dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Jaki zawias meblowy?

    Chce w łazience zasłonić półki które mam we wnęce. Jakich zawiasów użyć żebym mogła przykręcic plyte meblowa jako drzwi do ala szafy bezpośrednio do ściany? Czy są wgl takie zawiasy? Proszę o pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Najlepiej zrobić tak :

    - do ścianek wnęki przykręcasz dwie listewki drewniane / z płyty wiórowej / sklejki / płyty OSB (co masz pod ręką).
    - do tych listewek standardowe zawiasy meblowe

    Mocowanie zawiasów bezpośrednio do ściany po pewnym czasie się wyrabia i zawiasy stają się luźne.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja bym nie dawał typowych zawiasów meblowych, które mają puszkę na 35mm, bo to zbędny wydatek dla Ciebie. Samo wiertło puszkowe to wydatek rzędu 50zł. Lepiej szukaj zawiasów gdzie po dwóch stronach będziesz miała płaską krawędź do przykręcenia na śruby. Są takie zawiasy w marketach budowlanych typu Castorama czy OBI.

    Szukaj czegoś takiego: https://www.dobrysklepmetalowy.pl/gfx/1350567605.89.jpg

    Unikaj takich z puszką: http://www.dacter.pl/zawiasy/fgv15c.jpg

    Konstrukcyjnie puszkowe są lepsze i wytrzymalsze ale nie widzę sensu wydawać pieniędzy na wiertło które zrobi 2 otwory .

    Resztę opisał kolega wyżej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Za 3 pln/szt wycinają otwór pod zawias puszkowy w zasadzie w każdej hurtowni płyt meblowych, więc nie trzeba kupować browaru aby napić się piwa

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy gdzie mieszkasz i co masz dostępne. U mnie dla przykładu takiej hurtowni nie uświadczysz. Jedynie gdzie kupisz płytę (i to nie całą a na metry kwadratowe) to jest OBI. A oni dziurek nie robią. Z resztą ich dokładność +/-1mm to dla mnie za duży rozstrzał.
    Jeśli to mają być tylko proste drzwiczki i kawałek belki do której przykręci zawias, to kupno płyty mija się z celem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony