komfortowy ; 11-11-2017 o 09:20

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Postawą do wyboru powinno być zapotrzebowanie domu na ciepło. Do tego podstawiasz ceny energii z poszczególnych nośników oraz sprawność z jaką urządzenie pracuje. Prądu, gazu, oleju opałowego, węgla drewna, peletu. Z grubsza możesz to oszacować za pomocą kalkulatora na stronie ciepłowłaściwe. Bardziej szczegółowe dane to już OZC choć i ono zawiera pewną tolerancję na np. błędy wykonawcze w ociepleniu.
    ....
    Docinkami na temat ekologii zbytnio się nie przejmuj. Zawsze śmieszyło mnie że podnosi je osoba, która sama jeździ/-ła starym autem z silnikiem diesla ponad 2 l w V z wyciętym nielegalnie) dla oszczędności filtrem cząsteczek stałych, miłośnik spalania swoich odpadów budowlanych w kozie oraz smrodzenia "dla klimatu" w jednym z tańszych modeli kominka tak że szamot trzaska. Wtóruje mu miłośnik ekologii, specjalista od palenia w śmieciuch wraz z teściową, w rozbudowanym i termozmodernizowanym domu, w którym jak sam pisał nie ma warunków do montażu i obsługi takiego kotła, pomimo tego jakimś dziwnym trafem kier. bud nie widział problemu i odebrał budynek.
    Kilka uwag:
    Metodologia obliczen ozc nie obejmuje tzw tolerancji na błedy wykonawcze lub inne. Jezeli juz mowa o odchyłce od rzeczywistego zapotrzebowania to wynika ona z faktu uwzgledniania danych meteo usrednionych dla najblizszej stacji meteo, oczywiscie dla obliczen dokładnych i rzetelnych.
    Co do odbioru budynku to nie dokonuje tego kierownik budowy, a lokalny nadzór budowlany. Jezeli chodzi o ekologię to przypadek, ze ten co o nią tak walczy, a czasem nie stosuje sie do własnych poglądów nie powinen przesłonic faktu ze jest wazna kwestia która nie powinna byc negowana.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam Cię serdecznie.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kilka uwag:
    Metodologia obliczen ozc nie obejmuje tzw tolerancji na błedy wykonawcze lub inne. Jezeli juz mowa o odchyłce od rzeczywistego zapotrzebowania to wynika ona z faktu uwzgledniania danych meteo usrednionych dla najblizszej stacji meteo, oczywiscie dla obliczen dokładnych i rzetelnych.
    W temacie wątku i tym konkretnym przypadku w mojej ocenie ten wpis jest wystarczający ale fajnie że się pojawiłeś i uzupełniłeś.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do odbioru budynku to nie dokonuje tego kierownik budowy, a lokalny nadzór budowlany.
    Przy budynkach jednorodzinnych, nie odbierany częściowo odbiór dokonywany przez nadzór jest formalny i odbywa się na zgłoszenie i na podstawie kontroli dokumentów załączanych do zgłoszenia. Należą do nich m. in. 1) oświadczenie kierownika budowy, że inwestycja jest zgodna z pozwoleniem na budowę, projektem i przepisami pr budowlanego. Do tego jest jeszcze odbiór kominiarski. Jeżeli z dokumentów wynika że jest ok i nie ma doniesień to nadzór nie ma podstaw żeby weryfikować w naturze treść oświadczeń dlatego poprzestaje na kontroli formalnej i treści zaświadczeń i poświadczonego przez te osoby własnym podpisem stanu. Wcześniej jest jeszcze projektant, który brak pomieszczenia spełniającego wymogi dla kotłowni powinien uwzględnić w projekcie rozbudowy i uzupełnić ten projekt o to pomieszczenie. Na końcu tego łańcuszka jest jeszcze inwestor. Te przepisy są właśnie po to żeby chronić jego życie i zdrowie dlatego w jego interesie jest ich przestrzeganie. Jak widać kwestie ekonomiczne, skąpstwo lub jeszcze inne prozaiczne okoliczności mogą być ważniejsze od życia i zdrowia własnego i najbliższych.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli chodzi o ekologię to przypadek, ze ten co o nią tak walczy, a czasem nie stosuje sie do własnych poglądów nie powinen przesłonic faktu ze jest wazna kwestia która nie powinna byc negowana.
    Bardzo fajnie słucha się rad i pouczeń zwłaszcza od osób, które same się do nich stosują. Inaczej jest to pewnego rodzaju relatywizm moralny. Oczywiście ekologia też jest ważna i nie jest negowania. Przy czym mam wrażenie że najmniej dla naszego Państwa. Nie wprowadza norm emisji dla urządzeń grzewczych, norm jakosciowych dla paliw, podobnie jak sposobów ich kontroli. Jak widać nawet tam gdzie są normy PB bez mechanizmów kontroli ich przestrzegania w praktyce, niewiele znaczą. Nawet w sytuacjach krytycznych, państwo pozbyło się problemu i kwestie zakazów przerzuciło na uznanie samorządów. Co więcej nawet tam gdzie jest zakaz i rozsądny system dofinansowania zmiany urządzeń grzewczych, cała sprawa może wziąć w łeb bo środki na ten cel zostały przekazane jednemu przedsiebiorczemu ojcu Tadeuszowi, który swoją drogę do zbawienia upatrzył w pieniądzach z zysków geotermalnych.
    Dlatego tak jak napisałem wcześniej jest to kwestia wrażliwości inwestora i jego wybór. Pisałem też że część kotłów ma badania i spełnia normy dla klasy V, a cześć ich nie ma. Jedne i drugie są w sprzedaży i użytkowaniu podobnie jak śmieciuch te bez szybki i te "dla klimatu".
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 29-06-2016 o 23:29

  7. #47

    Domyślnie

    Tutaj
    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Do tego dokładasz kwestie ceny urządzenia i instalacji, obsługowości, wahania cen nośników i ewentualne koszty serwisu, napraw lub odtworzenia urządzenia oraz swoje preferencje w zakresie obsługowości, ekologiczności i czystości.

  8. #48
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Dopóki dla inwestora ważniejszy będzie sąsiad czy znajomy posiadający dom a w domu syf a nie własny rozum a właściwie jego brak to jedynie zakaz stosowania paliw stałych w nowych domach zmusi takich bezmyslnych inwestorów do myślenia i wyjścia z zascianka czy ze wsi zabitej dechami.

    Przykład jest wyżej we "wspolczuciu" podkogowki w salonie,systemie mieszanym z grzejnkami sciennymi,"zwrotem" w coś co wpływa na ograniczenie rachunków za ogrzanie domu itp itd.

    I w tym przypadku mówimy o inwestycji ponad 600tys.zl gdzie pozbycie się syfu i trucia siebie i innych i zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło to raptem 5-6% wartości inwestycji a więc pikuś dla takiego kogoś.
    Ale po co jak w głowie pustka...i zwroty i zawroty.

    Dla mnie to jest chore dosłownie,dla zabawy wydać 600 klocków i stać się cieciem zamiast Panem,no chyba że ktoś zatrudnia palacza na etat ale kiedy zwróci się ten palacz ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-06-2016 o 20:02

  9. #49
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dopóki dla inwestora ważniejszy będzie sąsiad czy znajomy posiadający dom a w domu syf a nie własny rozum a właściwie jego brak to jedynie zakaz stosowania paliw stałych w nowych domach zmusi takich bezmyslnych inwestorów do myślenia i wyjścia z zascianka czy ze wsi zabitej dechami.

    Przykład jest wyżej we "wspolczuciu" podkogowki w salonie,systemie mieszanym z grzejnkami sciennymi,"zwrotem" w coś co wpływa na ograniczenie rachunków za ogrzanie domu itp itd.

    I w tym przypadku mówimy o inwestycji ponad 600tys.zl gdzie pozbycie się syfu i trucia siebie i innych i zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło to raptem 5-6% wartości inwestycji a więc pikuś dla takiego kogoś.
    Ale po co jak w głowie pustka...i zwroty i zawroty.

    Dla mnie to jest chore dosłownie,dla zabawy wydać 600 klocków i stać się cieciem zamiast Panem,no chyba że ktoś zatrudnia palacza na etat ale kiedy zwróci się ten palacz ?
    ty naprawdę jesteś nawiedzony,

  10. #50
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ty naprawdę jesteś nawiedzony,
    A może jednak tylko normalny a nie bezmyslny ?
    Mieszkając na Śląsku i budując dom planowałem od początku grzać prądem bo był tańszy niż węgiel. Szok nie ? A 5 kopalń w promieniu 10km.
    Zatem raczej ciemogrod vs świadomy inwestor.
    Tak na to patrz.

    Nie stać mnie było na palacza bo to by się "nie zwróciło" a cieciem we własnym domu nie zamierzałem być.
    Nie stać mnie było na dodatkową kotłownię i dodatkowy komin również i węgiel jest albo dla bogaczy ekscentrykow albo dla bezmyslnych.
    Wybieraj kim jesteś

    Założyciel wątku wydając na budowę 600tys.zl wiadomo w jakiej jest grupie
    Jest ekscentrykiem bo nikt normalny przy takiej kasie nie chciałby być cieciem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-06-2016 o 22:04

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o Ogniwo (największy z tych producentów) to ma nową przebadaną konstrukcję gdzie czyszczenie sprowadza się do poruszania wajchą.
    Dodam tylko, że najnowszy RBR-K też jest czyszczony tylko wajchą i niebawem będzie oficjalnie dostępny.

    Ma przy tym lepszy palnik i jest tańszy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #52
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dodam tylko, że najnowszy RBR-K też jest czyszczony tylko wajchą i niebawem będzie oficjalnie dostępny.

    Ma przy tym lepszy palnik i jest tańszy.
    Nie wstyd wam ?
    Robić z inwestorów gorszych idiotów niż są ?

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A może jednak tylko normalny a nie bezmyslny ?
    Mieszkając na Śląsku i budując dom planowałem od początku grzać prądem bo był tańszy niż węgiel. Szok nie ? A 5 kopalń w promieniu 10km.
    Zatem raczej ciemogrod vs świadomy inwestor.
    Tak na to patrz.

    Nie stać mnie było na palacza bo to by się "nie zwróciło" a cieciem we własnym domu nie zamierzałem być.
    Nie stać mnie było na dodatkową kotłownię i dodatkowy komin również i węgiel jest albo dla bogaczy ekscentrykow albo dla bezmyslnych.
    Wybieraj kim jesteś

    Założyciel wątku wydając na budowę 600tys.zl wiadomo w jakiej jest grupie
    Jest ekscentrykiem bo nikt normalny przy takiej kasie nie chciałby być cieciem.
    Nie jest to kwestia wiejskości lub miejskości, a raczej konieczności podejmowania pewnych decyzji życiowych . Akurat przy budowie jest ich więcej nie zawierają się jedynie w wyborze grubości izolacji i dopasowania do niego systemu grzewczego. Konsekwencje tych pozostałych mogą być bardziej dotkliwe i trudniejsze do naprawienia niż wybór systemu grzewczego (że wspomnę tylko przykład kredytów hipotecznych) . W kontekście ciemnogrodu, bezmyślności i pewnych wyborów życiowych przypomnę że na PC też Cię nie było stać dlatego żeby ją zdobyć wszedłeś w układy z Mikim i naganiałeś mu nieświadomomych niczego inwestorów m.in na tym forum. Pamiętam jak pisałem Ci na pw że wchodzenie bezrobotnego inwestora na stanowisko vice prezesa spółki nie jest najlepszym pomysłem. Nie jest on tam nawet cieciem tylko słupem najczęściej do takiej roli angażuje się ludzi uzależnionych bo inni mają resztki rozsądku, który podpowiada im żeby z tej oferty nie korzystać. Jak widać pokusa zysku i zdobycia taniej pc, rekuperatora i wykonania podłogówki była silniejsza niż rozum. Liczyłem że po tych doświadczeniach i wykażesz więcej zrozumienia dla ludzi którzy w sposób świadomy bardziej lub mniej również dokonali wyborów w zakresie jednego z wielu elementów własnego domu. Oni przynajmniej w większości nie muszą się teraz wstydzić tego co zrobili. Zresztą ze wstydem jest jak z ludzkim charakterem. Nie wszyscy ludzie go mają.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wstyd wam ?
    Robić z inwestorów gorszych idiotów niż są ?
    O tobie nie wstyd? ja to bym się spalił ze wstydu jakby sąsiedzi wiedzieli że to ja tak pier..olę durnoty po forum
    A co do drugiej części to ty już nim dawno jesteś a robisz z siebie jeszcze większego.
    Widzisz gdybym to ja tylko zauważył można by było uznać że bronię swojej doopy jak często próbujesz to do tego sprowadzić ale już nie jeden Ci to napisał i to taki nie związany z branżą.
    Nie zastanawia Cię to?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #55
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Nie jest to kwestia wiejskości lub miejskości, a raczej konieczności podejmowania pewnych decyzji życiowych . Akurat przy budowie jest ich więcej nie zawierają się jedynie w wyborze grubości izolacji i dopasowania do niego systemu grzewczego. Konsekwencje tych pozostałych mogą być bardziej dotkliwe i trudniejsze do naprawienia niż wybór systemu grzewczego (że wspomnę tylko przykład kredytów hipotecznych) . W kontekście ciemnogrodu..
    Jak zwykle w Twoich postach brak jakiejkolwiek merytoryczności co to tematu wątku zatem odniosę się do tego co powyżej.
    Oczywiście,że wg Ciebie,sam siebie i swoje bezmyślne i głupie decyzje będziesz usprawiedliwiał na wszelkie możliwe sposoby ale ktoś taki jak Ty i jak założyciel wątku budując dom ponad 200m2 czyli za ok.600tys.zł myśli na czym "zaoszczędzić" nędzne 2-5% wartości inwestycji i dla tych 2-5% zachciewa mu się z milionera stać zwykłym i pospolitym cieciem,który ma za zadanie napalić w piecu,żeby w domu było ciepło.
    Milionera bo zwykłego i przeciętnego człowieka nie stać na budowę domu za 600tys.zł czyli albo to była zwykla bezmyślnosć i idiotyzm albo ekscentryzm.
    Albo totalny ciemnogród i chyba jednak to...
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    O tobie nie wstyd? ja to bym się spalił ze wstydu jakby sąsiedzi wiedzieli że to ja tak pier..olę durnoty po forum
    A co do drugiej części to ty już nim dawno jesteś a robisz z siebie jeszcze większego.
    Widzisz gdybym to ja tylko zauważył można by było uznać że bronię swojej doopy jak często próbujesz to do tego sprowadzić ale już nie jeden Ci to napisał i to taki nie związany z branżą.
    Nie zastanawia Cię to?
    Next się odezwał bez wstydu.
    No mi nie jest wstyd bo będę zawsze merytorycznie wytykał bezmyślnych inwestorów i pisał co myślę o ludziach robiących z inwestorów gorszych idiotów niż są czyli sprzedawcach czegokolwiek co dotyczy paliw stałych do nowych domów.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-06-2016 o 22:53

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Nie jest to kwestia wiejskości lub miejskości, a raczej konieczności podejmowania pewnych decyzji życiowych . Akurat przy budowie jest ich więcej nie zawierają się jedynie w wyborze grubości izolacji i dopasowania do niego systemu grzewczego. Konsekwencje tych pozostałych mogą być bardziej dotkliwe i trudniejsze do naprawienia niż wybór systemu grzewczego (że wspomnę tylko przykład kredytów hipotecznych) . W kontekście ciemnogrodu, bezmyślności i pewnych wyborów życiowych przypomnę że na PC też Cię nie było stać dlatego żeby ją zdobyć wszedłeś w układy z Mikim i naganiałeś mu nieświadomomych niczego inwestorów m.in na tym forum. Pamiętam jak pisałem Ci na pw że wchodzenie bezrobotnego inwestora na stanowisko vice prezesa spółki nie jest najlepszym pomysłem. Nie jest on tam nawet cieciem tylko słupem najczęściej do takiej roli angażuje się ludzi uzależnionych bo inni mają resztki rozsądku, który podpowiada im żeby z tej oferty nie korzystać. Jak widać pokusa zysku i zdobycia taniej pc, rekuperatora i wykonania podłogówki była silniejsza niż rozum. Liczyłem że po tych doświadczeniach i wykażesz więcej zrozumienia dla ludzi którzy w sposób świadomy bardziej lub mniej również dokonali wyborów w zakresie jednego z wielu elementów własnego domu. Oni przynajmniej w większości nie muszą się teraz wstydzić tego co zrobili. Zresztą ze wstydem jest jak z ludzkim charakterem. Nie wszyscy ludzie go mają.
    Dobrze że zaglądają tu jeszcze Ci którzy pamiętają takich przekrętów jak Arturo.
    A za podsumowanie tego jegomościa masz u mnie Regut flaszkę sam lepiej bym tego nie ujął ale ja to łapię tu jeleni na kotły
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #57
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dobrze że zaglądają tu jeszcze Ci którzy pamiętają takich przekrętów jak Arturo.
    A za podsumowanie tego jegomościa masz u mnie Regut flaszkę sam lepiej bym tego nie ujął ale ja to łapię tu jeleni na kotły
    Jak wyżej...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No mi nie jest wstyd bo będę zawsze merytorycznie wytykał bezmyślnych inwestorów i pisał co myślę o ludziach robiących z inwestorów gorszych idiotów niż są czyli sprzedawcach czegokolwiek co dotyczy paliw stałych do nowych domów.
    Mi to by było wstyd być takim forumowym naganiaczem i nie przyznawać się do tego.
    Artek ja jak jadę na budowę to każdy wie kim jestem a Ty latałeś jak hiena i wstyd było Ci się przyznać że to Ty jesteś tym "bezinteresownym" doradcą pompowym z forum Muratordom
    Wstyd było Ci się przyznać że sprzedajesz pompki?
    Kurde ja tych brudnych kotłów się nie wstydzę.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #59
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mi to by było wstyd być takim forumowym naganiaczem i nie przyznawać się do tego.
    Artek ja jak jadę na budowę to każdy wie kim jestem a Ty latałeś jak hiena i wstyd było Ci się przyznać że to Ty jesteś tym "bezinteresownym" doradcą pompowym z forum Muratordom
    Wstyd było Ci się przyznać że sprzedajesz pompki?
    Kurde ja tych brudnych kotłów się nie wstydzę.
    Jak wyzej...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7182433

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak wyżej...
    Co jak wyżej panie pompka?
    Przecież prawdę napisałem, nowych możesz w ciu...a robić i mydlić im oczy jaki Ty to niby mundry jesteś ale starzy userzy dobrze wiedzą czym "pachniesz"

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony