dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Uczepiłeś się jednego z wielu aspektów budowy przez inwestorów własnego domu i w sposób obraźliwy i arogancki krytykujesz decyzje innych lecząc w ten sposób własne kompleksy. Na przykładzie Twojej przygody z Mikim (też jedna z decyzji podjęta przy budowie domu i podyktowana pragnieniem zdobycia urządzeń, na które w tym momencie nie było Cie stać, a za które mieli zapłacić nagonieni przez Ciebie forumowicze) staram Cię uczulić na większą tolerancje dla decyzji innych. Uwierz mi z węglem można żyć na tyle żeby nie musieć spędzać nocy na forach internetowych i użalać sie nad losem innych i motywować tego faszywą troską o ekologie. Zmienić go jest też łatwiej niż czasami wyjść viceprezesowi ze zobowiązań zaciągniętych przez spółkę. Swoją drogą alkocholikowi się nie dziwie działa w stanie uzależnienia. Natomiast osobie tak inteligentnej, mądrej, przemyślanej i świadomej podejmowanych decyzji, a do tego tak bezkrytycznej dla wyborów innych, a i owszem

  2. #62
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Uczepiłeś się jednego z wielu aspektów budowy przez inwestorów własnego domu i w sposób obraźliwy i arogancki krytykujesz decyzje innych lecząc w ten sposób własne kompleksy.
    Czyli jak zwykle zero merytoryki zatem jedynie do pierwszego zdania.
    Oczywiscie,uczepiłem się bo debilizmem jest jak ktoś pisze że "nie stać go na nic poza węglem" budując dom ponad 200m2 za ponad 600tys.zł i coś ma sie mu "zwrócic"
    Debilizm czy totalny ciemnogród ? Jak to z Tobą jest Regut1 ? "Nie stać" Cię było przy takiej inwestycji na nie bycie cieciem i palaczem czy zwykly ciemnogród z Ciebie wylazł ?
    Czy jesteś jedynie ekscentycznym inwestorem chodzącym w tęczowych skarpetkach ?
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co jak wyżej panie pompka?
    Przecież prawdę napisałem, nowych możesz w ciu...a robić i mydlić im oczy jaki Ty to niby mundry jesteś ale starzy userzy dobrze wiedzą czym "pachniesz"
    Jak wyzej,link poniżej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7182433
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-06-2016 o 23:17

  3. #63

    Domyślnie

    Osoby, które tutaj szukają pomocy vide założyciel tego wątku są najczęściej w określonej sytuacji faktycznej. Potrzebują porady. Także pisanie im że są ciemiakami, debilami, wieśniakami i mogli zrobić inaczej, bo ty tak zrobiłeś, niewiele im pomaga. Przypomina mi się taka analogia do Twojej osoby, kiedy sam szukałeś ratunku gdy pomimo rezygnacji nadal figurowałeś w KRS jako osoba odpowiedzialna za zobowiązania spółki. Pisanie Ci że jesteś debilem, ciemniakiem i wieśniakiem, bo mogłeś nie wchodzić do zarządu spółki bo nikt rozsądny na to by się nie zgodził, niewiele by w Twojej sytuacji zmieniło. Rozumiesz analogię?

  4. #64
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Osoby, które tutaj szukają pomocy vide założyciel tego wątku są najczęściej w określonej sytuacji faktycznej. Potrzebują porady. Także pisanie im że są ciemiakami, debilami, wieśniakami i mogli zrobić inaczej, bo ty tak zrobiłeś, niewiele im pomaga.
    Osobom takim tu na forum się pomaga i kilka osób pisało co i jak.
    Ale potem była frustracja inwestora "bo przecież znajomi..." itp.
    Zatem ktoś chce porady i wyprowadzenia z głupoty czy jedynie chce potwierdzenia idiotycznych spostrzeżeń od znajomych czy sąsiadów ?


    Poza tym i to zawsze powtarzam,to jest forum nie dla jednego inwestora a dla kazdego,nawet tych nie zarejestrowanych i kretynizmy i patologie typu wegiel jest tani,czy podłogówka nie nadaje się w sypialni czy przy drewnie trzeba tępić i pokazywać,żeby jak najmniej ludzi uwazało i robilo podobne błędy.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Osobom takim tu na forum się pomaga i kilka osób pisało co i jak.
    Ale potem była frustracja inwestora "bo przecież znajomi..." itp.
    Zatem ktoś chce porady i wyprowadzenia z głupoty czy jedynie chce potwierdzenia idiotycznych spostrzeżeń od znajomych czy sąsiadów ?
    Obok tego co się pisze równie ważne jest w jaki sposób. A Ty od lat ewidentnie masz z tym problem. Jesteś jednym z rekordzistów jeżeli chodzi o liczbę banów na forum. Nie bierze się to z niczego a Ty jak widać nie potrafisz wyciągnąć z tego wniosków. Wybudowałeś jeden dom i poznałeś ułamek wiedzy dotyczącej szeregu aspektów dotyczących jego budowy, a w stosunku do innych osób zachowujesz się tak jakbyś zjadł wszystkie rozumy. Przy wielu też popełniałeś błędy - zapisy w dzienniku przed tym gdy je wyedytowałeś Jest tu sporo ludzi na forum, których wiedza i doświadczenia w tej materii są znacznie większe i przyznam że u żadnej z nich nie spotkałem się jeszcze z takim poziomem chamstwa. Jest sporo merytoryki, skromność, tolerancja szacunek dla siebie i innych

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Poza tym i to zawsze powtarzam,to jest forum nie dla jednego inwestora a dla kazdego,nawet tych nie zarejestrowanych i kretynizmy i patologie typu wegiel jest tani,czy podłogówka nie nadaje się w sypialni czy przy drewnie trzeba tępić i pokazywać,żeby jak najmniej ludzi uwazało i robilo podobne błędy.
    Te "patologie" jak je nazywasz były jeszcze nie dawno powielane przez poczytne pisma i fachowców, którzy budowlanką zajmują się zawodowo . Jeszcze do dziś zdarza się że ktoś wyłapuje takie "smaczki" i publikuje je na forum. Dlatego trudno się dziwić inwestorom, którzy budują swój dom po raz pierwszy, że pewnego rodzaju obiegowe opinie powtarzają.

    Nie wiesz nic o ludziach i kryteriach wyboru, które dokonują. Część z tych opinii bierze się z błędów popełnianych przez nieumiejętne wykonanie w praktyce, teoretycznie dobrych rozwiązań. Ludzie nie chcą ryzykować i bardzo często wybierają rozwiązanie teoretycznie gorsze ale sprawdzone, znane i wdrożone, przez to obarczone mniejszym ryzykiem popełnienia błędu. O tym czy wybór był dobry, czy zły przekonujemy się dopiero po latach.
    Przykład ostatniej dyskusji na temat części zamiennych do powietrznych pomp ciepła Panasonica i cen jakich polski dystrybutor za nie liczy. Z tego co czytałem w ciąg roku nastąpił wzrost o 100%. Do tego dochodzi elektronika i sami branżyści zastanawiają się jak z dostępnością i cenami za 10 lat gdy producent zaprzestanie ich produkcji. Mówi się że rozwiązaniem może być kanibalizm z pomp demontowanych na zachodzie taki "szrot" tylko nie samochodowy ale jak to będzie wyglądało w praktyce i jak z ich trwałością nikt nie wie.
    Z tego co pamiętam to sam w swoim idealnym domu i ze swoim idealnym wykonawcą zaplątałeś się w meandry podłogówki i raczej w ślimaka jej już nie odkręcisz. Także proszę jeszcze raz o więcej pokory dla wyborów innych.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 30-06-2016 o 08:45

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli chodzi o ekologię to przypadek, ze ten co o nią tak walczy, a czasem nie stosuje sie do własnych poglądów nie powinen przesłonic faktu ze jest wazna kwestia która nie powinna byc negowana.
    Co znaczy się nie stosuje? Ja do nowego domu nie zamierzam wstawiać trutki węglowej. Nie zamierzam też w starym domu, jak mi to tutaj sugerowali w swojej łaskawości handlarze od węglodziadostwa, posiadanego pieca węglowego wymieniać na "lepszy" piec węglowy -- bo to pudrowanie SYFA i nic więcej. To jakby Ładę z '85 wymienić na odmalowaną Ładę z '87 z domontowaną klimatyzacją która działa najlepiej tylko gdy jest mróz. Może bardziej komfortowo się jedzie bo szyby nie parują, ale też trzeba na pych odpalać, a smrodzi i truje ludzi tak samo. Dlatego właśnie piec węglowy w starym, prawie 30-letnim domu, wymieniam na prąd (gazu się nie doczekam do czasu wybudowania nowego domu).

    Na tym forum negacja się odbywa notorycznie, bo przecież zarobek dla sprzedawcy będzie zawsze ważniejszy niż dobro inwestora, o które inni byli lub przyszli inwestorzy, z własnej nieprzymuszonej woli, próbują zadbać dzieląc się swoimi doświadczeniami. Gdyby dobro inwestora było na pierwszym miejscu sprzedawca by napisał, że to nie jest system ekologiczny, że jest wręcz trujący dla inwestora i jego rodziny. Że jest to system kosztowny w zakupie i utrzymaniu, wymaga obsługi, czyszczenia a przez to jest brudny i trzeba kupę czasu i energii poświęcać aby było czysto (a i tak ten syf się wdziera każdą szparą do pomieszczeń mieszkalnych). No ale przecież handlowiec nie będzie piłował gałęzi na której siedzi, tylko najpierw nadpiłuje a potem posadzi tam inwestora a swojego klienta, sam monety odliczy i tak to się kręci.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co znaczy się nie stosuje? Ja do nowego domu nie zamierzam wstawiać trutki węglowej. Nie zamierzam też w starym domu, jak mi to tutaj sugerowali w swojej łaskawości handlarze od węglodziadostwa, posiadanego pieca węglowego wymieniać na "lepszy" piec węglowy -- bo to pudrowanie SYFA i nic więcej.
    Najlepiej sie dyskutuje mając wyniki pomiarów składu spalin i ilosci pyłów w obydwu przypadkach, pisanie ze rodzaj kotła nie ma znaczenia na te wyniki bez pomiarów nie ma uzasadnienia.
    Nie jestem zwolennikiem paliw stałych, ale lubię miec w reku wyniki pomiarów i badan. Jezeli mozesz przedstaw pomiary swojego kotła dla porównania.
    Problemem nie jest nowe budownictwo bo udział ogrzewania paliwem stałym stale sie zmniejsza, ale budownctwo stare. Przejscie na inny rodzaj ogrzewania jest wielkim problemem i to głownie finansowym, dlatego tez bez wsparcia panstwa w dziedzinie termomodernizacji nie mozna sie spodziewac zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 30-06-2016 o 09:56

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co znaczy się nie stosuje? Ja do nowego domu nie zamierzam wstawiać trutki węglowej. Nie zamierzam też w starym domu, jak mi to tutaj sugerowali w swojej łaskawości handlarze od węglodziadostwa, posiadanego pieca węglowego wymieniać na "lepszy" piec węglowy -- bo to pudrowanie SYFA i nic więcej.
    Najlepiej sie dyskutuje mając wyniki pomiarów składu spalin i ilosci pyłów w obydwu przypadkach, pisanie ze rodzaj kotła na te wyniki bez pomiarów nie ma uzasadnienia.
    Nie jestem zwolennikiem paliw stałych, ale lubię miec w reku wyniki pomiarów i badan. Jezeli mozesz przedstaw pomiary swojego kotła dla porównania.
    Pronlemem nie jest nowe budownictwo bo udział ogrzewania paliwem stałym stale sie zmniejsza, ale budownctwo stare. Przejscie na inny rodzaj ogrzewania jest wielkim problemem i to głownie finansowym, dlatego tez bez wsparcia panstwa w dziedzinie termomodernizacji nie mozna sie spodziewac zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem paliw stałych, ale lubię miec w reku wyniki pomiarów i badan. Jezeli mozesz przedstaw pomiary swojego kotła dla porównania.
    Pronlemem nie jest nowe budownictwo bo udział ogrzewania paliwem stałym stale sie zmniejsza, ale budownctwo stare. Przejscie na inny rodzaj ogrzewania jest wielkim problemem i to głownie finansowym, dlatego tez bez wsparcia panstwa w dziedzinie termomodernizacji nie mozna sie spodziewac zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.
    Dziękuję i podpisuje się rękoma i nogami.
    A jeżeli chodzi o pomiary to dają one jasność w pełnym aspekcie emisji dokonywanych przez urządzenia, co przy uwzględnieniu ich liczby da obraz efektów jakie można osiągnąć zastępują jedne drugimi. Dla wstępnej oceny nie są one konieczne. Kwestie pylenia i PM 10 można zaobserwować gołym okiem gdy tylko ścisną większe mrozy. Dymienie, sadza i smród z komina jest efektem złego spalania paliw, przy śmieciuchach/kominkach jest to najczęściej kwestia umiejętności palacza i sposobu prowadzenia kotła - większość osób nie ma o tym pojęcia podobni jak czasu żeby ten proces prawidłowo prowadzić. Przy automatach steruje tym sterownik. Im lepszy sterownik i konstrukcja tym lepsze efekty spalania i tym mniej zanieczyszczeń w atmosferze. Dlatego potrzebne są badania, które wyeliminują ze sprzedaży te produkty których nie powinno być

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Najlepiej sie dyskutuje mając wyniki pomiarów składu spalin i ilosci pyłów w obydwu przypadkach, pisanie ze rodzaj kotła nie ma znaczenia na te wyniki bez pomiarów nie ma uzasadnienia. Nie jestem zwolennikiem paliw stałych, ale lubię miec w reku wyniki pomiarów i badan. Jezeli mozesz przedstaw pomiary swojego kotła dla porównania.
    Było już o tym wielokrotnie. Nie mam takich danych. Ty też nie masz, ani nawet żaden producent czy sprzedawca nie wie co się dzieje w kominie po wyjściu kotła ze sklepu -- tego NIKT już nie bada, bo nikomu to nie jest potrzebne do szczęścia. Być może mógłbym wydać 10 tys. zł na nowy błyszczący kocioł z podajnikiem, przy moim samozaparciu do eliminacji syfów z komina pewnie bym miał całkiem dobre wyniki, ale wolę dołożyć trochę i wyeliminować zupełnie spalanie tuż nad głową.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pronlemem nie jest nowe budownictwo bo udział ogrzewania paliwem stałym stale sie zmniejsza, ale budownctwo stare. Przejscie na inny rodzaj ogrzewania jest wielkim problemem i to głownie finansowym,
    Tyle to ja wiem, Sam się zderzam z tym elementem w swoim starym domu gdzie instalacja jest równie stara, same kalafiory, stare okna, mało ocieplenia, etc. Nadal jednak uważam, że wymiana starego syfa na nowego syfa nie jest żadnym sensownym wyjściem, dlatego podejmuję kroki związane z termomodernizacją i usunięciem dziadostwa węglowego tak, aby to nie torpedowało jednocześnie planów budowy nowego domu. Czas to zajmuje niestety -- sam kasą nie sram, tylko muszę to wypracować, nikt mi nie pomaga. Dlatego nikt tutaj nie wymaga od wszystkich palących syfami węglowymi aby z miejsca zmieniali źródło ciepła (ja co najwyżej staram się zwracać uwagę jak robić to czyściej), ograniczając się głównie do zwracania uwagi na problem emisji u nowych inwestorów, którzy mają łatwość zmiany -- o ile zechcą zrozumieć problem. Ale nie wszyscy chcą zrozumieć, nie wszyscy starają się problem nadmiernej emisji pokazać.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    dlatego tez bez wsparcia panstwa w dziedzinie termomodernizacji nie mozna sie spodziewac zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.
    Teraz to będą ratować "biedne" kopalnie i wspierać jedyne słuszne źródło ciepła -- termy. Nie można się z miejsca spodziewać zmniejszenia zanieczyszczeń, ale można chociaż wskazywać nowym inwestorom, jaki popełniają mezalians pakując węglosyf do nowego domu. Szkoda tylko, że sprzedawcy co sobie kieszeń chcą napchać, skutecznie to utrudniają robiąc inwestorom wodę z mózgu, w najlepszym wypadku nabierając wody w usta.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Najlepiej sie dyskutuje mając wyniki pomiarów składu spalin i ilosci pyłów w obydwu przypadkach, pisanie ze rodzaj kotła na te wyniki bez pomiarów nie ma uzasadnienia.
    Indywidualnych wyników pracy raczej się nie doczekamy ale łatwo wyłgać sie tym argumentem nie będzie. Znalazłem dane, które pozwolą odnieść się do problematyki za pomocą norm emisji i kotłów, które spełniają minimalne wymagania dla tych norm.
    Źródło:
    http://czysteogrzewanie.pl/kociol/ranking-kotlow-weglowych/norma-pn-en-303-5-2012/.

    Jak widać z opisu nie ma się co pytać o normy, bo zwykły śmieciuch nawet nie jest w stanie ZBLIŻYĆ się do klasy III. Podobno żaden tej normy dotąd nie spełnił. Są dostępne progowe dane emisyjne. Dla przykładu różnica w emisji pyłów z kotła pozaklasowego zasypowego w stosunku do kotła, który spełnia wymagania klasy IV wg. PN jest prawie siedmiokrotna !!!!!! Jeżeli porównamy skrajnie z klasą V kotła automatycznego lub peletowego to różnica jest 10 - korotna. Przy pozostałych również im wyższa klasa kotła tym emisja np. CO mniejsza. Dochodzą to tego zwykłe nawyki w postaci spalania mokrego drewna, palenia flotem lub zarzucania paleniska mokrym miałem i mamy emisje, dla której oceny nie trzeba nawet badań. O paleniu śmieci, pampersow, płyt meblowych, opon i innych nawet nie ma co wspominać.

    Także argument że śmieciuchy trują tak samo jak kotły na ekogroszek odpada.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 30-06-2016 o 14:53

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony