dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Piecyk gazowy czy elektryczny ogrzewacz wody.

    Jestem na etapie remontu mieszkania.
    Aktualnie podciągnąłem siłę do płyty indukcyjnej sęk w tym, że teraz mam problem z kominiarzami.

    W łazience miałem małe okienko, które zamurowałem bo zabiera dużą część ściany w łazience i w kuchni przez co nie można ani po jednej ani po drugiej stronie nic zrobić. Przerobiona instalacja wodna i gazowa a teraz wszedł kominiarz i powiedział, że nie można zamontować piecyka łazienkowego bo jest za mała kubatura.
    Dał mi dwie możliwości
    1) albo wybić okienko ale wówczas szlak trafia aranżację kuchni i łazienki
    2) albo przenieść piecyk gazowy do kuchni i zabudować go w szafce ( tylko jak z tą zabudową wystarczy jak będzie odsłonięty piecyk od dołu ? czy od góry też musi być ? bo planowo miały być szafki kuchenne do sufitu)

    Inna opcja to montaż przepływowego ogrzewcza wody elektrycznego powiedzmy 12/15kW tylko pytanie czy to się sprawdzi w mieszkaniu i czy koszty użytkowania przepływowego ogrzewacza elektrycznego nie będą bardzo wysokie ( wówczas zupełnie rezygnuję z gazu w mieszkaniu)

    Powiem szczerze, że kominiarz zniszczył całą koncepcję mieszkania ale z drugiej strony lepiej teraz niż jak by były położone płytki i wszystko wykończone.

    będę wdzięczny za poradę bo nie wiem co zrobić

  2. #2

    Domyślnie

    Z kosztami to moze byc roznie - ja zuzywam rocznie jakies 4000 kwh na CWU, wiec stosunek miedzy metanem a pradem ( w moim rejonie ) to 1000 do 2700 pln, wiec sporo.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    No to faktycznie koszty są znaczne.

    Kurde nie wiem jak ugryźć temat bo to zmienia mi całą koncepcję i instalację muszę przerobić i zabudowę w kuchni.

    Po prostu dramat się zrobił z lekka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony